Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper VT-20

30 DEC 2019 10:55
Träningsgrupper inne VT-20
  • Uppdaterad: 11 SEP 2019 09:55


Här har ni grupp indelning i Tranås LTK;S Tennnisskola
Finns möjlighet att komma med än

Så hör av er om ni är intresserade
Hör av er till Peter Gerdin 070-158 64 83
på vardagsförmiddagar fram till12:00


Vi håller på från V3 till V17
med uppehåll V7 Sportlov och påsklov V15

Välkomna!

 

Träningsgrupper VT-20

 

måndagar 17:30-18:30
H45 Lag

Markus Gustavsson
Patrik Bäck
Jesper Johansson
Henrik Adler

 

Juniorer fortsättning
Måndagar 18:30-19:30

Tränare: Hanne Gullberg 072-322 63 51
Alexandra Platenius 070-300 26 69
Pontus Gustafsson 073-533 58 76

Ted Häggstam             Hugo Gustafsson
Melker Hansson          Anton Jonsson           
Wigor Nordell              Jakub Paradzik         
Vilgot Rydberg            Edvin Beinö
Anton Odenheim        Jonathan Folke
Kasper Persson          Emma Gustavsson

 
Juniorer nybörjare
Onsdagar 17:30-18:30

Tränare: Anna Lidgren 070-673 19 59
Beata Ekman 070-530 45 30
Joris Van Bergen 070-071 78 66

Vilgot Gustafsson     Lilly  Wahlström                   
Alva Wilander            Kevin Persson     
Lova Wahlström         

 

Vuxna/Ungdom Öppen Träning
onsdagar 18:30-19:30

                
Anna Lidgren                           Georg Lidgren               Edvin Selovic                           Eric Van Outenaar  
Alexandra Platenius                Hanne Gullberg
Kristoffer Gustavsson             Pontus Gustafsson
Beata Ekman                          Joris Van Bergen
David Ekman                           David Lindh 
Helmer Rehn                           Johan Rehn
Eric Van Outenaar
                            
                                                  

 
A-lag/Lag
onsdagar 19:30-20:30

Johan Jonsson
Johan Arbenäs
Rasmus Arbenäs
Andreas Jonsson
Gustav Creutz


Christer Möller
Peter Gerdin
Rickard Aztor
Simon Bäck
Anders Ahren


Pickle ball torsdagar 18:30-19:30
Ledare:Peter Gerdin 070-158 64 83

Per Platenius
Herman Polbring
Beata Ekman
David Ekman
Christer Möller
Magnus Ekman
Ulf Fisherström
Annika Ekman
Eskil Lövgren
Nellie Klar
Stefan Holmgren

Juniorer Nybörjare
lördagar 10:00-11:00
Ledare: David Ingwalsson 070-497 41 55

Nils Ingwalsson
Adam Boryschuk
Maria Boryschuk
Samuel Aronsson
Dante Skorstedt

 

 

 

Skribent: Peter Gerdin
Epost: Adressen Gömd




Postadress:
Tranås Lawn TK - Tennis
Sigmund Gullberg, Vetegatan 2
57338 Tranås

Besöksadress:
Sportvägen 1
57336 Tranås

Kontakt:
Tel: +46701586483
E-post: This is a mailto link