Hoppa till sidans innehåll

Resultat



42 kg	Ungdom	(3 Deltagare) 
	1.	Vusal Karimov		BK Orion
	2.	Martin Yordanov		Umeå Brottning
	3.	Alexander Karlsson	Trollhättans AK

50 kg	Ungdom	(9 Deltagare) 
	1.	Anton Mann		Lidköpings Atletsällskap
	2.	Albin Olofsson		Västerås BK
	3.	William Olsson		Uddevalla Atletklubb
	4.	Adrian Rosell		Norrköpings brottarklubb
	5.	Samuli Sukkoripi	Haparanda SKT
	6.	Henrik Dahlgren		IFK Linköping
	6.	Edward Skog		Östervåla AK
	8.	Philip Rydell		Trollhättans AK
	9.	Hannes Rydberg		Falköpings ABK

54 kg	Ungdom	(6 Deltagare) 
	1.	Albin Mann		Lidköpings Atletsällskap
	2.	Morteza Rahimi		Djurgården IF Brottning
	3.	Linus Aldén		IFK Linköping
	4.	William Skog		Östervåla AK
	5.	Tamim Mukhametyanov	BK Orion
	6.	Alexander Greger	AK 77

58 kg	Ungdom	(7 Deltagare) 
	1.	Måns Lindgren		BK Orion
	2.	Anton Valapuro		Väsby Bk
	3.	Mahdi Khomadazar	Brännans If
	4.	Simon Pettersson	AK 77
	5.	Simon Axelsson		Spårvägen BK
	6.	Sattar Sahel		Husums IF
	7.	Dilo Abdi		Falköpings ABK

63 kg	Ungdom	(6 Deltagare) 
	1.	Elias Pettersson	Norrköpings brottarklubb
	2.	Oliver Larsson		Domnarvets Brottarklubb
	3.	Henrik Martengård	Örebro AK
	4.	Erik Hermansson		Töreboda ABK
	5.	Linus Gärdnäs		Hallstahammars BK
	6.	Kai Laitinen		Luleå brottarklubb

69 kg	Ungdom	(9 Deltagare) 
	1.	Karl Persson		Kinna AK
	2.	Samuel Thakén		Enköpings bk
	3.	Anton Mezeridis		IK Starkado 
	4.	Javad Walizadeleh	Husums IF
	5.	Adam Strömberg		Hallstahammars BK
	6.	Taymor Mohabbi		Nykvarns BF
	7.	Max Hildingsson		Kalmar Brottarklubb
	8.	Jonathan Johansson	Uddevalla Atletklubb
	9.	Henrik Börresen		Örgryte IS

76 kg	Ungdom	(6 Deltagare) 
	1.	Mustaq Ahmandi		Värnamo BK
	2.	Christian Nielsen	Kumla Brottarförening
	3.	Arvid Eskilsson		Värnamo BK
	4.	Oskar Holmqvist		Västerås BK
	5.	Ali Saydi		Husums IF
	99.	Kevin Clausen		Kinna AK

100 kg	Ungdom	(2 Deltagare) 
	1.	Mattias Viitanen	Haparanda SKT
	2.	Ghani Almadi		Trollhättans AK
60 kg	Junior	(4 Deltagare) 
	1.	Edwin Dominguez		Arboga AK
	2.	Erfan Erfani		Kalmar Brottarklubb
	3.	Rahman Khashei		Karl Gustaf Brottning
	4.	Safi Zaidi		BK Athen

66 kg	Junior	(9 Deltagare) 
	1.	Houssam Ali		Gällivare SK
	2.	Ali Ahmadi		BK Orion
	3.	Jafar Qorbani		Karlshamns BK
	4.	Sebastian Strandberg	Hallstahammars BK
	5.	Elias Pettersson	Norrköpings brottarklubb
	6.	Kai Laitinen		Luleå brottarklubb
	7.	Martin Ahl		Alebrottarna
	8.	Isa Zakhaev		Husums IF
	9.	Bashir Sharir 		Husums IF

74 kg	Junior	(8 Deltagare) 
	1.	Viktor Stenqvist	Norrköpings brottarklubb
	2.	Emil Bertzell		Oskarhamns BK
	3.	Mattias Andersson	Viskafors AK
	4.	Aziz Berbi		Djurgården IF Brottning
	5.	Sebastian Eriksson	IFK Linköping
	6.	Bilal Osmayev		Nylöse ABK
	7.	Julius Tärnklev		Umeå Brottning
	8.	Maiwand Amin		BK Athen

84 kg	Junior	(5 Deltagare) 
	1.	Mustaq Ahmandi		Värnamo BK
	2.	Robbin Lundström	Kumla Brottarförening
	3.	Jonas Nilsson		Uddevalla Atletklubb
	4.	Emil Persson		Töreboda ABK
	5.	Alexander Baggersgård	Alebrottarna

120 kg	Junior	(2 Deltagare) 
	1.	Johan Storgärd		Skönsbegs BK
	2.	Mattias Vitanen		Haparanda SKT

55 kg	Senior 	(4 Deltagare) 
	1.	Edwin Dominguez		Arboga AK
	2.	Emil Johansson		Hallsbergs brottarklubb
	3.	Mika Tegelberg		Trollhättans AK
	4.	Rahman Khashei		Karl Gustaf Brottning

60 kg	Senior 	(4 Deltagare) 
	1.	Ahmed Hussein		Oskarhamns BK
	2.	Tom Qvarfort		IFK Linköping
	3.	Fetratullah Momand	IK Dana
	4.	Niklas Ericsson		Alebrottarna

66 kg	Senior 	(9 Deltagare) 
	1.	Ammar Alwan		BK Athen
	2.	Houssam Ali		Gällivare SK
	3.	Sebastian Brandström	Norrköpings brottarklubb
	4.	Ali Ahmadi		BK Orion
	5.	Henrik Nilsson		Värnamo BK
	6.	Christian Jonsson	Oskarhamns BK
	6.	Jafar Qorbani		Karlshamns BK
	8.	Martin Ahl		Alebrottarna
	9.	Jimmy Molin		Trollhättans AK

74 kg	Senior 	(18 Deltagare) 
	1.	Efraim Gershater	BK Athen
	2.	Danielo Di Feola	Örgryte IS
	3.	Per Storgärd		Skönsbegs BK
	4.	André Lindén		BK Trim
	5.	Tobias Söderberg	Norrköpings brottarklubb
	6.	Anton Hjelm		Värnamo BK
	7.	Dorzhi Badmaev		Norrköpings brottarklubb
	8.	Viktor Stenqvist	Norrköpings brottarklubb
	9.	Ludvig Hals		IK Dana
	10.	Rickard Johansson	Vänersborgsbrottarna
	11.	Aziz Berbi		Djurgården IF Brottning
	12.	Emil Bertzell		Oskarhamns BK
	13.	Resa Farkhonde		IK Sparta
	14.	Sebastian Eriksson	IFK Linköping
	15.	Besnik Shala		Falköpings ABK
	16.	Henrick Siren		Töreboda ABK
	16.	Julius Tärnklev		Umeå Brottning
	16.	Sebastian Enquist	Örgryte IS

84 kg	Senior 	(13 Deltagare) 
	1.	Naib Ilaldayev		Husums IF
	2.	Manfred Edsberg		Falköpings ABK
	3.	Abouyassin Yusupov	Klippans BK
	4.	Leonard Östlund		BK Athen
	5.	Robin Lundström		Kumla Brottarförening
	6.	Alexander Baggersgård	Alebrottarna
	7.	Jonas Nilsson		Uddevalla Atletklubb
	8.	Fredrik Borg		Väsby Bk
	9.	Oskar Hjelm		Värnamo BK
	10.	Javed Magsoudi		Klippans BK
	11.	Emil Persson		Töreboda ABK
	12.	Ruben Toftdahl		Örgryte IS
	13.	Niklas Hedberg		Husums IF

96 kg	Senior 	(6 Deltagare) 
	1.	Jonas Nyberg		Arboga AK
	2.	Markus Engström		Falköpings ABK
	3.	Johan Storgärd		Skönsbegs BK
	4.	Magnus Strandner	Örgryte IS
	5.	Mohsen Ahmadnejad	BK Athen
	6.	Khavaj Ilaidayev	Husums IF

120 kg	Senior 	(9 Deltagare) 
	1.	Johan Eurén		Örgryte IS
	2.	Danne Rosenstam		Arboga AK
	3.	Patrik Almén		Sandvikens Brottarklubb
	4.	Jonas Palmkvist		Falköpings ABK
	5.	Robert Jansson		Norrköpings brottarklubb
	5.	Pontus Hjerpe		Örgryte IS
	7.	Patrik Nilsson		Trollhättans AK
	8.	Björn Johansson		IFK Linköping
	9.	Joel Nordblom		Trollhättans AK

Uppdaterad: 07 MAJ 2013 09:32 Skribent: Lennart Lorentzen

VÅRA SPONSORER

trestad laser

butlers

citybingo_logo

thn energi

bjorndalens_elektriska

Lidstormsbilsjuntorpstruck

HGB

first hotell kung oscar

 

 

Facebook

Postadress:
Trollhättans AK - Brottning
Granngårdens motion, Lantmannavägen 92
46163 Trollhättan

Kontakt:
Tel: 0520496463
Fax: 052037290
E-post: This is a mailto link

Se all info

Facebook