Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sparbankscupen den 19/4 2017

19 APR 2017 21:14
Resultat sparbankscupen den 19/4 40 deltagande lag från 14 olika klubbar
  • Skapad: 19 APR 2017 21:14

Topp 3 i Sparbankscupen

I mitten segrarna Anna-Maria och Ingemar Karlsson från Skara

t.h. på andra plats  Jan och Christina Ahlberg från Dalsjöfors

t.v  på tredje plats  Kenneth Johansson och Birgitta Olausson från Varberg

 

Fullständig resultatlista

 

Plac.         Klubb Resultat
1 Anna-Maria Karlsson        Ingemar Karlsson SKA 5  +20
2 Christina Ahlberg          Jan Ahlberg DAL 5  +17
3 Kenneth Johansson     Birgitta Olausson VAR 4  +32
4 Birgitta Blad              Sune Blad LAN 4  +29
5 Dick Enander        Lilian Johansson ULC/Hök 4  +22
6 Roland Starrén         Gull-Britt Svahn KIN 4  +18
7 Barbro Johansson    Bo Andersson ULC 4  +8
8 Carl-Henrik Svensson      Ros-Marie Svensson ULC 3  +27
9 Kjell Petersen       Sirkka Petersen KIF 3  +25
10 Lisbeth Persson        Eddy Persson HÖK 3  +14
11 Ingrid Gustafsson   Anders Svensson ULC 3  +13
12 Jan-Erik Wennerbert   Marianne Wennerbert ISK 3  +11
13 Inger Löfgren         Ove Löfgren KÄR 3  +10
14 Jan Kling             Solveig Östlund ULC 3  +9
15 Berit Larsson        Kent Olausson STE 3  +3
16 Birgitta Skog             Tommy Skog DAL 3  +1
17 Dick Holt-Busk     Anna Nielsen VED 3  +1
18 Ingemar Birgersson    Ulla-Britt Birgersson USK 3  +-0
19 Brita Roos             Jan-Gunnar Roos ULC 3  -7
20 Ingrid Hohlfält        Svante Johansson ULC 2  +8
21 Ann-Christin Björklin        Per-Ola Eliasson HÖK 2  +7
22 Olle Sahlin           Siv Sahlin IST 2  +1
23 Bo  Nilsson         Britt Nilsson BOR 2  -1
24 Mona Carlsson       Roy Carlsson SSÖ 2  -3
25 Barbara Edström        Claes Olsén HVE 2  -3
26 Gunnel Edsand         Kjell Edsand LAN 2  -6
27 Barbro Larsson        Göran Larsson SSÖ 2  -6
28 Eivor Johansson    Boris Rygert ULC 2  -11
29 Bo Larsson        Monica Larsson SSÖ 2  -11
30 Birgitta Bergman      Arne Eriksson VED 2  -14
31 Ralf Boström       Ursula Komlos ULC 2  -15
32 Inge Perbring       Barbro Almgren Dal/Hök 2  -22
33 Olof Appelbäck    Helena Sveningson ULC 2  -24
34 Lisbeth Bonander      Morgan Andersson SSÖ 1  -15
35 Berit Ivarsson        Arne Pettersson KIN 1  -17
36 Iris Holmberg      Rolf Holmberg KIN 1  -18
37 Bengt-Göran Svantesson    Inga Svantesson ISK 1  -19
38 Kerstin Sundkvist       Tage Sundkvist USK 1  -24
39 Leena Valkama        Otto Valkama DAL 1  -26
40 Christina Fransson       Nils Palmgren ULC 0  -34
Skribent: Svante Johansson
Epost: Adressen Gömd

UIF Boule BG: 517-9833

Swish: 123 469 99 14

 Hyra Boulehallen

 Logga Ulricehamns Sparbank

 Vaktmästarlista 2019/2020

Schema tävlingskom. hösten 2019

Spel och Träningstider

Måndagar kl. 9.45 Torsdagar kl. 17.45

Insatsspel avgift 20 kr

Träning

Onsdagar kl. 18.00

Då ser vi gärna att

Nybörjare kommer och provar på

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Ulricehamns IF - Boule
Idrottsgatan 8
52333 Ulricehamn

Besöksadress:
Idrottsgatan 8
52333 Ulricehamn

Kontakt:
Tel: +4632114005
E-post: This is a mailto link

Se all info