Klass 3 - Dressyr CIMA MASKIN AB - Lätt C:2 2015
Klassen sponsorer är CIMA Maskin AB i Sjöbo
Rosett, Plakett och hederspris
13 anmälda
Överdomare: Lotta Thorvaldsson
Tävlingsledare: MarieLouise Nilsson
Domare C: Jari Lindmark
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Sandra JönssonTB's Cille Pigen
09:00Öveds Jakt- & FRK 11
2Rebecca SjöbergBumblebee
09:06Sydslättens RFWarsteiner - Pontus26
3Hedda BengtssonAmigo
09:12Trelleborgs RFOkänd - Indus32
4Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
09:18Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro28
5Martina NilssonMaybelline
09:24Hästhagens RFNiveau - Robin Z19
6Louise NilssonMadonna
09:30Trunnerups RFHip Hop - Phaeton x17
7Ingela ThunströmLuise
09:36Ljunits-Herrestads RLaureus - Angelino29
8Madeleine JacobssonPachur
09:42Trunnerups RFChurchill - Patriot10
9Minette PerssonBig's Cha Cha Cha
09:48Helsingborgs FRKClifden de I'Aulne - Lofty Roderic24
10Rebecka ErikssonCosette van't Leestenschhof
09:54Åstorpsortens RFNordsee - Stroganow8
11Maria ForslinRecidiv
10:00Skabersjö RFRotspon - D-Day9
12Jane Olsson GötheNapoleon
10:06Trunnerups RFBelamour - Okänd23
13Caroline BjarnevikZalando
10:12Skabersjö RFZonik - Fürst Piccolo31
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr MAGNUS MASKIN OCH GRÄV I LÖVESTAD - Lätt B:1 2015
Klassen sponsras av Magnus maskin och gräv i Lövestad
Rosett, Plakett och hederspris
17 anmälda
Överdomare: Lotta Thorvaldsson
Tävlingsledare: MarieLouise Nilsson
Domare C: Jari Lindmark
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Madeleine JacobssonPachur
10:45Trunnerups RFChurchill - Patriot10
2Eva BengtssonTrostruplunds Sofinée
10:51Everlövs RSBlue Hors Don Schufro - Blue Hors Romancier5
3Petra MellinHip N
10:57Viarps K&RKHip Hop - Cortez15
4Petra AnderssonFor Joy
11:03Öveds Jakt- & FRKOkänd - Okänd4
5Martina NilssonMaybelline
11:09Hästhagens RFNiveau - Robin Z19
6Sigrid Månsson WikanderDelirious
11:15Rånäs RidklubbDe Niro - Bernstein16
7Caroline BjarnevikZalando
11:21Skabersjö RFZonik - Fürst Piccolo31
8Rebecca SjöbergBumblebee
11:27Sydslättens RFWarsteiner - Pontus26
9Pernilla DerbringKarisma
11:33Trunnerups RFBlue Hors Hertug - Walör7
10Åsa StåhlbrandHoneysuckle BS
11:39Ljunits-Herrestads RHomme d'Honneur xx - Don Schufro28
11Rebecka ErikssonCosette van't Leestenschhof
11:45Åstorpsortens RFNordsee - Stroganow8
12Susanne OberliesGösslundas Taviano (SWB)
11:51Everlövs RSTailormade Temptation - Sunny-Boy22
13Sara SolvhideNobel
11:57Trunnerups RFDe Niro - Brisad27
14Gerd LundquistDouglas
12:03DagstorpsortenRambo - Nebraska12
15Catharina AnderssonMerlot
12:09Staffanstorps RSFRichfield - D-Day2
16Annika ViklundFirefly (64) (SWB)
12:15Sydslättens RFFirenze - Warsteiner30
17Maria AnderssonCameloth
12:21Romeleåsens SRF 3
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr YSTAD HÖ OCH HALM - Lätt A:1 2017
Klassen sponsorer är Ystad Hö och halm
Rosett, Plakett och hederspris
10 anmälda
Överdomare: Lotta Thorvaldsson
Tävlingsledare: MarieLouise Nilsson
Domare C: Marita Borglin
 
StartnrRyttareHäst
StarttidKlubbHärstamningHästnr
1Charlotta RennwandtPrimavera
12:55Vikbolandets RFHip Hop - Bayard ox25
2Michelle NilssonPlatino ARB
13:02Flyinge HSKGuanche - Ingenuo IV20
3Tova LundquistDouglas
13:09DagstorpsortenRambo - Nebraska12
4Sara SolvhideNobel
13:16Trunnerups RFDe Niro - Brisad27
5Karin BossnerAfter Dark
13:23Romeleåsens SRFBlue Hors Hertug - Sack6
6Rita AlisdotterSweety´s Frodo
13:30Sydslättens RFCardento - Swift1
7Pernilla DerbringKarisma
13:37Trunnerups RFBlue Hors Hertug - Walör7
8Sigrid Månsson WikanderDelirious
13:44Rånäs RidklubbDe Niro - Bernstein16
9Catharina AnderssonMerlot
13:51Staffanstorps RSFRichfield - D-Day2
10Maria AnderssonCameloth
13:58Romeleåsens SRF 3
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport