Hoppa till sidans innehåll

Smålandscupen i Tranås 2011


Smålandscupen i Tranås, 3 december

Brottare
Totalt: 56

 

K 24-24

1:a Emra Musaev, Tranås                        
2:a Adam Shakhtaminov, Kalmar           

3:a Leo Hanna, Huskvarna     
                 

K 24-26

1:a Isa Bedigov, Kalmar                            

2:a Nils Johansson, Ljungby                   

3:a Emil Johansson, Värnamo                

4:a Oliver Elnå, Kalmar   
                          

K 25-28

1:a Ville Karlsson, Värnamo                     

2:a Johan Kenneryd, Ljungby                 

3:a Edvin Ericsson, Värnamo                  

4:a Rasmus Elnå, Kalmar   
                      

K 29-30

1:a Carl Bergkvist, Värnamo                     

2:a Said Avdi Abbas, Tranås                    

3:a Hugo Elnå, Kalmar   
              
             

K 30-31

1:a Gustav Johansson, Värnamo            

2:a Felix Petersson, Värnamo                  

3:a Arvid Rosén, Tranås       

                     

K 31-33

1:a Hannes Adolfsson, Värnamo            

2:a Julius Hansen, Värnamo                   

3:a Rasmus Andersson, Tranås              

4:a Per Månsson, Oskarshamn     

          

K 33-34

1:a Toni Kara, Tranås                                

2:a Olle Fagerström, Oskarshamn          

3:a Anton Segerhjelm, Oskarshamn  

    

K 35-38

1:a Jakob Kenneryd, Ljungby                  

2:a Bilan Miserbiev, Kalmar                                           

3:a William Rydberg, Huskvarna             

4:a Aslan Bedigou, Tranås      

                 

K 38-39

1:a Giovanni Hanna, Huskvarna             

2:a Alfred Steen, Ljungby                         

3:a Lowe Petersson, Värnamo     

            

K 41-45

1:a Marcus Stomeus, Huskvarna            

2:a Jakob Rydberg, Huskvarna                

3:a Andreas Gustafsson, O-hamn        
  

 

K 47-50

1:a Samuel Eliasson, Ljungby                 

2:a Hugo Soininen, Värnamo                  

3:a Imer Kozhani, Kalmar                         

4:a Mikael Gustavsson, Kalmar  

             

K 55-57

1:a Danilo Nijemcevic, Huskvarna          

2:a Hugo Andersson, Huskvarna            

3:a Oliver Pettersson, Kalmar       

            

P 40-40

1:a Sayfulah Mutayev, Tranås                 

2:a Jesper Svahn, Huskvarna            

      

P 49-52

1:a Jamal Said Agit, Tranås                      

2:a Alen Bilali, Ljungby  

                           

P 57-66

1:a Emil Godnervik, Kalmar                                           

2:a Alfons Lindberg, Ljungby                   

3:a Elias Kenneryd, Ljungby   

                 

F 24-28

1:a Sigrid Bylander, Ljungby                    

2:a Nelly Johansson, Ljungby  

               

F 29-32

1:a Nora Svensson, Värnamo                  

2:a Amelia Varrichio, Ljungby                  

3:a Clara Varrichio, Ljungby    

                 

F 35-40

1.a Mirela Bilali, Ljungby                           

2:a Ebba Bergstrand, Oskarshamn         

3:a Theresa Möller, Oskarshamn            

 

Föreningar

Ljungby BK , 13                                          

Värnamo BK, 11                   

Kalmar BK, 10                       

Tranås BK, 8                           

Huskvarna AIK, 8                  

Oskarshamns BK, 6             

Uppdaterad: 03 DEC 2011 20:23 Skribent: Leif Strandberg
Nästa styrelsemöte
- -
 
 
 
 

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info