Hoppa till sidans innehåll

Åldersklassrekord


from 1999-01-01

 

                             50 fr

F11                      Emma Pargelius                          32,63

F12                      Emma Pargelius                          30,20

F13                      Emma Pargelius                          28,69                 

F14                      Emma Pargelius                          28,31

F15                      Caroline Just                                28,37

 

                             100 fr

F11                      Emma Pargelius                          1,10,08

F12                      Emma Pargelius                          1,03,93

F13                      Emma Pargelius                          1,02,93              

F14                      Emma Pargelius                          1,00,00

F15                      Caroline Just                                1,02,31

  

                            200 Fr

F11                     Malin Blomstrand                        2,51,16

F12                     Emma Pargelius                           2,33,40

F13                     Emma Pargelius                           2,17,28

F14                     Emma Pargelius                           2,12,21

F15                     Emma Pargelius                           2,16,18

  

                             400 fr

F11                     Linda Iwarsson                            5,53,98

F12                     Emma Pargelius                          5,05,12

F13                     Emma Pargelius                          4,51,97

F14                     Emma Pargelius                          4,42,19

F15                     Boróka Toro                                 4,53,16

 

                             50 ry

F11                      Malin Blomstrand                       42,69

F12                      Emma Pargelius                          37,48

F13                      Emma Pargelius                          35,26

F14                      Linda Neiström                           31,07

F15                      Linda Neiström                           30,99

 

                             100 ry

F11                      Emma Pargelius                          1,20,32

F12                      Emma Pargelius                          1,12,97

F13                      Emma Pargelius                          1,09,72

F14                      Emma Pargelius                          1,08,92

F15                      Linda Neiström                           1,09,79

  

                            200 ry

F12                      Malin Blomstrand                       2,54,67

F13                      Emma Pargelius                          2,34,96

F14                      Emma Pargelius                          2,29,65

F15                      Linda Neiström                           2,33,25

 

                             50 fj

F11                      Malin Blomstrand                       39,33

F12                      Linda Neiström                           34,14

F13                      Orsolya Toró                               32,15

F14                      Emma Pargelius                          31,85

F15                      Caroline Just                               31,53

 

                             100 fj

F11                      Orsolya Toró                               1,31,88

F12                      Linda Neiström                           1,19,34

F13                      Isabell Petersson                        1,14,65

F14                      Isabell Petersson                       1,10,86

F15                      Boróka Toró                                 1,10,43

 

                             200 fj

F13                      Orsolya Toró                              3,09,21

F14                      Isabell Petersson                       2,37,86

F15                      Boróka Toró                               2,33,82

  

                             50 br

F11                      Linda Iwarsson                            41,71

F12                      Valentina Ferracane                   39,40

F13                      Orsolya Toró                               37,32

F14                      Sofia Gustafsson                        36,22

F15                      Sofia Gustafsson                        35,26 

                            

       100 br

F11                      Orsolya Toró                                1,30,78

F12                      Linda Iwarsson                            1,23,35

F13                      Orsolya Toró                                1,20,37

F14                      Sofia Gustafsson                         1,19,08

F15                      Sofia Gistafsson                          1,17,14

  

                             200 br

F12                      Linda Iwarsson                            3,05,75

F13                      Orsolya Toró                               2,51,74

F14                      Orsolya Toró                               2,51,72

F15                      Sofia Gustafsson                         2,49,33 

  

                             100 me

F11                      Emma Pargelius                          1,23,64

F12                      Emma Pargelius                          1,16,36

F13                      Emma Pargelius                          1,11,08

F14                      Emma Pargelius                          1,09,66

F15                      Caroline Just                               1,10,00

  

                             200 me

F12                      Emma Pargelius                          2,46,38

F13                      Orsolya Toró                               2,38,42

F14                      Emma Pargelius                          2,33,64

F15                      Caroline Just                               2,33,72

  

Åldersrekord för pojkar from 1999-01-01

 

                             50 fr

P11                      Måns Stomvall                            34,97

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                   29,81

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   27,63

P14                      Alexander Kotevski                     26,88

P15                      Alexander Kotevski                     25,28

P16                      Alexander Kotevski                     24,90

P17                      Michael Curacica                         24,68

 

                             100 fr

P11                      Daniel Curacica                            1,18,48

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                     1,06,10

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                     1,02,86

P14                      Alexander Kotevski                         59,65

P15                      Alexander Kotevski                         56,86

P16                      Alexander Kotevski                         54,70

P17                      Joakim Gurman                               55,01

 

                             200 fr

P11                      Måns Stomvall                             2,56,73

P12                      Måns Stomvall                             2,37,18

P13                      David Sundholm                           2,27,76

P14                      Erik Skogfors                                2,15,22

P15                      Alexander Kotevski                      2,06,43

P16                      Michael Curacica                         2,05,07

P17                      Joakim Gurman                            1,59,58

  

                             400 fr

P11                      Jonatan Söderberg                      6,43,09

P12                      Måns Stomvall                            5,27,59

P13                      David Sundholm                          5,03,91

P14                      Måns Stomvall                            4,55,60

P15                      Daniel Curacica                          4,32,76

P16                      Måns Stomvall                            4,21,26

P17                      Måns Stomvall                            4,16,56

  

                             50 ry

P11                      Måns Stomvall                            40,77

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                   35,58

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   32,56

P14                      Dyson Kuronen-Eldh                   32,46

P15                      Alexander Kotevski                     32,25

P16                      Alexander Kotevski                     31,32

P17                      Joakim Gurman                           29,43

 

                             100 ry

P11                      Måns Stomvall                            1,33,60

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                   1,16,68

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   1,12,02

P14                      David Sundholm                         1,11,04              

P15                      Alexander Kotevski                     1,08,76

P16                      Alexander Kotevski                     1,05,57

P17                      Joakim Gurman                           1,03,94

  

                             200 ry

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   2,47,53

P14                      David Sundholm                         2,38,47

P15                      Gustav Eriksson                         2,29,94

P16                      Gustav Eriksson                         2,24,02

P17                      Gustav Eriksson                         2,23,55

 

                             50 fj

P11                      Måns Stomvall                            40,40

P12                      Måns Stomvall                            33,65

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   31,59

P14                      Dyson Kuronen-Eldh                   30,84

P15                      Måns Stomvall                            28,69

P16                      Alexander Kotevski                     26,97

P17                      Joakim Gurman                           26,80

 

                             100 fj

P11                      Måns Stomvall                            1,45,73

P12                      Måns Stomvall                            1,19,60

P13                      Måns Stomvall                            1,12,66

P14                      Erik Skogfors                               1,09,28

P15                      Michael Curacica                        1,03,16

P16                      Alexander Kotevski                        59,17

P17                      Måns Stomvall                               58,39

  

                             200 fj

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                   3,08,71

P14                      Erik Skogfors                               2,37,85

P15                      Michael Curacica                        2,22,34

P16                      Måns Stomvall                            2,11,59

P17                      Måns Stomvall                            2,09,46 

 

                             50 br

P11                      Eldin Kadic                                   42,16

P12                      Eldin Kadic                                   42,74

P13                      Niclas Just                                    37,73

P14                      Niclas Just                                    34,72

P15                      Alexander Kotevski                      33,11             

P16                      Niclas Just                                    32,99

P17                      David Sundholm                         33,23

 

                             100 br

P11                      Eldin Kadic                                     1,31,18

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                     1,31,33

P13                      Niclas Just                                      1,22,02

P14                      David Sundholm                             1,13,93

P15                      Niclas Just                                      1,11,46

P16                      Niclas Just                                      1,09,67

P17                      Michael Curacica                           1,11,52

  

                             200 br

P11                      Eldin Kadic                                    3,27,50

P12                      Martin Lundberg                           3,34,97

P13                      Niclas Just                                     3,01,73

P14                      David Sundholm                            2,43,96

P15                      Niclas Just                                     2,36,99

P16                      Niclas Just                                     2,34,67

  

                             100 me

P11                      Eldin Kadic                                   1,27,98

P12                      Dyson Kuronen-Eldh                    1,18,77

P13                      Dyson Kuronen-Eldh                    1,13,79

P14                      David Sundholm                          1,10,74

P15                      Alexander Kotevski                      1,06,92

P16                      Alexander Kotevski                      1,04,42

P17                      Joakim Gurman                            1,03,81

  

                            200 me

P12                    Dyson Kuronen-Eldh                      2,47,53

P13                    Michael Curacica                            2,43,13

P14                    David Sundholm                             2,34,12

P15                    Niclas Just                                       2,26,56

P16                    Alexander Kotevski                        2,23,43

P17                    Joakim Gurman                              2,20,11

Uppdaterad: 11 JAN 2011 14:13 Skribent: Christoffer Andersson

 

Sponsorer och

Samarbetspartner


Vi stödjer Tunafors Simsektion


 


   


 

 Heja Tunafors!


 Stans bästa biltvätt stödjer stans bästa simmare!

 


Jag stödjer Tunaforssimmarna!

 


 

Vi stödjer simmarna i Tunafors

 


         


Vi hjälper A-gruppssimmarna i TSK!


 

Postadress:
Tunafors SK - Simidrott
Verkstadsgatan 5, Munktellarenan
63342 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 016135160
E-post: This is a mailto link

Se all info