Tungelsta RK 2015-06-07
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2015-06-08 kl. 18:14
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 2GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
Klass 2GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
Klass 1GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
Klass 1GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ellen HaistFritte 179,5179,566,481
 Tungelsta RKOkänd - Okänd1 
 
2Mathilda RibbelövHeaven's Alex 16516561,111
 Botkyrka RSDownland Wild Fowler RW 117 - Linksbury Royalist RW 822 
3FIlippa LindströmÄngaby Victor 15415457,037
 Hogsta DRCadfach Dennis the Menace - Merioneth Storm3 
4Moa HaistPiazza 14314352,963
 Tungelsta RKOkänd - Okänd4 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anja AnderssonCosmos 18318367,778
 Tungelsta RKOkänd - Okänd1 
2Klara LavahOrchid's Snowberry 18318367,778
 Tyresö RFOrchid's Cestanii - Milton1 
3Tuva NordNyholms Juniper 17517564,815
 Årsta-RunstenBroadway - Sarnau Venture3 
 
4Tove HöstnerMe-Rakel 160,5160,559,444
 Gustavsbergs RSOkänd - Okänd4 
4Bianca PerssonOh so Wonderful 160,5160,559,444
 Täby RSOkänd4 
6Clara LindströmExcelsa 15715758,148
 Sorunda RKFinn RC 38 - Möllans Castro RC 436 
7Tove SaaresteAa Strupgaards Red Flying 15215256,296
 Karlslunds RSFlying Fantasy xx - Wharley Caruso7 
8Ida-Maria TannerStormpojken 149,5149,555,370
 Rastaborgs RKPower Boy8 
9Matilda StymneFröken Svea 14814854,815
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd9 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Aron HellstenStarias Donatello 18918970,000
 Årsta-RunstenSaimir RNF 73 - Lawell RNF 601 
2Camilla DehlinBallinaclogh Lee 171,5171,563,519
 Sorunda RKOkänd - Okänd2 
3Frida HesslinKingston 27 17017062,963
 Täby Galopps PKOkänd - Okänd3 
 
4Alexandra SewénDingo 164,5164,560,926
 Tyresö RFOkänd - Okänd4 
4Matilda StymneKöhls Karusell 164,5164,560,926
 Årsta-RunstenBostorp Bells - Paddock Camargue4 
6Mirjam KarlssonBill 16116159,630
 Enskede RS 6 
7Hannah HäggströmCasper 15715758,148
 Gustavsbergs RSOkänd - Okänd7 
8Elina AbbateArcansas 155,5155,557,593
 Tungelsta RKOkänd - Okänd8 
9Emma AleniusArkas Ka 145,5145,553,889
 Gustavsbergs RSArtus - Neptun9 
 
till toppen

Klass 2GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Linnea SjöbergIcy Flower 17917966,296
 Södertälje RKOkänd - Okänd1 
2Laura Lyth NykoppKinga 172,5172,563,889
 Enskede RSLotus - Luzak2 
 
3Sanna SmidvikWesterwirds Sandor 17017062,963
 Överby HSFWesterveld's Andor - Monday's Moscan He.Stb 1613 
4Sara KällbäckSteyn 165,5165,561,296
 Täby Galopps PKOkänd - Okänd4 
5Ida WahlströmFröken Smilla 153,5153,556,852
 Stora Wäsby FRKKim Hero - Krossar5 
6Malin HyllCoco Chanel 144,5144,553,519
 Tungelsta RK 6 
 
till toppen

Klass 2GR2 - Dressyr Lätt C:1 2015 Kategori D
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare C: Gunnel Maria E Fonserius Jons
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Elin TutturenRioja 190,5190,570,556
 Södertälje RKKamillo av Haga - Cordo1 
2Isabelle ForsbergLövsjöens Paulina 18618668,889
 Södertälje RKPalle - Rodlease Dancing Gold2 
3Rebecca AnastasiouNova 18318367,778
 Sorunda RKMetternich - Amsterdam3 
 
4Hanna TennemarTricky Tambourine 18118167,037
 Överby HSFPark's Tambour RNF 156 - Thor RNF 1524 
5Erica LindblomGilbert 173,5173,564,259
 Enskede RSOkänd - Okänd5 
6Sofie LagergrenCasper 16916962,593
 Södertälje RKVitano NPA - Carl NRA6 
7Lisa SjöbergLover Boy 16516561,111
 Rastaborgs RKPower Boy RP 112 - Okänd7 
8Sofie CarlssonAragorn 16316360,370
 Tungelsta RKOkänd - Okänd8 
9Elina LiljebladRoxanne 142,5142,552,778
 Tungelsta RK 9 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare H: Berit Norberg
Domare C: Eva Rydström
Domare M: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Ellen HaistFritte 183,5174175532,563,393
 Tungelsta RKOkänd - Okänd112 
 
2Elize IdénMalva 17017117751861,667
 Sundby RidklubbValdo - Veronas Bo-Gi221 
3Emma BertöRiverdance 163139,5152,545554,167
 Sundby RidklubbGreen River xx RP 127 - Ekbäckens Krumelur RWM 22333 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare H: Berit Norberg
Domare C: Eva Rydström
Domare M: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Maja FalkPrince of Rheinland 193,5189,5193,5576,568,631
 Sundby RidklubbDerano B - Power Boy111 
 
2Ella FlycktFloor Filler P 184177,5186,554865,238
 Sundby RidklubbFeno Me - Power Boy222 
3Elin IdegranMustang Rocky 17817317652762,738
 Hufvudsta RKRolökke Svwallow RNF - Okänd344 
4Klara LavahOrchid's Snowberry 169,5177,5177,5524,562,440
 Tyresö RFOrchid's Cestanii - Milton423 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare H: Berit Norberg
Domare C: Eva Rydström
Domare M: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Mirjam KarlssonBill 187184184,5555,566,131
 Enskede RS 211 
2Alice PalmTwice More P 188178184,5550,565,536
 Sundby RidklubbVerona´s Gerswin RP136 - Urbino 430141 
3Camilla DehlinBallinaclogh Lee 18218318054564,881
 Sorunda RKOkänd - Okänd425 
 
4Frida HesslinKingston 27 186178,5180,554564,881
 Täby Galopps PKOkänd - Okänd333 
5Elvira SanderAnne 170172180,5522,562,202
 Djursholms RKOkänd - Okänd553 
6Alexandra SewénDingo 163,5170164497,559,226
 Tyresö RFOkänd - Okänd667 
7Amanda WendellNavajo 158165,5172,549659,048
 Gustavsbergs RSOkänd - Okänd776 
8Josefin LindstedtCheerguy 149,5158162469,555,893
 Gustavsbergs RSJanus RC 71 - Myrens Wilbur RC 59888 
9Nikita Helling FriskVitsippa 137143,5147,542850,952
 Hufvudsta RKOkänd - Okänd999 
10Alva LindströmOcean Moon Wizard 127,5141139407,548,512
 Gustavsbergs RSGrange Merlin Surf - Silver Cloud101010 
11Frida WesterbergPower Princess 126131,5129386,546,012
 Gustavsbergs RSPower Boy - Horsemos. Charlie Brown111111 
 
till toppen

Klass 1GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori C
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare H: Berit Norberg
Domare C: Eva Rydström
Domare M: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Linnea SjöbergIcy Flower 184,5186184554,566,012
 Södertälje RKOkänd - Okänd211 
2Laura Lyth NykoppKinga 185,5174,518254264,524
 Enskede RSLotus - Luzak132 
3Sanna SmidvikWesterwirds Sandor 181180,5177,553964,167
 Överby HSFWesterveld's Andor - Monday's Moscan He.Stb 161323 
 
4Sara KällbäckSteyn 170173,5172515,561,369
 Täby Galopps PKOkänd - Okänd547 
5Lina SvenssonMustang Rocky 171170172,5513,561,131
 Hufvudsta RKRolökke Svwallow RNF - Okänd476 
6Magda KristianssonGladdys 167165,5177,551060,714
 Hufvudsta RKOkänd - Okänd783 
7Malin HyllFinja 168,5173,5166,5508,560,536
 Tungelsta RKEl Moderato II - Silverlea Calypso648 
8Rebecca ThorénDragonite 158,5171,517550560,119
 Hufvudsta RKOrchis Frivaldi - Gimmie RP 101865 
9Maja KärkiGipsy Carol 142144,5147,543451,667
 Hufvudsta RKOkänd - Okänd999 
 
till toppen

Klass 1GR2 - Dressyr Lätt B:1 2015 Kategori D
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Lohrdén
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Gunilla Jansson
Domare H: Berit Norberg
Domare C: Eva Rydström
Domare M: Maria Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Erica LindblomGilbert 199194,5191584,569,583
 Enskede RSOkänd - Okänd112 
2Emma TedenströmFour Me P 191180,5193,556567,262
 Sundby RidklubbFeno Me RP 137 - Urbino 430281 
3Elin TutturenRioja 181,5189186,555766,310
 Södertälje RKKamillo av Haga - Cordo433 
 
4Sofie LagergrenCasper 183183,5186,555365,833
 Södertälje RKVitano NPA - Carl NRA363 
5Isabelle ForsbergLövsjöens Paulina 179193179,5551,565,655
 Södertälje RKPalle - Rodlease Dancing Gold729 
6Hanna TennemarTricky Tambourine 18118318655065,476
 Överby HSFPark's Tambour RNF 156 - Thor RNF 152575 
7Rebecca AnastasiouNova 180,5185182,554865,238
 Sorunda RKMetternich - Amsterdam646 
8Lisa SjöbergLover Boy 17718517954164,405
 Rastaborgs RKPower Boy RP 112 - Okänd8410 
9Elin AlvinKrut 172176182,5530,563,155
 Enskede RSOkänd - Okänd996 
10Filippa LangletAnne 162167180,5509,560,655
 Djursholms RKOkänd - Okänd11118 
11Sofie CarlssonAragorn 165171170,5506,560,298
 Tungelsta RKOkänd - Okänd101011 
12Julia HendlerPetite Fleur 158166,5160,548557,738
 Hufvudsta RKPower Boy - Jonglör121212 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport