Tungelsta RK 2009-05-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-18 kl. 15:19
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag Preliminär
Individuell tävling
Sponsrad av Lillhästen i Stav
42 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Linnea Nielsen
Domare H: Birgitta Melin
Domare C: Maria Karlsson
Domare M: Marlene Kamsvik
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Denise AnderssonFyrbäckTsunami 22224323469970,606
 Årsta Runsten (4)Don Primero - Landrat311 
2Alexandra NetterbergWaterloo 22223923469570,202
 Mälarhöjdens RS (5) 321 
3Cecilia BermanRataplan 22323922869069,697
 Sandö SRF (8)Houston - Apollonios223 
4Maria GrimhammarBonfire 21522821766066,667
 Södertälje RK (2)Bernstein - Maraton547 
5Sandra LarssonElmiro 21522221865566,162
 Södertälje RK (2)Electro 778 - Algarve xx 791565 
6Lisbeth BymanTornado James 21321222264765,354
 Österhaninge RSKaliber - Romano9124 
7Linda KuuskWelgrana 21421421864665,253
 Mälarhöjdens RS (5)Weltano - Grafenburg8115 
7Elina BuitragoTolina 21522021164665,253
 Hufvudsta RK (3)Ircolando - Nurprimus579 
9Elisabeth Braun RamnitzChivas 20522520963964,545
 Botkyrka RS (7)Campari M - Dammen14513 
10Jessica LundmanEnessa 23020320363664,242
 Botkyrka RS (7)Escudo II - Quasi Roi12124 
10Fanny BingseliusNiclas Rudbaek 21121521063664,242
 Tungelsta RK (9)Lukas Rudbaek - Prins Kahlaghan111012 
 
12Cheryl MartinGitano Z 21022020463464,040
 Botkyrka RS (7)Gottwald - Goldschatz12719 
13Helena BrynteMoonlight 21220621363163,737
 Tungelsta RK (9)Jopal10188 
14Erika ErikssonCrest 20121920862863,434
 Gladö RS (1) 18914 
15Frida ForsfältMatricz (SWB) 21020920462362,929
 Årsta Runsten (4)Vermouth - Flamingo121419 
16Sara HögendahlConcerto 20520521162162,727
 Mälarhöjdens RS (5) 14199 
17Victoria Larsen SäbomDon Giovanni 20521220261962,525
 Tungelsta RK (9)Don Primero141227 
18Åsa CarlssonRapid 20020520460961,515
 Österhaninge RSRavell (SWB) - Kaliber191919 
19Mia TörnbergBianca 19820920060761,313
 Hufvudsta RKOkänd201428 
20Sandra AgöTindalie 19720020760461,010
 Stockholms FK (6)Welt Hit II - Goodtimes232315 
21Suss Forssman ThullbergRonaldo 20320819060160,707
 Rastaborgs RK (10) 171632 
22Emma SjöstedtRomario Shetan 19819520760060,606
 Hufvudsta RK (3)Romano - Happy Day202615 
23Stina GällrosSternchen 19819720459960,505
 Gladö RS (1) 202419 
24Lena SchönningWanted Camperi 19419720759860,404
 Årsta Runsten (4)Wolkentantz - Wanderbursch II252415 
25Maria WissMarwinson 19419520759660,202
 Sandö SRF (8)Marwin - Illusion252615 
26Therese BjörnfotLangtoftegård Ludendu 19219220358759,293
 Sandö SRF (8)Wolkentanz - Waldstern292824 
26Anna ForsFrancis Rivis 19218421158759,293
 Södertälje RK (2)Midyan - Sharpen Up29339 
28Agneta WahlströmMöllens Chili 18620819058458,990
 Hufvudsta RKChurchill - Limelight361632 
29Sara LöflingKalahari 19418420358158,687
 Österhaninge RSokänd253324 
30Patricia BerglundPhilona 19118420457958,485
 Gladö RS (1)Phaeton - Labrador313319 
31Jenny ZachenArmagnac 19618719357658,182
 Hufvudsta RK (3)Maraton - Anart243130 
32Frida StrömNadina 19318419757457,980
 Rastaborgs RK (10)Pamir - Mamluk283329 
33Monika PetterssonNatalie 19020317857157,677
 Tungelsta RKokänd - okänd332138 
34Hanna AxhamreLeonardo 19018919157057,576
 Mälarhöjdens RS 332931 
35Pernilla Einerborg BrobergLady Sunflower EG 19118718356156,667
 Stockholms FK (6)King's Crusader (ej kval. h.) - Larno313135 
36Amanda RobertsdotterBrittania Rose 18618818656056,566
 Rastaborgs RK (10)Brisad - Unikum363034 
37Sofia HolmstenThip Rebellona 18917218154254,747
 Stockholms FK (6)Rebel Z - Electro353836 
38Åsa InningsLutnia 17517917552953,434
 Hufvudsta RKFaro - Lansier 908393739 
39Pia AnderssonDon Ginero 18116717952753,232
 Wiad RidsportföreningDon Primero - Guinness383937 
 Cecilia BlombergMutahamis      
 Ekeby RidsällskapSadlers Wells xx - Rainbow Quest    
 Annie OlssonAl Pacino      
 Södertälje RKBaryshnikov - Bellini    
 Erika LindeSt. Anton      
 Österhaninge RSWeltbürger - Curaçao xx    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag Preliminär
10 startande lag
Domare H: Birgitta Melin
Domare C: Maria Karlsson
Domare M: Marlene Kamsvik
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Mälarhöjdens RSLag 566,061
   
 
   Alexandra NetterbergWaterloo70,202 
   Linda KuuskWelgrana65,253 
   Sara HögendahlConcerto62,727 
2Årsta RunstenLag 464,646
   
 
   Denise AnderssonFyrbäckTsunami70,606 
   Frida ForsfältMatricz (SWB)62,929 
   Lena SchönningWanted Camperi60,404 
3Botkyrka RSLag 764,276
   
 
   Elisabeth Braun RamnitzChivas64,545 
   Jessica LundmanEnessa64,242 
   Cheryl MartinGitano Z64,040 
4Södertälje RKLag 264,041
   
 
   Maria GrimhammarBonfire66,667 
   Sandra LarssonElmiro66,162 
   Anna ForsFrancis Rivis59,293 
5Tungelsta RKLag 963,501
   
 
   Fanny BingseliusNiclas Rudbaek64,242 
   Helena BrynteMoonlight63,737 
   Victoria Larsen SäbomDon Giovanni62,525 
6Sandö SRFLag 863,064
   
 
   Cecilia BermanRataplan69,697 
   Maria WissMarwinson60,202 
   Therese BjörnfotLangtoftegård Ludendu59,293 
7Hufvudsta RKLag 361,347
   
 
   Elina BuitragoTolina65,253 
   Emma SjöstedtRomario Shetan60,606 
   Jenny ZachenArmagnac58,182 
8Gladö RSLag 160,808
   
 
   Erika ErikssonCrest63,434 
   Stina GällrosSternchen60,505 
   Patricia BerglundPhilona58,485 
9Rastaborgs RKLag 1058,418
   
 
   Suss Forssman ThullbergRonaldo60,707 
   Frida StrömNadina57,980 
   Amanda RobertsdotterBrittania Rose56,566 
10Stockholms FKLag 657,475
   
 
   Sandra AgöTindalie61,010 
   Pernilla Einerborg BrobergLady Sunflower EG56,667 
   Sofia HolmstenThip Rebellona54,747 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport