Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

VÖOL-dubbeln 13-14 augusti

18 JUL 2022 11:26
Lördagen den 13 augusti och söndagen den 14 augusti arrangerar vi två nationella medeldistanstävlingar i Rumsättra. Vi erbjuder deltagarna en helt nyritad karta framställd av Norrkartor.
  • Uppdaterad: 09 AUG 2022 15:41

Under tävlingsdagarna behöver vi hjälp av alla våra medlemmare för att kunna genomföra tävlingarna. Alltifrån att jobba vid starterna till att stå i markan och att hjälpa till på parkeringen m.m. Veckan innan kommer vi också att ha ett par arbetskvällar i klubbstugan och vi kommer att bygga upp tävlingsplatsen torsdag- fredag före tävlingarna.

Skriv i kommentarsfältet nedan när du kan ställa upp och vad du i första hand vill jobba med. Kom ihåg att det är viktigt att du ställer upp för att trygga klubbens ekonomi och att vi därmed kan fortsätta ha subventionerade startavgifter på tävlingarna vi deltar i. 

Jättebra om några kan baka till serveringen också /Jonas

Skribent: Peter Brunnberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Vallentuna-Össeby OL - Orientering
Christer Arksand, Ösby 35
18697 Brottby

Kontakt:
Tel: 0705352569
E-post: vallentuna.osseby.or...

Se all info