Resultat Angeredsspelen 2014

Arrangör: Utby IK/Angereds IS
Datum: 8 jun 2014
Plats: Angeredsvallen
Ort: Göteborg
Tävlingsledare: Curt-Roland Ljung

Listan skapad: 2014-06-11 10:52:37


P 17 100 m Final 
    Vind: -1,4  
1Isak Adam1998Ullevi FK11,67
2Max Hejdenberg1998Örgryte IS12,15
3Martin Arvidsson1997Sävedalens AIK12,25
4Victor Koch1998Örgryte IS12,40
5Häzem Elagouz1998Ullevi FK12,65
6Kompkol Taeng-ian1998Mölndals AIK13,05

P 17 400 m Final 
       
1Häzem Elagouz1998Ullevi FK56,42
 Robin Noping1996Ullevi FK60,64ut
 Khalid Nooh1997Ullevi FKDNS

P 17 1 500 m Final 
       
1Alexander Waerme1997Ullevi FK4.36,44
2Markus Bredberg1998Mölndals AIK4.54,32
 Mohamed Ahmed1997Ullevi FKDNS

P 17 Tresteg Final 
       
1Daniel Bohlin1997Ullevi FK13,30+3,312,77 +1,8
2Gustav Bålström1998Ullevi FK12,30+1,8
3Victor Koch1998Örgryte IS11,87+1,8
 Markus Lundborg1999Ullevi FKDNS

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Victor Koch 11,54 +0,6 11,84 +2,1 11,87 +1,8 11,74 +2,3 11,36 +0,8 -
Daniel Bohlin 12,77 +1,8 13,30 +3,3 12,12 +1,6 - - -
Gustav Bålström - - - 12,30 +1,8 - 11,95 +1,9
Markus Lundborg

P 17 Kula Final 
       
1Max Hejdenberg1998Örgryte IS8,99

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Max Hejdenberg 8,60 8,93 8,93 8,79 8,99 8,96

P 17 Spjut Final 
       
1Kompkol Taeng-ian1998Mölndals AIK33,38
2Max Hejdenberg1998Örgryte IS30,06

P 17 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Max Hejdenberg X 29,71 30,06 X X X
Kompkol Taeng-ian X 24,48 28,42 33,38 32,17 23,57

P 15 300 m Final 
       
1Truls Solli Larsson1999Ullevi FK40,18
 Cabdicasis Jaamac1999Ullevi FKDNS
 Anton Bengtsson1999Ullevi FKDNS

P 15 Höjd Final 
       
1Markus Lundborg1999Ullevi FK1,65
2Adam Bengtsson1999Mölndals AIK1,59
 Oscar Söderbergh1996Ullevi FK1,71ut
 Max Asensio1999Ullevi FKDNS
 Malcolm Herbenius1999Ullevi FKDNS

P 15 Längd Final 
       
1Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK4,93-2,1
 Max Asensio1999Ullevi FKDNS
 Malcolm Herbenius1999Ullevi FKDNS
 Markus Lundborg1999Ullevi FKDNS
 Pontus Erikstam1998Ullevi FKDNS

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Hugo Rosvall 4,92 -2,6 4,63 -2,1 4,64 -2,3 4,93 -2,1 4,81 -2,1 -

P 15 Kula Final 
       
1Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK12,16

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Hugo Rosvall X X 11,81 12,16 11,77 11,80

P 15 Spjut Final 
       
1Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK33,78
 Olof Wiberg1999Ullevi FKDNS

P 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Hugo Rosvall 25,79 27,94 - 26,77 28,03 33,78

P 14 80 m Final 
    Vind: -1,3  
1Simon Hultén2000Sävedalens AIK10,21
2Nicolas Johansson2000Sävedalens AIK11,61

P 14 300 m Final 
       
1Simon Hultén2000Sävedalens AIK40,46
 Abdirahman Mohamoud2000Ullevi FKDNS

P 14 2 000 m Final 
       
1William Rydin2000Ullevi FK7.14,06

P 14 Höjd Final 
       
1William Rydin2000Ullevi FK1,56

P 14 Längd Final 
       
1Simon Hultén2000Sävedalens AIK4,91-2,2
2Nicolas Johansson2000Sävedalens AIK4,69-1,2

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Simon Hultén 4,60 -1,9 4,79 -2,7 4,91 -2,2 4,90 -2,3 4,77 -1,8 4,66 -2,0
Nicolas Johansson 4,38 -1,2 4,69 -1,2 - - 4,18 -2,6 4,46 -2,6

P 14 Kula Final 
       
1Daniel Taye2000Angereds IS7,18

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Taye 6,96 6,73 6,81 7,18 7,10 6,82

P 14 Spjut Final 
       
1Daniel Taye2000Angereds IS20,15

P 14 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Taye 20,15 19,76 14,93 20,05 15,03 14,04

P 13 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,1  
1Favour Abika2001Ullevi FK8,74
2Arvid Mägi Theorin2001IF Kville9,03
3Jesper Larsson2001Ullevi FK9,14
4Hampus Helamb2001IFK Göteborg9,17
5Oliver Edman Chrantz2001Örgryte IS9,20
6Mohammad Al Masri2001IF Kville9,27

Heat 2
    Vind: -1,9  
1Mikias Taye2001Angereds IS10,39
2Yoldash Arghon2002Angereds IS13,17
 André Kampe Svanhill2001Ullevi FKDNS
 Charles Palmborg2001Ullevi FKDNS
 Melker Manne2001Ullevi FKDNS

P 13 60 m Final 
    Vind: -3,1  
1Favour Abika2001Ullevi FK8,65
2Arvid Mägi Theorin2001IF Kville9,00
3Hampus Helamb2001IFK Göteborg9,04
4Jesper Larsson2001Ullevi FK9,07
5Oliver Edman Chrantz2001Örgryte IS9,14
6Mohammad Al Masri2001IF Kville9,32

P 13 600 m Final 
       
1Oliver Edman Chrantz2001Örgryte IS1.45,98
 Gesi Gadudow2001Ullevi FKDNS
 André Kampe Svanhill2001Ullevi FKDNS
 David Selin2001Ullevi FKDNS
 Sören Pauli2001Ullevi FKDNS

P 13 Höjd Final 
       
1Mohammad Al Masri2001IF Kville1,34
2Hampus Helamb2001IFK Göteborg1,25
 Charles Palmborg2001Ullevi FKDNS
 Melker Manne2001Ullevi FKDNS
 Sören Pauli2001Ullevi FKDNS

P 13 Tresteg Final 
       
1Favour Abika2001Ullevi FK10,31+3,110,03 +0,9
2Oliver Karlsson2001Örgryte IS10,05+0,8
3Oliver Edman Chrantz2001Örgryte IS9,92+3,19,71
4Isak Hejdenberg2001Örgryte IS9,92+1,59,69
5Jesper Larsson2001Ullevi FK9,54+2,09,44 +1,2

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Isak Hejdenberg 9,92 +1,5 9,72 +1,3 9,69 +0,8 8,25 +2,0 9,50 +1,3 9,65 +1,2
Jesper Larsson 9,49 +3,9 9,44 +1,2 9,05 +0,6 9,54 +2,0 8,76 +0,8 9,09 +1,9
Favour Abika 10,31 +3,1 9,72 +1,0 10,03 +0,9 9,78 +2,5 10,02 +1,6 9,82 +2,8
Oliver Karlsson 9,73 +0,9 9,95 +2,1 10,04 +0,9 9,77 +2,1 9,61 +1,3 10,05 +0,8
Oliver Edman Chrantz 9,71 +2,2 9,68 +1,4 9,60 +2,1 9,63 +2,1 9,72 +1,5 9,92 +3,1

P 13 Kula Final 
       
1Arvid Mägi Theorin2001IF Kville11,71
2Hampus Helamb2001IFK Göteborg9,92
3Mikias Taye2001Angereds IS7,75
4Oliver Karlsson2001Örgryte IS7,32

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Mägi Theorin 10,88 10,46 9,89 10,45 11,71 10,43
Mikias Taye 6,12 6,21 5,82 5,95 6,49 7,75
Oliver Karlsson 6,70 7,32 7,11 6,41 6,93 6,89
Hampus Helamb 8,31 - 8,80 7,77 8,61 9,92

P 13 Spjut Final 
       
1Arvid Mägi Theorin2001IF Kville22,05
2Mohammad Al Masri2001IF Kville21,29
3Mikias Taye2001Angereds IS17,76

P 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Mohammad Al Masri 18,02 16,45 20,08 19,52 21,29 18,01
Arvid Mägi Theorin 19,77 X 16,15 X 22,05 20,01
Mikias Taye - - - - 15,21 17,76

P 12 60 m Försök 
    Vind: -2,6  
1Alexej Mashayekhi2002Angereds IS8,95
2Felix Ljung2002Mölndals AIK9,06
3Erik Isaksson2002IF Kville9,11
4Herman Forsberg2002Ullevi FK9,36
5Viktor Wahlgren2002Mölndals AIK9,48
6Gustav Tartu2002IF Kville9,97
 Lukas Edqvist2002Örgryte ISDNS
 Johan Wahlgren2002Ullevi FKDNS
 Didrik Gimal2002Ullevi FKDNS
 Khalid Elamin2002Angereds ISDNS
 Joel Åsenlund2002IFK GöteborgDNS

P 12 600 m Final 
       
1Viktor Wahlgren2002Mölndals AIK1.49,95
2Alexej Mashayekhi2002Angereds IS2.00,40
3Johan Wahlgren2002Ullevi FK2.00,51
4Theo Skogh2002IF Kville2.06,69
5Abdirahman Hassan2002Ullevi FK2.11,43
 Felix Ljung2002Mölndals AIKDNS

P 12 Höjd Final 
       
1Lukas Edqvist2002Örgryte IS1,46
2Joel Åsenlund2002IFK Göteborg1,40
3Viktor Wahlgren2002Mölndals AIK1,31
4Erik Isaksson2002IF Kville1,28
4Adam Alknäs2002Mölndals AIK1,28
6Gustav Tartu2002IF Kville1,25
6Felix Ljung2002Mölndals AIK1,25
8Theo Skogh2002IF Kville1,20
9Abdirahman Hassan2002Ullevi FK1,15

P 12 Längd Final 
       
1Lukas Edqvist2002Örgryte IS4,37-2,4
2Joel Åsenlund2002IFK Göteborg4,20-2,5
3Felix Ljung2002Mölndals AIK4,10-2,1
4Viktor Wahlgren2002Mölndals AIK3,99-1.5
5Herman Forsberg2002Ullevi FK3,94-2,7
6Gustav Tartu2002IF Kville3,92-1,5
7Alexej Mashayekhi2002Angereds IS3,89-1,8
8Johan Wahlgren2002Ullevi FK3,71-1,5
9Theo Skogh2002IF Kville3,47-2,0
 Khalid Elamin2002Angereds ISDNS

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Lukas Edqvist - 4,25 -1,4 - 4,37 -2,4
Herman Forsberg 3,82 -2,6 - 3,94 -2,7 3,75 -2,2
Johan Wahlgren - 3,64 -2,1 3,67 -2,0 3,71 -1,5
Gustav Tartu 3,77 -2,4 3,72 -2,9 3,92 -1,5 3,56 -2,4
Theo Skogh 3,32 -1,6 3,47 -2,0 - 3,38 -1,9
Alexej Mashayekhi 3,73 -2,2 3,88 -2,4 3,71 -1,5 3,89 -1,8
Khalid Elamin
Felix Ljung - 4,10 -2,1 4,07 -2,4 3,88 -2,2
Viktor Wahlgren 3,92 -2,4 3,76 -1,9 3,52 -2,0 3,99 -1.5
Joel Åsenlund 4,20 -2,5 3,24 -2,1 4,14 -2,7 3,97 -2,7

P 12 Kula Final 
       
1Joel Åsenlund2002IFK Göteborg8,63
2Adam Alknäs2002Mölndals AIK7,42
3Khalid Elamin2002Angereds IS5,25
4Yoldash Arghon2002Angereds IS4,77

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Khalid Elamin 5,25 4,76 4,65 4,45
Adam Alknäs 7,19 6,71 7,42 6,94
Joel Åsenlund 8,15 8,63 - 6,14
Yoldash Arghon X 4,49 4,77 4,69

P 12 Spjut Final 
       
1Alexej Mashayekhi2002Angereds IS15,88
2Erik Isaksson2002IF Kville15,31
 Khalid Elamin2002Angereds ISDNS

P 12 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Erik Isaksson 13,79 13,41 12,84 15,31 14,28 14,31
Alexej Mashayekhi 13,42 12,41 9,26 15,88 13,91 9,84
Khalid Elamin

P 11 60 m Final 
    Vind: -1,5  
1Elton Jonåker2003Mölndals AIK9,41
2Lukas Alm2003Ullevi FK9,86
3Gabriel Johansson2003Sävedalens AIK10,34
4Valdemar Jansson2003Ullevi FK10,87

P 11 Längd Final 
       
1Lukas Alm2003Ullevi FK3,52-1,4
2Gabriel Johansson2003Sävedalens AIK3,14-0,9
3Valdemar Jansson2003Ullevi FK3,03-1,6

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gabriel Johansson - 3,14 -0,9 2,30 -2,1 3,07 -1,2
Valdemar Jansson 2,73 -1,9 2,58 -1,8 3,00 -1,9 3,03 -1,6
Lukas Alm 3,52 -1,4 3,49 -1,8 3,32 -1,2 3,51 -0,9

P 11 Kula Final 
       
1Elton Jonåker2003Mölndals AIK8,19

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elton Jonåker 8,10 7,70 8,19 -

P 10 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,4  
1William Asker2004IF Kville9,27
2Vincent Onyeche2004Angereds IS10,25
3Jacob Asker2004IF Kville10,53
4Robin Manninen2005Angereds IS10,55
5Filip Schälin2004Kongahäla AIK10,58
6Damien Evaldsson2005Angereds IS11,48

Heat 2
    Vind: -1,5  
1Tristan Heno2004IFK Göteborg9,55
2Daniel Hultén2004Sävedalens AIK9,70
3Andrzej Jallow2004Ullevi FK10,33
4Lawrence Evaldson2006Angereds IS10,70
5Kevin Manninen2005Angereds IS11,56
6Eremias Taye2005Angereds IS13,25
 Baboucar Jenkins2004Angereds ISDNS
 Rahim Njie2005Angereds ISDNS

P 10 600 m Final 
       
1Filip Schälin2004Kongahäla AIK2.11,82
 Vincent Onyeche2004Angereds ISDNS
 Marcelo Rafaa2008Angereds ISDNS

P 10 Längd Final 
       
1William Asker2004IF Kville4,20-1,0
2Robin Manninen2005Angereds IS3,39-0,5
3Daniel Hultén2004Sävedalens AIK3,38-0,7
4Tristan Heno2004IFK Göteborg3,35-1,0
5Vincent Onyeche2004Angereds IS3,33-1,23,26
6Jacob Asker2004IF Kville3,33-2,23,18
7Andrzej Jallow2004Ullevi FK3,22-1,0
8Baboucar Jenkins2004Angereds IS3,20-1,2
9Filip Schälin2004Kongahäla AIK3,13-1,5
10Sture Wångersjö2004Ullevi FK3,01-1,5
11Damien Evaldsson2005Angereds IS2,78-2,5
12Arvid Bersås2007Angereds IS2,34-1,3
13Elias Bersås2005Angereds IS2,01-1,3
14Marcelo Rafaa2008Angereds IS1,27-2,0
 Rahim Njie2005Angereds ISDNS

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Filip Schälin 3,13 -1,5 2,79 -2,0 2,60 -1,9 2,74 -2,1
Jacob Asker 3,18 -2,4 3,02 -1,9 3,18 -0,9 3,33 -2,2
William Asker 4,12 -2,2 4,14 -1,8 4,02 -1,5 4,20 -1,0
Baboucar Jenkins 2,94 -1,2 3,06 -2,0 3,20 -1,2 -
Vincent Onyeche 3,26 -1,8 - - 3,33 -1,2
Robin Manninen - -1,7 3,13 2,98 3,39 -0,5
Rahim Njie
Damien Evaldsson 2,78 -2,5 2,60 -2,5 2,76 -2,7 2,29 -1,0
Daniel Hultén 2,09 -0,5 3,07 -2,3 3,38 -0,7 3,36 -0,8
Tristan Heno 3,34 -1,7 3,08 -3,3 2,93 -1,0 3,35 -1,0
Andrzej Jallow 2,74 -1,0 2,96 -1,8 3,04 -1,7 3,22 -1,0
Sture Wångersjö 2,91 -1,0 2,97 -1,4 - 3,01 -1,5
Marcelo Rafaa 1,03 -1,3 - 1,27 -2,0 -
Arvid Bersås 2,34 -1,3 - -
Elias Bersås 2,01 -1,3 - - -

P 10 Kula Final 
       
1William Asker2004IF Kville8,34
2Jacob Asker2004IF Kville7,76
3Andrzej Jallow2004Ullevi FK6,84
4Robin Manninen2005Angereds IS6,65
5Damien Evaldsson2005Angereds IS5,355,29
6Filip Schälin2004Kongahäla AIK5,354,92
7Eremias Taye2005Angereds IS4.65
 Baboucar Jenkins2004Angereds ISDNS
 Vincent Onyeche2004Angereds ISDNS
 Rahim Njie2005Angereds ISDNS
 Marcelo Rafaa2008Angereds ISDNS

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Filip Schälin 4,92 4,30 4,83 5,35
Jacob Asker 7,76 7,76 7,34 7,41
William Asker 8,34 7,53 7,82 7,19
Baboucar Jenkins
Vincent Onyeche
Robin Manninen 5,75 - 6,34 6,65
Rahim Njie
Damien Evaldsson 5,35 5,29 5,17 5,26
Eremias Taye 4,56 - 4,31 4.65
Andrzej Jallow 6,84 6,39 - 5,97

F 17 100 m Final 
    Vind: -0,9  
1Maria Valenzuela1997Ullevi FK12,89
2Denise Eriksson1998Ullevi FK13,35

F 17 Tresteg Final 
       
1Fatima Koné1999Ullevi FK11,79+1,6
2Victoria Jacobsson1997Ullevi FK10,24+1,6
3Nosimo Sjögren1997Ullevi FK10,16+1,6
4Alexandra Pekic2000IFK Göteborg8,84+3,68,75 +1,7
 Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK11,45+2,710,27 +1,5 ut
 Johanna Konseleus1995Örgryte IS10,95+2,110,90 +1,2 ut

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Nosimo Sjögren 10,16 +1,6 10,14 +1,8 9,40 +2,2 - 9,40 +1,7 -
Victoria Jacobsson - 10,05 +1,3 - 10,15 +1,8 10,24 +1,6 9,69 +1,6
Fatima Koné 11,44 +1,6 11,79 +1,6 11,28 +2,1 - 10,04 +2,5 11,78 +0,9
Hanna Bengtsson 10,27 +1,5 - 11,45 +2,7 - - -
Alexandra Pekic 8,75 +1,7 8,60 +2,0 8,84 +3,6 8,56 +1,6 8,73 +0,8 8,57 +1,3
Johanna Konseleus - 10,95 +2,1 10,90 +1,2 - - -

F 17 Spjut Final 
       
1Matilda Rydin1997Sävedalens AIK34,28
2Denise Eriksson1998Ullevi FK24,84
 Mathilde Sjöstedt1994Ullevi FK34,68ut 600g
 Alice Lermalm1992Ullevi FK27,49ut 600g

F 17 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Matilda Rydin X 31,79 X 33,21 30,99 34,28
Denise Eriksson 24,45 20,68 20,02 21,88 X 24,84
Mathilde Sjöstedt 31,45 29,83 30,11 34,68 30,64 30,40
Alice Lermalm 25,43 24,02 27,49 X 24,84 24,64

F 15 80 m Final 
    Vind: -1,5  
1Frida Johansson1999Mölndals AIK10,87
2Moa Rylander1999Mölndals AIK11,22

F 15 300 m Final 
       
1Frida Johansson1999Mölndals AIK44,47
 Ella Högman1999Ullevi FKDNS
 Hanna Zackrisson1999Ullevi FKDNS

F 15 Höjd Final 
       
1Erica Wik1999Ullevi FK1,40
 Ellen Ekholm1996Ullevi FK1,62ut
 Agnes Bengtsson1997Sävedalens AIK1,59ut

F 15 Längd Final 
       
1Fatima Koné1999Ullevi FK4,57+2,3

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Fatima Koné X 4,57 +2,3 X 3,07 +2,1 - -

F 15 Spjut Final 
       
1Luana Klaris1999Göteborgs Kvinnliga IK27,87

F 15 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Luana Klaris X X 27,87 25,28 26,62 X

F 14 80 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,5  
1Julia Björkman2000IF Kville10,79
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK11,14
3Elin Fredriksson2000IF Kville11,20
4Elin Thorsson2000IF Kville11,36
5Jenny Kellnor2000Örgryte IS12,02
6Josefin Engdahl2000Sävedalens AIK12,79

Heat 2
    Vind: -2,9  
1Violetta Sekiraca2000Ullevi FK11,70
 Louise Duvling Andersson2000Ullevi FKDNS

F 14 80 m Final 
    Vind: -1,2  
1Julia Björkman2000IF Kville11,06
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK11,26
3Elin Fredriksson2000IF Kville11,41
4Elin Thorsson2000IF Kville11,60
5Violetta Sekiraca2000Ullevi FK11,70start i F15
6Jenny Kellnor2000Örgryte IS12,21

F 14 300 m Final 
       
1Alexandra Pekic2000IFK Göteborg45,28
2Julia Nielsen2001Sävedalens AIK46,46
3Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK47,02
4Moa Thorin2000Örgryte IS51,81

F 14 Höjd Final 
       
1Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK1,50
 Julia Björkman2000IF KvilleDNS

F 14 Längd Final 
       
1Julia Björkman2000IF Kville4,72+3,24,40 +1,1
2Linn Hertz Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK4,67+2,64,41 +1,9
3Elin Fredriksson2000IF Kville4,59+2,94,20 +1,2
4Alexandra Pekic2000IFK Göteborg4,31+3,74,25 +1,7
5Violetta Sekiraca2000Ullevi FK3,92+1,1
6Jenny Kellnor2000Örgryte IS3,82+2,83,64
7Moa Thorin2000Örgryte IS3,82+2,8
8Josefin Engdahl2000Sävedalens AIK3,57+1,9
 Louise Duvling Andersson2000Ullevi FKDNS

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Linn Hertz Saebbö X 4,41 +1,9 4,67 +2,6 X X X
Julia Björkman 4,40 +1,1 4,63 +2,0 X 4,24 +1,7 4,72 +3,2 4,42 +2,2
Louise Duvling Andersson
Josefin Engdahl 3,28 +1,5 X 3,48 +2,1 3,42 +3,2 3,30 +1,6 3,57 +1,9
Alexandra Pekic 4,16 +2,6 4,23 +1,9 4,31 +3,7 4,12 +1,6 4,16 +2,4 4,25 +1,7
Elin Fredriksson X X 4,51 +2,2 4,20 +1,2 4,59 +2,9 4,40 +2,3
Moa Thorin 3,66 +2,9 X 3,82 +2,8 X X 3,80 +2,3
Jenny Kellnor 2,02 +2,3 3,82 +2,8 X 3,64 +2,0 3,66 +1,8 3,80 +1,8
Violetta Sekiraca 3,75 +2,0 3,89 +1,9 X 3,92 +1,1 3,66 +2,2 -

F 14 Spjut Final 
       
1Alexandra Pekic2000IFK Göteborg18,40

F 14 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Pekic 17,61 15,82 17,02 15,44 18,40 15,86

F 13 60 m Final 
    Vind: -2,9  
1Sandra Johnsson2001Örgryte IS8,72
2Olivia Ek2001Sävedalens AIK9,05
3Tindra Honnér2001Örgryte IS9,21
4Lovisa Jansson2001Ullevi FK9,37
 Olivia Lundbäck2001Ullevi FKDNS
 Melissa Mansouri2001Ullevi FKDNS

F 13 600 m Final 
       
1Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1.42,71
2Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK1.42,91
3Gael de Coninck2001Sävedalens AIK1.43,12
 Olivia Lundbäck2001Ullevi FKDNS
 Ella Larsen2001IFK GöteborgDNS

F 13 Höjd Final 
       
1Sofia Andersson2001Ullevi FK1,37
2Gael de Coninck2001Sävedalens AIK1,34

F 13 Tresteg Final 
       
1Gael de Coninck2001Sävedalens AIK9,57+2,19,42 +1,7
2Tindra Honnér2001Örgryte IS9,48+2,19,34 +1,6
3Lovisa Jansson2001Ullevi FK9,41+2,49,27 +1,7
4Ella Larsen2001IFK Göteborg9,30+1,6
5Sofia Andersson2001Ullevi FK8,37+3,38,18 +1,9
 Melissa Mansouri2001Ullevi FKDNS

F 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Lovisa Jansson 9,41 +2,4 - 9,27 +1,7 9,23 +1,7 - 9,16 +1,9
Sofia Andersson 8,19 +2,3 8,11 +2,4 8,18 +1,9 8,06 +1,5 7,60 +2,0 8,37 +3,3
Tindra Honnér 9,47 +3,1 9,48 +2,1 9,33 +2,5 9,34 +1,6 9,28 +2,3 8,33 +2,0
Ella Larsen 9,13 +1,5 9,30 +1,6 9,28 +2,2 8,90 +1,9 9,11 +1,6 9,15 +1,6
Gael de Coninck 9,26 +2,9 9,28 +1,3 9,57 +2,1 9,34 +1,8 9,42 +1,7 9,23 +2,7

F 12 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,0  
1Nike Wäljegård2002Ullevi FK9,15
2Alicia Carlensberg2002Ullevi FK9,54
3Elin Dejke2002Ullevi FK9,94
4Emma Sandheden2002Ullevi FK10,69
 Emilia Bustus2002Ullevi FKDNS
 Lisa Brann-Widén2002Ullevi FKDNS

Heat 2
    Vind: 0,0  
1Clara Moksnes2002Ullevi FK9,11
2Sofie Runge2002IF Kville9,63
3Josefin Stridh2002Mölndals AIK9,71
4Linnea Ljung2002Mölndals AIK9,73
5Emina Carlsson2002IF Kville10,27
 Maria Rönner2002Ullevi FKDNS
 Astrid Berg2002Ullevi FKDNS

F 12 600 m Final 
       
1Victoria Tranälv2002Kongahäla AIK2.10,89
2Lisa Brann-Widén2002Ullevi FK2.19,71
3Sissela Brenne2002IF Kville2.25,69
 Emilia Bustus2002Ullevi FKDNS
 Jasmine Broberg2002Ullevi FKDNS
 Maria Rönner2002Ullevi FKDNS

F 12 Höjd Final 
       
1Sofie Runge2002IF Kville1,34
2Clara Moksnes2002Ullevi FK1,34XX
3Emina Carlsson2002IF Kville1,28
4Linnea Ljung2002Mölndals AIK1,15
4Josefin Stridh2002Mölndals AIK1,15
6Emma Sandheden2002Ullevi FK1,10
 Emilia Bustus2002Ullevi FKDNS
 Maja Skogh2004IF KvilleDNS
 Elin Pettersson2003IFK GöteborgDNS

F 12 Längd Final 
       
1Nike Wäljegård2002Ullevi FK4,57
2Victoria Tranälv2002Kongahäla AIK4,15
3Lisa Brann-Widén2002Ullevi FK3,91
4Alicia Carlensberg2002Ullevi FK3,80
5Sissela Brenne2002IF Kville3,15
 Emilia Bustus2002Ullevi FKDNS
 Elin Dejke2002Ullevi FKDNS
 Maria Rönner2002Ullevi FKDNS
 Emina Carlsson2002IF KvilleDNS
 Linnea Ljung2002Mölndals AIKDNS
 Josefin Stridh2002Mölndals AIKDNS
 Astrid Berg2002Ullevi FKDNS
 Emma Sandheden2002Ullevi FKDNS

F 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Victoria Tranälv 3,85 4,04 4,15 4,12
Emilia Bustus
Nike Wäljegård 4,33 4,43 4,41 4,57
Elin Dejke
Lisa Brann-Widén 3,73 3,91 3,80 3,83
Maria Rönner
Alicia Carlensberg 3,30 X 3,66 3,80
Sissela Brenne 2,99 X 3,15 X
Linnea Ljung

F 12 Kula Final 
       
1Sofie Runge2002IF Kville8,19
2Sissela Brenne2002IF Kville6,23
3Emma Sandheden2002Ullevi FK6,03
 Isabel Persson2002Angereds ISDNS

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Sissela Brenne 5,62 5,73 5,88 6,23
Sofie Runge 7,31 7,56 7,73 8,19
Isabel Persson
Emma Sandheden 5,73 5,21 5,54 6,03

F 11 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,7  
1Ella Oddhammar2003Ullevi FK9,61
2Sofia Björkman2003IF Kville9,65
3Matilda Thorsson2003IF Kville9,67
4Juliana de Carvallo2003Ullevi FK10,70

Heat 2
    Vind: -1,4  
1Elin Pettersson2003IFK Göteborg9,89
2Inez Åsenlund2003IFK Göteborg9,93
3Frida Eriksson Jerkhag2003IF Rigor10,26
4Venessah Lopes Maraboli2003Angereds IS10,97

F 11 600 m Final 
       
1Elin Pettersson2003IFK Göteborg2.15,45
2Inez Åsenlund2003IFK Göteborg2.16,77
3Johanna Wahlström2003Kongahäla AIK2.20,99
 Juliana de Carvallo2003Ullevi FKDNS

F 11 Längd Final 
       
1Elin Pettersson2003IFK Göteborg3,85-1,7
2Ella Oddhammar2003Ullevi FK3,76-0,9
3Sofia Björkman2003IF Kville3,73-2,1
4Matilda Thorsson2003IF Kville3,60-1,7
5Inez Åsenlund2003IFK Göteborg3,31-1,93,18
6Frida Eriksson Jerkhag2003IF Rigor3,31-3,23,17
7Alva Ström2003Ullevi FK3,28-1,5
8Venessah Lopes Maraboli2003Angereds IS2,96-1,6
9Juliana de Carvallo2003Ullevi FK2,77-2,7

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Sofia Björkman 3,66 -1,4 3,62 -2,5 3,60 -2,2 3,73 -2,1
Matilda Thorsson 3,46 -2,6 - 3,53 -1,8 3,60 -1,7
Alva Ström 3,28 -1,5 3,21 -4,4 3,17 -0,7 3,07 -0,2
Ella Oddhammar 3,76 -0,9 3,74 -2,6 3,54 -1,1 3,56 -2,1
Juliana de Carvallo 2,28 -2,1 2,76 -2,0 2,55 -1,3 2,77 -2,7
Venessah Lopes Maraboli 2,78 -2,1 2,75 -2,6 2,82 -1,4 2,96 -1,6
Elin Pettersson 3,76 -3,8 3,81 -2,6 3,85 -1,7 3,84 -2,6
Inez Åsenlund 3,18 -2,8 3,31 -1,9 3,05 -1,7 3,15 -1,7
Frida Eriksson Jerkhag 3,31 -3,2 - 3,17 -1,5 3,07 -2,6

F 11 Kula Final 
       
1Inez Åsenlund2003IFK Göteborg6,37
2Ella Oddhammar2003Ullevi FK5,59
3Alva Ström2003Ullevi FK5,44
4Juliana de Carvallo2003Ullevi FK4,76
 Venessah Lopes Maraboli2003Angereds ISDNS

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alva Ström 5,02 5,44 5,20 5,40
Ella Oddhammar 5,05 5,52 5,59 5,25
Juliana de Carvallo 4,76 4,47 - 4,73
Venessah Lopes Maraboli
Inez Åsenlund 5,55 6,37 5,68 5,55

F 10 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,6  
1Aicha Koné2004Ullevi FK9,89
2Maja Skogh2004IF Kville11,06
3Fia Kone2006Ullevi FK11,09
4Felicia Ericsson2004Angereds IS11,12
5Linn Magnusson2004IF Kville11,47
 Nina Hertz Saebbö2004Göteborgs Kvinnliga IKDNS
 Noor Rafaa2004Angereds ISDNS
 Noell Rafaa2008Angereds ISDNS

Heat 2
    Vind: -2,2  
1Ivana Pekic2005IFK Göteborg9,81
2Cajsa-Stina Strand2004Örgryte IS9,94
3Isabel Lessmark2004IFK Göteborg10,76
4Maud de Coninck2005Sävedalens AIK11,19
5Astrid Virén2004IFK Göteborg11,30
6Valeria Mashayekhi2006Angereds IS12,94
 Jeida Njie2007Angereds ISDNS
 Kajsa Nordgren2005Angereds ISDNS

F 10 600 m Final 
       
1Nina Hertz Saebbö2004Göteborgs Kvinnliga IK2.04,12
2Ivana Pekic2005IFK Göteborg2.11,37
3Maud de Coninck2005Sävedalens AIK2.14,51
4Ellen Widengren2004Göteborgs Kvinnliga IK2.18,28
5Louise Larsson2004Kongahäla AIK2.21,54
6Isabel Lessmark2004IFK Göteborg2.24,07
7Astrid Virén2004IFK Göteborg2.25,67
 Noor Rafaa2004Angereds ISDNS
 Valeria Mashayekhi2006Angereds ISDNS
 Noell Rafaa2008Angereds ISDNS
 Jeida Njie2007Angereds ISDNS
 Kajsa Nordgren2005Angereds ISDNS

F 10 Längd Final 
       
1Ivana Pekic2005IFK Göteborg3,85
2Cajsa-Stina Strand2004Örgryte IS3,63
3Aicha Koné2004Ullevi FK3,43
4Isabel Lessmark2004IFK Göteborg3,21
5Maja Skogh2004IF Kville3,17
6Linn Magnusson2004IF Kville3,12
7Fia Kone2006Ullevi FK3,03
8Maud de Coninck2005Sävedalens AIK3,00
9Siri Rahm2004IF Kville2,89
10Astrid Virén2004IFK Göteborg2,87
11Valeria Mashayekhi2006Angereds IS2,06
 Nina Hertz Saebbö2004Göteborgs Kvinnliga IKDNS
 Noor Rafaa2004Angereds ISDNS
 Felicia Ericsson2004Angereds ISDNS
 Noell Rafaa2008Angereds ISDNS
 Jeida Njie2007Angereds ISDNS
 Kajsa Nordgren2005Angereds ISDNS

F 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Nina Hertz Saebbö
Linn Magnusson - 3,12 2,68 2,80
Siri Rahm 2,89 2,76 2,70 2,89
Aicha Koné - - 3,36 3,43
Maja Skogh 3,17 3,15 3,13 2,92
Valeria Mashayekhi 2,05 1,95 1,93 2,06
Noell Rafaa
Jeida Njie
Ivana Pekic 3,43 3,70 3,68 3,85
Fia Kone 2,92 2,84 2,77 3,03
Cajsa-Stina Strand 3,63 3,51 - 3,44
Maud de Coninck 3,00 2,98 - -
Astrid Virén 2,62 2,84 2,65 2,87
Isabel Lessmark 3,14 3,12 2,93 3,21

F 10 Kula Final 
       
1Cajsa-Stina Strand2004Örgryte IS5,20
2Astrid Virén2004IFK Göteborg5,06
3Isabel Lessmark2004IFK Göteborg5,04
4Felicia Ericsson2004Angereds IS5,03
5Ivana Pekic2005IFK Göteborg4,77
 Noor Rafaa2004Angereds ISDNS
 Jeida Njie2007Angereds ISDNS

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Felicia Ericsson 4,41 4,95 4,67 5,03
Jeida Njie
Ivana Pekic 4,41 4,77 4,73 4,58
Cajsa-Stina Strand 5,20 5,08 4,66 5,12
Astrid Virén 4,31 5,06 4,02 4,75
Isabel Lessmark 4,99 5,00 5,04 4,83


© Arena 2.0, RunPro Systems