Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2010/2011


Sommen-Krysset i Tranås, 2 april
Knatte 35 kg Samin Asafi, 1:a
Knatte 38 kg, Agit Karoyan, 1:a
Pojkar 47 kg, David Säll, 3:a
Pojkar 53 kg, Rustam Karoyan, 1:a
Pojkar 53 kg, Lukas Fransson, 4:a
Pojkar 59 kg, Filip Engborg, 1:a
Ungdom 50 kg, Tim Gustavsson, 2:a
Ungdom 50 kg, Rickard Nilsson, 3:a
Senior 66 kg, Dennis Imankazaliev, 3:a
Senior 74 kg, Sebastian, Axelsson, 4:a

Lagtävlöing, Killar
Tranås BK, 1:a

Smålandscupen i Huskvarna, 19 mars

Knatte: 31 kg    2:a Toni Kara
Knatte: 34 kg    2:a Aslam Bedigov
Knatte: 38 kg    2:a Islam Bedigov
Knatte: 40 kg    2:a Filip Larsson
Knatte: 42 kg    2:a Adam Fridlund
Knatte: 50 kg    3:a Jemal Jusobov   
Pojk:    46 kg    1:a Jamal Said Agit
Pojk:    50 kg    1:a Lukas Fransson

 

FT-Cupen i Falköping, 12-13 mars
Pojk 53 kg Tim Gustavsson 4:a

 

Finnvedscupen i Värnamo, 19 februari

Pojk 53 kg Tim Gustavsson 1:a

 

Distriktsmästerskap i Kalmar, 12 februari

Knatte 32 kg Islam Bedigov 1:a
Pojk 38 kg Agit Karoyan, 1:a
Pojk 42 kg David Säll, 1:a
Pojk 47 kg Daniel Fransson, 1:a
Ungdom 50 kg, Tim Gustavsson, 1:a
Knatte 35 kg Samim Asafi, 2:a
Ungdom 50 kg, Rickard Nilsson, 2:a
Knatte 32 kg Toni Kara 3:a
Pojk 47 kg Mattis Sandell, 3:a
Pojk 53 kg Rustan Karoyan, 3:a
Pojk 53 kg Tosun Karoyan, 4:a

Bästa klubb, Killar, Tranås BK 33 poäng

 

 

Smålandscupen i Växjö, 5 februari

Knatte: 32 kg Islam Bedigov 1:a
Knatte 32 kg Tony Kara 3:a
Knatte 40 kg Adam Fridlund 2:a
Knatte 49 kg Lukas Fransson 1:a

 

Smålandscupen i Ljungby, 15 januari

Knatte: 30 kg Tony Kara 3:a

Knatte: 31 kg Islam Bedigov 1:a

Knatte: 33 kg Aslam Bedigov 3:a

Knatte: 34 kg Samim Asafi 1:a

Knatte: 37 kg Agit Karoyan 1:a

Knatte: 40 kg Adam Fridlund 1:a

Knatte: 41 kg Filip Larsson 3:a

Knatte: 60 kg Jemal Jusobov 2:a

Pojk:    52 kg Lukas Fransson 2:a

 

 

Billingecupen i Skövde den 9 januari
P 53 kg,
Tim Gusatvsson, 1:a
J 66 kg,
Dennis Imankazaliev, 1:a
K 35 kg,
Samin Asafi, 2:a
K 32 kg,
Aslam Bedigov, 3:a
P 42 kg,
David Säll, 3:a
P 47 kg,
Daniel Fransson, 3:a
J 66 kg,
Sebastian Axelsson, 3:a

 

 

 

Kinnaträffen den 4 december
P 42 kg, David Säll, 1:a
P 53 kg,
Tim Gustavsson, 1:a
S 66 kg,
Sebastian Axelsson, 1:a
P 47 kg,
Mattis Sandell, 4:a

 

 

 

Mikael Ljungbergs Cup i Göteborg den 20 november

P 53 kg, Tim Gustavsson, 1:a
P 42 kg,
David Säll, 2:a
S 66 kg,
Sebastian Axelsson, 2:a
K 32 kg,
Islam Bedigov, 4:a
P 47 kg,
Rustam Karoyan, 4:a


Lilla Mälarcupen i Västerås den 6-7 november
P 47 kg, Tim Gustavsson, 2:a


Smålandscupen i Värnamo den 6 november

K 31 kg, Aslan Bedigov, 3:a
K 31 kg, Toni Kara, 4:a
K 34 kg, Samin Asafi, 1:a
K 34 kg, Islam Bedigov, 2:a
K 39 kg, Adam Fridlund, 1:a
K 48 kg, Tosum Karoyan, 1:a
K 60 kg, Jemal Jusobov, 2:a


Ores Säsongstarttävling i Vinslöv den 3 oktober

P 47 kg, Tim Gustavsson, 1:a



Västkustträffen i Falkenberg den 25 september

P 42 kg, David Säll, 3:a
P 47 kg, Tim Gustavsson, 1:a
P 47 kg, Rickard Nilsson, 2:a
S 66 kg, Sebastian Axelsson, 4:a

  

 

Uppdaterad: 08 JUN 2016 06:00 Skribent: Leif Strandberg
Nästa styrelsemöte
- -
 
 
 
 

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info