Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018/2019


FT-Cupen i Falköping, 9-10 mars
3:a Ashab Akhmadov, GR11, 41 kg
4:a Ramzan Chitamirov, GR11, 44 kg
12:a Adam Elimirzaev, GR14, 38 kg

TBK:brottarnas resultat
Länk: Ashab
Länk: Ramzan
Länk: Adam

Länk: Resultat, TR

 

Team Sportia Cup i Motala, 24 februari
1:a Rizvan Chitamirov
1:a Ibragim Akhmadov
1:a Enrique Cecunjanin
1:a Alex Abbas
2:a Kevin Giron
2:a Amirhan Elimirzaev
3:a Rafael Havrylyuk
3:a Vincent Strömberg

 

Knalleträffen i Borås, 23 februari
1:a Ashab Akhmadov, GR 11, 44 kg
2:a Robin Äng, GR 17, 55 kg
2:a Abulfazl Jamali, GR 14, 34 kg
6:a Amir Jamali, GR 14, 34 kg

Resultat
Länk: Robin
Länk: Abulfazl
Länk: Amir
Länk: Ashab

 

Finnvedscupen i Värnamo, 2 februari
1:a Ashad Akhmadov, GR11, 41 kg
3:a Ramzan Chitamirov, GR11, 41 kg
3:a Robin Äng, GR17, 55 kg
4:a Adam Elimirzaev, GR14, 38 kg

Länkar:
Resultat, Robin
Resultat, Ashab
Resultat, Adam
Resultat, Ramzan

Länk: Resultat, TR

 

Atlascupen i Finspång, 26 januari
1:a Enrique Cecunjanin
1:a Rizvan Chitamirov
1:a Alex Abbas.
2:a Vincent Strömberg
2:a Benjamin Pecic.
3:a Amirhan Elimirzaev
3:a Ibragim Akhmadov 

 

Kinnaträffen, 8 december
3:a Ashab Akhmadov, K 42 kg
4:a Ramzan Chitamirov, K 42 kg
6:a Amir Jamali, K 35 kg
8:a Adam Elimirzaev, K 35 kg

Länkar, Tranåsbrottarnas resultat
Adam
Amir
Ramzan
Ashab

 

Stångebroslaget i Linköping, 8 december
1:a Ibragim Akhmadov
1:a Rizvan Chitamirov
1:a Benjamin Pecic
1:a Alex Abbas
2:a Vincent Strömberg
2:a Enrique Cecunjanin
3:a Amirhan Elimirzaev

 

Länk: Resultat, TR

Starkadomaran i Skärblacka, 18 november
1:a Ibragim Akhmadov
1:a Benjamin Pecic
1:a Alex Abbas
2:a Vincent Strömberg
2:a Sigge Lundgren
2:a Enrique Cecunjanin
3:a Amirhan Elimirzaev

 

Mikael Ljungbergs Cup, 10 november
4:a Ramzan Chitamirov, K 42 kg
5:a Ashab Aklumadov, K 42 kg
6:a Amir Jamali, K 35 kg
7:a Adam Elimirzaev, K 35 kg
8:a Abulfazi Jamali, K 35 kg


Länk: Resultat, TR

Tranåsbrottarnas matchresultat
Länk: Amir
Länk: Adam
Länk: Abulfazi
Länk: Ramzan
Länk: Ashab

 

Folkbladet Pokalen i Finspång, 20 oktober
1:a Amir Jamali, K 32 kg
2:a Adam Elimirzaev, K 35 kg
3:a Abdulfazl Jamali, P 38 kg
4:a Ashab Akhmadov, K 42 kg
5:a Ramzan Chitamirov, K 42 kg

Länk: Resultat

 

Kvarngreppet i Mjölby, 14 oktober
1:a Rizvan Chitamirov, 28 kg
1:a Benjamin Pecic, 33 kg
1:a Alex Abbas, 34 kg
1:a Amirhan Elimirzaev, 36 kg
3:a Ibragim Akhmadov, 29 kg
3:a Enrique Cecunjanin, 33 kg
3:a Vera Wiberg, 29 kg

 

Öresundsträffen i Helsingborg, 6-7 oktober
2:a Ashab Akhmadov, P 11, 40 kg
3:a Adam Elimirzaev, P 11, 36 kg
10:a Islam Bedigov, U 65 kg

Uppdaterad: 07 OKT 2018 18:03 Skribent: Leif Strandberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Tranås BK - Brottning
Hjälmarydsvägen 1
57338 Tranås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info