Hoppa till sidans innehåll

Träningsgrupper VT-22

15 DEC 2021 10:44
  • Uppdaterad: 15 DEC 2021 10:44

Tränings grupper inne

VT-22
Start V.2
Slut V.16

Finns möjlighet att fylla på i alla träningsgrupper
Maila till This is a mailto link
eller kontakta era tränare

måndagar

Bana 3 1730-1830
Yngre Juniorer 1
Tränare: Anna Lidgren 070-6731959

Tuve Pettersson Jack Tidblom Hannes Ekvall
Vilgot Gustafsson

Bana 3 1830-1930

Yngre Juniorer 2

Tränare: Simon Wilander 073-8250194

Alva Wilander Rasmus Ek Ted Häggstam
Elwira Andersson


tisdagar

Bana 1,2 1800-19.00

P14-16
Tränare: Sigmund Gullberg 070-3480075
Anna Lidgren 070-673 19 59
Pontus Gustavsson 073-5335876

Jakub Paradzik   Anton Odenheim  Melker Hansson
Rasmus Ek          Vigor Nordell          Vilgot Rydberg
Ivan Gustavsson  Adam Boryschuk


Bana 1,2 19.00-20.00
Vuxna/Ungdomar

Anna Lidgren           Kristoffer Gustavsson     Jonas Brohman
Pontus Gustavsson  Erik Vanden Outenaar

onsdagar

Bana 3 1730-1830
Nybörjare Juniorer

Tränare:Sigmund Gullberg 070-348 00 75

Anna Marie Tremp    Max Milian Tremp             Olle Öst
Astrid Löfgren          Linus Ahren Hellerstedt  Levi Uddenberg
Dagny Nilsson

Bana 3 1830-1930
Yngre Juniorer 1
Tränare:Simon Wilander 073-8250194

Liily Wahlström Alva Wilander Elvira Andersson
Karl Petter Enell Viktor Ek

Bana 3 16.30-17,30
Lag Veteraner

Peter Gerdin       Ander Ahren         Christer Möller
Rickard Aztor     Peter Bodling


Bana 1,2 20.00-2100

A-Lag

 Johan Arbenäs          Rasmus Arbenäs     Kenny Lönander

 Gustav Creutz           Simon Wilander

                                               torsdagar
                            Bana 3 17.00-18.00    
                              Pickleball
                      ledare: Peter Gerdin 070-1586483

Peter Gerdin         Anders Carlsson
Patrik Blolmqvist  Ulf Fisherström      Henrik Adler

torsdagar

                                         Bana 3 1800-19.00
                                    P14-16 Dubbel/Singel spel
                                    Tränare: Peter Gerdin 070-1586483
 Rasmus Ek            Wigor Nordell    
 Ivan Gustavsson   Vilgot Rydberg

Bana 3 19.00-20.00
Yngre Juniorer 2
Tränare: Pontus Gustavsson 073-5335876


Hugo Gustavsson       Leah Gustavsson
Rasmus Ek                 Ted Häggstam

lördagar

Bana 3 1030-1130
Tränare :David Ingwalsson

Nils Ingwalsson Adam Boryschuk

Skribent: Peter Gerdin
E-post: Adressen Gömd




Postadress:
Tranås Lawn TK - Tennis
Sigmund Gullberg, Vetegatan 2
57338 Tranås

Besöksadress:
Sportvägen 1
57336 Tranås

Kontakt:
Tel: +46701586483
E-post: This is a mailto link