Hoppa till sidans innehåll

Resultat 20170917


Upplands-Västmanl. FK 2017-09-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2017-09-17 kl. 18:25
Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 2016
Klass 2:1 - Dressyr Lätt B:3 Lag
Klass 2:2 - Dressyr Lätt B:3


Klass 1 - Dressyr Lätt B:2 2016 Preliminär
23 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Elisabet Ekström
Tävlingsledare: Malin Eriksson
Domare C: Ulrika Pernler
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Matilda Holmström Jakob af Vibbleboda   207 207 69,000
  Strömsholms RSF Tsjalke 397 - Fabe 348 1  
2 Catti Fransson Tarasca   206,5 206,5 68,833
  Håbo Ridklubb Axis - Quando - Quando 2  
3 Emelie Änges Valkyria (F. 2) (SWB)   199,5 199,5 66,500
  Willands RF Blue Hors Don Romantic - Silvano 3  
4 Charlotte Gentili Alleluia CML   194 194 64,667
  Lidingö RF Ampere - Fürst Heinrich 4  
5 Susanne Åberg Clitschko 5   192 192 64,000
  Upplands-Västmanl. FK Calato - Feenspross 5  
 
6 Sofie Westling Smedberg Marylin   190 190 63,333
  Söderby RF Feliciano - Mintage xx 6  
7 Malin Eriksson Quiz   189,5 189,5 63,167
  Upplands-Västmanl. FK Quite Easy - Hill's Double xx 7  
8 Maria Wengelin My Flower (SWB)   183,5 183,5 61,167
  Uppsala Dressyrsällskap Florencio I - First Wish 8  
9 Stephanie Holt Tur-Malin   181,5 181,5 60,500
  Jälla HSF Tornesch 1042 - Landlord 9  
9 Anna-Maria Larsson Joli (SWB)   181,5 181,5 60,500
  Bälinge RF Firenze - Sack 9  
11 Zsofia Svegårdh Sarcanto   181 181 60,333
  Enköpings RK Sir Galanto II - Warkant 11  
12 Ulrika Högström Mitzi   180 180 60,000
  Upplands-Västmanl. FK Roderik - Magini 12  
13 Christina Hjerten Cornelia   179,5 179,5 59,833
  Upplands-Västmanl. FK Bellini - Herkules 13  
14 Annika Rugheimer Tithoes   174 174 58,000
  Upplands-Västmanl. FK Tutanchamon (SWB) - Bernstein 14  
15 Jenny Söder Mugie   165 165 55,000
  Bälinge RF Spunk 15  
16 Katarina Petersson Golden Campari   162,5 162,5 54,167
  Bälinge RF Louvre S - Solos Landtinus 16  
17 Pia Agestedt Arraghbeg Mist   154 154 51,333
  Bälinge RF Okänd - Okänd 17  
18 Hillevi Essunger Flyer     0  
  Upplands-Västmanl. FK Farbenfroh - Pilot    
 
till toppen


Klass 2:1 - Dressyr Lätt B:3 Lag Preliminär
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Elisabet Ekström
Tävlingsledare: Malin Eriksson
Domare C: Kristina Alderheim
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Sofia Andersson Idéaux de Liche F (SWB)   224 224 67,879
  Sigtunabygdens RF (1) Favorit Ask - Olisco (SF) 1  
2 Johanna Svensson Diva   216,5 216,5 65,606
  Enköpings RK (1) Don Frederico - Damenstolz 2  
4 Amanda Annell Credo   216 216 65,455
  Knivstaortens RK (1) Tinto - Granero II 4  
5 Monica Öhman Florist   214 214 64,848
  Sigtunabygdens RF (1) Ferro - Don Marcello 5  
5 Susanne Åberg Clitschko 5   212,5 212,5 64,394
  Upplands-Västmanl. FK (1) Calato - Feenspross 5  
6 Sara von Ehrenheim Sambesi (SWB)   212,5 212,5 64,394
  Enköpings RK (1) Zamboucca - Master 6  
 
8 Kristin af Geijerstam Nero Dimarzo   212 212 64,242
  Sigtunabygdens RF (1) Dimaggio - Rubinstein I 8  
9 Liselott Dominicus First Raspberry (SWB)   210,5 210,5 63,788
  Upplands-Västmanl. FK (1) JJ RayBan - First Wish 9  
11 Caroline Lundström Firefox   208 208 63,030
  Enköpings RK (1) Rubinrot - Democritos 11  
12 Caroline Lindfors Selymes   205,5 205,5 62,273
  Knivstaortens RK (1) 2700 Bugac Szikrázó-13 - 2164 Maxim XI-4 (XVI.tm.) 12  
13 Zsofia Svegårdh Sarcanto   204,5 204,5 61,970
  Enköpings RK (1) Sir Galanto II - Warkant 13  
14 Maria Bergström Lincoln SE   204 204 61,818
  Säfva Ridklubb (1) Levantos II - Neapel 14  
16 Gunilla Lundmark Fittipaldi HH   200 200 60,606
  Upplands-Västmanl. FK (1) Feiner Graf - Eldorado 16  
17 Kristin Erngren Flame   198 198 60,000
  Säfva Ridklubb (1) Uphill - Krack C 17  
18 William Borggren Landiamo   192,5 192,5 58,333
  Knivstaortens RK (1) Laudabilis - Andiamo 18  
19 Anna-Maria Larsson Joli (SWB)   192 192 58,182
  Bälinge RF (1) Firenze - Sack 19  
20 Louise Hellberg My Hollyquarter Rocco   190,5 190,5 57,727
  Sigtunabygdens RF (1) Okänd - Okänd 20  
22 Katarina Petersson Golden Campari   189,5 189,5 57,424
  Bälinge RF (1) Louvre S - Solos Landtinus 22  
23 Magdalena Åslund Carmen Elektra (SWB)   188,5 188,5 57,121
  Upplands-Västmanl. FK (1) Figaro R - Ehrentusch 23  
24 Sofia Mikko Coreograph   187 187 56,667
  Knivstaortens RK (1) Balougraph - Looping 24  
25 Elin Hagman Dior   182 182 55,152
  Säfva Ridklubb (1) Rockland - Fille D'or 25  
26 Jenny Söder Mugie   180 180 54,545
  Bälinge RF (1) Spunk 26  
27 Erika Wimark Tequila   178 178 53,939
  Säfva Ridklubb (1) Okänd - Goldschatz 27  
 
till toppen


Klass 2:1 - Dressyr Lätt B:3 Lag Preliminär
6 startande lag
Domare C: Kristina Alderheim
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1 Sigtunabygdens RF Lag 1 65,656
    Sofia Andersson
 
      Sofia Andersson Idéaux de Liche F (SWB) 67,879  
      Monica Öhman Florist 64,848  
      Kristin af Geijerstam Nero Dimarzo 64,242  
      Louise Hellberg My Hollyquarter Rocco 57,727  
2 Enköpings RK Lag 1 64,343
    Zsofia Svegårdh och S
 
      Johanna Svensson Diva 65,606  
      Sara von Ehrenheim Sambesi (SWB) 64,394  
      Caroline Lundström Firefox 63,030  
      Zsofia Svegårdh Sarcanto 61,970  
3 Upplands-Västmanl. FK Lag 1 62,929
    LD
 
      Susanne Åberg Clitschko 5 64,394  
      Liselott Dominicus First Raspberry (SWB) 63,788  
      Gunilla Lundmark Fittipaldi HH 60,606  
      Magdalena Åslund Carmen Elektra (SWB) 57,121  
4 Knivstaortens RK Lag 1 62,020
    Linda Wickström
 
      Amanda Annell Credo 65,455  
      Caroline Lindfors Selymes 62,273  
      William Borggren Landiamo 58,333  
      Sofia Mikko Coreograph 56,667  
5 Säfva Ridklubb Lag 1 58,990
    Sara Trygg
 
      Maria Bergström Lincoln SE 61,818  
      Kristin Erngren Flame 60,000  
      Elin Hagman Dior 55,152  
      Erika Wimark Tequila 53,939  
6 Bälinge RF Lag 1 56,717
    Lena Linder
 
      Anna-Maria Larsson Joli (SWB) 58,182  
      Katarina Petersson Golden Campari 57,424  
      Jenny Söder Mugie 54,545  
 
till toppen


Klass 2:2 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär
35 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Elisabet Ekström
Tävlingsledare: Malin Eriksson
Domare C: Kristina Alderheim
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1 Sofia Andersson Idéaux de Liche F (SWB)   224 224 67,879
  Sigtunabygdens RF (1) Favorit Ask - Olisco (SF) 1  
2 Johanna Svensson Diva   216,5 216,5 65,606
  Enköpings RK (1) Don Frederico - Damenstolz 2  
2 Jane Sonesson Bournonville   216,5 216,5 65,606
  Täby RS Figaro R - Ganesco 2  
4 Amanda Annell Credo   216 216 65,455
  Knivstaortens RK (1) Tinto - Granero II 4  
5 Monica Öhman Florist   214 214 64,848
  Sigtunabygdens RF (1) Ferro - Don Marcello 5  
6 Sara von Ehrenheim Sambesi (SWB)   212,5 212,5 64,394
  Enköpings RK (1) Zamboucca - Master 6  
6 Susanne Åberg Clitschko 5   212,5 212,5 64,394
  Upplands-Västmanl. FK Calato - Feenspross 6  
8 Kristin af Geijerstam Nero Dimarzo   212 212 64,242
  Sigtunabygdens RF (1) Dimaggio - Rubinstein I 8  
 
9 Liselott Dominicus First Raspberry (SWB)   210,5 210,5 63,788
  Upplands-Västmanl. FK (1) JJ RayBan - First Wish 9  
10 Toni Bartlett Karlsson Shakira Boesgaard   208,5 208,5 63,182
  Sigtunabygdens RF Blue Hors Don Schufro - Schwadroneur 10  
11 Caroline Lundström Firefox   208 208 63,030
  Enköpings RK (1) Rubinrot - Democritos 11  
12 Caroline Lindfors Selymes   205,5 205,5 62,273
  Knivstaortens RK (1) 2700 Bugac Szikrázó-13 - 2164 Maxim XI-4 (XVI.tm.) 12  
13 Zsofia Svegårdh Sarcanto   204,5 204,5 61,970
  Enköpings RK (1) Sir Galanto II - Warkant 13  
14 Maria Bergström Lincoln SE   204 204 61,818
  Säfva Ridklubb (1) Levantos II - Neapel 14  
14 Malin Eriksson Quiz   204 204 61,818
  Upplands-Västmanl. FK Quite Easy - Hill's Double xx 14  
16 Gunilla Lundmark Fittipaldi HH   200 200 60,606
  Upplands-Västmanl. FK (1) Feiner Graf - Eldorado 16  
17 Kristin Erngren Flame   198 198 60,000
  Säfva Ridklubb (1) Uphill - Krack C 17  
18 William Borggren Landiamo   192,5 192,5 58,333
  Knivstaortens RK (1) Laudabilis - Andiamo 18  
19 Anna-Maria Larsson Joli (SWB)   192 192 58,182
  Bälinge RF (1) Firenze - Sack 19  
20 Louise Hellberg My Hollyquarter Rocco   190,5 190,5 57,727
  Sigtunabygdens RF (1) Okänd - Okänd 20  
20 Ulrika Högström Mitzi   190,5 190,5 57,727
  Upplands-Västmanl. FK Roderik - Magini 20  
22 Katarina Petersson Golden Campari   189,5 189,5 57,424
  Bälinge RF (1) Louvre S - Solos Landtinus 22  
23 Magdalena Åslund Carmen Elektra (SWB)   188,5 188,5 57,121
  Upplands-Västmanl. FK (1) Figaro R - Ehrentusch 23  
24 Sofia Mikko Coreograph   187 187 56,667
  Knivstaortens RK (1) Balougraph - Looping 24  
25 Elin Hagman Dior   182 182 55,152
  Säfva Ridklubb (1) Rockland - Fille D'or 25  
26 Jenny Söder Mugie   180 180 54,545
  Bälinge RF (1) Spunk 26  
27 Erika Wimark Tequila   178 178 53,939
  Säfva Ridklubb (1) Okänd - Goldschatz 27  
28 Maria Essunger Flyer   170,5 170,5 51,667
  Upplands-Västmanl. FK Farbenfroh - Pilot 28  
29 Annika Rugheimer Tithoes   161,5 161,5 48,939
  Upplands-Västmanl. FK Tutanchamon (SWB) - Bernstein 29  
 
till toppen
Uppdaterad: 17 SEP 2017 18:33 Skribent: BJÖRN LINDELL
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Upplands-Västmanlands FRK - Ridsport
Kvarnbo
75265 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018543385
E-post: This is a mailto link

Se all info