Trunnerups RF 2015-09-05
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-09-05 kl. 13:41
Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2 2015
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Laritz
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Marie Laritz
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ilse EkenbornGuldgossen KLT 19819866,000
 Österlens RFQalle - L'acteur1 
2Caroline LövenfeldtMr Dubai 194,5194,564,833
 Ystad RidklubbHayya ya Shareef xx - Mummys Game2 
3Emelie StrandbergCognaque af Holstenhof (SWB) 191,5191,563,833
 Österlens RFBlack Coffee (SWB) - Nebraska3 
 
4Madeleine JacobssonPachur 190,5190,563,500
 Trunnerups RFChurchill - Patriot4 
5Anja LindbergHighway 326 KLT 18818862,667
 Österlens RFHighlander - L'acteur5 
6Nathalie SvartensjöDana (SWB) 18718762,333
 Trunnerups RFDanone - Electro6 
7Torbjörn HeldRolex 18618662,000
 Österlens RFRepertoire - Ravallo7 
8Josefin LöfstedtEdelrijke van de zoomvliet 181,5181,560,500
 Torns RFNegro - Tuschinski8 
9Tina BlixtKamene 18118160,333
 Trunnerups RFColins - Agris9 
10Emelie PalmérHjärtrud 17817859,333
 Österlens RKKarolinger - Brisad10 
11Annika MalmquistComme il faut (SWB) 165,5165,555,167
 Ljunits-Herrestads RCosmopolite S - Nimmerdor11 
12Ida Källgarn HelsingLouie (SWB) 00 
 Ystad RidklubbWladimir O.A. - Quite Easy  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Sittande dressyrdomar
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Marie Laritz
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Josefin LöfstedtEdelrijke van de zoomvliet 196,5196,570,179
 Torns RFNegro - Tuschinski1 
2Louise KällmanFlower Hill Happy Days 19219268,571
 Flyinge RFOkänd - Okänd2 
3Catharina AnderssonMerlot 19219268,571
 Staffanstorps RSFRichfield - D-Day2 
4Katarina LindqvistYamaha P (SWB) 184,5184,565,893
 Everlövs RSCartier - Feliciano4 
 
5Birgitta JönssonNamur 18118164,643
 Bollerups R&KKNactus - Neapel5 
5Ilse EkenbornGuldgossen KLT 18118164,643
 Österlens RFQalle - L'acteur5 
7Anette HolmgrenTerne Gutt 278 18018064,286
 Skånska KSSofin N-02-2511 - Sander N-87-25277 
8Marita GimserIris (SWB) 179,5179,564,107
 Bollerups R&KKBelissimo M - Flemmingh8 
8Ida Källgarn HelsingMiss Anja 179,5179,564,107
 Ystad RidklubbDisconto - Kupferberg Gold8 
10Maria AnderssonForever Young 17717763,214
 Sydslättens RFForever - Roderik10 
11Linnčah PerssonVeldroos 175,5175,562,679
 Frosta RFNeostan - Jetset-D11 
12Emmi LarssonCor Amira (69) 16916960,357
 Ljunits-Herrestads RCorlensky G - Amiral12 
13Pernilla DerbringKarisma 16816860,000
 Trunnerups RFBlue Hors Hertug - Walör13 
14Anja LindbergHighway 326 KLT 167,5167,559,821
 Österlens RFHighlander - L'acteur14 
15Annika MalmquistComme il faut (SWB) 00 
 Ljunits-Herrestads RCosmopolite S - Nimmerdor  
 Christel NilssonMalva af Blenheim (SWB)    
 Trunnerups RFFirst Wish - De la Gardie  
 Lisa SvenssonDolcetto    
 Öveds Jakt- & FRKDon schofro - Regazzoni  
 Caroline LövenfeldtMr Dubai    
 Ystad RidklubbHayya ya Shareef xx - Mummys Game  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Sittande dressyrdomar
Tävlingsledare: Annika Nord
Domare C: Gisela Broome
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ida Källgarn HelsingMiss Anja 244,5244,564,342
 Ystad RidklubbDisconto - Kupferberg Gold1 
2Linnčah PerssonVeldroos 23723762,368
 Frosta RFNeostan - Jetset-D2 
 
3Pernilla DerbringKarisma 23123160,789
 Trunnerups RFBlue Hors Hertug - Walör3 
4Louise KällmanFlower Hill Happy Days 23023060,526
 Flyinge RFOkänd - Okänd4 
5Emelie OlssonCasanova 224,5224,559,079
 Trunnerups RFCathageno - Ganesco5 
5Emmi LarssonCor Amira (69) 224,5224,559,079
 Ljunits-Herrestads RCorlensky G - Amiral5 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport