Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Kvinnor 6.4 km
Män 6.4 km

Kvinnor 10 km
Män 10 km

 

Kung Björn-Loppet 2019        
Resultat        
2019-09-21        
             
6,4 Km Kvinnor            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Tid Lag
1 31 Ida Tryggveson Upsala IF 1997 00:25:39  
2 70 Johanna Norberg Upsala IF Fotboll 1997 00:28:25  
3 91 Jenny Lyck Uppsala LK 1975 00:30:35  
4 58 Fredrika Karlsson LK Roslagen 1986 00:30:45  
5 43 Ida Clemensson Lindell Uppsala 1987 00:30:51  
6 85 Ulric Hägglund Knivsta 1976 00:31:32  
7 74 Johanna Östlund Uppsala 1987 00:33:24  
8 45 Anna Norling Equalis AB 1982 00:34:02  
9 83 Hanna Bremer Uppsala 1983 00:34:11  
10 33 Maria Karlsson Nyköping 1992 00:35:01  
11 42 Jennifer Rönnqvist Uppsala 1992 00:35:03  
12 41 Kahina Chache Uppsala 1990 00:35:31  
13 29 Helena Brämerson Gaddefors Uppsala 1966 00:35:47  
14 51 Sara Ekvall Equalis AB 1982 00:36:40  
15 14 Anna Rohlin Uppsala 1970 00:36:49 Team Valle
16 96 Rebecka Lindh Börje SK 1989 00:37:00  
17 56 Eva Annebrant Uppsala 1967 00:37:33  
18 34 Tania Berger Uppsala 1969 00:37:42  
19 92 Gunilla Juthback Hemlingby LK 1946 00:37:44  
20 78 Hilda Edvinsson Storvreta 2004 00:38:02  
21 15 Lei Conze Uppsala 1979 00:38:32  
22 214 Agneta Jansson Skyttorp 1970 00:38:33  
23 1 Kristin Svensson Lundin Team Nordic Trail 1983 00:38:38  
24 84 Annica Hultfeldt Uppsala 1974 00:38:50  
25 81 Paula Rulff Uppsala 1993 00:38:51  
26 53 Tispe (ia) Ess Seppala Bork Bored 1979 00:39:09  
27 54 Evelina Thorsell Uppsala 1985 00:39:14  
28 50 Sara Brännström Klövern 1978 00:39:15  
29 68 Jessica Edman Österbybruk 1972 00:39:18  
30 48 Ingegerd Samuelsson Equalis AB 1962 00:39:29  
31 3 Sara Broman Uppsala 1983 00:39:32  
32 62 Maggie Nilsson Uppsala 1979 00:39:56  
33 72 Ellenor Winquist LÄIF 1980 00:39:59  
34 73 Marie Olsson Uppsala 1971 00:40:00  
35 25 Ulrika Åberg Uppsala 1977 00:40:34  
36 55 Lina Jansson OK Linne 1981 00:40:52  
37 13 Annika Blanksvärd Uppsala 1966 00:40:54 Team Valle
38 86 Anna Sääf Uppsala 1981 00:41:01  
39 32 Pauline Axelsson Uppsala 1990 00:41:15  
40 67 Man Dan Ly Uppsala 1981 00:41:41  
41 93 Maria Lyckow Uppsala 1964 00:41:58  
42 10 Birgit Köhler Storvreta 1980 00:42:45  
43 90 Kristina Hammar Uppsala   00:42:48  
44 82 Signe Eriksson Storvreta 2006 00:43:01  
45 23 Anastasia Martin Uppsala 1993 00:43:19  
46 97 Annika HAst Uppsala 1967 00:43:40  
47 40 Frida Baeckström Bälinge 1976 00:43:46  
48 89 Auni Hamberg Uppsala 1961 00:43:49  
49 65 Linda Agerberg Uppsala 1982 00:43:55  
50 57 Katarina Edfeldt Ärna IF 1968 00:44:30  
51 21 Umarin Pumpunwong Göransson Uppsala 1980 00:44:50  
52 30 Adela Tryggveson Falu IK 1969 00:45:12  
53 17 Malin Hansson Uppsala 1990 00:45:15 Team Hässle
54 87 Fanny Rapp Göteborg 1989 00:45:38  
55 16 Anna Hansson Uppsala 1964 00:45:45 Team Hässle
56 7 Linnea Bergqvist Sandlund Bumblebo SK 1990 00:46:19  
57 6 Malin Sandlund Bumlebo SK 1977 00:46:20  
58 38 Nina Lindquist Lånhundra IF 1973 00:46:30 team Lindquist
59 39 Amanda Lindquist Långhundra IF 2004 00:46:31 team Lindquist
60 61 Lena Man Hemlingby LK 1974 00:47:54  
61 60 Nina Damber Uppsala 1976 00:47:55  
62 88 Sofie Rosell Guler Uppsala   00:48:21  
63 80 Erika Cassman Uppsala 1973 00:48:49  
64 44 Anne-Kristine Norin Uppsala 1950 00:49:15  
65 63 Julia Falkerby Uppsala 1980 00:49:31  
66 46 Elin Hallén Miris AB 1976 00:49:52  
67 52 Alba Gil Uppsala 1984 00:50:33  
68 11 Maria From La Famila 1960 00:51:31  
69 77 Elin Ankargren Lindbacken 2010 00:51:56  
69 76 Carolina Lundquist Lindbacken 1978 00:51:56  
71 18 Rapeepun Mekkaew Vattholma 1977 00:53:59  
71 69 Woralak Chootip Tierp 1980 00:53:59  
71 66 Siriphorn Youngoun Tierp 1979 00:53:59  
74 5 Helena Fordh Hej Hej! 1967 00:57:03  
75 79 Petra Ideborg Uppsala 1969 00:58:01  
76 37 Cristina Udelsmann Rodrigues Uppsala 1970 01:04:26  
77 20 Mayuree Deeloet Uppsala 1983 01:14:23  
77 19 Thipnet Lovén Vattholma 1974 01:14:23  
             
6,4 Km Män            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Tid Lag
1 218 Thomas Stevens IF Mantra Sport 1979 00:20:48  
2 207 Jon Fryk Uppsala   00:22:11  
3 168 Olle Ax Uppsala 1992 00:22:45  
4 187 Edvin Schön Gottsunda IF 2004 00:24:23  
5 189 Anders Edvinsson Uppsala LK 1969 00:25:05  
6 217 Håkan Wiman IF Linnea 1967 00:25:29  
7 188 Tobias Nordqvist Uppsala LK 1976 00:25:40  
8 191 Maximus Blanco Uppsala 2004 00:27:56 Sirius FBC 04 lag 1
9 179 Linus Lillsjö Eskilstuna 1998 00:28:30  
10 201 Samuel Widlund Uppsala 2004 00:28:54 Sirius FBC 04 lag 3
11 175 Johan Frankelius Uppsala 1968 00:29:14  
12 208 David Wiklund Uppsala 1992 00:29:43  
13 163 Henrik Åberg Uppsala 1980 00:30:02  
14 157 Sixten Eneroth Hej Hej! 2010 00:30:54  
15 209 Nikolai Banmot Uppsala   00:31:04  
16 181 Bo Rapp Rimbo 1963 00:31:13  
17 160 Marcus Söderlund Uppsala 2004 00:31:16  
18 196 Albin Widell Uppsala 2004 00:31:46 Sirius FBC 04 lag 2
19 164 Daniel Holm Skrutten IF 1986 00:31:55  
20 183 Rikard Holm Forsmarks IF 1988 00:32:13  
21 202 Jack Lindberg Uppsala 2004 00:33:37 Sirius FBC 04 lag 4
22 212 Jens Bremer Uppsala 1982 00:33:44  
23 151 Tommy Rosengren Uppsala 1969 00:34:23  
24 153 Peter Uppling Häggeby 1969 00:35:43  
25 192 Axel Sandberg Uppsala 2004 00:35:47 Sirius FBC 04 lag 1
26 152 Magnus Hjertson Uppsala 1948 00:35:48  
27 171 Pontus Lindquist Långhundra IF 2006 00:36:12 team Lindquist
28 170 Jens Lindquist Långhundra IF 1970 00:36:13 team Lindquist
29 150 Jonas Lindmark Uppsala 1977 00:36:33  
30 203 Isac Hedlund Uppsala 2004 00:36:38 Sirius FBC 04 lag 4
31 155 Stefan Jovelou Uppsala 1956 00:37:40  
32 185 Albin Palm Knivsta   00:37:54  
33 158 Leif Eriksson Team Usain Bolt 1971 00:38:21  
34 159 Bo Larsson Upplands Ekeby IF 1965 00:38:54  
35 190 Simon Cassman Uppsala 2004 00:38:55 Sirius FBC 04 lag 1
36 219 Lucas Wikander Uppsala 2007 00:39:02  
37 194 Elliot Rosenvald Uppsala 2005 00:39:28 Sirius FBC 04 lag 2
37 197 Hugo Johansson Uppsala 2004 00:39:28 Sirius FBC 04 lag 2
39 193 Teodor Söderquist Uppsala 2004 00:39:34 Sirius FBC 04 lag 1
40 156 Jan-Erik Broman Uppsala 1949 00:39:46  
41 177 Björn Jansson Forsmarks IF 1966 00:39:51  
42 172 Yrjö Iggman Uppsala 1952 00:40:01  
43 216 Marek Skupinski Ingen klubb 1977 00:40:10  
44 198 Filip Edberg Uppsala 2004 00:40:33 Sirius FBC 04 lag 3
45 166 Emil Berger Vänge 1994 00:40:42  
46 182 Marcus Hübinette Östhammar 1993 00:40:48  
47 176 Jim Ogden Upsala IF 1990 00:41:33  
48 213 Per Wennberg Hemlingby LK 1943 00:41:35  
49 215 Roger Olsson Uppsala 1968 00:41:58  
50 206 Anders Köhler Storvreta 1974 00:43:01  
51 167 Peter Karlsson Uppsala 1960 00:43:51  
52 186 Klas Palm Knivst 1964 00:44:13  
53 162 Rolf Hansson Uppsala 1963 00:45:45 Team Hässle
54 174 Virgil Hallén Fili Miris AB 2007 00:46:42  
54 220 Valence Silayo Ingen klubb 1979 00:46:52  
56 184 Oskar Bremer Uppsala 1985 00:47:12  
57 204 Johan Cassman Uppsala 1972 00:47:50 Sirius FBC 04 lag 4
58 173 Valdemar Hallén Fili Miris AB 2011 00:49:52  
59 205 Daniel Söderquist Uppsala 1969 00:50:16 Sirius FBC 04 lag 4
60 180 Erik Ljungkvist Tierp 1982 00:50:29 Vision Tierpsavdelningen
61 178 Ronald Ndesanjo Uppsala 1982 00:53:30  
             
             
10 Km Kvinnor            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Tid Lag
1 318 Mathilda Ogden Uppsala 1997 00:40:33  
2 314 Malin Kylberg OssDsign 1969 00:42:09  
3 330 Maja Gustafsson Uppsala 1971 00:42:20  
4 329 Susanne Wall Runacademy IF 1973 00:43:55  
5 327  Linnea Troeng OK Linné 1982 00:44:02  
6 307 Amanda Strand Borlänge 1991 00:45:41  
7 317 Karin Öman Uppsala 1981 00:45:49  
8 305 Therese Carlsson Uppsala 1975 00:46:14  
9 309 Tanja Joelsson Uppsala 1980 00:46:15  
10 324 Anna-Pia Ternström Gottsunda IF   00:47:08  
11 320 Ulrika Eklöf Uppsala LK 1968 00:47:37  
12 311 Maria Ekblom Uppsala 1977 00:47:40  
13 319 Karin Bolin Uppsala 1982 00:48:09  
14 315 Jennie Eklund TSM Running 1980 00:48:53  
15 545 Helen Elemida Stuga 77 1987 00:50:02  
16 331 Eva Eriksson Uppsala 1967 00:50:06  
17 524 Diana Thorsen Uppsala 1984 00:50:12  
18 301 Lotta Alvarmo Uppsala 1982 00:50:23  
19 325 Linnea Berglund Uppsala   00:50:47  
20 555 Johanna Johansson Uppsala 1977 00:51:05  
21 304 Lotten Julin Uppsala 1972 00:51:14  
22 560 Lisa Nyström Stockholm 1971 00:51:16  
23 552 Friederike Sandbaumhüter Uppsala 1988 00:51:26  
24 322 Pernilla Johansson Uppsala 1978 00:51:26  
25 312 Carolina Kristoffersson Equalis AB 1975 00:51:42  
26 554 Helen Johansson Holze Uppsala 1965 00:51:44  
27 310 Mikaela Eriksson Uppsala 1993 00:52:14  
28 516 Anna Klöfver Stocksund 1986 00:53:09  
29 527 Madeleine Herre Uppsala 1967 00:53:39 Team Valle
30 557 Malin Andersson Uppsala LK 1976 00:53:44  
31 308 Anna Mård Uppsala 1982 00:54:28  
32 306 Johanna Oskarsson Östersunds SK 1991 00:55:00  
33 503 Helena Nolgren Uppsala 1969 00:55:17  
34 526 Margareta von Hofsten Uppsala 1980 00:55:17 Team Valle
35 559 Hanna Persson Uppsala 1989 00:55:46  
36 532 Anna Jansson Uppsala 1991 00:55:53  
37 515 Nicoline Angergård Uppsala 1961 00:56:26  
38 534 Julia Rapp Uppsala 1992 00:57:20  
39 303 Angelica Urenda Uppsala 1971 00:58:32  
40 556 Teresa Thurén Uppsala 1981 00:58:34  
41 528 Erika Hammarberg Uppsala 1973 00:59:08  
42 517 Jenny Carlsson http://www.radioscience.se/ 1974 00:59:15  
43 535 Kristina Smith Lonesome Runners 1971 00:59:31  
44 525 Elisabeth Strand Borlänge 1964 00:59:34  
45 521 Frida Ljungbjörk Västerås 1982 01:00:19  
46 522 Julia Ljungbjörk Gävle 1988 01:00:26  
47 550 Annika Pettersson Uppsala 1986 01:00:32  
48 302 Karin Bondestam Uppsala 1974 01:00:59  
49 548 Barbro Nordström Uppsala 1953 01:01:15  
50 520 Lina Lunneborg Uppsala 1975 01:01:23  
51 514 Moa Fransson Storvreta 1981 01:01:44  
52 531 Mariann Jonasson Hällefors LK 1970 01:01:51  
53 546 Laura Jakupi Uppsala 1997 01:02:17  
54 523 Cecilia Bäckstrand Knivsta 1972 01:03:30  
55 547 Camilla Johansson Uppsala 1978 01:03:31  
56 551 Sofia Eriksson Uppsala 1996 01:03:34  
57 300 Ann Heijkenskjöld Hägersten 1982 01:03:55  
58 529 Andrea Jansson Uppsala 1995 01:04:26  
59 502 Louise Simann Björk 1962 01:04:29  
60 530 Freja Lindqvist Uppsala 2000 01:04:31  
61 510 Pauline Flodman Team Nordic Trail 1989 01:05:05  
62 511 Anette Flodman Örnsköldsvik 1965 01:05:05  
63 542 Anna Hoflund Uppsala 1990 01:05:22  
64 561 Sinnika Anell Luthagens Löpmagar 1970 01:06:02  
65 509 Amanda Skytt Uppsala 1991 01:06:07 SKYTTARNA
66 533 Åsa Nylander Östervåla 1965 01:06:40  
67 537 Maj Sundbom Solna 1973 01:06:41  
68 518 Lina Källbäck Örnsköldsvik 1993 01:06:55  
69 544 Torun Liljeholm uppsala 1965 01:07:30  
70 540 Frida Nilsson Uppsala 1994 01:07:40  
71 558 Anette Björkstrand Ingen klubb 1989 01:08:05  
72 538 Märta Alsén Uppsala 1983 01:09:11  
73 539 Elin Jansson Uppsala 1976 01:09:11  
74 513 Emma Björs Rubber Sole 1966 01:09:41 Rubber Sole A
75 543 Jenna Ramsin Eklund Uppsala 1993 01:11:21  
             
10 Km Män            
Plats Startnr. Namn Klubb Född Tid Lag
1 371 Erik Lagerlöf IFK Lidingö Friidrott 1997 00:32:10  
2 401 Axel Djurberg Hässelby SK 1999 00:32:53  
3 411 Henrik Fjellborg Gellivare Skidallians IK 1995 00:34:40  
4 439 Jonatan Alvaeus Upsala IF 1990 00:34:46  
5 431 Andreas Berthagen IF Mantra sport   00:36:23  
6 362 Albin Österroos Uppsala 1988 00:37:05  
7 436 Jakob Sundberg IK Fyris Triathlon   00:37:52  
8 415 Karl Bolin Uppsala 1977 00:37:58  
9 418 Erik Djurberg Hässelby SK 1997 00:38:25  
10 428 Simon Wahlström LK Roslagen 1995 00:38:44  
11 380 Yves Peeters Klövern AB 1977 00:39:00  
12 403 Tobias Malm Örsundsbro 1986 00:39:02  
13 381 Ulf Zetterström Axa Sport Club 1976 00:39:04  
14 429 Patrik Bergenvall Uppsala   00:40:18  
15 421 Mikael Lange Storvreta IK 1979 00:40:41  
16 363 Magnus Göthlin Vänge 1971 00:40:42  
17 432 Johan Lindeberg Uppsala LK 1963 00:40:50  
18 443 Staffan Sundberg Team Da Do Run Run 1966 00:40:52  
19 426 Daniel Thollén Gävle 1991 00:41:22  
20 437 Andreas Åkerlind Lamadjurets AIBC   00:41:41  
21 440 Gunnar Söderberg Uppsala LK 1966 00:41:49  
22 454 Hans Bärring Mantrasport Väsby-filialen 1970 00:41:58  
23 402 Björn Kjellgren Uppsala LK 1985 00:42:01  
24 404 Gabriel Gardell Uppsala 1970 00:42:10  
25 405 Anders Björn Uppsala 1991 00:42:16  
26 455 Patrik Eriksson LK Roslagen 1965 00:42:30  
27 451 Peter Johansson Gällstad KGB 1984 00:42:55  
28 453 Niklas Hultén Telia IF 1970 00:43:00  
29 447 Alexander Ebbestad Upsala IF 2003  00:43:08  
30 425 Erik Rein-Hedin Uppsala 1986 00:43:20  
30 723 Johannes Rapp Uppsala 1995 00:43:20  
32 385 Peter Lagerlöf IFK Lidingö Friidrott 1963 00:43:23  
33 365 Anders Lignell Uppsala 1975 00:43:35  
34 398 Fredrik Qvarfort PLAYipp 1978 00:43:36  
35 717 Klas Rydberg Bålsta SK 1986 00:43:46  
36 433 Jens Nääs Vanheim Atletklubb   00:43:47  
37 396 Merko Vaga Uppsala 1985 00:43:50  
38 397 Andreas Viklund Uppsala 1981 00:43:52  
39 357 Anders Larsson Uppsala 1974 00:43:56  
40 369 Marcus Lundstedt Boden 1981 00:43:59  
41 452 Lars Kylberg Uppsala 1969 00:44:03  
42 416 Andreas Wallén Uppsala 1987 00:44:06  
43 449 Jesper Nordin Uppsala 1985 00:44:16  
44 423 Tobias Grandér Uppsala 1979 00:44:17  
45 406 Fredrik Johansson NACKA 1979 00:44:20  
46 427 Calle Elfström Uppsala 1969 00:44:27  
47 409 Marcus Danielsson Lonesome runners 1985 00:44:34  
48 370 Jesper Randberg Uppsala 1993 00:45:01  
49 400 Sam Ogden Uppsala 1979 00:45:16  
50 444 Tomas Stavborn IK Fyris Triathlon 1971 00:45:18  
51 727 Aleksei Kabedev Ingen klubb   00:45:25  
52 413 Ramiro Grondona VGIF 1992 00:45:28  
53 681 Abdulatif Roba Roba Uppsala 1981 00:45:34  
54 435 Johan Olsson Uppsala   00:45:50  
55 360 Johan Svensson Uppsala 1975 00:45:55  
56 703 Niclas Carlson Uppsala 1977 00:45:58  
57 354 Matias Urenda Moris Uppsala 1967 00:46:13  
58 366 Marcel Gustafsson Uppsala 1973 00:46:17  
59 709 Alexander Framming Ingen klubb   00:46:33  
60 445 Mike Loshak Ingen klubb   00:46:36  
61 417 David Ankargren Lindbacken 1982 00:46:41  
62 353 Emil Mårtensson Uppsala 1980 00:46:43  
63 668 Anders Rapp La Familia 1960 00:46:47  
64 458 Adam Germunder Ingen klubb 1984 00:46:48  
65 355 Harald Söderlund Upsala IF 1974 00:46:55  
66 364 Per Unneberg Uppsala 1974 00:46:56  
67 424 Håkan Huldtfelt Uppsala 1972 00:46:57  
68 414 Peter Hagelin Uppsala LK 1980 00:47:00  
69 394 Jonas Karlsson Carolina Runners 1980 00:47:05  
70 399 Jimmy Mattbäck Uppsala 1990 00:47:11  
71 422 Johan Månflod UVK 1965 00:47:12  
72 725 Tobias Zebra Team Zebra   00:47:16  
73 446 Mårten Fjellström Uppsala 1977 00:47:18  
74 732 Daniel Greager Ingen klubb 1982 00:47:23  
75 450 Daniel Olsson Sundbyberg 1986 00:47:30  
76 393 Pontus von Brömssen Länsförsäkringar IF 1971 00:47:42  
77 390 Mats Jonsson Uppsala 1975 00:47:44  
78 682 Ahmed Roba Rangströms 1985 00:47:47  
79 448 Viktor Lindén Uppsala 1978 00:47:48  
80 358 Holger Ecke Vattenfall IF 1965 00:47:49  
81 356 Jonas Tärnström Uppsala 1982 00:48:03  
82 368 Ola Williams Stockholm 1972 00:48:07  
83 389 Johannes Bergfeldt Uppsala 1990 00:48:15  
84 412 Heinrich Holze Uppsala 1955 00:48:19  
85 737 Urban Johansson TNT Uppsala 1971 00:48:22  
86 387 Johan Ekland Uppsala 1986 00:48:24  
87 666 Hannes Angergård Hägersten 1988 00:48:26  
88 438 Joachim Åkerlind Lamadjurets AIBC   00:48:31  
89 386 Erik Mörtberg Uppsala Slalomklubb 1972 00:48:34  
90 729 Henrik Andersson Uppsala 1974 00:48:35  
91 731 Peter Boivie Tumlaren 1964 00:48:47  
92 718 Torbjörn Albért Uppsala 1956 00:48:59  
93 726 Oscar Peterson Ingen klubb   00:49:08  
94 672 Tim Conze Uppsala 1977 00:49:09  
95 720 Måns Lundqvist Uppsala   00:49:19  
96 685 Otto Lindblad Uppsala 1969 00:49:22  
97 714 Jörgen Nilsson Mercodia FF 1972 00:49:52  
98 442 Richard Wesström Ingen klubb 1959 00:50:10  
99 715 Fredrik Sandgren Uppsala 1967 00:50:14  
100 724 Magnus Forsgård Uppsala   00:50:27  
101 441 Sverker Gustafsson Uppsala 1972 00:50:29  
102 434 Gunnar Jansson Uppsala   00:50:30  
103 408 Malte Lidström Uppsala 1979 00:50:59  
103 383 Klas Tärnström Uppsala 1987 00:50:59  
105 376 Per Nilsson Klövern 1978 00:51:03  
106 686 Steven Clarke Rubber sole 1960 00:51:11 Rubber Sole A
107 741 Anton Mickelsson Uppsala 1992 00:51:18  
108 675 Michael Weiss Uppsala 1990 00:51:22  
109 738 Mårten interbäck Luthagens Löpmagar 1965 00:51:23  
110 740 Fredrik Nygren Rydelius Uppsala 1985 00:51:42  
111 684 Gada Cali Uppsala 1997 00:52:03  
112 711 Jonas Funseth Uppsala 1984 00:52:05  
113 730 Håkan Selin Uppsala 1978 00:52:18  
114 680 Stefan Ernlund Uppsala 1971 00:52:32  
115 392 Isac Öberg Uppsala LK 1985 00:52:35  
116 679 Matthias Van den Weghe Uppsala 1990 00:52:36  
117 687 Fabian Rapp Uppsala 1995 00:52:54  
118 721 Ivar Edfeldt Ärna IF   00:53:06  
119 722 Taha Baroudi Uppsala 1963 00:53:17  
120 733 Rikard Enberg Uppsala 1972 00:53:18  
121 734 Björn Alm Skyttorps IF 1968 00:53:22  
122 739 Daniel Legue Ingen klubb 1967 00:53:28  
123 706 Johan Verendel Uppsala 1981 00:53:33  
124 705 Jonas Lindstedt UPPSALA 2003 00:53:41  
125 683 Joakim Ögger Uppsala 1966 00:53:48  
126 702 Kimmo Hallerström Öregrund 1982 00:54:00 Vision Tierpsavdelningen
127 688 Ola Holma Uppsala 1970 00:54:07  
128 663 Matthew Smith Ericsson IK Stockholm 1979 00:54:10 Rubber Sole A
129 673 Håkan Lindstedt Uppsala 1963 00:54:14 Team Hässle
130 367 Dan Ekblom Uppsala 1975 00:54:33  
130 710 Johan Laurell Uppsala LK 1968 00:54:33  
132 677 Lars Blanksvärd VIFUppsala 1967 00:54:39  
132 736 Peter Jonsson Ingen klubb 1983 00:54:39  
134 667 Göran Angergård Uppsala 1958 00:55:01  
135 676 Juan Fernandez Knivsta 1980 00:55:11  
136 391 Pontus Pettersson Uppsala 1992 00:55:17  
137 359 Erik Reis Almunge 1976 00:56:05  
138 658 Christer Skytt Uppsala 1959 00:56:14 SKYTTARNA
139 735 Hans Persson Söderdala 1962 00:56:24  
140 659 Oscar Skytt Uppsala 1993 00:56:25 SKYTTARNA
141 713 Jonas Malm Drälinge 1983 00:56:38  
142 382 Johan Gottfridsson Uppsala 1982 00:56:54  
143 700 Thomas Nilsson Storvreta 1976 00:57:13  
144 704 Joakim Medin Uppsala 1984 00:57:38  
145 660 Fredrik Berggren Ramsta Bärby Wine 1978 00:57:52  
146 407 Anders Emtell Uppsala 1978 00:58:02  
147 678 Jimmy Gustafsson Uppsala 1989 00:58:14  
148 699 Christian Hagnell Storvreta 1987 00:58:31  
149 457 Johan Pettersson Uppsala 1971 00:58:38  
150 671 Göran Hamrin Uppsala 1970 00:59:07  
151 689 Erik Eriksson Uppsala 1986 00:59:42  
152 719 Tobias Bertilsson Storvreta 1980 00:59:48  
153 698 Axel Fremling Uppsala 1986 00:59:59  
154 701 Henrik Hietanen Österbybruk 1983 01:00:05 Vision Tierpsavdelningen
155 456 Jonas Kvick Uppsala 1964 01:01:02  
156 707 Jens Ewertson Uppsala 1959 01:01:22  
157 350 Henrik Heijkenskjöld Uppsala 1976 01:01:39  
158 665 Johan Brännström Storvreta 1978 01:01:45  
159 651 Emil Erixon Uppsala 1988 01:03:21  
160 669 Jonas Bäckstrand Knivsta 1970 01:03:30  
161 708 Benny Östling Uppsala 1973 01:03:33  
162 652 Leif Söderström Märsta 1965 01:03:34  
163 653 Anders Ax Björk 1955 01:04:31  
163 716 Morgan Eriksson Uppsala 1978 01:04:31  
165 697 Martin Goldbeck-Löwe Stockholm 1953 01:05:01  
166 375 Joakim Löfstedt RenFuel AB 1967 01:05:02  
167 674 Per Holmqvist Uppsala 1942 01:05:18  
168 664 Paul Cowling Rubber Sole 1960 01:07:44 Rubber Sole A
169 655 Per Brask LUDVIKA 1952 01:08:59  
Uppdaterad: 21 SEP 2019 21:00 Skribent: Tobias Nordquist
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Uppsala LK
C/o Tomas Thim, Slöjdgatan 21
75238 Uppsala

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info