Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2007


1:a och Sveriges bästa juniorer i Yngre Juniurcupen 2007 

 

Tävling Namn Klass Placering
Inne-SM Erika Seger DF19 10:a
Linnéa Samuelsson DK19 24:a
Bettan Tomsson DK40 5:a
Mikael Roos HC19 12:a
Jesper Seger HC19 39:a
Stefan Fröberg HC40 7:a
Fredrik Sjöborg HF19 18:a
Peter Sjöborg HK40 2:a
Björne Seger HK40 8:a
Thomas Ingren HK40 18:a
Robert Roos LB19 10:a
Stig Jonsson LB19 33:a
Janne Huzelius LB19 34:a

   

Tävling Namn Klass Placering
Inne-SM Joakim Svantesson HF16 2:a
Marcus Järking HC16 7:a
Linnéa Samuelsson DK16 5:a
Fredrik Sjöborg HF13 1:a
Robin Järking HF13 4:a
Fredrik Samuelsson HK13 11:a
Felicia Ingren DK13 12:a

 

Tävling Namn Klass Placering
EJC Cypern Mikael Roos CJM 2:a
Fredrik Sjöborg RCM 26:a

 

Tävling Namn Klass Placering
EM Tavla Portugal Mikael Roos CJM 7:a
Junior Mikael Roos Lag 1:a

 

 

Tävling Namn Klass Placering
Junior SM Fält Joakim Svantesson HF16 1:a
Fredrik Sjöborg HF13 1:a
Robin Järking HF13 2:a
Mikael Roos HC16 3:a
Fredrik Samuelsson HK13 3:a
Oscar Caspár HK13 5:a
Ellinor Köhler DF13 5:a
Linnéa Samuelsson DK16 3:a
Malin Toro DK13 4:a
Felicia Ingren DK13 7:a
Lag Fristil F13 2:a
Patrik Toro HK10 6:a
Junior SM Jakt Mikael Roos HC16 1:a
Joakim Svantesson HF16 1:a
Robin Järking HF13 1:a
Fredrik Sjöborg HF13 4:a
Ellinor Köhler DF13 6:a
Fredrik Samuelsson HK13 5:a
Oscar Caspar HK13 8:a
Malin Toro DK13 4:a
Patrik Toro HK10 7:a
Lag Fristil F13 1:a
Junior SM Tavla Robin Järking HF13 1:a
Fredrik Sjöborg HF13 4:a
Malin Toro DK13 3:a
Joakim Svantesson HF16 3:a
Fredrik Samuelsson HK13 7:a
Oscar Caspár HK13 8:a
Ellinor Köhler DF13 11:a
Felicia Ingren DK13 9:a
Mikael Roos HC16 5:a
Marcus Järking HC16 8:a
Patrik Toro HK10 7:a
Lag Fristil F13 2:a

 

Tävling Namn Klass Placering
Fält-SM Mikael Roos HC19 4:a
Erika Seger DK19 2:a
Fredrik Sjöborg HF19 7:a
Peter Sjöborg HK40 4:a
Jesper Seger HC19 12:a
EM Fält Kroatien Namn Klass Placering
Mikael Roos CJM 1:a
Mikael Roos, Sebastian Djerf, Andreas Mowitz JuniorTeam 1:a
Tävling Namn Klass Placering
SM Tavla Joakim Svantesson HF19 7:a
Fredrik Sjöborg HF19 23:a
Robin Järking HF19 26:a
Erika Seger DF19 18:e
Peter Sjöborg HK40 3:a
Joakim, Fredrik och Robin HF19 lag 3:a
Erika, Peter & Lennart Sandqvist HK19 lag 1:a
Stefan Fröberg HC40 8:a
Mikael Roos HC19 8:a
Jesper Seger HC19 20:e
Marcus Järking HC19 22:a
Robert Roos HLB 5:a
Stefan, Mikael, Jesper HC19 lag 2:a
Tävling Namn Klass Placering
3D-SM Robin Järking HF13 1:a
Erika Seger DK19 2:a
Malin Toro DK13 3:a
Peter Järking HC40 9:a
Björne Seger HK40 10:a
Janne Huzelius HLB19 19:e
Stig Jonsson HLB19 37:a
Helge Köhler HLB19 42:a
Janne, Stig & Helge Lag LB 8:a
Uppdaterad: 02 JAN 2011 19:00 Skribent: Robert Roos

 

Vi samarbetar med

Sparks Generation  

 

 

 

 

Postadress:
Tyresö BS - Bågskytte
Box 2105
13502 Tyresö

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info