Hoppa till sidans innehåll

Resultat Kung Björn 2018 tabell


Klasser

Kvinnor 6.4 km
Män 6.4 km
Kvinnor 10 km
Män 10 km

Lilla kung björn
Mini kung björn


Veteran 6.4 km kvinnor 
Veteran 6.4 km män
Veteran 10 km kvinnor
Veteran 10 km män

 

Kvinnor 6.4 km

Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 85 Veronika Nordal Uppsala LK 1980   00:25:40
2 66 Maja Björnsson Uppsala 2003   00:26:17
3 54 Isabell Svensson Uppsala LK 1988   00:26:27
4 60 Eleonore Gåvsten Spårvägens FK 1979   00:27:26
5 69 Sofia Amini Uppsala LK 2003   00:27:50
6 65 Emmi Nyberg Upsala IF 2004   00:27:57
7 74 Sofia Gåvsten Uppsala LK 1979   00:29:06
8 64 Frida Kristina Ahlund Uppsala 1999   00:29:16
9 82 Jenny Lyck Uppsala LK 1975   00:29:25
10 12 Maria Mitander Wallin Uppsala 1979   00:30:34
11 61 Jessica Borg Storvreta IK Skidor 2003   00:31:28
12 58 Ida Clemensson Lindell Uppsala 1987   00:32:07
13 79 Marie Enberg Uppsala 1976   00:33:05
14 87 Carina Bäckström Gottsunda IF 1966   00:33:12
15 77 Camilla Russell Uppsala LK 1980   00:33:39
16 46 Catarina Hillblom Uppsala LK 1966 Hillkant 00:33:52
17 5 Lejla Numanovic Gävle 1996   00:34:46
18 78 Lisbet Martinsson Kolsva 1964   00:36:12
19 71 Elin Bohman Uppsala 1976   00:36:27
20 52 Anna Rohlin Uppsala 1970   00:36:48
21 3 Louise Eriksson Uppsala 1981   00:36:58
22 48 Lindah Keyser Uppsala 1982   00:37:02
23 70 Gunilla Juthback Hemlingby LK 1946   00:37:11
24 31 Erika Hellberg Uppsala 1983   00:37:22
25 39 Natalie Kramer Uppsala 1970   00:37:58
25 13 Susanne Johansson Härnösand 1960   00:37:58
27 40 Lillian Österholm Lonesome runners 1986   00:38:06
28 23 Boel Harbom Uppsala 1965 Harbom 00:38:18
29 56 Hana Pollakova Sollentuna 1990   00:38:26
30 62 Stina Bohman Uppsala 1975   00:38:50
31 75 Rushana Murtazine Uppsala 1984   00:39:00
32 19 Camilla Ekström Gävle 1977   00:39:03
33 20 Frida Baeckström Bälinge 1976   00:39:24
34 22 Ann-Charlott Steffen Uppsala 1977   00:39:36
35 17 Anna Ekström Täby 1967   00:39:50
36 55 Carolina Gäredal Mercodia FF 1976   00:40:09
37 84 Laura Parducci Ingen klubb 1965   00:40:31
38 50 Matilda Modier Nynäshamn 1991   00:40:40
39 15 Lena Man Hemlingby LK 1974   00:40:46
40 59 Carola Altin Uppsala 1966   00:40:55
41 35 Lena Jonsson Uppsala 1958   00:41:20
42 14 Sara Broman Uppsala 1986   00:41:26
43 42 Anna Hansson IF Thor 1964 Team Hässle 00:41:48
44 24 Johanna Harbom Uppsala 2004 Harbom 00:42:04
45 51 Annika Blanksvärd Uppsala 1966   00:42:30
46 26 Stina Bergström USLK 2005   00:42:32
47 76 Karin Aronsson Stockholm 1983   00:42:34
48 41 Sylvia Fernandez Knivsta 1980   00:42:42
49 63 Lotta Demker Uppsala 1976   00:42:52
50 86 Suvi Lantz Ingen klubb 1971   00:44:05
51 25 Åsa Bergström USLK 1972   00:45:47
52 67 Christina Normark Uppsala 1949   00:46:01
53 21 Martina Odelström Vattholma 1977   00:46:07
54 80 Anna Pallas Ingen klubb 1977   00:46:08
54 81 Vera Pallas Valsätra Släggförening us 2010   00:46:08
56 33 Emily Atkins VGIF 1995   00:46:21
57 37 Anna Fredriksson Uppsala 1971   00:46:33
58 73 Carin Holmlund Klövern 1966   00:46:40
59 34 Sara Rosenquist Radioscience 1973   00:46:42
60 47 Annabell kantner Uppsala 1987 Hillkant 00:47:53
61 83 Emmeline Ögefeldt Uppsala 2009   00:48:00
62 49 Malin Keyser Uppsala 1983   00:48:30
63 11 Anita Björkenlid Team Snigel 1966   00:48:36
64 16 Carina Jansson Uppsala 1967   00:51:01
65 72 Susanne Näslund Polar Girls 1970   00:53:12

 

Män 6.4 km

Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 201 Björn Seifert Uppsala IF 1996   00:22:26
2 207 Per Åsberg LK Roslagen 1968   00:22:41
3 194 Joakim Thelin Uppsala IF 1987   00:22:59
4 206 Jon Fryk Uppsala 1990   00:23:54
5 204 Edvin Schön Gottsunda IF 2004   00:24:09
6 193 Håkan Wiman IF Linnéa 1967   00:26:14
7 190 Gustaf Mårsäter Upsala IF 2001   00:26:16
8 205 Roger Sernemyr Uppsala LK 1965   00:27:21
9 171 Robert Kron Team Nordic Trail 1984   00:27:55
10 159 Magnus Hedlund Vänge 1986   00:28:16
11 197 Albin Bolund Gottsunda IF 2005   00:29:25
12 191 Uno Engfeldt Uppsala 1973   00:31:04
13 202 Andy Vahlström Nynäshamn 1989   00:31:22
14 163 Lucas Tilley Uppsala 1987   00:32:46
15 192 Vincent Andersson Uppsala 2002   00:32:49
16 164 Marcus Söderlund Uppsala 1941   00:33:09
17 184 Bo Rapp Rimbo 1963   00:33:11
18 170 Jan Hillblom Uppsala 1962 Hillkant 00:33:50
19 183 Michael Weiss Uppsala 1990   00:34:21
20 154 Henrik Schiöld Hagby IK 1973   00:34:25
21 199 Elias Pallas Valsätra Släggförening us 2008   00:35:22
22 158 Fredrik Ekström Gävle 1968   00:35:23
23 168 Davor Vusir Uppsala 1969   00:35:49
24 153 Stefan Jovelou Uppsala 1956   00:36:01
25 185 Magnus Hjertson Uppsala 1948   00:36:06
26 161 Axel Harbom Uppsala 2002 Harbom 00:36:07
27 182 Niranjan Joshi Uppsala 1991   00:36:09
28 176 Filip Carlsson Uppsala 2006   00:36:39
29 180 Carl Bergman Uppsala 2006 Team CW & Co 00:36:47
30 179 Wallentin Cato Uppsala 2006 Team CW & Co 00:36:48
31 195 Anton Bohman Uppsala 1979   00:37:06
32 160 Mats Harbom Uppsala 1958 Harbom 00:37:09
33 189 Sixten Eneroth Vaksala SK 2010   00:37:18
34 151 Jonas Lindmark Uppsala 1977   00:37:23
35 188 Leif Eriksson Vaksala SK 1971   00:38:10
36 173 Patrik Haag 2 feta fyllon 1987   00:38:20
37 174 Thomas Erikslöf 2 feta fyllon 1983   00:38:24
38 175 Jörgen Karlsson Enebyberg 1983   00:38:25
39 162 Hans-Olov Johansson Umara 1956   00:38:45
40 152 Anders Ax Björk 1955   00:40:04
41 172 Håkan Modier Nynäshamn 1961   00:40:39
42 157 Jan-Erik Broman Uppsala 1949   00:41:04
43 165 Rolf Hansson IF Thor 1963 Team Hässle 00:41:48
44 196 Jens Persson Bälinge 1967   00:42:58
45 186 Jan Jansson Uppsala 1951   00:46:03
46 177 Karl Nilsson Uppsala 2002   00:46:34
47 200 Peter Backlund Camp Tandå 1977   00:48:01
48 169 Patrik Hillblom Uppsala 1989 Hillkant 00:57:33

 

Kvinnor 10 km

Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 311 Mathilda Ogden Upsala IF 1997   00:39:34
2 322 Fanny Fredriksson Mantra 1985   00:39:49
3 314 Klara Ygeby Upsala IF 2002   00:41:08
4 313 Karin Hübinette LK Roslagen 1978   00:42:42
5 321 Ida Phil Skog Uppsala LK     00:47:10
6 310 Sara Bruun Valhalls 1976   00:47:16
7 320 Karin Bolin Uppsala 1982   00:47:36
8 312 Filippa Bergsman Bålsta 2004   00:47:40
9 317 Madelen Hermelin Mantra Sport 1984   00:48:02
10 318 Ulrika Eklöf Eklöf Uppsala LK 1968   00:48:04
11 558 Lovisa Persson Uppsala 1993   00:49:02
12 562 Tanja Joelsson Uppsala 1980   00:49:46
13 307 Emelie Svedberg Uppsala 1987   00:49:57
14 319 Karin Artursson Uppsala LK 1964   00:50:52
15 542 Märta Kågström Uppsala 1992 Kågarna 00:51:08
16 569 Malla Kangasvieri Upplands Väsby 1983   00:51:12
17 576 Gabrielle Gunneberg Stockholm 1980   00:51:28
18 592 Linda Skatt Knivsta 1980   00:51:29
18 543 Elsa Kågström Uppsala 1994 Kågarna 00:51:35
19 594 Elin Hallén Klövern 1976   00:52:08
20 579 Sara Raappana Söderhamn 1979   00:52:45
21 531 Hanna Markusson Gävle 1993   00:53:14
22 521 Emelina Norrbäck Uppsala 1983   00:53:22
23 585 Helena Nolgren Uppsala 1969   00:53:24
24 559 Emma Rofors Knivsta 1983   00:53:28
25 545 Elaine Kollén Uppsala 1987   00:53:38
26 533 Mia Stålnacke Hjortron Runners 1979   00:54:09
27 315 Pernilla Andersson Uppsala 1975   00:54:16
28 551 Charlotte Lindstedt Västra Frölunda 1966 Team Hässle 00:54:29
29 602 Arianne Roberts Uppsala 1985   00:54:35
30 516 Karin Sundholm Örbyhus 1980   00:54:54
31 503 Monica Eriksson Bälinge 1977   00:55:03
32 524 Josefine Lind Uppsala 1979   00:55:33
33 523 Eva-Lena Stattin Uppsala 1960   00:55:35
34 599 Louise Pallas Valsätra Släggförening us 2006   00:55:53
35 316 Anna Rincon Uppsala LK 1979   00:56:22
36 565 Laura Schmidt Uppsala 1992   00:56:29
37 555 Martina kouri Gävle 1991   00:56:30
38 500 Sara Andersson Uppsala 1990   00:57:07
39 557 Carolina Öbrink Uppsala 1982   00:57:20
40 535 Jenny Carlsson www.radioscience.se 1974   00:57:30
41 556 Christina Norrby Uppsala 1976   00:57:34
42 575 Linda Carlsson Mercodia FF 1974   00:57:37
43 597 Eva Hermansson Flodin Uppsala 1972   00:57:39
44 526 Emma Sohlgren Uppsala 1990   00:57:45
45 532 Marja Persson Stenhamra 1961 4 Perssons 00:57:53
46 539 Esther Langran Orsa 2001   00:58:05
47 574 Annika Carlsson Mercodia FF 1974   00:58:22
48 547 Elisabeth Strand Borlänge 1964   00:58:24
49 570 Malin Erixon Uppsala 1973   00:58:26
50 589 Sara Brietholz Uppsala 1979   00:58:27
51 529 Linnea Berglund Uppsala 1983   00:58:29
52 504 Frida Ljungbjörk Västerås 1982   00:58:50
53 546 Mariann Jonasson Hällefors LK 1970   00:58:52
54 505 Julia Ljungbjörk Gävle 1988   00:59:02
55 564 Paula Rulff Uppsala 1993   00:59:07
56 534 Natalie von der Lehr RadioScience 1972   00:59:15
57 580 Caroline Norén Björklinge 1983   00:59:23
58 573 Ebba Bergman Uppsala 1977 Team CW & Co 00:59:43
58 572 Kajsa Walleng Uppsala 1980 Team CW & Co 00:59:43
60 590 Barbro Nordström Uppsala 1953   01:00:01
61 587 Malin Westergren Uppsala 1975   01:00:07
62 598 Agneta Jansson Skyttorp 1970   01:00:09
63 540 Maria Cederberg Bälinge 1970   01:00:15
64 541 Carina Kågström Härnösand 1958 Kågarna 01:00:16
65 588 Lubica Kostic Ingen klubb 1969   01:00:16
66 522 Marie Snitting Björklinge 1980   01:00:23
67 568 Frida Sellén Uppsala 1978   01:00:26
68 583 Linda Greek Knivsta 1971   01:00:26
69 536 Christina Fasth Uppsala 1956   01:00:36
70 593 Emelie Vennberg Uppsala 1985   01:00:36
71 584 Hanna Franck-Larsson Valsätra SläggFörening 1987   01:00:48
72 601 Eva Lager Uppsala 1968   01:01:07
73 566 Marisol Hume Erikssson Uppsala 1954   01:01:12
74 302 Louise Simann Björk 1962   01:02:06
75 525 Louise Saarela Vänge 1960   01:02:51
76 600 Ulrika Skogland Magelungen 1968   01:03:01
77 528 Märta Alsén Uppsala 1983   01:03:03
78 596 Maria Brolin Uppsala LK     01:03:07
79 510 Linda Kumlin Uppsala 1976 Run4Fun 01:03:50
80 512 Åsa Brorsson Uppsala 1967 Run4Fun 01:03:50
81 567 Elisabet Marmolin Uppsala 1962   01:04:29
82 511 Veronika Amtén Uppsala 1971 Run4Fun 01:04:33
83 581 Kristins Hammar Almunge 1960   01:05:13
84 578 Johanna Lindell Uppsala 1983   01:05:46
85 563 Sofia From Uppsala 1971   01:06:09
86 595 Shaima Shwan Klövern     01:06:46
87 530 Cajsa Blomstedt Tierp 1986   01:07:43
88 560 Victoria Hannfors Uppsala 1986   01:08:07
89 577 Berit Schütz Uppsala 1971   01:08:15
90 520 Åsa Landqvist IFAU 1975 IFAU Runners 01:08:40
91 513 Charlott Wallgren Uppsala 1987   01:09:53
92 515 Emilie Lagerström Uppsala 1985   01:09:54
93 517 Malin Hylland Strömsholm 1994   01:10:01
94 518 Anna Bremer Järlåsa 1983   01:10:07
95 501 Kristin Ayoola Gustafsson Uppsala 1980   01:12:14
96 552 Inga Fredberg ok Rodhen 1958   01:13:42
97 514 Helena Markgren Solna1461 1967   01:14:52

 

Män 10 km

Plats Startnr Namn Klubb Född Lag Tid
1 411 Albin Ridefelt Uppsala 1991   00:32:13
2 397 Axel Djurberg Upsala IF 1999   00:32:31
3 448 Erik Djurberg Hässelby SK 1997   00:33:13
4 398 Viktor Hedlöf Kanje Löparklubben Roslagen 1986   00:33:32
5 447 Jonatan Alvaeus Upsala IF 1990   00:35:46
6 423 Erik Widmark Uppsala 1996   00:36:41
7 392 Kane Collins UCD 1997   00:37:24
8 385 Jonatan Angeria Uppsala 1991   00:37:50
9 414 Martin Alvengren Uppsala 1989   00:38:02
10 421 Simon Wahlström NAIF-79 1995   00:38:11
11 396 Albin Österroos Uppsala 1988   00:38:36
12 431 Marcus Nyberg HealthAlgae Sweden AB 1987   00:38:49
13 424 Anders Edvinsson Uppsala LK 1969   00:39:06
14 436 Jakob Sundberg IK Fyris Triathlon 1986   00:39:16
15 415 Filip Rudenstam Uppsala 1987   00:39:20
16 450 John Gull Storvreta IK 1985   00:39:22
17 438 Gunnar Söderberg Uppsala LK 1966   00:39:29
18 355 Magnus Göthlin Vänge 1971   00:39:53
19 387 Erik Klippmark Hemlingby LK 1967   00:40:01
20 443 Tony Söderström Uppsala 1975   00:40:26
21 367 Roger Forsberg Bälinge IF Uppsala 1968   00:40:35
22 416 Salvador Rincon Amat Uppsala LK 1978   00:40:45
23 437 Rickard Malmström Miljöpartiet 1967   00:40:54
24 439 Jörgen Martinsson IKW Köping 1963   00:41:01
25 389 Simon Larsson Valsätra Släggförening 1989   00:41:07
26 429 Daniel Thollen Ingen klubb 1991   00:41:08
27 401 Andreas Åkerlind Uppsala konstmuseum 1980   00:41:13
28 395 Mikael Lange Storvreta IK 1979   00:41:20
29 446 Daniel Svensson Uppsala 1984   00:41:29
30 434 Staffan Sundberg Uppsala 1966   00:41:37
31 452 Benjamin Ahlbäck Forshaga 1994   00:41:43
32 451 Tom van Ommeren Uppsala 1981   00:41:50
33 384 Fredrik Gustafsson Trollhättan 1993   00:41:59
34 418 Jan Lundström Ängebo IK 1984   00:42:17
35 380 Gabriel Gardell Uppsala 1970   00:42:36
36 422 Stefan Hermelin Mantra Sport 1984   00:42:38
37 408 Fredrik Almesjö Storvreta 1979   00:42:50
38 376 Patrik Bergenwall Uppsala 1983   00:42:52
39 417 Thomas Sandberg Bälinge 1968   00:43:00
40 402 Eric Bergstrand Uppsala 1992   00:43:01
41 433 Emil Lundberg Uppsala 1977   00:43:03
42 351 Robert Pantzare Ingen klubb     00:43:05
43 428 Andreas Wallén Ingen klubb 1987   00:43:19
44 390 Merko Vaga Uppsala 1985   00:43:29
45 420 Martin Wahlström NAIF-79 1997   00:43:31
46 669 Marcus Persson Vällingby 1989 4 Perssons 00:43:39
47 362 Fredrik Qvarfort Hemlingby LK 1978   00:43:41
48 430 Andrew Hooker Orsa SK 1973   00:43:54
49 357 Linus Liljeberg IFAU 1976 IFAU Runners 00:44:17
50 365 Björn Steffen Ljusdal RC 1971   00:44:20
51 379 Stefan Björgården Uppsala 1970   00:44:20
52 359 Rikard Owenius IK Fyris 1969   00:44:30
53 400 Jakob Dahlström Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1982   00:44:35
54 690 Daniel Tezera Uppsala 1996   00:44:38
55 704 Björn Wiik Uppsala 1981   00:44:41
56 388 Fredrik Lysèn Ok österåker 1976   00:44:52
57 729 Oloph Demker Uppsala 1973   00:44:52
58 393 Petter Leife Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1983   00:44:59
59 435 Peter Schmidt Uppsala 1973   00:45:00
60 441 Linus Ravald Mantra Sport 1973   00:45:08
61 399 Simon Kvick Mercodia FF 1967   00:45:10
62 404 Mats Jonsson Uppsala 1975   00:45:30
63 403 Alexander Tolfmans Mårtas LÄIF 1976   00:45:48
64 743 Mårten Fjällström Uppsala 1977   00:45:58
65 371 Karl Söderström Uppsala 1995   00:46:04
66 353 Sebastian Karegård Morgongåva 1988   00:46:07
67 432 Peter Eriksson Storvreta IK 1970   00:46:13
68 445 Tomas Stavbom IK Fyristriathlon 1971   00:46:16
69 377 Stefan Rombo Uppsala 1985   00:46:20
70 360 Lars Björnmyr Hedevikens IF 1980   00:46:23
71 410 Anders Blomqvist Upsala Simsällskap (Äldst i världen) 1962   00:46:30
72 711 Martin Wicksell GÄVLE 1993   00:46:31
73 670 Mathias Persson Hässelby 1991 4 Perssons 00:46:51
74 374 Johan Svensson Bjärby 1975   00:46:59
75 426 Johan Wibling Stabben riders 1977   00:47:13
76 406 Peter Bohman Uppsala 1972   00:47:17
77 737 Julius Ögger Ingen klubb 1994   00:47:20
78 686 Filip Malmberg Uppsala 1980   00:47:20
79 747 Johan Danielsson OK Skogsstjärnan 1970   00:47:28
80 699 Emil Mårtensson Uppsala 1980   00:47:32
81 405 Sverker Gustafsson Uppsala 1972   00:47:33
82 678 Staffan Thore Uppsala 1983   00:47:35
83 383 Jonas Svedlund Dom kallar oss GENMODS 1991   00:47:37
84 356 Fredrik von Schoting Uppsala 1961   00:47:43
85 363 Pontus von Brömssen Länsförsäkringars IF 1971   00:47:49
86 370 Christian Stålnacke Hjortron Runners 1978   00:47:50
87 652 Christian Kellner Knivsta 1975   00:48:05
88 689 David Tezera Uppsala 1994   00:48:23
89 375 Mats Lindh Knutby IF 1965   00:48:24
90 378 Harald Söderlund UIF Friidrott 1974   00:48:26
91 369 Axel Lindgren Vegan Runners IK 1992   00:48:27
92 394 Erik Leijonmarck Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1985   00:48:38
93 726 Mikael Envall Uppsala 1966   00:48:38
94 706 Otto Lindblad Uppsala 1968   00:48:40
95 651 Rasmus Larsson Uppsala 1998   00:48:56
96 731 Markus Bodin Undroms IF 1999 Grönafötter 00:49:05
97 730 William Brandelius Santa Barbara 1995 Grönafötter 00:49:06
98 442 Robert Persson Uppsala Vasaloppsklubb 1990   00:49:15
99 674 Carl Wasserman Uppsala 1976   00:49:16
100 361 Torbjörn Albért Uppsala 1976   00:49:32
101 680 Mikael Karlsson Bälinge 1975   00:49:43
102 745 Gustav Söderström Storvreta 2000   00:49:45
103 727 Håkan Tribell Uppsala 1978   00:49:54
104 412 Simon Andersson Uppsala 1970   00:50:02
105 675 Nicklas Korsell Strängnäs 1974   00:50:06
106 714 Erik Lindblad Uppsala 1965   00:50:08
107 688 Daniel Kalin Uppsala 1981   00:50:17
108 724 Niklas Svedberg Almunge 1984   00:50:22
109 684 Lars Kågström Härnösand 1961 Kågarna 00:50:25
110 746 Tobias Eriksson Storvreta 1975   00:50:34
111 673 Cano Merkan Uppsala 1966   00:50:35
112 694 Filip Strand Borlänge 1993   00:50:49
113 664 Karl Odelström Vattholma 1975   00:50:50
114 691 Magnus Forsgård Uppsala 1979   00:50:56
115 738 Måns Lundqvist Uppsala 1962   00:51:01
116 736 Gunnar Jansson Ingen klubb 1970   00:51:03
117 721 Jörgen Nilsson Mercodia FF 1972   00:51:05
118 734 Håkan Selin IFAU   IFAU Runners 00:51:07
119 718 Martin Ahnlund Upplands Väsby 1986   00:51:17
120 358 Patrik Lind IFAU 1985 IFAU Runners 00:51:24
121 654 Edvin Volgsten Uppsala 1992   00:51:32
122 702 Egil Reginiussen Hildebrand Vattholma 2003   00:51:40
123 650 Ove Janson Arman Uppsala 1971   00:51:43
124 744 Björn Alm Skyttorp 1968   00:51:59
125 444 Andeas Ekstedt Ingen klubb 1991   00:52:25
126 725 Erik Reis Uppsala 1976   00:52:45
127 672 Merawi Tezera ELK-Uppsala 1959   00:52:46
128 681 Lars Tibblin Uppsala 1973   00:53:13
129 668 Stefan Persson Stenhamra 1956 4 Perssons 00:53:47
130 733 Suvendu Giri Uppsala 1988   00:53:55
131 413 Jens Leire Umara 1991   00:53:56
132 700 Håkan Lindstedt Uppsala 1963 Team Hässle 00:54:29
133 712 Fredrik Clausen Uppsala 1973   00:54:40
134 713 Joakim Ögger Uppsala 1966   00:54:42
135 679 Henrik Andréasson Uppsala 1980   00:55:19
136 701 Jens Moberg Uppsala 1980   00:55:28
137 658 Mikael Östlund Uppsala 1978   00:55:39
138 707 Ola Holma Uppsala 1970   00:55:40
139 740 Johan Selin Solna 1984   00:55:54
140 697 Juan Fernandez Knivsta 1980   00:55:55
141 696 Gunnar Bäckström Uppsala 1959   00:56:11
142 705 Per-Erik Fredberg ok Rodhen 1994   00:56:36
143 693 Daniel Perup Uppsala 1980   00:56:42
144 666 Olle Bergström USLK 1972   00:56:48
145 449 Johannes Nygren ingen klubb 1984   00:56:50
146 739 Arvid Wall Uppsala 2003   00:56:58
147 720 Viggo Sinisalo Uppsala 2010   00:57:04
148 719 Tobias Sinisalo Uppsala 1977   00:57:05
149 723 Peter Strömbäck Uppsala 1977   00:57:11
150 682 Roger Cederberg Bälinge 1968   00:57:19
151 728 Mats Wahlström Naif 79 1967   00:57:48
152 695 Björn Persson Uppsala 1948   00:57:51
153 660 Jonathan Larsson Ok Linne 2003   00:58:00
154 703 Isac Öberg Uppsala 1985   00:58:08
155 676 Daniel Svedberg Vänge 1981   00:58:09
156 710 Jimmy Gustafsson Uppsala 1989   00:58:15
157 716 Jonas Carlsson Skyttorp 1973   00:58:22
158 708 Mika Haavisto Uppsala 1979   00:58:37
159 659 Bo Larsson Upplands Ekeby IF 1965   00:58:44
160 709 Mikael Inestam Köping 1972   00:58:46
161 382 Simon Boustedt Gävle 1991   00:58:46
162 722 Henrik Laginder Uppsala 1979   00:59:39
163 677 Daniel Rausch Tobo 1979   01:00:04
164 656 Mikael Pettersson Uppsala 1969 Run4Fun 01:00:04
165 741 Albin Palm Ingen klubb 2000   01:01:00
166 667 Hans-Olof Palm SCA 1955   01:01:19
167 653 Lars Hovryd Uppsala 1977   01:02:04
168 715 peter schönqvist Uppsala 1967   01:02:43
169 717 Måns Pettersson Uppsala 1989   01:03:09
170 687 Lars Danielsson Uppsala 1955   01:04:11
171 662 Oskar Bremer Uppsala 1985   01:04:14
172 742 Klas Palm Ingen klubb 1964   01:05:00
173 661 Markus Toorell Bälinge 1979   01:05:14
174 735 John Marelius Uppsala 1971   01:06:23
175 732 Johan Lövgren Uppsala 1990   01:10:26
176 657 Bertil Markgren Uppsala 1944   01:14:53

 

Lilla Kung Björnloppet (1400 m)

Plats Startnr Namn Klubb/Ort Tid
1 343 Manfred Bruun Valhalls 05:35
2 459 Karl Näll Gottsunda IF 05:50
3 467 Arvid Norling   05:51
4 351 Albin Lange Storvreta IK 05:52
5 462 Linus Lindberg   05:58
6 340 Elin Spets UBGK 06:11
7 463 Melker Lindberg   06:20
8 773 Alfred Söderbom   06:22
9 538 Eskil Nordström   06:23
10 536 Smilla Fredriksson   06:24
11 522 Felix Göransson   06:30
12 319 Jill Spets UBGK 06:44
13 502 Virgil Hallén-Fili   07:04
14 346 Alicia Sallén Uppsala 07:05
15 508 Valdemar Hallén-Fili   07:06
16 367 Emil Lange Storvreta IK 07:08
17 468 Signe Edvinsson Storvreta IK 07:08
18 469 Vera Edvinsson Storvreta IK 07:09
19 347 Noah Sallén Uppsala 07:19
20 533 Saga Rincon   07:37
21 511 David Gåvsten   07:38
22 535 Sixten Malmberg   07:56
23 180 Vide Malmström Löplabbet 08:00
24 391 Malva Arvidsson Upsala IF 08:01
25 460 Moa Westergren   08:03
26 466 Olof Ardre   08:06
27 540 Michael Krampe   08:06
28 528 Selma Ode   08:11
29 461 Grigorii Marchenko Löplabbet 08:15
30 464 Elias Cardenström   08:46
31 349 Axel Nilsson Uppsala 08:54
32 344 Minna Öbrink Uppsala 08:57
33 515 Emrik Raappana   09:37
34 457 Oliver Demker Uppsala 09:50
35 525 Aston Ode   09:51
36 409 Charlie Andersson Uppsala 09:52
37 465 Georg Ardre   10:01
38 345 Inga Kuzmicki Uppsala 10:49
39 524 Hugo Gurnell   10:58
40 341 Måns Åberg Uppsala 11:01
41 342 Disa Åberg Uppsala 11:01
42 338 Linnea Österholm Alunda 11:48
43 339 Lovisa Österholm Alunda 11:49
44 303 Aurelia Jordahl Uppsala 11:56
  309 Ester Stålnacke Hjortron Runners ?
  310 Folke Stålnacke Hjortron Runners ?
  458 Melvin Demker Uppsala ?
  543 Nils Söderbom   ?

 

Mini Kung Björnloppet (600 m)

Startnr Namn Klubb/Ort
85 Adeline Jordahl Uppsala
220 Adrian Gurnell  
196 Albin Sääf  
774 Alexander Berglund  
96 Alfons Sundqvist Uppsala
773 Alfred Söderbom  
105 Alice Österholm Alunda
81 Arvid Harrysson Uppsala
89 Arvid Lönnbom Vänge
94 Charlie Sallén Uppsala
88 Edit Lönnbom Vänge
229 Einar Porsö  
100 Einar Unneberg Uppsala
772 Elle Nordström  
110 Ellen Crona Löplabbet
93 Elmer Rombo Uppsala
735 Elsa Xu Lagercrantz  
97 Elvis Sundqvist Uppsala
218 Erik Göransson  
216 Erik Shoup Paulsson  
771 Erland Nordström  
185 Folke Wahlström  
106 Gabriel Bohman  
222 Gabriel Tribell  
86 Hampus Kalin Uppsala
98 Hampus Thunberg Österberg  
226 Harry Ode  
102 Hedvig Wernersson Uppsala
190 Hugo Fischer  
223 Ida Enberg  
224 Ida Simonsbacke  
719 Ines Rincon  
101 Ingmar Unneberg Uppsala
769 Iske Xu Lagercrantz  
770 Jacob Hultén  
214 Johan Bertilsson Skog  
221 Johannes Tribell  
219 Julie Brüchner  
228 Karin Porsö  
95 Ken Spets UBGK
215 Lillie Shoup Paulsson  
197 Love Norling  
109 Lunette Thollen Löplabbet
182 Malte Wahlström  
1 Minjah Berggren Uppsala
103 Morten Wernersson Uppsala
91 Myran Raappana Söderhamn
92 Måns Rombo Uppsala
107 Märta Bolin Löplabbet
171 Nils Crona Löplabbet
181 Nils Lundberg  
44 Noomi Cai Uppsala
87 Saga Kalin Uppsala
108 Silje Bolin Löplabbet
90 Simon Näll Gottsunda IF
227 Svante Lyck Williams  
225 Tage Simonsbacke  
217 The Örmin  
99 Theodor Ulmbrant Järlåsa
25 Tilde Björklund Björklinge
55 Tuva Cai Uppsala
79 Valentin Falkerby Falkerby spring
180 Vide Malmström  
80 Viktor Grytsam Uppsala
104 William Witt Uppsala

 

Veteranresultat Kvinnor 6,4 km

Plats Startnr Namn Klubb/Ort Född Tid Justerad tid
1 85 Veronika Nordal Uppsala LK 1980 00:25:40 24:49
2 60 Eleonore Gåvsten Spårvägens FK 1979 00:27:26 26:20
3 70 Gunilla  Juthback Hemlingby LK 1946 00:37:11 26:53
4 82 Jenny Lyck Uppsala LK 1975 00:29:25 27:25
5 74 Sofia Gåvsten Uppsala LK 1979 00:29:06 27:56
6 87 Carina Bäckström Gottsunda IF 1966 00:33:12 28:51
7 12 Maria Mitander Wallin Uppsala 1979 00:30:34 29:20
8 46 Catarina Hillblom Uppsala LK 1966 00:33:52 29:26
9 78 Lisbet Martinsson Kolsva 1964 00:36:12 30:57
10 79 Marie Enberg Uppsala 1976 00:33:05 31:03
11 13 Susanne Johansson Härnösand 1960 00:37:58 31:24
12 77 Camilla Russell Uppsala LK 1980 00:33:39 32:32
13 52 Anna Rohlin Uppsala 1970 00:36:48 33:00
14 23 Boel Harbom Uppsala 1965 00:38:18 33:01
15 35 Lena Jonsson Uppsala 1958 00:41:20 33:36
16 39 Natalie Kramer Uppsala 1970 00:37:58 34:03
17 71 Elin Bohman Uppsala 1976 00:36:27 34:13
18 67 Christina Normark Uppsala 1949 00:46:01 34:29
19 17 Anna Ekström Täby 1967 00:39:50 34:53
20 84 Laura Parducci Ingen klubb 1965 00:40:31 34:55
21 59 Carola Altin UPPSALAUppsala 1966 00:40:55 35:33
22 42 Anna Hansson IF Thor 1964 00:41:48 35:44
23 3 Louise Eriksson Uppsala 1981 00:36:58 35:58
24 62 Stina Bohman Uppsala 1975 00:38:50 36:11
25 48 Lindah Keyser Uppsala 1982 00:37:02 36:15
26 31 Erika Hellberg Uppsala 1983 00:37:22 36:45
27 51 Annika Blanksvärd Uppsala 1966 00:42:30 36:56
28 19 Camilla Ekström Gävle 1977 00:39:03 36:56
29 20 Frida Baeckström Bälinge 1976 00:39:24 36:59
30 22 Ann-Charlott Steffen Uppsala 1977 00:39:36 37:27
31 55 Carolina Gäredal Mercodia FF 1976 00:40:09 37:41
32 15 Lena Man Hemlingby LK 1974 00:40:46 37:42
33 86 Suvi Lantz Ingen klubb 1971 00:44:05 39:51
34 63 Lotta Demker Uppsala 1976 00:42:52 40:14
35 73 Carin Holmlund Klövern 1966 00:46:40 40:33
36 41 Sylvia Fernandez Knivsta 1980 00:42:42 41:16
37 25 Åsa Bergström USLK 1972 00:45:47 41:42
38 76 Karin Aronsson Stockholm 1983 00:42:34 41:52
39 37 Anna Fredriksson Uppsala 1971 00:46:33 42:04
40 11 Anita Björkenlid Team Snigel 1966 00:48:36 42:14
41 34 Sara Rosenquist Radioscience 1973 00:46:42 42:52
42 21 Martina Odelström Vattholma 1977 00:46:07 43:37
43 80 Anna Pallas Ingen klubb 1977 00:46:08 43:38
44 16 Carina Jansson Uppsala 1967 00:51:01 44:41
45 49 Malin Keyser Uppsala 1983 00:48:30 47:43
46 72 Susanne Näslund Polar Girls 1970 00:53:12 47:43

 

Veteranresultat Män 6,4 km

Plats Startnr Namn Klubb/Ort Född Tid Justerad tid
1 207 Per Åsberg LK Roslagen 1968 00:22:41 20:02
2 193 Håkan Wiman IF Linnéa 1967 00:26:14 22:59
3 205 Roger Sernemyr Uppsala LK 1965 00:27:21 23:34
4 185 Magnus Hjertson Uppsala 1948 00:36:06 26:45
5 184 Bo Rapp Rimbo 1963 00:33:11 28:08
6 170 Jan Hillblom Uppsala 1962 00:33:50 28:27
7 191 Uno Engfeldt Uppsala 1973 00:31:04 28:31
8 153 Stefan Jovelou UPPSALAUppsala 1956 00:36:01 28:47
9 160 Mats Harbom Uppsala 1958 00:37:09 30:12
10 157 Jan-Erik Broman Uppsala 1949 00:41:04 30:47
11 162 Hans-Olov Johansson Umara 1956 00:38:45 30:58
12 158 Fredrik Ekström Gävle 1968 00:35:23 31:14
13 154 Henrik Schiöld Hagby IK 1973 00:34:25 31:35
14 152 Anders Ax Björk 1955 00:40:04 31:44
15 168 Davor Vusir Uppsala 1969 00:35:49 31:52
16 172 Håkan Modier Nynäshamn 1961 00:40:39 33:54
17 188 Leif Eriksson Vaksala SK 1971 00:38:10 34:30
18 186 Jan Jansson Uppsala 1951 00:46:03 35:11
19 151 Jonas Lindmark Uppsala 1977 00:37:23 35:21
20 165 Rolf Hansson IF Thor 1963 00:41:48 35:27
21 195 Anton Bohman Uppsala 1979 00:37:06 35:36
22 196 Jens Persson Bälinge 1967 00:42:58 37:38
23 174 Thomas Erikslöf 2 feta fyllon 1983 00:38:24 37:46
24 175 Jörgen Karlsson Enebyberg 1983 00:38:25 37:47
25 200 Peter Backlund Camp Tandå 1977 00:48:01 45:25

 

Veteranresultat Kvinnor 10 km

Plats Startnr Namn Klubb/Ort Född Tid Justerad tid
1 313 Karin Hübinette LK Roslagen 1978 00:42:42 0:41:28
2 318 Ulrika Eklöf Eklöf Uppsala LK 1968 00:48:04 0:42:32
3 319 Karin Artursson Uppsala LK 1964 00:50:52 0:42:53
4 523 Eva-Lena Stattin Uppsala 1960 00:55:35 0:44:31
5 566 Marisol Hume Erikssson UPPSALA 1954 01:01:12 0:45:10
6 310 Sara Bruun valhalls 1976 00:47:16 0:45:18
7 536 Christina Fasth Uppsala 1956 01:00:36 0:46:00
8 321 Ida Phil Skog Uppsala LK 1980 00:47:10 0:46:18
9 532 Marja Persson Stenhamra 1961 00:57:53 0:46:58
10 541 Carina Kågström Härnösand 1958 01:00:16 0:47:00
11 551 Charlotte Lindstedt Västra Frölunda 1966 00:54:29 0:47:04
12 320 Karin Bolin Uppsala 1982 00:47:36 0:47:07
13 585 Helena Nolgren Uppsala 1969 00:53:24 0:47:49
14 562 Tanja Joelsson Uppsala 1980 00:49:46 0:48:51
15 547 Elisabeth Strand Borlänge 1964 00:58:24 0:49:14
16 594 Elin Hallén Klövern 1976 00:52:08 0:49:58
17 525 Louise Saarela Vänge 1960 01:02:51 0:50:21
18 576 Gabrielle Gunneberg Stockholm 1980 00:51:28 0:50:31
19 569 Malla Kangasvieri Upplands Väsby 1983 00:51:12 0:50:50
20 302 Louise Simann Björk 1962 01:02:06 0:51:03
21 579 Sara Raappana Söderhamn 1979 00:52:45 0:51:32
22 315 Pernilla Andersson Uppsala 1975 00:54:16 0:51:37
23 581 Kristins Hammar Almunge 1960 01:05:13 0:52:14
24 533 Mia Stålnacke Hjortron Runners 1979 00:54:09 0:52:54
25 521 Emelina Norrbäck Uppsala 1983 00:53:22 0:53:00
26 567 Elisabet Marmolin UPPSALA 1962 01:04:29 0:53:00
27 559 Emma Rofors Knivsta 1983 00:53:28 0:53:06
28 503 Monica Eriksson Bälinge 1977 00:55:03 0:53:08
29 546 Mariann Jonasson Hällefors LK 1970 00:58:52 0:53:20
30 597 Eva Hermansson Flodin Uppsala 1972 00:57:39 0:53:23
31 516 Karin Sundholm Örbyhus 1980 00:54:54 0:53:54
32 588 Lubica Kostic Ingen klubb 1969 01:00:16 0:53:58
33 601 Eva Lager Uppsala 1968 01:01:07 0:54:05
34 535 Jenny Carlsson www.radioscience.se 1974 00:57:30 0:54:14
35 524 Josefine Lind Uppsala 1979 00:55:33 0:54:16
36 575 Linda Carlsson Mercodia FF 1974 00:57:37 0:54:21
37 598 Agneta Jansson Skyttorp 1970 01:00:09 0:54:30
38 540 Maria Cederberg Bälinge 1970 01:00:15 0:54:35
39 570 Malin Erixon Uppsala 1973 00:58:26 0:54:38
40 534 Natalie von der Lehr RadioScience 1972 00:59:15 0:54:52
41 574 Annika Carlsson Mercodia FF 1974 00:58:22 0:55:03
42 316 Anna Rincon Uppsala LK 1979 00:56:22 0:55:04
43 556 Christina Norrby Uppsala 1976 00:57:34 0:55:11
44 583 Linda Greek Knivsta 1971 01:00:26 0:55:22
45 600 Ulrika Skogland Magelungen 1968 01:03:01 0:55:46
46 512 Åsa Brorsson Uppsala 1967 01:03:50 0:55:49
47 557 Carolina Öbrink Uppsala 1982 00:57:20 0:56:45
48 589 Sara Brietholz Uppsala 1979 00:58:27 0:57:06
49 552 Inga Fredberg ok Rodhen 1958 01:13:42 0:57:29
50 573 Ebba Bergman Uppsala 1977 00:59:43 0:57:38
51 529 Linnea Berglund Uppsala 1983 00:58:29 0:58:04
52 504 Frida Ljungbjörk Västerås 1982 00:58:50 0:58:14
53 572 Kajsa Walleng Uppsala 1980 00:59:43 0:58:37
54 568 Frida Sellén Uppsala 1978 01:00:26 0:58:42
55 580 Caroline Norén Björklinge 1983 00:59:23 0:58:58
56 511 Veronika Amtén Uppsala 1971 01:04:33 0:59:08
57 522 Marie Snitting Björklinge 1980 01:00:23 0:59:17
58 563 Sofia From Uppsala 1971 01:06:09 1:00:36
59 510 Linda Kumlin Uppsala 1976 01:03:50 1:01:11
60 577 Berit Schütz Uppsala 1971 01:08:15 1:02:32
61 528 Märta Alsén Uppsala 1983 01:03:03 1:02:37
62 578 Johanna Lindell Uppsala 1983 01:05:46 1:05:18
63 520 Åsa Landqvist IFAU 1975 01:08:40 1:05:19
64 514 Helena Markgren Solna1461 1967 01:14:52 1:05:28
65 518 Anna Bremer Järlåsa 1983 01:10:07 1:09:38
66 501 Kristin Ayoola Gustafsson Uppsala 1980 01:12:14 1:10:55

 

Veteranresultat Män 10 km

Plats Startnr Namn Klubb/Ort Född Tid Justerad tid
1 438 Gunnar Söderberg Uppsala LK 1966 00:39:29 34:31
2 439 Jörgen Martinsson IKW Köping 1963 00:41:01 34:57
3 424 Anders Edvinsson Uppsala LK 1969 00:39:06 35:04
4 387 Erik Klippmark Hemlingby LK 1967 00:40:01 35:17
5 437 Rickard Malmström Miljöpartiet 1967 00:40:54 36:04
6 367 Roger Forsberg Bälinge IF Uppsala 1968 00:40:35 36:05
7 355 Magnus Göthlin Vänge 1971 00:39:53 36:22
8 434 Staffan Sundberg Uppsala 1966 00:41:37 36:23
9 443 Tony Söderström Uppsala 1975 00:40:26 38:05
10 417 Thomas Sandberg Bälinge 1968 00:43:00 38:14
11 380 Gabriel Gardell Uppsala 1970 00:42:36 38:31
12 410 Anders Blomqvist Upsala Simsällskap (Äldst i världen) 1962 00:46:30 39:16
13 416 Salvador Rincon Amat Uppsala LK 1978 00:40:45 39:17
14 399 Simon Kvick Mercodia FF 1967 00:45:10 39:50
15 359 Rikard Owenius IK Fyris 1969 00:44:30 39:54
16 356 Fredrik von Schoting Uppsala 1961 00:47:43 39:56
17 379 Stefan Björgården Uppsala 1970 00:44:20 40:05
18 395 Mikael Lange Storvreta IK 1979 00:41:20 40:08
19 401 Andreas Åkerlind Uppsala konstmuseum 1980 00:41:13 40:16
20 365 Björn Steffen Ljusdal RC 1971 00:44:20 40:25
21 430 Andrew Hooker Orsa SK 1973 00:43:54 40:41
22 351 Robert Pantzare   1976 00:43:05 40:53
23 451 Tom van Ommeren Uppsala 1981 00:41:50 41:05
24 729 Oloph Demker Uppsala 1973 00:44:52 41:35
25 408 Fredrik Almesjö Storvreta 1979 00:42:50 41:35
26 432 Peter Eriksson Storvreta IK 1970 00:46:13 41:48
27 441 Linus Ravald Mantra Sport 1973 00:45:08 41:50
28 375 Mats Lindh Knutby IF 1965 00:48:24 41:57
29 357 Linus Liljeberg IFAU 1976 00:44:17 42:02
30 362 Fredrik Qvarfort Hemlingby LK 1978 00:43:41 42:07
31 445 Tomas Stavbom IK Fyristriathlon 1971 00:46:16 42:11
32 684 Lars Kågström Härnösand 1961 00:50:25 42:12
33 376 Patrik Bergenwall Uppsala 1983 00:42:52 42:28
34 726 Mikael Envall Uppsala 1966 00:48:38 42:31
35 388 Fredrik Lysèn Ok österåker 1976 00:44:52 42:35
36 695 Björn Persson Uppsala 1948 00:57:51 42:45
37 404 Mats Jonsson UPPSALA 1975 00:45:30 42:51
38 747 Johan Danielsson OK Skogsstjärnan 1970 00:47:28 42:55
39 668 Stefan Persson Stenhamra 1956 00:53:47 43:00
40 738 Måns Lundqvist Uppsala 1962 00:51:01 43:05
41 706 Otto Lindblad Uppsala 1968 00:48:40 43:17
42 672 Merawi Tezera ELK-Uppsala 1959 00:52:46 43:22
43 714 Erik Lindblad UPPSALA 1965 00:50:08 43:28
44 406 Peter Bohman Uppsala 1972 00:47:17 43:28
45 403 Alexander Tolfmans Mårtas LÄIF 1976 00:45:48 43:28
46 363 Pontus von Brömssen Länsförsäkringars IF 1971 00:47:49 43:36
47 405 Sverker Gustafsson Uppsala 1972 00:47:33 43:42
48 704 Björn Wiik Uppsala 1981 00:44:41 43:53
49 743 Mårten Fjällström Uppsala 1977 00:45:58 43:58
50 400 Jakob Dahlström Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1982 00:44:35 44:00
51 673 Cano Merkan Uppsala 1966 00:50:35 44:14
52 374 Johan Svensson Bjärby 1975 00:46:59 44:15
53 393 Petter Leife Uppsala Dykarklubb Tumlaren 1983 00:44:59 44:34
54 412 Simon Andersson Uppsala 1970 00:50:02 45:15
55 378 Harald Söderlund UIF Friidrott 1974 00:48:26 45:15
56 652 Christian Kellner Knivsta 1975 00:48:05 45:17
57 360 Lars Björnmyr Hedevikens IF 1980 00:46:23 45:19
58 370 Christian Stålnacke Hjortron Runners 1978 00:47:50 46:07
59 696 Gunnar Bäckström Uppsala 1959 00:56:11 46:11
60 744 Björn Alm Skyttorp 1968 00:51:59 46:14
61 686 Filip Malmberg Uppsala 1980 00:47:20 46:14
62 700 Håkan Lindstedt Uppsala 1963 00:54:29 46:25
63 699 Emil Mårtensson Uppsala 1980 00:47:32 46:26
64 674 Carl Wasserman Uppsala 1976 00:49:16 46:46
65 675 Nicklas Korsell Strängnäs 1974 00:50:06 46:48
66 680 Mikael Karlsson Bälinge 1975 00:49:43 46:49
67 721 Jörgen Nilsson Mercodia FF 1972 00:51:05 46:57
68 361 Torbjörn Albért Uppsala 1976 00:49:32 47:01
69 678 Staffan Thore Uppsala 1983 00:47:35 47:09
70 650 Ove Janson Arman Uppsala 1971 00:51:43 47:09
71 746 Tobias Eriksson Storvreta 1975 00:50:34 47:37
72 713 Joakim Ögger Uppsala 1966 00:54:42 47:49
73 664 Karl Odelström Vattholma 1975 00:50:50 47:52
74 727 Håkan Tribell Uppsala 1978 00:49:54 48:06
75 667 Hans-Olof Palm SCA 1955 01:01:19 48:34
76 681 Lars Tibblin Uppsala 1973 00:53:13 49:19
77 688 Daniel Kalin Uppsala 1981 00:50:17 49:23
78 691 Magnus Forsgård UPPSALA 1979 00:50:56 49:27
79 725 Erik Reis Uppsala 1976 00:52:45 50:04
80 707 Ola Holma Uppsala 1970 00:55:40 50:20
81 712 Fredrik Clausen Uppsala 1973 00:54:40 50:40
82 687 Lars Danielsson Uppsala 1955 01:04:11 50:50
83 659 Bo Larsson Upplands Ekeby IF 1965 00:58:44 50:55
84 728 Mats Wahlström Naif 79 1967 00:57:48 50:58
85 682 Roger Cederberg Bälinge 1968 00:57:19 50:58
86 666 Olle Bergström USLK 1972 00:56:48 52:13
87 657 Bertil Markgren Uppsala 1944 01:14:53 52:27
88 658 Mikael Östlund UPPSALA 1978 00:55:39 53:39
89 656 Mikael Pettersson Uppsala 1969 01:00:04 53:52
90 709 Mikael Inestam Köping 1972 00:58:46 54:01
91 679 Henrik Andréasson Uppsala 1980 00:55:19 54:02
92 716 Jonas Carlsson Skyttorp 1973 00:58:22 54:05
93 701 Jens Moberg Uppsala 1980 00:55:28 54:11
94 719 Tobias Sinisalo Uppsala 1977 00:57:05 54:36
95 697 Juan Fernandez Knivsta 1980 00:55:55 54:37
96 723 Peter Strömbäck Uppsala 1977 00:57:11 54:42
97 715 peter schönqvist Uppsala 1967 01:02:43 55:18
98 693 Daniel Perup Uppsala 1980 00:56:42 55:23
99 742 Klas Palm Ingen klubb 1964 01:05:00 55:52
100 708 Mika Haavisto Uppsala 1979 00:58:37 56:54
101 676 Daniel Svedberg Vänge 1981 00:58:09 57:07
102 722 Henrik Laginder Uppsala 1979 00:59:39 57:54
103 677 Daniel Rausch Tobo 1979 01:00:04 58:19
104 653 Lars Hovryd Uppsala 1977 01:02:04 59:22
105 735 John Marelius Uppsala 1971 01:06:23 1:00:31
106 661 Markus Toorell Bälinge 1979 01:05:14 1:03:20
Uppdaterad: 24 SEP 2018 09:28
Skribent: Tobias Nordquist
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Uppsala LK
C/o Tomas Thim, Slöjdgatan 21
75238 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018-550462
E-post: This is a mailto link

Se all info