Hoppa till sidans innehåll

Resultat ÄlgotsCup Göingekretsen


Länk till sträcktider på Obasen.
 
ÄlgotsCup 2009-05-06to 2009-05-07 00:03
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Pl Namn               Klubb                      Tid Tvlmärke 



H16  (5)       5180 m                      

   1 Andersson Oskar    OK Gynge                 42:48          
   2 Engel Simon        Hässleholms OK           50:08          
   3 Nilsson Kempff Mar Hässleholms OK         1:07:54          

     Kristiansson Joel  Hässleholms OK        Ej godk.          
     Andersson Hampus   OK Tyringe            ej start          



H14  (8)       4200 m                      

   1 Ottmer Harald      Tormestorps IF           37:01          
   2 Ottmer Henning     Tormestorps IF           40:31          
   3 Einarsson Joel     Tormestorps IF           46:04          
   4 Persson Karl-Johan Tormestorps IF           50:33          
   5 Albinsson Jonathan Tormestorps IF           51:07          
   6 Oscarsson Petrus   OK Tyringe               53:54          
   7 Nilsson Kempff Dan Hässleholms OK         1:03:43          
   8 Kristiansson Erik  Hässleholms OK         1:04:33          



H12  (1)       3050 m                      

   1 Persson Nils-Joel  Tormestorps IF           39:10          



H10  (2)       2550 m                      

   1 Hallabro Ludvig    Hässleholms OK           22:46          
   2 Albinsson Jakob    Tormestorps IF           28:01          



D16  (9)       4380 m                      

   1 Nilsson Jessica    OK Torfinn               44:57          
   2 Hallabro Nilla     Hässleholms OK           47:40          
   3 Reimer Ellen       Tormestorps IF           48:55          
   4 Olandersson Stina  OK Tyringe               53:44          
   5 Carlsson Josefin   Tormestorps IF         1:00:08          
   6 Karlsson Emilia    OK Gynge               1:05:58          
   7 Bengtsson Filippa  OK Tyringe             1:08:49          
   8 Forsén Linnea      Hässleholms OK         1:13:22          

     Wetterlöf Rebecka  OK Tyringe            ej start          



D14  (6)       3520 m                      

   1 Reimer Miranda     Tormestorps IF           44:07          
   2 Carlsson Elin      Tormestorps IF           47:50          
   3 Nilsson Lovisa     Tormestorps IF           49:51          

     Nordh Cajsa        OK Tyringe            Ej godk.          
     Andersson Emma     OK Gynge              ej start          
     Carlsson Nelly     Tormestorps IF        ej start          



D12  (6)       3050 m                      

   1 Söderlund Ebba     Tormestorps IF           33:27          
   2 Jönsson Sara       Hässleholms OK           36:29          
   3 Wihlborg Ida       OK Gynge                 36:53          
   4 Gustafsson Linnea  OK Gynge                 38:14          
   5 Henriksson Nellie  Tormestorps IF           46:46          
   6 Forsén Kajsa       Hässleholms OK         1:15:58          



D10  (3)       2550 m                      

   1 Wihlborg Elin      OK Gynge                 19:19          
   2 Helmersson Emmy    Hässleholms OK           25:00          
   3 Andersson Elina    OK Tyringe               25:31          



U1  (5)        2000 m                      

   1 Nilsson Olliver    Hässleholms OK           20:47          
   2 Svensson Anton     Hässleholms OK           20:52          
   3 Persson Per-Anton  Tormestorps IF           23:27          
   4 Frostgård Ebba     Hässleholms OK           30:56          
   5 Olsson Anna        OK Gynge                 31:02          



Öppen 1  (8)   2550 m                      

   1 Rydlund Wiktor     Hässleholms OK           22:19 B        
   2 Persson Amanda     OK Gynge                 22:27 B        
   3 Rydlund Nelly      Hässleholms OK           26:50 B        
   4 Rytkölä Nilla      Tormestorps IF           31:44          
   5 Engman Linnea      Hässleholms OK           41:48          
   6 Nilsson Linnea     Tormestorps IF           41:50          
   7 Olsson Maja        OK Gynge                 42:43          
   8 Johnsson Hampus    Hässleholms OK           46:03          



Öppen 2  (1)   3050 m                      

   1 Arvidsson Razmus   Hässleholms OK           49:51 B        



Öppen 10  (3)  2550 m                      

   1 Nilsson Nelly      Hässleholms OK           30:33 B        
   2 Lindqvist Emma     Hässleholms OK           56:21          
   3 Olsson Albin       Hässleholms OK           56:25          



U2H  (2)       2550 m                      

   1 Reimer Andre       Tormestorps IF           27:58          
   2 Lundquist Jesper   OK Tyringe               42:52          



U2D  (5)       2550 m                      

   1 Henriksson Tilda   Tormestorps IF           28:28          
   2 Ingelström Klara   OK Gynge                 41:36          
   3 Gustafsson Elin    OK Gynge                 42:03          
   4 Nowakowski Maja    OK Tyringe               43:05          
   5 Liljenberg Felicia OK Tyringe               43:10          



U3D  (3)       3050 m                      

   1 Nilsson Elin       Hässleholms OK           36:58          
   2 Göransson Lovisa   OK Tyringe               48:01          
   3 Lundquist Linnéa   OK Tyringe             1:28:34          



U4H  (1)       3520 m                      

   1 Nilsson Joakim     OK Tyringe             1:12:49          



U4D  (1)       3520 m                      

     Carlsson Emily     Tormestorps IF        ej start          



 
Uppdaterad: 09 MAJ 2009 09:24 Skribent: Jan Ottmer

 

Postadress:
Tormestorps IF - Orientering
Jan Lennart Nilsson, Pepparmyntsgränden
28133 Hässleholm

Kontakt:
Tel: 045118068
E-post: This is a mailto link

Se all info