Tungelsta RK 2015-06-06
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-06-08 kl. 18:16
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 2015
38 anmälda, 32 startande, 8 placerade
Överdomare: Maria Karlsson
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Jeanette NordhLady Lamborghini (SWB) 189,5189,567,679
 Dressage ClubBugatti Hilltop - Gun Packer xx1 
2Rikard NilssonLakismo 18518566,071
 Nynäshamns RKObrecht - Katell2 
3Katarina LovénKingston 183,5183,565,536
 Drevinge RSSan Quintero xx - Jaguar3 
3Lotta SjögrenChicolina vL 183,5183,565,536
 Botkyrka RSCayetano L - Lancer III3 
3Rebecka NeroLocal Hero 183,5183,565,536
 Nynäshamns RKDirco Hästak (SWB) - Labrador3 
6Anna Widhagen AhlinA-More Ö 182,5182,565,179
 Sorunda RKA-Dur - Bayaid6 
7Karin SundqvistElectric Touch 18218265,000
 Ekeby RidsällskapElectro - Bordeaux7 
8Anna JarsjöQuite a Little Queen 181,5181,564,821
 Ekeby RidsällskapQalle - Rastell8 
 
9Ann-kristin JohanssonHolmtebo Aran 180,5180,564,464
 Tungelsta RKHagens O'Chief - Spinway Corona9 
10Sabina HerbingerEkliptik 17917963,929
 Södertälje RKCrelido - Alegretto10 
11Zandra IdeniusLebrero La Bodega 17817863,571
 Ekeby RidsällskapEvento - Leviton11 
11Filippa AnderssonAlternativa 17817863,571
 Ågesta RidklubbAutors - Cavalier11 
13Lotta SjögrenGolden Boy KG 17717763,214
 Botkyrka RSCasiro - Campari M13 
14Nathalie NorgrenQuantas Ferro 176,5176,563,036
 Tungelsta RKQuaterback - Ferro14 
14Britta KlingaFiero-D'L 176,5176,563,036
 Årsta-RunstenThunder van de Zuuthoeve - Balzflug14 
16Patricia BerglundChanel 175,5175,562,679
 Gladö RSSydney - Hattrick16 
17Gunilla JenebyFirst Sound (SWB) 17317361,786
 Årsta-RunstenHip Hop (SWB) - Raldo Polo (ej kvalif.h.)17 
18Mathilda LoheimTimjan 172,5172,561,607
 Ekeby RidsällskapAkribori - Palfrenier18 
19Alice ErssonParodie Rap 170,5170,560,893
 Rastaborgs RKPeking - Ribbeck19 
20Malin HanssonMoonlight 17017060,714
 Tungelsta RKJopal20 
20Marina FurukvistAmaretto 17017060,714
 Botkyrka RSPomme Royal - Caerwent xx20 
22Maria JohanssonPrima Rose 169,5169,560,536
 Sorunda RKJanton Herald - Nebo Sion22 
23Malin BlomquistCarisma (SWB) 16916960,357
 Årsta-RunstenCartier - Akribori23 
24Linda GustavssonMatrojska (42) (SWB) 16516558,929
 Nynäshamns RKWladimir O.A. - Napoleon24 
25Jenny RosenströmSam Fortune 16316358,214
 Tyresö RFSomatic - Tibur25 
26Cecilia WiströmSznaps 162,5162,558,036
 Enköpings RKSzkopul - Strong Statement xx26 
27Malin HanssonAlinda 16016057,143
 Tungelsta RKArons - Ammans27 
28Lina TryggAkvarell 15915956,786
 Tungelsta RKAbanos - Wendekreis28 
29Fanny BäcklinLeidy 157,5157,556,250
 Tungelsta RK 29 
30Ulla GunnarsBallinasloe Ambassador 153,5153,554,821
 Uppsala PKRobin Hood IRE - Ard Happy Silver IRE30 
31Nathalie HamsundMango 14914953,214
 Södertälje RKMintage xx - Alpen Furst31 
32Amanda Lillieqvist LagerqvistGood Vibrations  0 
 Wiad RSFKamik Breeze RC 63 - Bassora ox  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Gunnel Fonserius Jons
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Tove MuhrbeckDornis 25225266,316
 Ekeby RidsällskapDisputs - Verona1 
2Sandra AgöTindalie 251,5251,566,184
 Djurgårdens RKWelt Hit II - Goodtimes2 
3Caroline AnderssonTornado James 250,5250,565,921
 Dressage ClubKaliber - Romano3 
4Rebecka NeroLocal Hero 248,5248,565,395
 Nynäshamns RKDirco Hästak (SWB) - Labrador4 
5Emelie DahlFloyd B 243,5243,564,079
 Dressage ClubAmpére - Goodtimes5 
 
6Camilla BoanderYlof 241,5241,563,553
 Botkyrka RSOlof - Nykle6 
6Lina TryggNiclas Rudbaek 241,5241,563,553
 Tungelsta RKLukas Rudbaek - Prins Kahlaghan6 
8Linnéa NilssonEsperanto 239,5239,563,026
 Färentuna ROdalisco 538/95, LA 2667 - Piafe 30928 
9Susanne SvenssonSilvia 228,5228,560,132
 Skafts RFOkänd - Okänd9 
10Natasha StrömDamasco 22322358,684
 Fors RSMiano - Fandango10 
11Ann-Christine StrömZepelin 222,5222,558,553
 Ekeby RidsällskapL-Piroga - Boneco II11 
11Camilla LeksellGreight Evolution (SWB) 222,5222,558,553
 Årsta-RunstenEtrusco - Pontus11 
13Tenita HellikssonSalmling 218,5218,557,500
 Färingsö RSSambalino - Firebird13 
14Linnéa SellströmAvatar 213,5213,556,184
 Hogsta DRAzarro - St. Pr Carprilli14 
15Fanny BäcklinKlarabella 209,5209,555,132
 Tungelsta RKMaraton - Courbett15 
16Nathalie NorgrenQuantas Ferro 20720754,474
 Tungelsta RKQuaterback - Ferro16 
17Elin HolmbergBentley 181,5181,547,763
 Dressage ClubMaistic - Bartok17 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport