Hoppa till sidans innehåll

Vintermaran i Sala


RESULTATLISTA

Vintermarathon i Sala  till Jan Linds minne, 2010-11-13

Antal fullföljande: 93

 

  Män

  1. 1/MS       Niklas Sydow, Fredrikshofs FIF                                      2.36.34 (banrekord)

  2. 1/M35     Fredrik Kronander, Fredrikshofs FIF                               2.38.46

  3. 2/MS       Brian Buchtrup Nielsen, Fredrikshofs FIF                           2.45.16

  4. 3/MS       Will Adams, Fredrikshofs FIF                                          2.48.13

  5. 4/MS       Andreas Magnusson, Mariestads AIF                              2.53.55

  6. 5/MS       Stefan Bornemyr, Kvarnsvedens FIK                               2.55.44

  7. 1/M50     Ole Jonsson, Västerås LK                                                 2.59.38

  8. 2/M50     Mikael Videfors, Fredrikshofs FIF                                   3.00.20

  9. 1/M55     Peter Jaktlund, Borlänge LK                                            3.02.15

10. 2/M35     Roger Carlsson, Västerås LK                                           3.02.31

11. 6/MS       Johannes Waldschmidt, RGS Wetzlar, Tyskland             3.05.50

12. 1/M45     Patrik Karlsson, Team Skavsåret IF                                 3.06.49

13. 3/M35     Daniel Förberg, IF Linnéa                                                3.07.16

14. 3/M40     Micael Lundin, Mariestads AIF                                        3.09.26

15. 4/M40     Christer Heldring, Vilsta IK                                                3.09.38

16. 5/M40     Per Carlsson, Mariestads AIF                                          3.10.40

17. 1Mot       Magnus Svensson, Enköping                                            3.11.24

18. 2/M45     Per Persson, Bålsta IK                                                    3.12.59

19. 3/M45     Ken Nordström, Vilsta IK                                               3.13.24

20. 6/M40     Gunnar Leijon, Metallcentrums IF                                    3.13.50

21. 4/M35     Peter Sennblad, IFK Hedemora                                       3.14.46

22. 1/M50     Bo Johansson, Västerås LK                       3.15.17

23. 2/Mot      Krister Hällgren, Tyresö SS                                                3.20.10

24. 2/M55     Thommy Larsson, Ingarö IF                                                3.23.49

25. 4/M45     Harry Äijö, Sthlms Posten IK                                          3.24.14

26. 5/M35     Fredrik Bergqvist, Heby AIF                                           3.25.38

27. 7/M40     Jerker Sterneland, Dalaportens OL                                  3.25.48

28. 3/M55     Hans-Åke Hellstaf, Trosa IF                                            3.26.24

29  2/M50     Mats Hammerin, Borlänge LK                                         3.26.32

30. 4/M55     Leif Andersson, Borlänge LK                                          3.26.38

31. 5/M45     Ove Sääf, Bålsta IK                                                        3.27.37

32. 8/M40     Kenneth Pettersson, IFK Sala                                          3.29.15

33. 3/Mot      John Forsell, Västerås                                                      3.3045

34. 5/M55     Erik Dahlberg, Vattudalens LDK                                     3.30.46

35. 3/M50     Lars Björnfot, Mariestads AIF                                         3.32.27

36. 6/M35     Andreas Hultin, Västerås LK                                           3.32.47

37. 4/M50     Johan Olausson, Team Skavsåret IF                                3.34.35

38. 7/M35     Patrik Fagerström, IFK Sala                                                 3.35.19

39. 5/M50     Jan-Erik Ramström, Stockholm LDK                               3.36.31

40. 1/M65     Anders Hansson, Vilsta IK                                              3.36.34

41. 1/M60     Bengt Lindgren, Vallentuna FK                                        3.36.53

42. 4/Mot      Mikael Åhl, Trimble IF                                                    3.37.44

43. 5/Mot      Robert Sunnerberg, Uppsala LK                                 3.38.21

44. 6/Mot      Jan Friberg, Olsbo Högalpina Silverfiskar    3.40.54

45. 6/M50     Leif Juhlin, Team Skavsåret IF                                         3.43.15

46. 6/M45     Tommy Oskarsson, Vi Som Springer                               3.44.52

47. 7/M45     Ola Bäckström, Säters IF                                                3.45.23

48. 7/M50     Bengt Göransson, Falu IK                                               3.48.26

49. 8/M45     Mikael Ahrens, Vattudalens LDK                                    3.49.40

50. 1/M70     Jörgen Larsson, IFK Sala                                                3.50.28

51. 7/Mot      Radomir Josek, Västerås                                                 3.51.16

52. 6/M55     Sven Molin, Uppsala LK                                              3.55.51

53. 8/M50     Tord Blücher, Storådalens SK                                         3.56.09

54. 9/M45     Tommy Kjellsson, Team Skavsåret IF                              3.57.08

55. 2/M60     Angus Thomsson, Söderhamns IF                                    3.57.11

56. 8/Mot      Jan Forsberg, Åmots SK                                                 3.57.42

57. 10/M45   Anders Eriksson, Team Skavsåret IF                               3.59.34

58. 3/M60     Ulf Ring, Arlanda-Märsta SK                                          4.02.27

59. 7/M55     Eino Siponen, Sköldinge IF                        4.02.52

60. 9/Mot      Tomas Hidman, IFK Västerås Skidklubb   4.05.55

61. 9/M50     Ralf Melander, Dalregementets IF                                    4.06.14

62. 9/M40     Christer Svensson, Växjö Löparklubb                              4.08.00

63. 10/Mot    Patrik Johansson, IFK Sala                                              4.09.18

64. 11/Mot    Mats Jansson, Uppsala LK                                          4.18.26

65. 12/Mot    Svante Djärv, Rembo IK                                                 4.19.22

66. 10/M50   Henrik Notfors, Vattudalens LDK                                   4.20.41

67. 4/M60     Bård Rödde, Lånke IL, Norge                                         4.23.18

68. 13/Mot    Anders Fogelberg, Heby                                                  4.23.20

69. 5/M60     Kjell Åström, Månkarbo IF                                               4.27.25

70. 11/M50   Kent-Åke Eriksson, Arvika LK                                       4.33.09

71. 6/M60     Stig Samuelsson, GoIF Tjalve                                          4.34.34

72. 14/Mot    Per Wengström, Vi Som Springer                                    4.38.28

73. 15/Mot    Stefan Larsson, Vi Som Springer                                     4.41.23

74. 2/M65     Stig Söderström, Kvarnsvedens GoIF                              4.45.20

75. 7/M60     Sigvard Koplimäe, Vattudalens LDK                               4.50.29

76. 8/M60     Hans-Inge Lindeskov, LK Nyköping Runners                        5.04.42

77. 16/Mot    Sven-Erik Boström, Brynäs IF                                         5.33.11

 

 Kvinnor

 1. 1/KS         Kristin Brodin, IFK Sala                                                  3.07.29

 2. 2/KS         Sofia Pettersson, IFK Sala                                               3.20.13

 3. 1/K35       Kerstin Rosenqvist, Västerås LK                                     3.26.08

 4. 1/K45       Marie Dellby  , Bålsta IK                                                 3.27.37

 5. 2/K35       Jenni Johansson, Vi Som Springer                                    3.46.08

 6. 2/K45       Lena Bäckman, Norbergs CK                                          3.49.06

 6. 1/Mot       Åsa Bergman, Västerås LK                           3.49.06

 8. 2/Mot       Daniela Fastén, Vika Sörby Motion                                 3.52.40

 9. 3/K45       Ann-Kristin Forsberg, Hemlingby LK                              3.57.42

10. 3/KS        Charlotte Backlund, Uppsala LK                                 4.02.51

11. 3/Mot      Elsa Djärv, Rembo IK                                                      4.12.04

12. 4/Mot      Ann-Sofie Eliasson, Rembo IK                                        4.12.45

13. 1/K50      Suzanne Wallén, Fredrikshofs FIF                                   4.45.29

14. 4/K45      Anna-Stina Berg, Handelsbankens IF                               4.45.35

15. 1/K65      Gunilla Franzén, LK Nyköping Runners                           5.08.23

16. 5/Mot      Bia Friberg, Olsbo Högalpina Silverfiskar   5.36.19

 

//Hälsningar från Mats Jansson Uppsala LK

 

Uppdaterad: 23 NOV 2010 14:37 Skribent: Mats/Steffen

Vill du bli medlem?

Läs om klubben här.

Stöd klubben genom att gå till Gräsroten och ange Uppsala LK  som din favoritförening när du spelar på svenska spel.

Stöd ULK när du handlar på nätet!


Här hittar du sponsorhuset REA-kampanjer

Ladda ner Sponsorhuset-appen! Nu finns Sponsorhuset som App att ladda ner på för både iOS och Android. Med appen på din telefon och surfplatta blir det mycket enklare att stödja Uppsala Löparklubb när du ska beställa saker på nätet. Ladda ner den här och kom igång!
App Store och Google Play

Besök Uppsala Löparklubb
på Facebook 

Postadress:
Uppsala LK
C/o Tomas Thim, Slöjdgatan 21
75238 Uppsala

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info