Trunnerups RF 2010-07-03
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-03 kl. 17:55
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
19 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Louise Grandinson
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Louise Grandinson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Camilla AxelssonDonna Romantica 26326369,211
 SkurupbygdenDon Romantic - Cavalotti1 
2Ilse EkenbornJessica KLT 25825867,895
 Österlens RFGaribaldi - Mowgli2 
3Camilla AxelssonCC´s Walter 24824865,263
 SkurupbygdenWeltman - Bernstein3 
4Emelie NilssonFelicite 24424464,211
 SkurupbygdenFeliciano - Locarno4 
 
5Josefin HåkanssonSantana 23723762,368
 SkurupbygdenShamane - Westminister5 
6Anja LindbergImagine KLT 23123160,789
 Österlens RFMajim - Granit6 
7Christina HagMarcoolio 22922960,263
 Fredshögs RSKing Marco - Magini7 
8Emma HultgrenBambini 21921957,632
 Södra SallerupGaribaldi - Carono Suprice (ej kv. hingst)8 
9BrittMarie BengtssonFilippa 21521556,579
 Sydslättens RFMadrigal - Urbino9 
9Louise KongstadRevelj TH 21521556,579
 Skånska KSRubinrot - Leopard9 
11Maria OlssonHiggins 21321356,053
 Sydslättens RFElectro - Jaguar11 
12Elin RiddermanMercedes Mile 21121155,526
 Everlövs RSOkänd - Okänd12 
13Cornelia LipsElton 20920955,000
 Sydslättens RFElectro - Bamtung13 
14Emelie RosenqvistGulda 20620654,211
 Sydslättens RFGauguin de Lully - Urbino14 
15Alexandra MogensenEffekt 20520553,947
 Everlövs RSEscudo I - Calypso II15 
16nathalie malteriusPluto Breziqa II 20420453,684
 Sydslättens RFPluto Alda - Neapolitano X III-316 
 Ingela SvahnEl Pastoor    
 Södra SallerupMirio - Moulin  
 Hanne ChristensenNivea    
 Skabersjö RFNewtime - Leonardo II  
 Annkristin JohanssonFerribion    
 Skabersjö RFFeverwerk - Argument  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1
40 anmälda, 37 startande, 10 placerade
Överdomare: Gisela Bromé
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Gisela Bromé
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Nina Alsenfelt PampIsolde 20920972,069
 Bokskogens RKPrestige VDL - Mowgli1 
2Ilse EkenbornJessica KLT 20820871,724
 Österlens RFGaribaldi - Mowgli2 
3Josefin HåkanssonSantana 20520570,690
 SkurupbygdenShamane - Westminister3 
4Helén UddeforsWeeend Feeling 20220269,655
 Rydebäcks RF 4 
4Camilla BjörnssonSarina 20220269,655
 Åsbo RFNero - Ulster4 
6Catharina AnderssonYens de Marco (SWB) 19719767,931
 Staffanstorps RSFKing Marco - Herkules6 
7Katarina LindqvistPiledals Quido 19619667,586
 Everlövs RSGuido - Kaliber7 
8Louise KongstadRevelj TH 19019065,517
 Skånska KSRubinrot - Leopard8 
9Katarina KlingsporOlaf 18818864,828
 DagstorpsortenGrand Cru - Overste9 
10Emelie NilssonFelicite 18618664,138
 SkurupbygdenFeliciano - Locarno10 
 
11Cathrine JönssonI´m a Prospect 18418463,448
 Skabersjö RF 11 
12Frida NilssonDelphine (55) (SWB) 18318363,103
 Sydslättens RFAkribori - De la Gardie12 
13Lena AugustssonChiquitita 18218262,759
 Skabersjö RFChabloon - Democritos13 
14Sandra PerssonFreneci 18118162,414
 Skabersjö RFNactus - Hickory14 
15Anna NilssonPrince 17917961,724
 Grönadals RK 15 
16Christoffer WallinWinsome Wizard 17817861,379
 Sydslättens RF 16 
17Stina PeterssonMax 17717761,034
 Trunnerups RFGentleman - okänd17 
18ingrid wittAndante 17617660,690
 Staffanstorps RSFArtist 76518 
18Viveka JönssonDry Gin 17617660,690
 Skabersjö RFDonjour - Frühlingsbote18 
18Cornelia LipsElton 17617660,690
 Sydslättens RFElectro - Bamtung18 
21Lina SvenssonOlympus (Obo) 17417460,000
 DagstorpsortenOkänd21 
21Mona FalkenssonBidens (SWB) 17417460,000
 Södra SallerupBiggles - Electro21 
21Elin RiddermanMercedes Mile 17417460,000
 Everlövs RSOkänd - Okänd21 
21nathalie malteriusPluto Breziqa II 17417460,000
 Sydslättens RFPluto Alda - Neapolitano X III-321 
25Jane OlssonFanny 17317359,655
 Skabersjö RFokänd - okänd25 
25Anja LindbergImagine KLT 17317359,655
 Österlens RFMajim - Granit25 
27Ingela SvahnEl Pastoor 17217259,310
 Södra SallerupMirio - Moulin27 
28Caroline BerggrenMr Pomme 17017058,621
 Lillhagens RK 28 
28Emelie RosenqvistGulda 17017058,621
 Sydslättens RFGauguin de Lully - Urbino28 
28Emma HultgrenBambini 17017058,621
 Södra SallerupGaribaldi - Carono Suprice (ej kv. hingst)28 
28BrittMarie BengtssonFilippa 17017058,621
 Sydslättens RFMadrigal - Urbino28 
32Freja LindskogPrins Tage 16716757,586
 Österlens RKLandprinz I - Ceylon32 
33Madelene WahlqvistSantello (SWB) 16516556,897
 Ystad RidklubbSantino - Wetano33 
34Alexandra MogensenEffekt 16416456,552
 Everlövs RSEscudo I - Calypso II34 
35Jessica HanssonGimlett (SWB) 16216255,862
 Sydslättens RFGuido (ex Gudo) - Solid35 
36Jacquoline HanssonSieger Nalan 15115152,069
 Sydslättens RFLindy´s Crown - Big Lama36 
37Eva BengtssonAmigo  0 
 Ljunits-Herrestads RAmiral - Nepal  
 Malin BowalliusEspera    
 Hässleholms HSF   
 Sara RundgrenSanta Luzia KLT (SWB)    
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini  
 Eva LundinDenice    
 Sydslättens RFDeNiro - Stanford  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2
27 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Eva Nilsson
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Eva Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Christoffer WallinWinsome Wizard 20320372,500
 Sydslättens RF 1 
2Helén UddeforsWeeend Feeling 19419469,286
 Rydebäcks RF 2 
3Camilla BjörnssonSarina 19219268,571
 Åsbo RFNero - Ulster3 
4Annika NilssonOtto 19219268,571
 Åstorpsortens RFCelano - Joost3 
5Madelene WahlqvistSantello (SWB) 19019067,857
 Ystad RidklubbSantino - Wetano5 
6Kerstin LandgrenMidway CT 18318365,357
 Skabersjö RFMaster - Kaliber6 
 
7Monica PersblomTagal 17017060,714
 SkurupbygdenZagal XI - Napoleon II7 
8Frida NilssonDelphine (55) (SWB) 16916960,357
 Sydslättens RFAkribori - De la Gardie8 
9Sandra PerssonFreneci 16616659,286
 Skabersjö RFNactus - Hickory9 
10Stina PeterssonMax 16516558,929
 Trunnerups RFGentleman - okänd10 
11Stina AnderssonGazpacho (SWB) 16316358,214
 Skabersjö RFGazpon - Dreams to Reality xx11 
12Caroline LirbankÄngsgårdens O´Zarah 16116157,500
 Trunnerups RF 12 
12Katarina PerssonVolcano 16116157,500
 Sydslättens RFVoltaire - Dammen12 
14Katarina MårtenssonEl Rey 15815856,429
 Skabersjö RF 14 
14Karin BossnerMendez (SWB) 15815856,429
 SkurupbygdenDe la Gardie - Maraton14 
16Lina SvenssonOlympus (Obo) 15715756,071
 DagstorpsortenOkänd16 
16Anna NilssonPrince 15715756,071
 Grönadals RK 16 
18Emelie PalmérHjärtrud (31) (SWB) 15515555,357
 Österlens RKKarolinger - Brisad18 
19Jessica HanssonGimlett (SWB) 15115153,929
 Sydslättens RFGuido (ex Gudo) - Solid19 
20Freja LindskogPrins Tage 14714752,500
 Österlens RKLandprinz I - Ceylon20 
21Jacquoline HanssonSieger Nalan 13913949,643
 Sydslättens RFLindy´s Crown - Big Lama21 
22Sara RundgrenSanta Luzia KLT (SWB) 13713748,929
 Österlens RFSanta Cruz VDL - Platini22 
23Amalia Di MarioDonnatello  0 
 Sydslättens RF   
 Emma HÃ¥kanssonWedarijke    
 Skabersjö RF   
 Matilda LancingTough Enough    
 Österlens RKIrco Mena - Free Boy xx  
 Frida JeppssonScherekan (SWB)    
 Sydslättens RFSandakan - Jaguar  
 Eva LundinDenice    
 Sydslättens RFDeNiro - Stanford  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport