Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2010


Deltagare: 126         17 klubbar 

 

KNATTAR

K 24 kg
1. Axel Skillby                    Värnamo BK

2. Marcus Svensson            Finspångs AIK
3. Calle Bergkvist               Värnamo BK

 

K 26 kg
1. Anton Johansson             Kinna AK

2. Gustav Åstrand               Kinna AK

3. Simon Hermansson         IK Starkado

4. Joakim Salomonsson       Värnamo BK

 

K 29 kg
1. Philip Safian                    IFK Linköping

2. Jacob Hellgren                Mjölby BK

3. Johannes Larsson            Ljungby BK

4. Islam Bedigov                 Tranås BK

 

 

K 32 kg
1. Vincent Hägg                  Värnamo BK

2. Oskar Johansson              Kinna AK

3. Rustam Khalilov              Nykvarns BF

4. Axel Kjäll                        Lidköpings AS

 

K 35 kg
1. Rasmus Peregi                 Nykvarns BF

2. Jesper Svensson               Finspångs AIK

3. Agit Karoyan                   Tranås BK

4. Alfred Karlsson                IFK Linköping

 

K 38 kg
1. Olle Söderkvist                Västerviks BK

2. Pontus Adolfsson             Värnamo BK

3. Sebastian Lindberg           Tranås BK

4. Adam Fridlund                 Tranås BK

 

K 42 kg
1. Joel Berglund                  Lidköpings AS

2. Rasmus Eklund               IK Starkado

3. Hugo Flensen                  Lidköpings AS

4. William Andersson           BK Sana

 

K 47 kg
1. Tosum Karoyan              Tranås BK

2. Lukas Fransson               Tranås BK

3. Danilo Niijemecevic         Huskvarna AIK

4. Hugo Andersson              Huskvarna AIK

 

K 53 kg
1. Elias Kenneryd                Ljungby BK

2. Rasmus Olsson                BK Enig

 

 

 

POJKAR

P 35 kg
1. Ruslan Khalilov               Nykvarns BF

2. Axel Samuelsson             Mjölby BK

3. Christopher Gustavsson   Värnamo BK

 

P 38 kg
1. Dzjabrail Abzagirov         Nykvarns BF

2. Anton Mann                    Lidköpings AS

3. Albin Mann                     Lidköpings AS

4. Henrik Dahlgren              IFK Linköping

 

P 42 kg
1. Daniel Fransson               Tranås BK

2. Hampus Hellin                 Finspångs AIK

3. Mattis Sandell                  Tranås BK

4. Rustam Karoyan              Tranås BK

 

P 47 kg
1. Tim Gustavsson               Tranås BK

2. Szilard Peter                    Ljungby BK

3. Markus Lundström           Kumla BF

4. Rickard Nilsson               Tranås BK

 

P 53 kg
1. Viktor Jonsson                Västerviks BK

2. Christian Horwath           Finspångs AIK

 

P 59 kg
1. Elias Petersson                Norrköpings BK

2. Arvid Eskilson                 Värnamo BK

3. Anton Mezeridis              IK Starkado

4. Christian Nielsen              Kumla BF

 


UNGDOMAR

 

U 54 kg
1. Dinislam Abzagirov         Nykvarns BF

2. Rasmus Boman               Lidköpings AS

3. Per Wiktorsson                Lidköpings AS

4. Nicko Asp                       Finspångs AIK

 

U 63 kg
1. Anton Hyltén                  Lidköpings AS

2. Pontus Hägg                   Värnamo BK

3. Jacob Peterson                BK Enig

4. Olle Johansson                Finspångs AIK

 

U 69 kg
1. Ludvig Johanson             Värnamo BK

2. Robin Lundström             Kumla BF

3. Linus Brag                      Lidköpings AS

4. Viktor Karlsson               Björneborgs BK

 

U 85 kg
1. Victor Stenqvist               Norrköpings BK

2. Calle Jonsson                  Västerviks BK

3. Mikael Andersson            Kumla BF

4. Martin Helstrand              BK Sana

 

 

SENIORER

S 66 kg
1. Rickard Pegado               Finspångs AIK

2. Sebastian Axelsson          Tranås BK

3. Tom Qvarfordt                IFK Linköping

4. Olof Eskilsson                 Värnamo BK

 

S 74 kg
1. Tobias Söderberg            IFK Linköping

2. Robert Gustavsson          Finspångs AIK

3. Hampus Castenfall          Norrköpings BK

4. Simon Almén                  Lidköpings AS

 

 

 

FLICKOR/YNGRE

F/y 32 kg

1. Linn Landqvist                Kumla BF

2. Cecilia Eklöf                   IFK Linköping

3. Mirella Bilali                   Ljungby BK

 

 

F/y 38 kg
1. Wilma Olausson              Lidköpings AS

2. Cornelia Petersson          Norrköpings BK

3. Malin Schmidt                 Huskvarna AIK

 

 

 

 

FLICKOR/ÄLDRE

 

F/ä 37 kg
1. Emmy Mared                  Huskvarna AIK

2. Jennifer Sandberg            IK Starkado

 

F/ä 44 kg
1. Szilvia Peter                    Ljungby BK

2. Viktoria Olsson-Algeskär Huskvarna AIK

3. Wilma Tallberg                Huskvarna AIK

4. Natali Mezeridou             IK Starkado

 

 

F/ä 52 kg
1. Alexandra Sahlgren         Lidköpings AS

2. Cecilia Svensson             Norrköpings BK

3. Ellen Nilsson                   BK Enig

 

 

KVINNOR/UNGDOM

KvU 60 kg
1. Thilda Johansson            BK Enig

2. Alexandra Hellgren        Mjölby BK

3. Malin Svejd                    Mjölby BK

 

LAGPOÄNG, K, P, U, S
1. Tranås BK                       28 p

2. Värnamo BK                   27 p

3. Lidköpings AS                  24 p

4. Finspångs AIK                 21 p

5. Nykvarns BF                   18 p

6. IFK Linköping                 12 p

7. Västerviks BK                11 p

8. Norrköpings BK              10 p

8. Kinna AK                       10 p

9. Ljungby BK                      9 p

10. Kumla BF                       8 p

11. IK Starkado                     7 p

12. BK E nig                         5 p

13. Huskvarna AIK               3 p

14. BK Sana                          2 p

15. Björneborgs BK              1 p

 

 

LAGPOÄNG, F/y, F/ä, KvU
1. Huskvarna AIK              11 p

2. Lidköpings AS                 8 p

3.  Norrköpings BK             6 p

3. Kinna AK                        6 p

3. BK Enig                          6 p

4. Mjölby K                         5 p

4. Kumla BF                       4 p

4. IK Starkado                    4 p

3. IFK Linköping                 3 p

 

 

 

 

Matchlista 1 

  A   Knattar  29 kg  omg.1    
1       1  Filip  Walin  Kumla BF   0
         3  Philip  Safian  IFK Linköping BK   5
            
2      5  Toni  Kara  Tranås BK   0
        7  Johannes  Larsson  Ljungby BK   5
            
       Ö 9  Linus  Klingstedt  Tranås BK   
            
  B   Knattar  29 kg  omg.1    
3    2  Jakob  Kenneryd  Ljungby BK   0
      4  Jacob  Hellgren  Mjölby BK   5
            
4   6  Islam  Bedigov  Tranås BK   5
     8  Erik  Karlsson  IK Starkado   0
            
            
            
  A  Knattar  32 kg  omg.1    
5   1  Oskar  Johansson  Kinna AK   5
     3  Razmus   Seiholm  Värnamo BK   0
            
6   5  Axel  Kjäll  Lidköpings AS   3
     7  Samin  Asafi  Tranås BK   1
            
  Ö 9  Adrian  Ström  Finspångs AIK   
            
  B   Knattar  32 kg  omg.1    
7   2  Erik  Fagerberg  Finspångs AIK   5
     4  Linus  Svensson  Finspångs AIK   0
            
8   6  Rustam  Khalilov  Nykvarns BF   1
     8  Vincent  Hägg  Värnamo BK   3
            
            
            
    Knattar  35 kg  omg.1    
9   1  Agit  Karoyan  Tranås BK   5
     2  Alfred  Karlsson  IFK Linköping BK   0
            
10   3  Anton  Johansson  Värnamo BK   0
       4  Rasmus  Peregi  Nykvarns BF   5
            
  Ö 5  Jesper  Svensson  Finspångs AIK

 

 

 

 

 

Matchlista 2

    Knattar  26 kg  omg.1   
11   1  Anton  Johansson  Kinna AK  5
       2  Ossian  Klinthäll  BK Enig  0
           
12   3  Gustav  Åstrand  Kinna AK  4
       4  Joakim  Salomonsson  Värnamo BK  1
           
  Ö  5  Simon  Hermansson  IK Starkado  
           
    Knattar  47 kg  omg.1   
13   1  Lukas  Fransson  Tranås BK  5
       2  Hugo  Andersson  Huskvarna AIK  0
           
14   3  Ludvig  Wallgren  BK Enig  0
       4  Danilo  Nijemcevic  Huskvarna AIK  5
           
  Ö  5  Tosum  Karoyan  Tranås BK  
           
    Pojkar  59 kg  omg.1   
15   1  Elias  Petersson  Norrköpings BK  5
       2  Hampus  Hellerstedt  Finspångs AIK  0
           
16   3  Christian  Nielsen  Kumla BF  3
       4  Arvid  Eskilson  Värnamo BK  1
           
  Ö  5  Anton  Mezeridis  IK Starkado  
           
    Flickor, äldre  44 kg  omg.1   
17   1  Wilma  Tallberg  Huskvarna AIK  5
       2  Jenny  Hirvioja  Lidköpings AS  0
           
18   3  Szilvia  Peter  Ljungby BK  5
       4  Natalie  Mezeridou  IK Starkado  0
           
  Ö  5  Victoria  Ohlsson-Algeskär  Huskvarna AIK  
           
  A   Knattar  42 kg  omg.1   
19   1  Robert  Larsson  BK Sana  0
       3  Hugo  Flensen  Lidköpings AS  5
           
20   5  Rasmus  Eklund  IK Starkado  5
       7  Joel  Dalskog  Mjölby BK  0

 

 

 

 

 

Matchlista 3

  B   Knattar  42 kg  omg.1   
21   2  Alem  Bilali  Ljungby BK  0
       4  Joel  Berglund  Lidköpings AS  5
           
  Ö 6  William  Andersson  BK Sana  
           
 A   Pojkar  47 kg  omg.1   
22   1  Rickard  Nilsson  Tranås BK  0
       3  Szilard  Peter  Ljungby BK  5
           
23   5  Philip  Åstrand  Kinna AK  0
       7  Jesper  Hansen  Värnamo BK  5
 

B   Pojkar  47 kg  omg.1   
24   2  Linus  Hagman  Kinna AK  0
       4  Markus  Lundström  Kumla BF  5
           
  Ö 6  Tim  Gustavsson  Tranås BK  
           
  A   Pojkar  38 kg  omg.1   
25   1  Albin  Mann  Lidköpings AS  3
       3  David  Säll  Tranås BK  1
           
26   5  Enzo  Seiholm  Värnamo BK  0
       7  Dzjabrail  Abzagirov  Nykvarns BF  5
           
  B   Pojkar  38 kg  omg.1   
27   2  Henrik  Dahlgren  IFK Linköping BK  0
       4  Anton  Mann  Lidköpings AS  5
           
28   6  Eddie  Johansson  Värnamo BK  0
       8  Linus  Aldén  Norrköpings BK  5
           
  A   Knattar  38 kg  omg.1   
29   1  Adam  Fridlund  Tranås BK  5
       3  Linus  Karlsson  IK Starkado  0


      Ö   5  Olle  Söderkvist  Västerviks BK  
           
  B   Knattar  38 kg  omg.1   
30   2  Sebastian  Lindberg  Tranås BK  0
       4  Pontus  Adolfsson  Värnamo BK  4
           
   Ö  5       Freddy  Lundell  Kumla BF

 

 

 

 

 

Matchlista 4

   A   Pojkar  42 kg  omg.1   
31   1  Mattis  Sandell  Tranås BK  5
       3  Tim  Svensson  Huskvarna AIK  0
           
  Ö 5  Hampus  Hellin  Finspångs AIK  
           
 B   Pojkar  42 kg  omg.1   
32   2  Daniel  Fransson  Tranås BK  5
       4  Anton  Carlsson  BK Enig  0
           
   6  Rustam  Karoyan  Tranås BK  
           
 A   Knattar  29 kg  omg.2   
33   9  Linus  Klingstedt  Tranås BK  0
       1  Filip  Walin  Kumla BF  4
           
34   3  Philip  Safian  IFK Linköping BK  4
       5  Toni  Kara  Tranås BK  0
           
  Ö 7  Johannes  Larsson  Ljungby BK  
           
  B   Knattar  29 kg  omg.2   
35   2  Jakob  Kenneryd  Ljungby BK  0
       6  Islam  Bedigov  Tranås BK  3
           
36   4  Jacob  Hellgren  Mjölby BK  5
       8  Erik  Karlsson  IK Starkado  0
           
           
           
 A   Knattar  32 kg  omg.2   
37   9  Adrian  Ström  Finspångs AIK  0
       1  Oskar  Johansson  Kinna AK  5
           
38   3  Razmus   Seiholm  Värnamo BK  0
       5  Axel  Kjäll  Lidköpings AS  5
           
  Ö 7  Samin  Asafi  Tranås BK  
           
 B   Knattar  32 kg  omg.2   
39   2  Erik  Fagerberg  Finspångs AIK  0
       6  Rustam  Khalilov  Nykvarns BF  4
           
40   4  Linus  Svensson  Finspångs AIK  0
       8  Vincent  Hägg  Värnamo BK  5

 

 

 

 

Matchlista 5

    Knattar  35 kg  omg.2   
41   5  Jesper  Svensson  Finspångs AIK  5
       1  Agit  Karoyan  Tranås BK  0
           
42   2  Alfred  Karlsson  IFK Linköping BK  5
       3  Anton  Johansson  Värnamo BK  0
           
  Ö 4  Rasmus  Peregi  Nykvarns BF  
           
    Knattar  26 kg  omg.2   
43   5  Simon  Hermansson  IK Starkado  0
       1  Anton  Johansson  Kinna AK  5
           
44   2  Ossian  Klinthäll  BK Enig  1
       3  Gustav  Åstrand  Kinna AK  4
           
  Ö 4  Joakim  Salomonsson  Värnamo BK  
           
    Knattar  47 kg  omg.2   
45   5  Tosum  Karoyan  Tranås BK  5
       1  Lukas  Fransson  Tranås BK  0
           
46   2  Hugo  Andersson  Huskvarna AIK  5
       3  Ludvig  Wallgren  BK Enig  0
           
  Ö 4  Danilo  Nijemcevic  Huskvarna AIK  
           
    Pojkar  59 kg  omg.2   
47   5  Anton  Mezeridis  IK Starkado  0
       1  Elias  Petersson  Norrköpings BK  4
           
48   2  Hampus  Hellerstedt  Finspångs AIK  0
       3  Christian  Nielsen  Kumla BF  5
           
  Ö 4  Arvid  Eskilson  Värnamo BK  
           
    Flickor, äldre  44 kg  omg.2   
49   5  Victoria  Ohlsson-Algeskär  Huskvarna AIK  3
       1  Wilma  Tallberg  Huskvarna AIK  0
           
50   2  Jenny  Hirvioja  Lidköpings AS  0
       3  Szilvia  Peter  Ljungby BK  5
           
  Ö 4  Natalie  Mezeridou  IK Starkado 

 

 

 

 

Matchlista 6

  A   Knattar  42 kg  omg.2   
51   1  Robert  Larsson  BK Sana  0
       5  Rasmus  Eklund   IK Starkado  5
           
52   3  Hugo  Flensen  Lidköpings AS  5
       7  Joel  Dalskog  Mjölby BK  0
           
           
           
  B   Knattar  42 kg  omg.2   
53   6  William  Andersson  BK Sana  5
       2  Alem  Bilali  Ljungby BK  0
           
  Ö  4  Joel  Berglund  Lidköpings AS  
           
  A   Pojkar  47 kg  omg.2   
54   1  Rickard  Nilsson  Tranås BK  5
       5  Philip  Åstrand  Kinna AK  0
           
55   3  Szilard  Peter  Ljungby BK  5
       7  Jesper  Hansen  Värnamo BK  0
           
           
           
  B   Pojkar  47 kg  omg.2   
56   6  Tim  Gustavsson  Tranås BK  4
       2  Linus  Hagman  Kinna AK  0
           
  Ö  4  Markus  Lundström  Kumla BF  
           
  A   Pojkar  38 kg  omg.2   
57   1  Albin  Mann  Lidköpings AS  5
       5  Enzo  Seiholm  Värnamo BK  0
           
58   3  David  Säll  Tranås BK  0
       7  Dzjabrail  Abzagirov  Nykvarns BF  5
           
           
           
 B   Pojkar  38 kg  omg.2   
59   2  Henrik  Dahlgren  IFK Linköping BK  5
       6  Eddie  Johansson  Värnamo BK  0
           
60   4  Anton  Mann  Lidköpings AS  4
       8  Linus  Aldén  Norrköpings BK  0
 
           

 

 

Matchlista 7

  A   Knattar  38 kg  omg.2   
61   5  Olle  Söderkvist  Västerviks BK  5
       1  Adam  Fridlund  Tranås BK  0
           
  Ö 3  Linus  Karlsson  IK Starkado  
           
 B   Knattar  38 kg  omg.2   
62   6  Freddy  Lundell  Kumla BF  0
       2  Sebastian  Lindberg  Tranås BK  5
           
  Ö 4  Pontus  Adolfsson  Värnamo BK  
           
 A   Pojkar  42 kg  omg.2   
63   5  Hampus  Hellin  Finspångs AIK  5
       1  Mattis  Sandell  Tranås BK  0
           
  Ö  3  Tim  Svensson  Huskvarna AIK  
           
  B   Pojkar  42 kg  omg.2   
64   6  Rustam  Karoyan  Tranås BK  0
       2  Daniel  Fransson  Tranås BK  5
           
  Ö  4  Anton  Carlsson  BK Enig  
           
    Flickor, yngre  38 kg  omg.1   
65   1  Cornelia  Petersson  Norrköpings BK  0
       2  Wilma  Olausson  Lidköpings AS  5
           
66   3  Julia  Aldén  Norrköpings BK  0
       4  Malin  Schmidt  Huskvarna AIK  5
           
           
           
    Ungdom  54 kg  omg.1   
67   1  Per  Wiktorsson  Lidköpings AS  0
       2  Dinislam  Abzagirov  Nykvarns BF  5
           
68   3  Rasmus  Boman  Lidköpings AS  4
       4  Nicko  Asp  Finspångs AIK  0


    Ungdom  63 kg  omg.1   
69   1  Pontus  Hägg  Värnamo BK  5
       2  Jacob  Petersson  BK Enig  0
           
70   3  Olle  Johansson  Finspångs AIK  0
       4  Anton  Hyltén  Lidköpings AS  5

 

 

 

 

 

Matchlista 8

    Ungdom  69 kg  omg.1   
71   1  Ludvig  Johansson  Värnamo BK  4
       2  Viktor  Karlsson  Björneborgs BK  0
           
72   3  Robin  Lundström  Kumla BF  3
       4  Linus  Brag  Lidköpings AS  1
           
           
           
    Ungdom  85 kg  omg.1   
73   1  Martin  Helstrand  BK Sana  0
       2  Calle   Jonsson  Västerviks BK  5
           
74   3  Victor  Stenkvist  Norrköpings BK  4
       4  Mikael  Andersson  Kumla BF  0
           
           
           
    Senior  66 kg  omg.1   
75   1  Rickard  Pegado  Finspångs AIK  5
       2  Sebastian  Axelsson  Tranås BK  0
           
76   3  Olof  Eskilsson  Värnamo BK  1
       4  Tom  Qvarfordt  IFK Linköping BK  3
           
           
           
    Senior  74 kg  omg.1   
77   1  Simon  Almén  Lidköpings AS  1
       2  Hampus  Castenfall  Norrköpings BK  3
           
78   3  Tobias  Söderberg  IFK Linköping BK  4
       4  Robert  Gustavsson  Finspångs AIK  1
           
           
           
    Knattar   24 kg  omg.1   
79   1  Axel  Skillby  Värnamo BK  5
       2  Calle   Bergkvist  Värnamo BK  0
           
  Ö  3  Marcus  Svenson  Finspångs AIK  
           
    Flickor, yngre  32 kg     
80   1  Mirella  Bilali  Ljungby BK  0
       2  Cecilia  Eklöf  IFK Linköping BK  5


      Ö  3  Linn  Landqvist  Kumla BF 

 

 

 

 

 

 

Matchlista 9

    Pojkar  35 kg  omg.1   
81   1  Axel  Samuelsson  Mjölby BK  5
       2  Christopher  Gustavsson  Värnamo BK  0
           
  Ö  3  Ruslan  Khalilov  Nykvarns BF  
           
    Flickor, äldre  52 kg  omg.1   
82   1  Ellen  Nilssson  BK Enig  0
       2  Cecilia  Svensson  Norrköpings BK  5
           
  Ö  3  Alexandra  Sahlgren  Lidköpings AS  
           
    Kvinnor, ungdom  60 kg     
83   1  Alexandra  Hellgren  Mjölby BK  0
       2  Thilda  Johansson  BK Enig  5
           
  Ö  3  Malin  Svejd  Mjölby BK  
           
    Knattar  53 kg  Final   
84   1  Rasmus  Olsson  BK Enig  0
       2  Elias  Kenneryd  Ljungby BK  5


    Flickor, äldre  37 kg  Final   
85   1  Emmy  Mared  Huskvarna AIK  4
       2  Jennifer  Sandberg  IK Starkado  0
           
           
           
    Pojkar  53 kg  Final   
86   1  Viktor  Jonsson  Västerviks BK  5
       2  Christian  Horwath  Finspångs AIK  0
           
           
           
  A   Knattar  29 kg  omg.3   
87   7  Johannes  Larsson  Ljungby BK  5
       1  Filip  Walin  Kumla BF  0
           
87 B   3  Philip  Safian  IFK Linköping BK  4
           9  Linus  Klingstedt  Tranås BK  0
 

 B   Knattar  29 kg  omg.3   
88   4  Jacob  Hellgren  Mjölby BK  5
       6  Islam  Bedigov  Tranås BK  0

 

 

 

 

 

 

Matchlista 10 
  A   Knattar  32 kg  omg.3    
89   9  Adrian  Ström  Finspångs AIK   0
       5  Axel  Kjäll  Lidköpings AS   5
            
90   7  Samin  Asafi  Tranås BK   0
       1  Oskar  Johansson  Kinna AK   5
            
            
            
  B   Knattar  32 kg  omg.3    
91   2  Erik  Fagerberg  Finspångs AIK   0
       8  Vincent  Hägg  Värnamo BK   5
            
  Ö  6  Rustam  Khalilov  Nykvarns BF   
            
  A   Knattar  35 kg  omg.3    
92   4  Rasmus  Peregi  Nykvarns BF   5
       1  Agit  Karoyan  Tranås BK   0
            
93   5  Jesper  Svensson  Finspångs AIK   5
       2  Alfred  Karlsson  IFK Linköping BK   0
            
  Ö  3  Anton  Johansson  Värnamo BK   
            
    Knattar  26 kg  omg.3    
94   4  Joakim  Salomonsson  Värnamo BK   0
       1  Anton  Johansson  Kinna AK   5
            
95   5  Simon  Hermansson  IK Starkado   5
       2  Ossian  Klinthäll  BK Enig   0
            
  Ö  3  Gustav  Åstrand  Kinna AK   
            
    Knattar  47 kg  omg.3    
96   4  Danilo  Nijemcevic  Huskvarna AIK   0
       1  Lukas  Fransson  Tranås BK   5
            
97   5  Tosum  Karoyan  Tranås BK   3
       2  Hugo  Andersson  Huskvarna AIK   1
            
  Ö  3  Ludvig  Wallgren  BK Enig   
           
 
           

 

           
   

 

Matchlista 11
    Pojkar  59 kg  omg.3   
98   4  Arvid  Eskilson  Värnamo BK  1
       1  Elias  Petersson  Norrköpings BK  3
           
99   5  Anton  Mezeridis  IK Starkado  5
       2  Hampus  Hellerstedt  Finspångs AIK  0
           
  Ö  3  Christian  Nielsen  Kumla BF  
           
    Flickor, äldre  44 kg  omg.3   
100   4  Natalie  Mezeridou  IK Starkado  1
         1  Wilma  Tallberg  Huskvarna AIK  3
           
101   5  Victoria  Ohlsson-Algeskär  Huskvarna AIK  5
         2  Jenny  Hirvioja  Lidköpings AS  0
           
  Ö  3  Szilvia  Peter  Ljungby BK  
           
 A   Knattar  42 kg  omg.3   
102   3  Hugo  Flensen  Lidköpings AS  0
         5  Rasmus  Eklund  IK Starkado  5
           
           
           
  B   Knattar  42 kg  omg.3   
103   4  Joel  Berglund  Lidköpings AS  5
         6  William  Andersson  BK Sana  0
           
           
           
  A   Pojkar  47 kg  omg.3   
104   1  Rickard  Nilsson  Tranås BK  4
         7  Jesper  Hansen  Värnamo BK  1
           
  Ö  3  Szilard  Peter  Ljungby BK  
           
 B   Pojkar  47 kg  omg.3   
105   4  Markus  Lundström  Kumla BF  0
         6  Tim  Gustavsson  Tranås BK  4


 A   Pojkar  38 kg  omg.3   
106   1  Albin  Mann  Lidköpings AS  1
         7  Dzjabrail  Abzagirov  Nykvarns BF  3
           
 

 

 

 

 

Matchlista 12

  B   Pojkar  38 kg  omg.3   
107   2  Henrik  Dahlgren  IFK Linköping BK  5
         8  Linus  Aldén  Norrköpings BK  0
           
  Ö  4  Anton  Mann  Lidköpings AS  
           
  A   Knattar  38 kg  omg.3   
108   3  Linus  Karlsson  IK Starkado  0
         5  Olle  Söderkvist  Västerviks BK  4
           
  Ö  1  Adam  Fridlund  Tranås BK  
           
  B   Knattar  38 kg  omg.3   
109   4  Pontus  Adolfsson  Värnamo BK  4
         6  Freddy  Lundell  Kumla BF  0
           
  Ö  2  Sebastian  Lindberg  Tranås BK  
           
  A   Pojkar  42 kg  omg.3   
110   5  Hampus  Hellin  Finspångs AIK  5
         3  Tim  Svensson  Huskvarna AIK  0
           
  Ö  1  Mattis  Sandell  Tranås BK  
           
  B   Pojkar  42 kg  omg.3   
111   4  Anton  Carlsson  BK Enig  0
   6  Rustam  Karoyan  Tranås BK  5
           
  Ö  2  Daniel  Fransson  Tranås BK  
           
    Flickor, yngre  38 kg  omg.2   
112   1  Cornelia  Petersson  Norrköpings BK  5
         3  Julia  Aldén  Norrköpings BK  0
           
113   2  Wilma  Olausson  Lidköpings AS  5
         4  Malin  Schmidt  Huskvarna AIK  0
           
           
           
    Ungdom  54 kg  omg.2   
114   1  Per  Wiktorsson  Lidköpings AS  0
         3  Rasmus  Boman  Lidköpings AS  5
           
115   2  Dinislam  Abzagirov  Nykvarns BF  4
         4  Nicko  Asp  Finspångs AIK  0

 

 

 

 

 

 

 

Matchlista 13
    Ungdom  63 kg  omg.2    
116   1  Pontus  Hägg  Värnamo BK   5
         3  Olle  Johansson  Finspångs AIK   0
            
117   2  Jacob  Petersson  BK Enig   0
         4  Anton  Hyltén  Lidköpings AS   4
            
            
            
    Ungdom  69 kg  omg.2    
118   1  Ludvig  Johansson  Värnamo BK   3
         3  Robin  Lundström  Kumla BF   1
            
119   2  Viktor  Karlsson  Björneborgs BK   0
         4  Linus  Brag  Lidköpings AS   5
            
            
            
    Ungdom  85 kg  omg.2    
120   1  Martin  Helstrand  BK Sana   0
         3  Victor  Stenkvist  Norrköpings BK   5
            
121   2  Calle   Jonsson  Västerviks BK   4
         4  Mikael  Andersson  Kumla BF   0
            
            
            
    Senior  66 kg  omg.2    
122   1  Rickard  Pegado  Finspångs AIK   5
         3  Olof  Eskilsson  Värnamo BK   0
            
123   2  Sebastian  Axelsson  Tranås BK   3
         4  Tom  Qvarfordt  IFK Linköping BK   1
            
            
            
    Senior  74 kg  omg.2    
124   1  Simon  Almén  Lidköpings AS   1
         3  Tobias  Söderberg  IFK Linköping BK   4
            
125   2  Hampus  Castenfall  Norrköpings BK   1
         4  Robert  Gustavsson  Finspångs AIK   3
            

 

 

 

 

Matchlista 14

    Knattar   24 kg  omg.2   
126   3  Marcus  Svenson  Finspångs AIK  0
         1  Axel  Skillby  Värnamo BK  5
           
  Ö  2  Calle   Bergkvist  Värnamo BK  
           
    Flickor, yngre  32 kg  omg.2   
127   3  Linn  Landqvist  Kumla BF  5
         1  Mirella  Bilali  Ljungby BK  0
           
  Ö  2  Cecilia  Eklöf  IFK Linköping BK  
           
    Pojkar  35 kg  omg.2   
128   3  Ruslan  Khalilov  Nykvarns BF  3
         1  Axel  Samuelsson  Mjölby BK  1
           
  Ö  2  Christopher  Gustavsson  Värnamo BK  
           
    Flickor, äldre  52 kg  omg.2   
129   3  Alexandra  Sahlgren  Lidköpings AS  4
         1  Ellen  Nilssson  BK Enig  0
           
  Ö  2  Cecilia  Svensson  Norrköpings BK  
           
    Kvinnor, ungdom  60 kg  omg.2   
130   3  Malin  Svejd  Mjölby BK  1
         1  Alexandra  Hellgren  Mjölby BK  3
           
  Ö  2  Thilda  Johansson  BK Enig  
           
 A   Knattar  32 kg  omg.4   
131   1  Oskar  Johansson  Kinna AK  5
         5  Axel  Kjäll  Lidköpings AS  0
     Pool B klar!      
           
           
   A   Knattar  29 kg  omg.4   
132   7  Johannes  Larsson  Ljungby BK  0
          3  Philip  Safian  IFK Linköping BK  4
     Pool B klar!      
           

 

 

 

 

 

 

 

Matchlista 15
    Knattar  35 kg  omg.4   
133   3  Anton  Johansson  Värnamo BK  0
         1  Agit  Karoyan  Tranås BK  5
           
134   4  Rasmus  Peregi  Nykvarns BF  5
         5  Jesper  Svensson  Finspångs AIK  0
           
  Ö  2  Alfred  Karlsson  IFK Linköping BK  
           
    Knattar  26 kg  omg.4   
135   3  Gustav  Åstrand  Kinna AK  0
         1  Anton  Johansson  Kinna AK  5
           
136   4  Joakim  Salomonsson  Värnamo BK  0
         5  Simon  Hermansson  IK Starkado  5
           
  Ö  2  Ossian  Klinthäll  BK Enig  
           
    Knattar  47 kg  omg.4   
137   3  Ludvig  Wallgren  BK Enig  0
         1  Lukas  Fransson  Tranås BK  5
           
138   4  Danilo  Nijemcevic  Huskvarna AIK  0
         5  Tosum  Karoyan  Tranås BK  5
           
  Ö  2  Hugo  Andersson  Huskvarna AIK  
           
    Pojkar  59 kg  omg.4   
139   3  Christian  Nielsen  Kumla BF  0
         1  Elias  Petersson  Norrköpings BK  5
           
140   4  Arvid  Eskilson  Värnamo BK  5
         5  Anton  Mezeridis  IK Starkado  0
           
  Ö  2  Hampus  Hellerstedt  Finspångs AIK  
           
    Flickor, äldre  44 kg  omg.4   
141   3  Szilvia  Peter  Ljungby BK  5
         1  Wilma  Tallberg  Huskvarna AIK  0
           
142   4  Natalie  Mezeridou  IK Starkado  0
         5  Victoria  Ohlsson-Algeskär  Huskvarna AIK  5
          

 

 

 

 

 

Matchlista 16

    Knattar  42 kg  3-4 plats   
143   3  Hugo  Flensen  Lidköpings AS  5
         6  William  Andersson  BK Sana  0
           
           
           
    Knattar  42 kg  Final   
144   5  Rasmus  Eklund  IK Starkado  0
         4  Joel  Berglund  Lidköpings AS  3
           
           
           
    Pojkar  47 kg  3-4 plats   
145   1  Rickard  Nilsson  Tranås BK  0
         4  Markus  Lundström  Kumla BF  5
           
           
           
    Pojkar  47 kg  Final   
146   3  Szilard  Peter  Ljungby BK  0
         6  Tim  Gustavsson  Tranås BK  5
           
           
           
    Pojkar  38 kg  3-4 plats   
147   1  Albin  Mann  Lidköpings AS  5
         2  Henrik  Dahlgren  IFK Linköping BK  0
           
           
           
    Pojkar  38 kg  Final   
148   7  Dzjabrail  Abzagirov  Nykvarns BF  5
         4  Anton  Mann  Lidköpings AS  0
           
           
           
    Knattar  38 kg  3-4 plats   
149   1  Adam  Fridlund  Tranås BK  0
         2  Sebastian  Lindberg  Tranås BK  5
           
           
           
    Knattar  38 kg  Final   
150   5  Olle  Söderkvist  Västerviks BK  4
         4  Pontus  Adolfsson  Värnamo BK  1

 

 

 

 

 

Matchlista 17

    Pojkar  42 kg  3-4 plats   
151   1  Mattis  Sandell  Tranås BK  5
         6  Rustam  Karoyan  Tranås BK  0
           
           
           
    Pojkar  42 kg  Final   
152   5  Hampus  Hellin  Finspångs AIK  1
         2  Daniel  Fransson  Tranås BK  3
           
           
           
    Flickor, yngre  38 kg  omg.3   
153   1  Cornelia  Petersson  Norrköpings BK  3
         4  Malin  Schmidt  Huskvarna AIK  1
           
154   2  Wilma  Olausson  Lidköpings AS  5
         3  Julia  Aldén  Norrköpings BK  0
           
           
           
    Ungdom  54 kg  omg.3   
155   1  Per  Wiktorsson  Lidköpings AS  5
         4  Nicko  Asp  Finspångs AIK  0
           
156   2  Dinislam  Abzagirov  Nykvarns BF  5
         3  Rasmus  Boman  Lidköpings AS  0
           
           
           
    Ungdom  63 kg  omg.3   
157   1  Pontus  Hägg  Värnamo BK  0
         4  Anton  Hyltén  Lidköpings AS  4
           
158   2  Jacob  Petersson  BK Enig  5
         3  Olle  Johansson  Finspångs AIK  0
           
           
           
    Ungdom  69 kg  omg.3   
159   1  Ludvig  Johansson  Värnamo BK  3
         4  Linus  Brag  Lidköpings AS  1
           
160   2  Viktor  Karlsson  Björneborgs BK  0
         3  Robin  Lundström  Kumla BF  5
 

 

 

 

 

 

 

 

Matchlista 18
    Ungdom  85 kg  omg.3   
161   1  Martin  Helstrand  BK Sana  1
         4  Mikael  Andersson  Kumla BF  3
           
162   2  Calle   Jonsson  Västerviks BK  0
         3  Victor  Stenkvist  Norrköpings BK  3
           
           
           
    Senior  66 kg  omg.3   
163   1  Rickard  Pegado  Finspångs AIK  3
         4  Tom  Qvarfordt  IFK Linköping BK  1
           
164   2  Sebastian  Axelsson  Tranås BK  5
         3  Olof  Eskilsson  Värnamo BK  0
           
           
           
    Knattar   24 kg  omg.3   
165   2  Calle   Bergkvist  Värnamo BK  1
         3  Marcus  Svenson  Finspångs AIK  4
           
  Ö  1  Axel  Skillby  Värnamo BK  
           
    Flickor, yngre  32 kg  omg.3   
166   2  Cecilia  Eklöf  IFK Linköping BK  0
         3  Linn  Landqvist  Kumla BF  5
           
  Ö  1  Mirella  Bilali  Ljungby BK  
           
    Senior  74 kg  omg.3   
167   1  Simon  Almén  Lidköpings AS  0
         4  Robert  Gustavsson  Finspångs AIK  5
           
168   2  Hampus  Castenfall  Norrköpings BK  1
         3  Tobias  Söderberg  IFK Linköping BK  3
           
           
           
    Pojkar  35 kg  omg.3   
169   2  Christopher  Gustavsson  Värnamo BK  0
         3  Ruslan  Khalilov  Nykvarns BF  5
           
  Ö  1  Axel  Samuelsson  Mjölby BK  

 

 

 

 

 

 

Matchlista 19

    Flickor, äldre  52 kg  omg.3   
170   2  Cecilia  Svensson  Norrköpings BK  0
         3  Alexandra  Sahlgren  Lidköpings AS  5
           
  Ö  1  Ellen  Nilssson  BK Enig  
           
    Knattar  32 kg  3-4 plats   
171   5  Axel  Kjäll  Lidköpings AS  0
         6  Rustam  Khalilov  Nykvarns BF  4
           
           
           
    Knattar  32 kg  Final   
172   1  Oskar  Johansson  Kinna AK  0
         8  Vincent  Hägg  Värnamo BK  5
           
           
           
    Kvinnor, ungdom  60 kg  omg.3   
173   2  Thilda  Johansson  BK Enig  5
         3  Malin  Svejd  Mjölby BK  0
           
  Ö  1  Alexandra  Hellgren  Mjölby BK  
           
    Knattar  26 kg  omg.2   
174   2  Ossian  Klinthäll  BK Enig  0
         4  Joakim  Salomonsson  Värnamo BK  5
           
175   3  Gustav  Åstrand  Kinna AK  5
         5  Simon  Hermansson  IK Starkado  0
           
  Ö  1  Anton  Johansson  Kinna AK  
           
    Knattar  29 kg  3-4 plats   
176   7  Johannes  Larsson  Ljungby BK  3
         6  Islam  Bedigov  Tranås BK  1
           
           
           
    Knattar  29 kg  Final   
177   3  Philip  Safian  IFK Linköping BK  5
         4  Jacob  Hellgren  Mjölby BK  0

 

 

 

 

 

 

Matchlista 20

    Knattar  35 kg  omg.5   
178   2  Alfred  Karlsson  IFK Linköping BK  0
         4  Rasmus  Peregi  Nykvarns BF  5
           
179   3  Anton  Johansson  Värnamo BK  0
         5  Jesper  Svensson  Finspångs AIK  5
           
  Ö  1  Agit  Karoyan  Tranås BK  
           
    Knattar  47 kg  omg.5   
180   2  Hugo  Andersson  Huskvarna AIK  1
         4  Danilo  Nijemcevic  Huskvarna AIK  3
           
181   3  Ludvig  Wallgren  BK Enig  0
         5  Tosum  Karoyan  Tranås BK  5
           
  Ö   1  Lukas  Fransson  Tranås BK  
           
    Pojkar  59 kg  omg.5   
182   2  Hampus  Hellerstedt  Finspångs AIK  0
         4  Arvid  Eskilson  Värnamo BK  5
           
183   3  Christian  Nielsen  Kumla BF  0
         5  Anton  Mezeridis  IK Starkado  5
           
  Ö  1  Elias  Petersson  Norrköpings BK  
           
    Flickor, äldre  44 kg  omg.5   
184   2  Jenny  Hirvioja  Lidköpings AS  0
         4  Natalie  Mezeridou  IK Starkado  5
           
185   3  Szilvia  Peter  Ljungby BK  3
         5  Victoria  Ohlsson-Algeskär  Huskvarna AIK  1
           
  Ö  1  Wilma  Tallberg  Huskvarna AIK  
           
           
  
     Slut för Idag!!      
           

           


 

Uppdaterad: 11 APR 2010 12:08 Skribent: Leif Strandberg
Nästa styrelsemöte
- -
 
 
 
 

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info