Tungelsta RK 2009-05-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-18 kl. 15:18
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2

Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 Preliminär
Förklass
Sponsrad av Foderboden
33 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Wolmer
Speaker: Linnea Nielsen
Domare C: Jennifer Carlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Alexandra NetterbergWaterloo 22122173,667
 Mälarhöjdens RS 1 
2Denise AnderssonFyrbäckTsunami 22022073,333
 Årsta RunstenDon Primero - Landrat2 
3Elisabeth Braun RamnitzChivas 21621672,000
 Botkyrka RSCampari M - Dammen3 
4Erika ErikssonCrest 20920969,667
 Gladö RS 4 
4Camilla BoanderYlof 20920969,667
 Botkyrka RSOlof - Nykle4 
6Sandra LarssonElmiro 20520568,333
 Södertälje RKElectro 778 - Algarve xx 7916 
7Victoria Larsen SäbomKlarabella 20320367,667
 Tungelsta RK 7 
7Sara HögendahlConcerto 20320367,667
 Mälarhöjdens RS 7 
 
9Jessica LundmanEnessa 20120167,000
 Botkyrka RSEscudo II - Quasi Roi9 
10Cheryl MartinGitano Z 19819866,000
 Botkyrka RSGottwald - Goldschatz10 
11Christine AlmPrince Gordon (SWB) 19119163,667
 Djursholms RKRobin Z - Lelout (SF)11 
12Nathalie BrageNiclas Rudbaek 19019063,333
 Tungelsta RKLukas Rudbaek - Prins Kahlaghan12 
13Monika PetterssonNatalie 18718762,333
 Tungelsta RKokänd - okänd13 
14Lena SchönningWanted Camperi 18618662,000
 Årsta RunstenWolkentantz - Wanderbursch II14 
15Fanny BingseliusNektar 18518561,667
 Tungelsta RKHacel15 
15Agneta WahlströmMöllens Chili 18518561,667
 Hufvudsta RKChurchill - Limelight15 
15Patricia BerglundPhilona 18518561,667
 Gladö RSPhaeton - Labrador15 
15Jenny ZachenArmagnac 18518561,667
 Hufvudsta RKMaraton - Anart15 
15Linda KuuskWelgrana 18518561,667
 Mälarhöjdens RSWeltano - Grafenburg15 
20Sandra AgöTindalie 18418461,333
 Stockholms FKWelt Hit II - Goodtimes20 
21Åsa InningsLutnia 18318361,000
 Hufvudsta RKFaro - Lansier 90821 
22Stina GällrosSternchen 18218260,667
 Gladö RS 22 
22Elina BuitragoTolina 18218260,667
 Hufvudsta RKIrcolando - Nurprimus22 
24Cecilia BlombergMutahamis 18118160,333
 Ekeby RidsällskapSadlers Wells xx - Rainbow Quest24 
25Suss Forssman ThullbergRonaldo 17917959,667
 Rastaborgs RK 25 
26Anna ForsFrancis Rivis 17617658,667
 Södertälje RKMidyan - Sharpen Up26 
27Frida StrömNadina 17417458,000
 Rastaborgs RKPamir - Mamluk27 
28Hanna AxhamreLeonardo 17317357,667
 Mälarhöjdens RS 28 
29Josefine MolinAppolonia 17217257,333
 Tungelsta RKVaruna xx29 
30Mia TörnbergBianca 16016053,333
 Hufvudsta RKOkänd30 
 Jennifer GustafssonMoonlight    
 Tungelsta RKJopal  
 Anna LindBillie Jean (5) (SWB)    
 Årsta RunstenWeltman - Democritos  
 Annie OlssonAl Pacino    
 Södertälje RKBaryshnikov - Bellini  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport