Hoppa till sidans innehåll

Tränings grupper inne start v38

09 SEP 2021 08:59
  • Uppdaterad: 09 SEP 2021 08:59

Tränings grupper inne

HT-21
Start v.38
Slut v.50

Finns möjlighet att fylla på i alla tränings grupper

Maila till This is a mailto link
eller kontakta  tränare


måndagar

Bana 3 1730-1830
Yngre Juniorer 1
Tränare: Sigmund Gullberg 070-3480075

Tuve Pettersson             Hannes Ekvall           Jack Tidblom
Vilgot Gustavsson


Bana 3 1830-1930

Yngre Juniorer 2

Tränare: Simon Wilander 073-8250194

Alva Wilander          Rasmus Ek                   Ted Häggstam

tisdagar

Bana 1,2 1800-19.00

P14-16
Tränare: Johan Jonsson 076-1858571

Jakub Paradzik   Anton Odenheim         Melker Hansson
Rasmus Ek          Vigor Nordell               Vilgot Rydberg
Ivan Gustavsson Adam Boryschuk


Bana 1,2 19.00-20.00
Vuxna/Ungdomar

Anna Lidgren                    Kristoffer Gustavsson         Jonas Brohman
Erik Vanden Outenaar      Pontus Gustavsson

onsdagar

Bana 3 1730-1830
Nybörjare Juniorer

Tränare: Anna Lidgren 070-6731959
                      Sigmund Gullberg 070-3480075

Anna Marie Tremp            Max Milian Tremp           Olle Öst
Oskar Leander                  Alice Leander                 Astrid Lövgren
Linus Ahren Hellerstedt   Levi Uddenberg            Dagny Nilsson


Bana 3 1830-1930
Yngre Juniorer 1
Tränare: Anna Lidgren  070-6731959
                 Simon Wilander 073-8250194

Liily Wahlström         Alva Wilander          Elvira Andersson
Karl Petter Enell       Viktor Ek


Bana 1,2 2000-2100

A-Lag/Veteraner

Johan Jonsson             Johan Arbenäs            Rasmus Arbenäs
Gustav Creutz              Simon Wilander
Peter Gerdin                Ander Ahren                   Henrik Adler

torsdagar

Bana 3 1800-19.00
P14-16 /Singel dubbel spel
Tränare: Peter Gerdin 070-1586483

Rasmus Ek                    Wigor Nordell                 Vilgot Rydberg
Ivan Gustavsson



Bana 3 19.00-20.00
Yngre Juniorer 2
Tränare : Pontus Gustavsson 073-5335876

Hugo Gustavsson             Leah Gustavsson
Rasmus Ek                       Ted Häggstam


Bana 3 20.00-21.00
Pickleball
ledare: Peter Gerdin 070-1586483

Peter Gerdin                  Mickael Holmqvist      Anders karlsson
Patrik Blolmqvist           Ulf Fisherström          Anders Ahren


lördagar

Bana 3 1030-1130
Juniorer
Tränare :David Ingwalsson 070-4974155

Nils Inwalsson  Adam Boryschuk

Skribent: Peter Gerdin
E-post: Adressen Gömd




Postadress:
Tranås Lawn TK - Tennis
Sigmund Gullberg, Vetegatan 2
57338 Tranås

Besöksadress:
Sportvägen 1
57336 Tranås

Kontakt:
Tel: +46701586483
E-post: This is a mailto link