Hoppa till sidans innehåll

SkavsårsResultat


Vattudalens marathon 24 Oktober
Jan Paraniak 5,49
7km
Barbro Paraniak 1,21

Stockholm Loop Vitual 24 Oktob
Lennart Danielsson 30 min-4,1 km

New York Marathon Virtuellt 17-okt-3 Nov.
Agneta Jonsson     4.42 Järfälla
Tommy Kjellsson 5,09 (Blå Leden, Österåker)

Lidingöloppets Virtuella 19/9-18/10
Jonas Sandberg 2,25 (hemma)
Tommy Kjellsson 3,21 (Lidingö)
Mats Liljegren 3,35 (Lidingö)

Kistaloppet Virtuellt KlubbMästerskap för Team Skavsåret IF 19/9-30/9
Tommy Kjellsson     61,15%     53,09
Lennart Danielsson  47,96%  1,23,49
Mats Liljegren          45,08%  1,03,26

Premiärmilens Virtuella 12 September
Mats Liljegren 1.11
Lennart Danielsson 1.24

Stockholm Virtual Marathon 4-6 September
Tommy Kjellsson 4,40
Anders Eriksson   4,46
Jan Paraniak         4,56
Mats Liljegren      5,03

Stockholm Halvmarathon 4-6 September
Jonas Sandberg 1,33

Nässjö 6H 5 September
Jan Paraniak

Sthlm 10 Virtuellt 29 Augusti
Mats Liljegren 1,04
Lennart Danielsson 1,26

Mariestads Marathon 22 Augusti
Jan Paraniak 5,27

Virtuella Midnattsloppet 16 Augusti
Mats Lijegren          1,14
Lennart Danielsson 1,27

Virtuella Solidarnosci Marathon 15 Augusti.
Jan Paraniak 6,09

High Coast Ultra backyard 25 Juli
Madelaine Lind 14 varv 94km
Tommy Kjellsson 9 varv 60km

Skövde Ultrafestival 25-26 Juli
24h
Mats Liljegren 157km
6h
Jan Patraniak 42,6km
Barbro Paraniak 21,4km

Corona Challengize 17 maj , på en innergård i Huddinge
Jan Paraniak 5,11

Vattudalösloppet 11 Maj
Jan Paraniak 42,2 km

Ursvik Ultra 45 km 21 Mars
Mats Liljegren 6.16
Tommy Kjellsson 6.26

Vasaloppet 2020
TjejVasan 21 Feb.                 Mary Male'us 3,56
Öppet Spår Söndag 22 Feb. Agneta Jonsson 8.35
Öppet Spår Måndag 23 Feb Tommy Kjellsson 6.54
                                              Kåre Andersson 9,31

Stockholm Stadion Marathon 18 Januari
Urban Rossäng           3.30
Anders Eriksson         4,13
Lars-Göran Berggren 4,14
Mats Liljegren            4,16
Tommy Kjellsson       4.30
Halvmarathon
Jonas Sandberg 1,32
10km
Patrik Husman             56,19
Matthias Holgersson 1,11

Blåfrusen Ultra 73km Österåker/Vaxholm 14 December
Tommy Kjellsson 11.06

Vintermarathon Skatås 23 November
Mats Liljegren 4.25
Jan Paraniak    5,19
10km Barbro Paraniak 1.51

Höstrusket 2 November,
10km
Lennart Danielsson 1,13
Marathon
Anders Eriksson         4,13
Mats Liljengren          4,14
Lars-Göran Berggren 4,22
Tommy Kjellsson       4,35

Åland Marathon 26 Oktober (6 grader , regn)
Agneta Jonsson 4,07 3:a Totalt,  1:a i M60
Halvmarathon: Tommy Kjellsson 1,59
10km
Patrik Husman  49,25
Jan Gyllenrot 1,17,53
5km:
Soili Salo 32,27

Hässelbyloppet 10 km 13 oktober
Jennie Lind                 43,05
Patrik Husman           48,41
Agneta Jonnson          50,08
Lennart Danielsson 1,10,19

Sörmlands Ultra 50km 12 Oktober
Mats Liljegren 6,04

Lidingöloppet 28 September
Jonas Sandberg     2,18
Agneta Jonsson     2.57
Tommy Kjellsson 3.17 (30:e Lidingöloppet 30km)

KlubbMästerskap Team Skavsåret IF
Kistaloppet 10km 21 September

Klubbmästare Agneta Jonsson 50,37, 81% av idealtiden
Snabbaste medlemmen Jennie Lind 45,24, 67%
Patrik Husman 51,06, 59%
Lennart Danielsson, 1,14,11, 54%

xtreme running Final 15km Sundbyberg 10 September
Jons Sandberg 67,41

Hagaloppet 5km 8 September
Lennart Danielsson 33,02

Koraly Marathon, Polen 8 September
Jan Paraniak

Höga Kusten Trail 43km 7 September
Urban Rossäng 8,14

Stockholm Halvmarathon 7 September
Jonas Sandberg          1,25
Agneta jonsson          1,52 4:a i K60
Matthias Holgersson 2,37
Mary Maleus             2,38

Jastarnia StrandMarathon 25 Augusti
Jan Paraniak

BUFF BydalenFjällmarathon 50km 24 Augusti
Madelaine Lindh 9,45

xtreme running 15km 22 Augusti
Jonas Sandberg 72,35

Ultravasan 90km 17 Augusti
Agneta Jonsson 12,16,05

Midnattsloppet 10 km 17 Augusti
Anders Eriksson         45.04
Patrik Husman            51,53
Mats Liljegren            54,32
Lennart Danielsson 1,16,25

6 Sjöar, Uppsala 17 Augusti 5km
Jennie Lind 29,18

Solinarnosci Marathon 15 Augusti, Gdansk
Jan Paraniak

Skövde Ultrafestival 27-28 Juli
24h Mats Liljegren 162km 4:a i SM
6h Jan Paraniak 42195m

Lurs backyard Ultra
Mats Liljegren 16 varv 107 km

Kolmården Trail
Jenny Lind

Viby Marathon
Mats Liljegren            4,14
Lars-Göran Berggren 4,20
Jan Paraniak               5,27

Stettin Marathon 23 Juni
Jan Paraniak

Bydgoszcz NattMarathon 14 Juni
Jan Paraniak
Barbro Bertilsson-Paraniak

Stockholm EcoTrail 8km 15 juni
Jennie Lind 44.06 (3:a i Damklassen)

Stockholm 10,  13 Juni
Agneta Jonsson 49,12 1:a  SM 60 år
Mats Liljegren 52,51
Lennart Danielsson 1,13,26

Beer Lovers Marathon Liege, Belgien, 8 Juni
Jan Paraniak 5. 48

Söder Runt 10km 8 Juni
Jennie Lind      45,08
Mats Liljegren 54,29

High Coast Ultra 130km 7-8 Juni
Tommy Kjellsson 25,15

Stockholm Marathon 1 Juni
Jonas Sandberg           3,18
Anders Eriksson         3,52
Agneta Jonsson          3.52
Mats Liljegren            4,04
Tommy Kjellsson       4,11
Lars-Göran Berggren 4,27
Jan Paraniak               4,54
Matthias Holgersson  5,49
Kåre Andersson          6.03

Tolvanloppet 25 Maj.
12km
Mats Liljegren     1,04,07
6km  
Lennart Danielsson 35,35

Väsby Stadslopp 10 km 18 Maj.
Jonas Sandberg 47,22

Göteborgsvarvet 18 Maj
Anders Eriksson      1,43
Urban Rossäng        1,50
Tommy Kjellsson    1,51
Mathias Holgersson 2,46

Skärholmsloppet 5km 18 Maj
Lars-Göran-Berggren 23,21
Lennart Danielsson    33,49

Helgoland Marathon 13 Maj Minimarathon
Jan Paraniak  45 min
Barbro Bertilsson-Paraniak 57 min

Kungsholmen runt Halvmarathon 11 Maj
Mats Liljegren 1,55

Xtreme 15 km Ursvik 8 Maj
Tommy Kjellsson 1,29

Knast (=Finkan) Marathon , Darmstadt Tyskland 6 Maj
Jan Paraniak 4.54
Barbro Bertilsson-Paraniak 5.34

Trosa Backyard Ultra 4 Maj
Agneta Jonsson 7 varv 46942m

Hamburg Marathon 28 April
Tommy Kjellsson 4,02

Krakow Marathon 28 April
Jan Paraniak

Xtreme 15km i Ursvik 23 April
Tommy Kjellsson 1,32

Gdansk Marathon 14 April
Agneta Jonsson 4.06 1:a i K60

Debno Marathon 7 April
Jan Paraniak

Premiärmilen 30 Mars
Jonas Sandberg 38,11
Lennart Danielsson 1.13.106

Ursviks Ultra 23 Mars
75km
Tommy Kjellsson 10.44
45km
Mats Liljegren 6.23

Balathon Supermarathon 196 km på 4 dagar 21-24 Mars
Jan Paraniak 25h 42 min

Nora Marathon 16 Mars
Lars-Göran Berggren 4.22

Två Sjöar Runt 16 Mars
16,7 km
Mats Liljegren         1,26,39
Mattias Holgersson 2,01,22
5,7km
Lennart Danielsson 37,46

Skövde 6-timmars 9 Mars
Mats Liljegren 56 044m
Jan Paraniak    48 155m

Halvvasan 45km 26 Februari
Mary Mal'eus 5.54

Öppet Spår 90km
Måndag 25 Februari 
Tommy Kjellsson 6.56
Söndag 24 Februari   
Kåre Andersson   9.42

Tjejvasan 30 km  23 Februari
Mary Mal'eus 3,18

Kiel Marathon 23 Februari
Jan Paraniak 4,13

Stockhom Stadion Marathon 19 Januari 2019 Marathon
Anders Eriksson         4.12
Tommy Kjellsson       4.18
Mats Liljegren            4.23
Lars-Göran Berggren 4.33
Jan Paraniak               5.04

10 km
Patrik Husman 53.17

Tiberias Marathon, , Genesarets sjö, Israel
Mats Liljegren 4,02

Nyårsloppet 31 Dec 10 km
Jonas sandberg 39.52

Blåfrusen Ultra 8 Dec 73km terränglopp t.o.r. Åkersberga-Vaxholm
Tommy Kjellsson 9,59

Lanzarote Marathon 8 December
Jan Paraniak

Vintermarathon Skatås, Göteborg 24 November
Mats Liljegren 4,27
Jan Paraniak 4,46

xtreme night Ursvik 6 December 15 km
Tommy Kjellsson 1.31.17

Höstrusket 3 November 10km, Norra Djurgården
Jonas Sandberg 38, 18.
Mats Liljegren 51,38
Lennart Danielsson 1,09,39

Lago Maggiore Marathon 4 November
Jan Paraniak 4.40

Åland Marathon 27 Oktober.
Jonas Sandberg 3,05
Agneta Jonsson 4,00
Tommy Kjelsson 4,07
Mats Liljegren 4,14

10 km
Patrik Husman 47,43
Soli Salo 1,08

5km
Lennart Danielsson 33,19

Hässelbyloppet 10 km, 12 Oktober
Jonas Sandberg 38,06
Patrik Husman 49,28
Agneta Jonsson50, 03
Matthias Holgersson 1,09,10

Tjurruset 10 km Kungsängen 6 Oktober
Patrik Husman        1,42
Mattias Holgersson 3.02

Budapest Marathon 6 Oktober
Jan Paraniak

Warzawa Marathon 30 September
Jan Paraniak

Lidingöloppet 29 September 30km
Jonas Sandberg 2.10
Agneta Jonsson 2.50
Tommy Kjellsson 2.53
Anders Eriksson 3.09

Kistaloppet 22 September
Tommy Kjellsson       49,07
Mats Liljegren            50,14
Agneta Jonsson           50,46
Mattias Hlgersson   1,08,19
Lennart Danielsson 1,08,40

Hel Jastarnia-Rozewie Marathon 16 September
Jan Paraniak

Stockholm Halvmarathon 15 September
Jonas Sandberg 1,24
Anders Eriksson 1,45
Agneta Jonsson  1,50
Mats Liljegren   1,50
Mary Maleus     2,38

xtreme running Final 11September
Jonas Sandberg 65,56

Koral Marathon, Krakow 9 September
Jan Paraniak

Höga kusten Trail 1 September, Skuleskogen, Kramfors/Örnsköldsvik 43km
Tommy Kjellsson 6,44

Dingle Marathon Irland 1 September
Jan Paraniak 5.03
Dingle HalfMarathon Irland 1 September
Barbro Paraniak-Bertilsson 2,52

Xtreme running Ursvik 28 Augusti
Jonas Sandberg   1,09
Tommy Kjellsson 1,30

Baltic Sea Marathon 25 Augusti
Jan Paraniak

Midnattsloppet 10 km 17 Augusti
Jonas Sandberg         38.40
Lennart Danielsson 1,14

Ultravasan 90km 17 Augusti
Agneta Jonsson 10,43

Solidarocs Gdansk Marathon 15 Augusti
Jan Paraniak 4.30

Xtreme running Ursvik 15 km 14 Augusti
Jonas Sandberg 1,09
Tommy Kjellsson 1,27

Isle of Man Marathon 12 Augusti
Jan Paraniak 5.49

Cykelvasan 94km 10 Augusti
Agneta Jonsson 3,58
Lars Birgersson 4,47

Höga Kusten Marathon 4 Augusti,
19 grader, mulet, stundtals regn. (27startande, lägsta antalet på 20 år)
Tommy Kjellsson       4,11
Lars-Göran Berggren 4,13

Kvrtsmarathon (Höga Kusten Marathon) 77 startande
Lennart Danielsson 1,16

Skövde Ultrafestival 27 -29 Juli 24 h
Mats Liljegren 168,91km
6-timmars
Jan Paraniak 42,6km
Barbro Paraniak 21,8 km

Neuschwannstein-Füssen marathon 22 Juli
Mats Liljegren 4.12

Viby marathon 30 Juni
Jan Paraniak 4,21

Across the Bay, San Fransisco, USA 5km, 10 Juni
Lennart Danielsson 32,26
(segrare i åldersklassen 75+)

Stockholm Marathon 2 Juni
Urban Rossäng                   3.50
Agneta Jonsson                  3.54
Mats Liljegren                    4,11
Tommy Kjellsson               4.20
Anders Eriksson                 4.35
Lars-Göran Berggren         5.07
Jan Paraniak                       5.10.
Barbro Bertilsson Paraniak 5.40
Mattias Holgersson             6.22
Kåre Andersson                   6.34

Knast Marathon 27 Maj
Jan Paraniak 4,54
Barbro Paraniak 5,34

Tolvanloppet  26 Maj 6km
Lennart Danielsson  37.11

Ursvik Xtreme 22 Maj
Tommy Kjellsson 1,27

Göteborgsvarvet 19 Maj
Jonas Sandberg     1,27
Anders Eriksson   1,46
Tommy Kjellsson 1,51

Skärholmsloppet 5km 19 Maj
Mats Liljegren 25,05
Lennart Danielsson 31,22

Postmilen 10 km, Ulvsunda 12 Maj
Jonas Sandberg 38,48

Xtreme Ursvik 15km 5 Maj
Jonas Sandberg 1,08
Tommy Kjelsson 1,28

Säter Marathon 5 Maj
Jan Paraniak 5,02
Barbro Paraniak 2,32  (Halvmarathon)

Aros Marathon 5 maj
Urban Rossäng 4,40
Mats Liljegren 5,51
Anders Eriksson 5,57

Kungsholmen Runt 5 Maj
Jonas Sandberg        1,20 Halvmarathon
Agneta Jonsson        1,43 Halvmarathon
Mattias Hokgersson 2,18 Halvmarathon
Lennart Danielsson  1,07 10km

Hamburg Marathon 29 April
Tommy Kjellsson 4,06

Krakow Marathon 22 April
Jan Paraniak 5,16
Barbro Paraniak 5,54

Debno Marathon 8 April
Barbro Paraniak 5,32

Two Ocean Race, Sydafrika, 56km , 31 Mars
Jonas Sandberg 5.16

Ursvik Ultra 75km
Mats Liljegren 11,27

Balathon Supermarathon, Ungern,  196km 22-25 Mars
Tommy Kjellsson 21,18
Barbro Paraniak   27,00
Jan Paraniak           5, 27 (48km)

Premiärmilen 24 Mars
Jonas Sandberg 38,00

2 Sjöar Runt 17 Mars 16,7 km
Mats Liljegren 1,27,48
2 Sjöar Runt 17 Mars 5,7km
Lennart Danielsson 38,35

Skövde 6-timmars 10 mars
Mats Liljegren 58km
Jan Paraniak 43km

Bore Cup 10 Mars  Uppsala 15 km
Jonas Sandberg 59, 22

Vasaloppets Öppet Spår Måndag 26 Februari
Tommy Kjellsson 8.21

Vasaloppets Öppet Spår Söndag 25 Februari
Kåre Andersson 11,21

Malta Marathon 25 Februari
Mats Liljegren 3,57

TjejVasan 30 km 24 Februari
Mary Maléus 3.37

Kiel Marathon 24 Februari
Lars-Göran Berggren 3,56

Kiel Halvmarathon
Jan Paraniak       1,52
Agneta Jonsson  1,53
Barbro Paraniak 2,24

Gran Canaria Marathon 21 januari
Jan Paraniak 4,37
Barbro Paraniak 5,40

Stockolm Stadion Marathon 13 januari
Lars Göran Berggren 3,54
Anders Eriksson         3,56
Urban Rossäng           3,56
Mats Liljegren            4,02
Tommy Kjellsson       4,03
Jan Paraniak               4, 41
Halvmarathon
Mattias Holgersson 2,21
Barbro Paraniak      2,23
10km

Patrik Husman 46,10

Nyårsloppet 31 December 10km
Jonas sandberg 38,45


Vintermarathon Strömsund 16 December
Mats Liljegren 4,09
Jan Paraniak 5,53

Blåfrusen Ultra 73km 9 December
Tommy Kjellsson 9,52

Åland Marathon, Mariehamn, 28 Oktober
Jonas Sandberg    3,19
Tommy Kjellsson 3,59
Mats Liljegren     4,04
Halvmarathon
Patrik Husman        2,00
Mattias Holgersson 2,28
10km
Jan Paraniak      51,56
Barbro Paraniak 1,09
5km

Soili Salo 32,06

Veterran SM 8km Terräng Flemigsberg 28 Oktober
BRONS Patrik Karlsson

Venedig Marathon 22 Oktober
Agneta Jonsson 3.46 åldersklassegrare

Ursvik xtreme night Running 15km 21 Oktober
Tommy Kjellsson 1,26

Hässelbyloppet 10km 14 Oktober
Agneta Jonsson          48.27
Patrik Husman           49.25
Lennart Danielsson 1.04.06

Veteran DM 8km Terräng Flemingsberg 13 Oktober
GULD Patrik Karlsson

Sörmlands Ultra ca 48km 7 Oktober
Urban Rossäng 4,49
Tommy Kjellsson 5.30
Mats Liljegren 5,57

Beogradski Ultramarathon 30 sept-1 okt, 12-timmars-lopp
Mats Liljegren 89 km

Lidingöloppet 30 km 23 September
Jonas Sandberg    2,09
Katarina Gunsell  2,46
Agneta Jonsson    2,47 Segrare i K60
Tommy Kjellsson 2,53
Lidingöloppet 10km 23 September
Mary Maléus 1,12

Topploppet 10km 16 September
Mattias Holgersson

Xtreme Running 15 km Ursvik 12 September
Jonas Sandberg 66,24

Wroclaw Marathon 10 September EM för veteraner.
Patrik Karlsson 3,05 (11:a M55)
Jan Paraniak 8:a

9 September Stockholm Halvmarathon
Jonas sandberg 1,22
Agneta Jonsson 1,43 (vann K60)
Mats Liljegren 1,51
Annika johansson 2,07
Mary Maléus 2,33
Matthias Holgersson 2,37

3 September Ultra SM 12h i Kramfors
Mats Liljegren 95km

2 September Höga Kusten Trail 43km I Skuleskogens Nationalpark
Tommy Kjellsson 6.47

29 Augusti xtreme Running Ursvik 15k
Jonas Sandberg 1.07

Veteran-SM i Halvmarathon i Mariesta
Patrik Karllson 1,23 GULD

Sommarspelen Stockholm Stadion 22 Augusti, 5000m
Patrik Karlsson 17.28

18-20 Augusti Friidrotts SM för Veteraner i Katrineholm
Patrik Karlsson
1500m Guld: 4.56 250 meters tokspurt
5000m Guld:  18.13  efter en 500m spurt i stegrande fart.
10 000m Guld: 37.45 efter en 900m spurt i stegrande fart.

Midnattsloppet 19 Augusti
Jonas Sandberg         38,05
Joakim Bellander      38,23
Patrik Husman          48, 06
Lennart Danielsson 1,11,11

Huddingespelen 15 Augusti 3000m
Patrik Karlsson 10.12

Xtreme Running Sundbyberg 15 km 15 Augusti
Jonas Sandberg   1,08
Tommy Kjellsson 1,25

Stockholm Urban Trail 10 km 13 Augusti
Patrik Husman
Tommy Kjellsson

CykelVasan Sälen Mora 90 km 12 Augusti
Agneta Jonsson 3,58
Lars Birgersson

Höga Kusten Marathon 5 Augusti
Tommy Kjellsson 4,11
Kvartsmarathon
Lennart Danielsson 1,10

27 Juli - 3 Augusti EM för Vteraner i Århus, Danmark, Patrik Karlsson

10 000m 37,05 i blåst och oväder (5:a)
1500m 30 Juli. 4.53 (13:e man)
Terränglöpning 30 Juli knappt 4 km (5:a)
5000m 3 Augusti 10:man , tid: 17.59

San Fransisco Marathon 23 Juli
Mats Liljegren 4.03

Enhörna Challenge 5 Juli, Södertälje 5000m
Patrik Karlsson 17,51

Viby Marathon 1 Juli
Jan Paraniak 4.47

Båstad Marathon 1 Juli
Tommy Kjellsson 4.06

Långlöparnas kväll, 20 Juni, Stockholm Stadion, 10 000m
Patrik Karlsson 37,33

Stockholm 10 17 Juni
Patrik karlsson  37.49 Silveri VSM
Agneta Jonsson 46.57 Silver i VSM
Patrik Husman 49.16
Mats Liljegren    52.38

Xtreme Running 15km 13 Juni
Jonas Sandberg 1,08
Tommy Kjellsson 1,26

Stockholm Marathon 3 Jun
Patrik Karlsson          2.58 3:a i M55
Jonas Sandberg          3.09
Katarina Gunsell        3,49 nytt personligt
Agneta Jonsson          3,53
Anders Eriksson         3,56
Tommy Kjellsson       4,02 30 stockholmsmaror
Mats Liljegren            4,32
Lars-Göran Berggren 4,36
Jan Paraniak               4.48 35 Stocholmsmaror
Per-Erik Johansson    4,52
Barbro Paraniak         5.27
Kåre Andersson         6,26 37 stockholmsmaror

xtreme running Ursvik 23 Maj
Jonas Sandberg    1,11
Tommy Kjellsson 1,25

Tolvanloppet, Bromma 20 Maj 12km
Patrik Husman 57,52
Annika Johansson, 1,11,59

Halvtolvan 6km
Lennart Danielsson 35,31

Göteborgsvarvet 20 Maj
Jonas Sandberg     1,22
Anders Eriksson   1,44
Tommy Kjellsson 1,49

Kungsholmen Runt 13 Maj
Halvmarathon
Jonas Sandberg   1,20
Anders Eriksson 1,39
Agneta Jonsson  1, 43

10km
Patrik Husman           46,39
Mats Liljegren           52,46
Lennart Danielsson 1,10,16

xtreme running 15km 9 Maj
Jonas Sandberg 1,05
Tommy Kjellsson 1,26

xtreme running 15km 25 April
Tommy Kjellsson 1,27

London Marathon 23 April
Anders Eriksson 4,03

Hamburg Marathon 24 Aåpril
Patrik Karlsson 3.03

Berlin Halbmarathon 2 April
Patrik Karlsson 1,23 (6:a i M55)

Ursvik Ultra 45km 1 April
Tommy Kjellsson 5,42

Premiär milen 1 April
Jonas Sandberg          37,19
Lars-Göran Berggren 48,48
Barbro Paraniak      1,10,13

Marsspelen Asbro Goif, Stocksäters IF 300m.
Patrik Karlsson 10,23 /segrare enligt VaWa)

Tunnelloppet Citybanan 25 Mars
Jonas Sandberg       30,17
Agneta Jonsson       36,10
Patrik Husman        37,48
Linda Andersson    46,28
Ulla Boman            46,31
Anders Eriksson     48,52
Kåre Andersson      49,39
Sisko allensten        52,38
Mary Maleus           53,00
Lennart Danielsson 55,09
Per-Arne Allensten 56,39
Håkan Boman         58,13
Kaapo Röör          1,12,42

Limassol Marathon (Cypern) 19 Mars
Mats Liljegren 3,54

Två Sjöar Runt 19 Mars 16,7 km
Jonas Sandberg  1,04
Anders Eriksson 1,20

5,7km
Patrik Karlsson 21,20

Nordiska VeteranMästerskapen Inomhus i Huddinge .
Patrik Karlsson M55
10 Mars 800m 2,27 Brons
11 Mars 3000m 10.40 Silver
12 Mars 1500m 4,55 Brons

Bore Cup, Björklinge 4 Mars
Jonas Sandberg 58,44

Öppet Spår, 90km, 26 Februari

Tommy Kjellsson 8,01
Kåre Andersson  10.43

Tjejvasan, 30km, 25 Februari
Mary Maleus 3.13

Vikingarännet 19 Februari
Anders Eriksson 4,49

Vinthundsvintern, Sollentuna Fridrottshall 18 Februari, 300m.
Patrik karlsson 10,26

Barcelona Halvmarathon 12 Februari.
Patrik Karlsson 1,25

Hyfsat löpväder med 13 grader och mulet, tyvärr ganska blåsigt som gjorde att kilometertiderna kunde diffa med 24 sekunder.

Bore Cup, Uppsala, 10km, 10 Februari
Jonas Sandberg 37,02

Veteran SM Borås, 5 Feb. Patrik Karlsson
3/2 3000m 10,30 Silver
4/2 1500m 4,58 Brons
5/2 800m 2,30 Brons

 

Stockholm Stadion Marathon 14 Januari Jonas Sandberg 3,16
Mats Liljegren 3,52
Anders Eriksson 3.54
Lars-Göran Berggren 4.00
Halvmarathon
Patrik karlsson 1,29
Patrik Husman 1.54
Barbro Paraniak 2.46
10km
Mary Maléus 1,08

Maratona di Crevalcore, Italien, 5 Januari
Mats Liljegren 3.47

Vasaloppets Öppet Spår Söndag 25 Februari
Kåre Andersson 11,21

Uppdaterad: 16 SEP 2018 20:10 Skribent: Tommy kjellsson

Team Skavsåret IF Järfälla

Postadress:
Skavsåret IF Team Järfälla - Friidrott
Tommy Kjellsson, Pilgrimsvägen 66
12648 Hägersten

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info