Hoppa till sidans innehåll

Valbo AIF 10 juni Hagaströms IP

Resultat

2015-06-10
Långa banan (9 / 9) Tid Efter  
1. Gustav Nordström Gävle OK 43:00
2. Lasse Jansson Gävle OK 44:40 +1:40
3. Erik Boman Gävle OK 47:55 +4:55
4. Erik Sisell Gävle OK 49:09 +6:09
5. Carl Magnusson IFK Moras OK 57:26 +14:26
6. Patrik Ottosson Gävle OK 1:04:42 +21:42
7. Lars Lindgren OK Ödmården 1:06:19 +23:19
8. Ingemar Hägglund OK Ödmården 1:10:06 +27:06
9. Eric Hallner Ockelbo OK 1:17:20 +34:20
Mellanbanan (15 / 15) Tid Efter  
1. Rikard Karlsson Valbo AIF 47:55

2. Rasmus Täck OK Hammaren 48:53 +0:58  
3. Lars Spånberg Gävle OK 52:43 +4:48  
4. Robin Offermo Valbo AIF 54:06 +6:11  
5. Mats Hemström Gävle OK 55:16 +7:21  
6. Jens Åkerman Gävle OK 1:01:07 +13:12  
7. Linda Svensson Gävle OK 1:02:39 +14:44  
8. Ingela Eriksson Gävle OK 1:03:03 +15:08  
9. Jenny Johansson Valbo AIF 1:04:31 +16:36  
10. Stellan Täck OK Hammaren 1:08:01 +20:06  
11. Per Persson Gävle OK 1:09:02 +21:07  
12. Nils Ottosson Gävle OK 1:09:56 +22:01  
13. Jonatan Söderberg Gävle OK 1:17:42 +29:47  
14. Linda Eriksson Gävle OK 1:22:09 +34:14  
  Linn Bylars Forsa OK Utg.
Korta banan (23 / 23) Tid Efter  
1. Johan Andersson Valbo AIF 34:13  
2. Christine Sisell Gävle OK 39:38 +5:25  
3. Monica Boman Gävle OK 40:17 +6:04  
4. Ann-Sofie Täck OK Hammaren 43:31 +9:18  
5. Bengt Fröjdfeldt Gävle OK 44:26 +10:13  
6. Curt Jonasson Skutskärs OK 47:02 +12:49  
7. Stig-Göran Mårtensson Gävle OK 49:22 +15:09  
8. Alfred Liljeström Gävle OK 51:12 +16:59  
9. Karl-Ivar Hedberg Gävle OK 54:04 +19:51  
10. Lena Åbom Gävle OK 54:15 +20:02  
11. Ebba Ottosson Gävle OK 57:18 +23:05  
12. Solveig Svahn Ockelbo OK 58:31 +24:18  
13. Annika Gillgren Gävle OK 1:03:33 +29:20  
14. Pernilla Eriksson Gävle OK 1:03:39 +29:26  
15. Doris Wiberg Gävle OK 1:08:41 +34:28  
16. Sara Åbom Gävle OK 1:14:34 +40:21  
17. Andreas Selbherr Valbo AIF 1:16:14 +42:01  
18. Magnus Mejyr Gävle OK 1:16:38 +42:25  
19. Elke Wilke Tierps SOK 1:32:09 +57:56  
  Bengt Persson Gävle OK Utg.
  Sven-Åke Windahl Gävle OK Utg.
  Margaretha Lax Gävle OK Utg.
  Åke Lorestig Gävle OK Utg.
Nybörjarbanan (3 / 3) Tid Efter  
1. Lucas Söderberg Gävle OK 13:44  
2. Helena Liljeström Gävle OK 23:10 +9:26  
3. Andrea Offermo Valbo AIF 26:50 +13:06  
Motion kort (2 / 2) Tid Efter
1. Gunilla Mårtensson Gävle OK 45:49  
2. Anette Engström Valbo AIF 54:32 +8:43  
Motion lång (2 / 2) Tid Efter
1. Niklas Norling OK Ödmården 35:08  
2. Lars Åbom Gävle OK 57:29 +22:21  

 

Skapad av MeOS 3.2.481: 2015-06-10 20:51:54

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2020-09-01Dala Veteran-OL, Startgrupp 11 (Stängd)Korsnäs IF OK353Klubbanmälningslista
2020-09-02 - 2020-09-02Kretsträning Norra/Östra MölltorpIF Hagen
SOK Träff
282Klubbanmälningslista
2020-09-04 - 2020-09-04DM, natt, Örebro länÖrebro Läns OF
Askersunds OK
1382Klubbresultatlista
2020-09-05 - 2020-09-05OK Rodhen GåningsmyranOK Rodhen1431Klubbresultatlista
2020-09-05KM-Lång Västra skaraborgskretsenOK Klyftamo792Klubbresultatlista
2020-09-06DM, lång, GästriklandGävle OK17629Klubbresultatlista
2020-09-11 - 2020-09-11DM, natt, HälsinglandSöderhamns OK591Klubbresultatlista
2020-09-12DM, medel, GästriklandValbo AIF16423Klubbresultatlista
2020-09-13 - 2020-09-13Valbos nationellaValbo AIF1245Klubbresultatlista
2020-09-17Kretsmästerskap Sprint Norra KretsenOK Skogsstjärnan472Klubbanmälningslista
2020-09-19Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OK9611Klubbanmälningslista
2020-09-20Ostlöpet, medelFalköpings AIK OK4182Klubbstartlista
2020-09-20 - 2020-09-20Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OK441Klubbanmälningslista
2020-09-22 - 2020-09-22Dala Veteran-OLÅrsunda IF682Klubbanmälningslista
2020-09-26Svartåfejden, anmälan start lördag 26/9 12-13Mjölby OK502Klubbanmälningslista
2020-09-26ArosträffenVästerås SOK3613Klubbanmälningslista
2020-09-27Kolbotten-OL, start kl 12-13OK Tisaren22Klubbanmälningslista
2020-09-27 - 2020-09-27KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OK1802Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Valbo AIF - Orientering
Ludvigsbergsvägen 16
81831 Valbo

Besöksadress:
Ludvigsbergsvägen 16
81831 Valbo

Kontakt:
Tel: 026130056
E-post: This is a mailto link

Se all info