Hoppa till sidans innehåll

Sommarläger 2019

09 JUN 2019 12:58
Programmet klart. Kort tränarmöte: måndag 10.15. Grupper kommer att justeras efter hand om vi ser att det behövs. Glöm inte badkläder på måndag, hämtning av barn på Älvhögsborg.
  • Uppdaterad: 09 JUN 2019 12:58

PROGRAM,

 

TBF´s           SOMMARLÄGER           2019

 

Lägeravgiften 600 kr / 800 för ej medlemmar (rabatt för fler barn 400/ 300) betalas vid lägerstart , helst kontant.

 

 

 

  • Vi hälsar särskilt välkomna de spelare som kommer från andra klubbar .

 

  • Lunch ingår och äts i hallen , lunchen serveras mellan 11.00 – 12.15( en del ledare och spelare får planera när de ska äta). Några grupper startar vid lunch, då äter ni helst före start men vi ordnar mat efter första passet om ni hellre vill det.

Ni som behöver specialkost, meddela Lasse

 

 

  • Tid som ej finns på programmet har spelarna egen paus där de själv bestämmer vad de gör. De yngsta grupperna kommer att ha ett särskilt program på ej badmintontid med ledare.

 

  • Detta ingår i lägeravgiften: lunch, bollar, hyra av hall, ledare , badavgift,

 

  • Grupperna kommer att träna med olika grupper varje dag, titta noga i programmet.

 

 

  • Badkläder behövs på måndag, badavgift ingår

Vi behöver hjälp med transport om några föräldrar är lediga.

De äldre får väldigt gärna cykla till hallen på måndag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Måndagen den 17 juni

 

9.00 -10.30                  grupp 5, 6,                  Patrik, Ludde

Grupp 7,8                   Lasse, Hasse, Sofie, Linnea, Adam

10.15- 11.45                grupp 1,2,3,4              Jens , Patrik

12.00- 13.15                grupp 5, 6,                   Emelie, Jesper B

                                    Grupp 7,8                   Lasse, Alex, Toste, Annie, Elsa

13.15 – 14.30               grupp 3,4                    Felix

17.00 – 18.30               grupp 1, 2                   Jesper O

 

 

Direkt efter avslutat sista träningspass, bad i Älvhögsborg slut 16.00 – 16.30

( Ledare: Hasse, Lasse, m.fl.)     

 

 

 

 

Tisdagen den 19 juni

 

9.00 – 10.30                 grupp 5                       Adam, Janne B

                                    grupp 7,8                    Hasse, Linnea, Sofie

10.15 -11.45                grupp 4,6                    Daniel L, Ludde        

12.00- 13.30                grupp 1,2,3                  Jens, Daniel L            

13.15 – 14.45               grupp 6,7, 8                 Toste, Alex, Elsa, Annie

14.30 – 16.00               grupp  3,5                    Felix, Daniel L

17.00 -18.30                grupp 1,2,4                 Jesper O, Jens

 

 

 

Aktivitet:  12.30- 13.30   Grp  5 (frivilligt för grupp 4)- Lasse

 

 

 

 

 

 

  

Onsdagen den 20 juni

 

9.00 -10.30                  grupp 4,6                    Felix, Sofie, Linnea

10.15 – 11.45               grupp 5                       Daniel L, Adam

                                    Grupp 7,8                   Lasse, Hasse, Alex, Toste

12.00 -13.30                 grupp 1,2,3, 4              Jens, Daniel L

13.30 – 14.45               grupp 5,6                    Jens, Ulf G

14.30 – 15.30               grupp 7,8                    Ludde, Annie, Elsa C

15.30 – 17.00               grupp 1 , 2,3                      Lasse

 

Aktivitet 13.00 – 14.00 för grupp 7 och 8 ( Lasse)

 

Avslutningsfika serveras för alla 15.00 - framåt

 

 

  

 

Träningsgrupper;

 

  1. 1.     Felix Nandin, Adam Torstensson, Daniel Lundgaard, Ludvig Olsson, Toste Isaksson,  Tom Roslin, Alexander Strandberg, Daniel Ström,

 

  1. 2.    Thea Roslin, Sofie Norberg- Saxberg, Linnea André, Emelie Borgstedt, Elsa Ceivik,  Annie Norberg – Saxberg, Rebecka Häger

 

 

  1. 3.     David Karlsholst( Vänersborg), Gustav Isaksson, Christoffer Häger, Tobias Ström

 

 

  1. 4.    Maja André,  Elvira Olsson ( Stinget), Agnes Ferm ( Stinget), Nora Larsson ( Stinget), Siri Rickardsson ( Stinget), Ellinor Häger, Karolina Wiberg, Tuva Roslin, Elsa Eriksson, Sina Lilja, Isabella Wiberg, Lydia Edvartsen

 

 

  1. 5.    Hampus Jacobsson, Johan Ellström, Edvin Lindell, Emil Gustavsson, Dillan Jacobsson, Edvard Olsson, Timmy Nilsson, Naeeabbas Bandali, Oscar Cain, Felix SChärberg, Oskar Preihs

 

 

  1. 6.    Telma Schärberg, Alma Englund, Linnea Samuelsson, Jenny Gummesson, Alice Lundh ( Uddevalla)

 

 

  1. 7.    André Gummesson, Emil Uggla, Herman E, Wiggo Bäckström, Svante Gadd, Linus Janocha, Viggo Hultberg, Valter Olsfedt, Andreas Östnäs

 

 

  1. 8.    Benjamin Uggla, Ali Rajpar, Johan Gummesson, Zeinab Rajpar, Belen Jackobsson, Elsa Edvartsen, Amereen Jafaar,

 

Skribent: Lasse Westerbäck
Epost: Adressen Gömd

 

Postadress:
Trollhättans BM - Badminton
Nohabgatan 20
46153 Trollhättan

Kontakt:
Tel: 052039939
E-post: This is a mailto link

Se all info