Hoppa till sidans innehåll

Resultat20161009


Upplands-Västmanl.   FK 2016-10-09

 

EQUIPE datasystem: Senaste   resultatlista 2016-10-09 kl. 12:29
  Klass 1 - Hoppning 0.70 bed. A
  Klass 2 - Hoppning 0.80 bed. A
  Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A

 

Klass 1 - Hoppning 0.70 bed. A

29 anmälda, 27 startande, 7   placerade

Överdomare: Elisabet Ekström

Tävlingsledare: Malin Eriksson

Hoppdomare: Linda Bergman

Banbyggare: Gudrun Orava

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

   

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

   

1

Daniela Andersson

Courtyard Queen

 

 

   

 

Roslagens R&KK

Okänd - Okänd

0

47,70

   

1

Karin Hagström

Vlam

 

 

   

 

Älvkarleby RK

Fantastique - Classic Secret xx

0

56,60

   

1

Ulrika Högström

Mitzi

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Roderik - Magini

0

57,30

   

1

Jenny Backlund

Hibiki Suntory

 

 

   

 

Enköpings RK

Hip Hop (SWB) - Miami Springs xx

0

48,70

   

1

Malin Korsåsen

Dahi

 

 

   

 

Enköpings FRK

Billion xx - Diligo   xx

0

47,60

   

1

Ywonne Ordéus

Korona Santiego

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Santiego - Klobuk

0

52,00

   

1

Linn Johannessen

KilGill Joy

 

 

   

 

Uppsala PK

Cavalier Jump for Joy   - Okänd

0

55,10

   

1

Josephine Roos-Pettersson

Xilla Tabac

 

 

   

 

Uppsala PK

Wikvinn (NO) - Elding (NO)

0

44,40

   

1

Alexandra Wikner

Herdis - HM

 

 

   

 

Dannemora RK

Okänd - Okänd

0

58,80

   

1

Eva Wattrang

Maddox xx

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Most Welcome   - Spectacular Tide

0

48,80

   

1

Cecilia Lindh

Neviusz

 

 

   

 

Rönningens K&RK

Exaltation - Who   Knows

0

55,60

   

1

Nellie Serenander   Östlund

Galadriel

 

 

   

 

Uppsala PK

Landlord - Pajazzo

0

57,40

   

1

Emma Tiger

Prins från Kambo

 

 

   

 

Jälla HSF

Adam från Kambo   - Ísar frá Keldudal

0

51,50

   

1

Catarina Helgezon

Šamane

 

 

   

 

Frösåkers R

Saimons LS1698 - Sedans LV

0

52,30

   

1

Anna Axen

Brudvik Pryder

 

 

   

 

Jälla HSF

Nebo Red Dragon - Pentrefelin Taliesin

0

48,40

   

1

Anna Hedqvist

Queseron

 

 

   

 

Roslagens R&KK

Querides - Flyinge Tolstoy

0

48,00

   

1

Caroline Törnvall

Always Classic

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Informant xx - Niniski   xx

0

53,10

   

 

18

Lina Andersson

Hzajont CC (SWB)

 

 

   

 

Gestrike Sportryttare

Pessoa VDL - Irco   Mena

4

72,40

   

18

Caroline Törnvall

Kenya

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Kennedy - Lapp Nils (kbl.travare)

4

54,20

   

18

Sofia Holmgren

One in a Million

 

 

   

 

Uppsala Dressyrsällskap

Artist - Eminent

4

57,90

   

18

Madeleine Eriksson

Surprice-Bell

 

 

   

 

Frösåkers R

Arro-Bell (ej kvalif.h.)   - Zareef ox

4

55,10

   

18

Martina Björklander

Needwood Va Bene

 

 

   

 

Uppsala PK

Needwood Blade - Wolfhound

4

53,60

   

18

Jessica Erlandsson

Sir Arne

 

 

   

 

Uppsala PK

Nordin Hanover (US) - Southern   Newton (US)

4

46,60

   

24

Alice Eriksson

Donna Celiano

 

 

   

 

Enköpings FRK

Lancado - Imperator 529

12

68,40

   

25

Siri Israelsson

Pysen

 

 

   

 

Vikbolandets RF

Disco Unik - Trossen

Ute.

 

   

25

Amanda Baburin

Bagheera O'Malley

 

 

   

 

Fornboda Sportryttareförening

BROSA LAD - BEACH FIRE (US)

Ute.

 

   

25

Evelina Freudenthal

He´s a Knight Horse

 

 

   

 

Björklinge RF

Fight ox - The Fritz

Ute.

 

   

 

till toppen

 

Klass 2 - Hoppning 0.80 bed. A

38 anmälda, 31 startande, 8   placerade

Överdomare: Elisabet Ekström

Tävlingsledare: Malin Eriksson

Hoppdomare: Linda Bergman

Banbyggare: Gudrun Orava

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

   

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

   

1

Anna Axen

Brudvik Pryder

 

 

   

 

Jälla HSF

Nebo Red Dragon - Pentrefelin Taliesin

0

50,20

   

1

Maria Mellberg

Zhoe

 

 

   

 

Märsta Ridklubb

Caresino - Calido I

0

45,90

   

1

Jenny Backlund

Hibiki Suntory

 

 

   

 

Enköpings RK

Hip Hop (SWB) - Miami Springs xx

0

46,60

   

1

Anna Hedqvist

Queseron

 

 

   

 

Roslagens R&KK

Querides - Flyinge Tolstoy

0

47,40

   

1

Linn Johannessen

KilGill Joy

 

 

   

 

Uppsala PK

Cavalier Jump for Joy   - Okänd

0

51,80

   

1

Sanna Frödin

Cosa Nostra

 

 

   

 

Frösåkers R

Firenze 1174

0

49,40

   

1

Josephine Roos-Pettersson

Xilla Tabac

 

 

   

 

Uppsala PK

Wikvinn (NO) - Elding (NO)

0

46,70

   

1

Anna Axen

Silent Alarm

 

 

   

 

Jälla HSF

Rahy - Barathea

0

52,40

   

1

Elin Bergquist

Denim

 

 

   

 

Märsta Ridklubb

Himen - Natiello

0

50,40

   

1

Sara Andersson

Schumacher

 

 

   

 

Uppsala Dressyrsällskap

Irco Mena - Vancouver

0

51,30

   

1

Isabell Eklöf

CS Douglas (SWB)

 

 

   

 

Skästa RC

Cortado - Carthago

0

51,20

   

1

Caroline Törnvall

Always Classic

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Informant xx - Niniski   xx

0

53,70

   

1

Emilia Carlsson

M'actris (28)(SWB)

 

 

   

 

Storbyns R

Làcteur - acapulco Gold

0

54,70

   

1

Martina Björklander

Needwood Va Bene

 

 

   

 

Uppsala PK

Needwood Blade - Wolfhound

0

56,10

   

 

15

Cecilia Lindh

Neviusz

 

 

   

 

Rönningens K&RK

Exaltation - Who   Knows

4

51,90

   

15

Isabel Fraley

Ronaldo

 

 

   

 

Jump Club RSF

Okänd - Okänd

4

49,50

   

15

Karin Hagström

Vlam

 

 

   

 

Älvkarleby RK

Fantastique - Classic Secret xx

4

66,50

   

15

Caroline Törnvall

Icothea C (SWB)

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

De Niro - Kondor xx

4

50,00

   

15

Evelina Freudenthal

He´s a Knight Horse

 

 

   

 

Björklinge RF

Fight ox - The Fritz

4

54,70

   

15

Ywonne Ordéus

Korona Santiego

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Santiego - Klobuk

4

53,10

   

15

Jessica Erlandsson

Sir Arne

 

 

   

 

Uppsala PK

Nordin Hanover (US) - Southern   Newton (US)

4

45,40

   

15

Alice Eriksson

Donna Celiano

 

 

   

 

Enköpings FRK

Lancado - Imperator 529

4

51,20

   

15

Madeleine Eriksson

Surprice-Bell

 

 

   

 

Frösåkers R

Arro-Bell (ej kvalif.h.)   - Zareef ox

4

64,00

   

15

Annica Byström

Ballerina

 

 

   

 

Frösåkers R

Rassini (SWB) - Bellini

4

63,10

   

25

Amanda Baburin

Bagheera O'Malley

 

 

   

 

Fornboda Sportryttareförening

BROSA LAD - BEACH FIRE (US)

8

72,30

   

25

Eva Wattrang

Maddox xx

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Most Welcome   - Spectacular Tide

8

48,20

   

25

Caroline Törnvall

Kenya

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Kennedy - Lapp Nils (kbl.travare)

8

50,70

   

25

Emma Tiger

Prins från Kambo

 

 

   

 

Jälla HSF

Adam från Kambo   - Ísar frá Keldudal

8

52,20

   

25

Matilda Brännström

Mejram

 

 

   

 

Frösåkers R

Medecis - Diaghlyphard

8

54,40

   

30

Hanna Jansson

Her Lioness

 

 

   

 

Björklinge RF

Zirocko - Gypsy Duke

12

70,70

   

31

Alexandra Wikner

Herdis - HM

 

 

   

 

Dannemora RK

Okänd - Okänd

Utg.

 

   

 

till toppen

 

Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. A

 

26 anmälda, 15 startande, 4   placerade

 

Överdomare: Elisabet Ekström

 

Tävlingsledare: Malin Eriksson

 

Hoppdomare: Linda Bergman

 

Banbyggare: Gudrun Orava

 

 

 

Plats

Ryttare

Häst

Premie

Hoppning

   

 

Klubb

Härstamning

Fel

Tid

   

1

Maria Mellberg

Zhoe

 

 

   

 

Märsta Ridklubb

Caresino - Calido I

0

44,00

   

1

Hanna Jansson

Her Lioness

 

 

   

 

Björklinge RF

Zirocko - Gypsy Duke

0

54,60

   

1

Liza Vallén

Best of   Luna

 

 

   

 

Lurbo Ridklubb

Cancara - Little Rock

0

57,50

   

1

Anna Axen

Silent Alarm

 

 

   

 

Jälla HSF

Rahy - Barathea

0

52,40

   

1

Sara Andersson

Schumacher

 

 

   

 

Uppsala Dressyrsällskap

Irco Mena - Vancouver

0

48,70

   

1

Elin Bergquist

Denim

 

 

   

 

Märsta Ridklubb

Himen - Natiello

0

52,40

   

 

 

7

Caroline Törnvall

Korsika

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Looping - Krevad

4

68,40

   

7

Sanna Frödin

Cosa Nostra

 

 

   

 

Frösåkers R

Firenze 1174

4

58,20

   

7

Emilia Carlsson

M'actris (28)(SWB)

 

 

   

 

Storbyns R

Làcteur - acapulco Gold

4

54,10

   

7

Matilda Brännström

Mejram

 

 

   

 

Frösåkers R

Medecis - Diaghlyphard

4

52,30

   

7

Angela Boethius

Smirnoff Ice

 

 

   

 

Upplands-Västmanl.   FK

Nebo Red Dragon

4

43,70

   

12

Malin Johansson

Skaerbaekgaard's Lady Zarina

 

 

   

 

Uppsala PK

Blue Hors Zack - Glendale

8

54,50

   

12

Annica Byström

Ballerina

 

 

   

 

Frösåkers R

Rassini (SWB) - Bellini

8

55,70

   

12

Anneli Blocher

Lola

 

 

   

 

Märsta Ridklubb

Okänd - Okänd

8

53,80

   

15

Matilda Alfvengren

Sunshine

 

 

   

 

Uppsala PK

Okänd - Okänd

Utg.

 

   

 

 

till toppen

 

 

 

 

Uppdaterad: 09 OKT 2016 12:40 Skribent: BJÖRN LINDELL
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Upplands-Västmanlands FRK - Ridsport
Kvarnbo
75265 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018-543385
E-post: This is a mailto link

Se all info