Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007/2008


Ljungby den 8 september 2007
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev 4:a
Senior 66 kg, Arber Shabani 1:a

 
Björnen-Cup i fristil
Norrköping den 6 oktober 2007
Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 3:a

 

Folkbladet-Pokalen
Finspång den 20 Oktober 2007

Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 1:a
Senior 66 kg, Arber Shabani 3:a

 

Oslo-Open
Oslo den 17 november 2007
Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 4:a

 

Kinna-Träffen
Kinna den 1 december 2007

Knatte 35 kg, Tim Gustavsson 2:a
Senior 66 kg, Arber Shabani 1:a

 

Smålandscupen
Värnamo den 8 december 2007

Knatte 32 kg, Sebastian Lindberg 4:a
Knatte 35 kg, David Säll 3:a
Knatte 35 kg, Daniel Fransson 1:a
Knatte 42 kg, Jacob Axelsson 2:a
Pojk 42 kg, Casper Karlsson 3:a
Flickor 33 kg, Linnea Gilén 3:a
  


SM i Fristil
Mora den 8 december 2007

Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 4:a
Senior 60 kg, Arber Shabani 4:a

 

Kvarn-Greppet
Mjölby den 29 december 2007

Knatte 35 kg, Tim Gustavsson 2:a
Pojk 38 kg, Dennis Gustavsson 2:a
Ungdom 58 kg, Sebastian Axelsson 1:a
Ungdom 58 kg, Dennis Imankazaliev 2:a
Senior 66kg, Arber Shabani 1:a
Senior 74 kg, Johan Fransson 4:a
Senior 84 kg, Sebastian Andersson 2:a
Flickor/Äldre 57 kg, Ingela Ljus 5:a
 

Vättercupen Grand Prix
Huskvarna den 5 januari 2008

Senior 60 kg, Arber Shabani 2:a
 
Götalands-Open, lagtävling
Skara den 19 januari 2008

Knatte 35 kg, Tim Gustavsson 1:a, klassegrare

 

Knalleträffen
Borås den 2 februari 2008

Knatte 35 kg, Tim Gustavsson 2:a

 

Smålands-Cupen
Huskvarna den 9 februari 2008

Knatte 32 kg, David Säll 1:a
Knatte 42 kg, Mattias Sandell 2:a
Flickor/yngre 32 kg, Linnea Gilén 2:a
Flickor/äldre 53 kg, Ingela Ljus 2:a

 

Distriktsmästerskap
Oskarshamn den 16 februari 2008

Knatte 32 kg, David Säll 2:a
Knatte 32 kg, Sebastian Lindberg 3:a
Knatte 35 kg, Daniel Fransson 2:a
Knatte 42 kg, Tim Gustavsson 1:a
Pojk 38 kg, Dennis Gustavsson 2:a
Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 1:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev 2:a
Senior 66 kg, Arber Shabani 1:a
Senior 66 kg, Jacob Engdahl 3:a
Senior 74 kg, Jakop Borg 3:a
Senior 74 kg, Oskar Antonsson 4:a
Flickor Äldre 57 kg, Ingela Ljus 2:a
 
Finnvedscupen
Värnamo den 23 februari 2008

Knatte 35 kg, Tim Gustavsson 2:a

 

Smålandscupen
Ljungby den 30 mars 2008

Knatte 32 kg, David Säll 1:a
Knatte 35 kg, Daniel Fransson 2:a
Knatte 42 kg, Mattias Sandell 3:a
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson 1:a
Pojk 45 kg, Casper Karlsson 2:a
Flickor/yngre 32 kg, Linnéa Gilén 2:a
Flickor/äldre 56 kg, Ingela Ljus 3:a

 

Sommen-Krysset
Tranås den 5 april 2008

Knatte 32 kg, David Säll 2:a
Knatte 35 kg, Daniel Fransson 4:a
Knatte 42 kg, Tim Gustavsson 1:a
Pojk 38 kg, Dennis Gustavsson 1:a
Pojk 42 kg, Philip Martinsson 4:a
Ungdom 58 kg, Tom Qvarfordt 1:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev 2:a
Junior 66 kg, Jacob Engdahl 2:a
Flickor/äldre 57 kg, Ingela Ljus 3:a


Lagtävling, K, P, U, J

1. Tranås BK 22 p
2. Värnamo BK 17 p
3. Huskvarna AIK 14 p
4. IFK Linköpings BK 13 p
5. Mjölby BK 12 p
6. Kalmar BK 11 p
7. Kinna AK 11 p
8. IK Björnen 11 p
9. BK Sana 9 p
10. Västerviks BK 8 p
11. Nykvarns BF 8 p
12. Motala ABK 7 p
13. Ljungby BK 7 p
14. Kumla BF 7 p
15. Nybro BS 6 p
16. Högalunds SK 3 p
17. Arbes AoBK 2 p
18. BK Enig 1 p


Lagtävling, F/Y, F/Ä, KvU

1. Huskvarna AIK 27 p
2. IFK Linköpings BK 10 p
3. Värnamo BK 6 p
4. Motala ABK 6 p
5. IK Björnen 4 p
6. Ljungby BK 4 p
7. Kinna AK 4 p
8. Nybro BS 3 p
9. Nykvarns BK 3 p
10. Mjölby BK 3 p
11. Tranås BK 2 p
12. Högalunds SK 1 p
 


 

 

 

 
 

 

 

 

 

Uppdaterad: 09 SEP 2008 20:41 Skribent: Leif Strandberg
Nästa styrelsemöte
- -
 
 
 
 

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info