Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2008/2009


Copenhagen Wrestling Cup
Köpenhamn 9-10 maj 2009
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 3:a
Pojk 35 kg, David Säll, 4:a

 

Soft Touch Open
Göteborg 25-26 april 2009
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 2:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 3:a

 

Sommen-Krysset
Tranås 4 april 2009
Knatte 26 kg, Linus Klingstedt, 3:a
Knatte 42 kg, Mattis Sandell, 1:a
Knatte 42 kg, Lukas Fransson, 3:a
Knatte 42 kg, Rustam Karoyan, 4:a
Pojk 35 kg, David Säll, 2:a
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 3:a
Pojk 42 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 1:a
Senior 66 kg, Sebastian Axelsson, 2:a
Flickor/äldre 40 kg, Linnéa Gilén, 4:a

Lagtävling, Killar
Tranås BK 3:a

 

Smålandscupen
Huskvarna 21 mars 2009
Knatte 26 kg, Linus Klingstedt, 4:a
Knatte 28 kg, Samin Asafi, 2:a
Knatte 34 kg, Sebastian Lindberg, 3:a
Knatte 34 kg, Adam Fridlund, 4:a
Knatte 42 kg, Mattis Sandell, 1:a
Knatte 42 kg, Rustam Karoyan, 2:a
Knatte 42 kg, Lukas Fransson, 4:a

 

Alebrottningarna
Nol 21 mars 2009
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 4:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 1:a

 

FT-Cupen
Falköping 7-8 mars 2009
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 4:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 4:a

Finnvedscupen
Värnamo 21 februari 2009
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 2:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 2:a

 

Distriktsmästerskap
Värnamo 14 februari 2009
Flickor äldre 37 kg, Linnéa Gilén, 3:a
Knatte 29 kg, Samin Asafi, 3:a
Knatte 29 kg, Linus Klingstedt, 4:a
Knatte 32 kg, Sebastian Lindberg, 3:a
Knatte 32 kg, Hannes Samuelsson, 4:a
Knatte 42 kg, Mattis Sandell, 2:a
Knatte 42 kg, Lukas Fransson, 4:a
Pojk 35 kg, David Säll, 1:a
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 2:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 2:a
Senior 66 kg, Arber Shabani, 1:a
Senior 66 kg, Sebastian Axelsson, 4:a
Senior 74 kg, Johan Fransson, 4:a
Senior 84 kg, Sebastian Andersson, 4:a

Bästa klubb (killar)
1:a Värnamo BK
2:a Tranås BK

 

Vänerområdets
Lidköping 7 februari 2009
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 3:a
Pojk 47 kg, Philip Martinsson, 4:a
Ungdom 63 kg, Dennis Imankazaliev, 1:a
Junior 66 kg, Sebastian Axelsson, 2:a
Junior 66 kg, Jacob Engdahl, 3:a

 

Smålandscupen
Kalmar 7 februari 2009
Knatte 28 kg, Samin Asafi, 2:a
Knatte 35 kg, Sebastian Lindberg, 2:a
Knatte 40 kg, Rustam Karoyan, 3:a
Knatte 41 kg, Mattis Sandell, 1:a
Knatte 41 kg, Lukas Fransson, 3:a

 

 

Smålandscupen
Tranås 17 januari 2009
Knatte 25 kg, Linus Klingstedt, 4:a
Knatte 29 kg, Samin Asafi, 2:a
Knatte 30 kg, Hannes Samuelsson, 2:a
Knatte 36 kg, Sebastian Lindberg, 4:a
Knatte 39 kg, Andrée Hillerström, 2:a
Knatte 42 kg, Mattis Sandell, 2:a
Knatte 42 kg, Lukas Fransson, 3:a
Knatte 42 kg, Rustam Karoyan, 4:a
Flickor 36 kg, Linnéa Gilén, 1:a

 

Billingecupen
Skövde 10 januari 2009 
Pojk 35 kg, David Säll, 2:a
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Junior 66 kg, Sebastian Axelsson, 2:a

 

Kvarn-Greppet
Mjölby 27 december 2008
Knatte 35 kg, David Säll, 1:a
Knatte 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Knatte 38 kg, Daniel Fransson, 4:a
Ungdom 63 kg, Sebastian Axelssson, 1:a

 

Glentons Mästarmöte
Broby, 20-21 december 2008
Knatte 38 kg, Tim Gustavsson, 2:a

 

Smålandscupen
Växjö, 6 december 2008
Knatte 26 kg, Samin Afasi, 1:a
Knatte 30 kg, Hannes Samuelsson, 2:a
Knatte 35 kg, Sebastian Lindberg, 2:a
Knatte 37 kg, André Hillerström, 2:a
Knatte 40 kg, Mattis Sandell, 2:a
Knatte 45 kg, Lucas Fransson, 3:a

 

Kinna-Träffen
Kinna, 6 december 2008
Knatte 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Senior 66 kg, Arber Shabani, 1:a
Senior 66 kg, Jacob Engdahl, 3:a
Knatte 35 kg, David Säll, 4:a

 

Mikael Ljungbergs Cup
Mölndal, 22 november 2008
Ungdom 63 kg, Sebastian Axelsson, 2:a

 

Smålandscupen
Västervik, 8 november 2008
Knatte 36 kg, Andrée Hilleström, 1:a
Knatte 35 kg, Sebastian Lindberg, 2:a
Knatte 40 kg, Mattis Sandell, 2:a
Knatte 30 kg, Hannes Samuelsson, 3:a
Knatte 43 kg, Lukas Fransson, 3:a

 

Folkbladet-Pokalen
Finspång, 18 oktober 2008
Pojk 35 kg, David Säll, 1:a
Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 3:a

 

Hallsbergsträffen
Hallsberg, 11 oktober 2008
Knatte 35 kg, David Säll, 1:a
Knatte 38 kg, Tim Gustavsson, 2:a
Ungdom 63 kg, Sebastian Axelsson, 3:a

 

Västkustträffen
Falkenberg, 27 september 2008
Kantte 38 kg, Tim Gustavsson, 2:a
Knatte 38 kg, Daniel Fransson, 3:a
Ungdom 63 kg, Sebastian Axelsson, 3:a
Junior 66 kg, Jacob Engdahl, 3:a

 

Ljungby-Träffen
Ljungby, 13 september 2008

Pojk 38 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Pojk 38 kg, Daniel Fransson, 2:a
Pojk 35 kg, David Säll, 2:a
Ungdom 63 kg, Sebastian Axelsson, 4:a

Uppdaterad: 12 MAJ 2009 21:59 Skribent: Leif Strandberg
Nästa styrelsemöte
- -
 
 
 
 

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info