Hoppa till sidans innehåll
km seniorer 2015

Klubbmästerskapen 2015

07 APR 2015 08:16
Under den senaste veckan har klubbmästerskapen i Våxtorp avgjorts. Ungdomsklasserna på träningstid och seniorerna under långfredagen.
  • Skapad: 07 APR 2015 08:16

Resultat från KM 2015:

 

Pojkar 8:                                       Pojkar 10:

1. Sebastian Folkesson               1. Teodor Svensson

2. Gabriel Shaker-Berkhu            2. Sebastian Folkesson

3. Filip Persson Sundqvist           3. Daniel Boon

4. Alex Cieslak                            4. Gabriel Shaker-Berkhu

5. Ahmad Akkouch                      5. Rasmus Larsen

                                                    6. Alex Cieslak

                                                    7. Ahmad Akkouch

                                                    8. Robin Nilsson

                                                    9. Anton Svensson

 

Pojkar 12:                                    Pojkar 14:

1. Victor Andersson                    1. Victor Andersson

2. Teodor Svensson                    2. Ville Jeppsson

3. Sebastian Folkesson              3. Teodor Svensson

4. Porjaj Tandrup                        4. Filip Petersson

5. Daniel Boon                            5. Sebastian Folkesson

6. Nattapon Phanichcharoen       6. Porjaj Tandrup

7. Rasmus Larsen                       7. Filip Persson Sundqvist

8. Julius Nilsson                          8. Rasmus Larsen

9. Robin Nilsson

10. Anton Svensson

 

Flickor 8:                                       Flickor 10: 

1. Linnéa Svensson                     1. Lovisa Löwgren

2. Tindra Auselius                        2. Tia Akkouch

3. Ellen Andersson                      3. Ida Larsson

                                                   4. Erica Larsson

                                                   5. Linnéa Svensson

                                                   6. Tindra Auselius

                                                   7. Ellen Andersson

 

Flickor 12:                                     Flickor 14: 

1. Lovisa Löwgren                        1. Nellie Ingemarsson

2. Ida Larsson                              2. Lovisa Löwgren

3. Fatima Akkouch

4. Tia Akkouch

5. Erica Larsson

 

Damjuniorer 17:                             Damsingel:

1. Ida Andersson                           1. Rebecca Andersson

2. Kajsa Persson                           2. Ida Andersson

3. Klara Eriksson                           3. Kajsa Persson

                                                     4. Klara Eriksson

 

Herrsingel:                                    Damdubbel:

1. Magnus Andersson                 1. Rebecca Andersson/Klara Eriksson

2. Malcolm From                         2. Ida Andersson/Kajsa Persson

3. Jonas Karlsson

4. Ida Andersson                          Herrdubbel:

5. Leif Johansson                        1. Malcolm From/Leif Johansson

6. Johnny Eriksson                      2. Magnus Andersson/Hans Albertsson

7. Rebecca Andersson                3. Rebecca Andersson/Ida Andersson

8. Hans Albertsson                      4. Johnny Eriksson/Jan Enocksson

9. Kajsa Persson                         5. Jonas Karlsson/Kajsa Persson

10. Kan Enocksson

11. Klara Eriksson

Skribent: Rebecca Andersson

Träningstider grupp B (ungdom):

Måndagar: 17:45-19:00

Torsdagar: 17:30-19:00

Träningstider grupp A (senior):

Måndagar: 19:00-21:00

Torsdagar: 19:00-21:00

Fredagar (frivilligt): 18:00-20:00


Postadress:
Våxtorps BOIS - Bordtennis
Jan Erik Eriksson, N Musikvägen 9
31275 Våxtorp

Kontakt:
Tel: 0705857836
E-post: jan-erik-eriksson@su...

Se all info