Vi närmar oss äntligen en normal inomhussäsong. Hurra! Vi börjar nu ha klart den interna fördelningen av träningstiderna även om det kan bli någon mindre tidsjustering. Läs mer om våra grupper och träningstider här.
-
-
Uppdaterad: 08 SEP 2021 16:51
Alla yngre grupper kör igång med sin verksamhet vecka 39 och Volleybompan söndag den 26/9. Sexmannagrupperna (damlaget och 06) har redan kört i gång.
Vi välkomnar varmt nya som "gamla" deltagare i våra barn- och ungdomsgrupper, både tjejer och killar. I de yngsta grupperna Volleybompa och Kidsvolley 15 vill vi att ni föranmäler er.
Information om de olika spelformerna, träningsgrupperna, kontaktuppgifter samt medlemsskap finns i toppmenyn dit du även kommer genom att klicka på länkarna nedan. Frågor kan du ställa till ledare i de respektive träningsgrupperna eller till
så skickas de vidare till rätt person.
Volleybompa (barn födda 2016-17) Föräldrar är själva ledare. Klicka vidare för mer information och anmälningslänk.
Kidsvolley-15 (ny grupp) Här sökes fler ledare. Kurs kommer att hållas en bit in i säsongen. Klicka vidare för mer information och anmälningslänk.
Kidsvolley-13/14 (splittras ev. på två åldersgrupper om ledare finnes) Här sökes fler ledare. Kurs kommer att hållas en bit in i säsongen.
Kidsvolley-12
Fyrmanna-11
Fyrmanna-09/10
Fyrmanna/sexmanna-07/08
Sexmanna-06
Division II damlaget
Anpassning pga Covid-19
Här avvaktar vi med med information. Som läget är nu verkar vi kunna återgå till våra ordinarie rutiner som vi hade innan pandemin.