Resultat GuteGalan 19 juni 2011

   VIF Gute arrangerade på Gutavallen i Visby
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2011-06-19
1Hugo Jansson -92Glanshammar IF7,84Final
2Mattias Andersson -95Nyköpings BIS8,18Final
3Linus Nielsen -92Huddinge AIS8,67
4Ulf Almgren -65Vif Gute FI9,04
5Lars Lisspers -74Vif Gute FI9,80
6Ove Edlund -39Nyköpings BIS11,23

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Lasse Ohtamaa -80Väsby IK7,56Final
2Fredrik Svensson -80Visby atletklubb8,12Final
3Bo Jacobsson -72FGF Gotland8,66
4Anders Borg -66Nyköpings BIS10,30
5Per Krantz -68Nyköpings BIS10,35

    MÄN 60 M  HEAT 3    
1Linus Boyer -95Nyköpings BIS7,69Final
2Claes-Martin HanssonVAIS7,70Final
3Mattias Karlsson -72Nyköpings BIS8,69
4Thomas LivemoVAIS9,90
-Erik Larsson -80FGF GotlandDNS

    MÄN 60 M  FINAL    2011-06-19
1Hugo Jansson -92Glanshammar IF7,32
2Lasse Ohtamaa -80Väsby IK7,41
3Claes-Martin HanssonVAIS7,68
4Linus Boyer -95Nyköpings BIS7,77
5Fredrik Svensson -80Visby atletklubb8,00
6Mattias Andersson -95Nyköpings BIS8,16

    MÄN 800 M      2011-06-19
1André Kahlström -88Hammarby IF2.01,56
2Henrik Reintz -71Roma IF2.17,37
3Tommy Öhman -84Roma IF2.31,64
4Linus Nielsen -92Huddinge AIS2.36,16
-Sture Åhs -56Roma IFDNS
-Linus Boyer -95Nyköpings BISDNS

    MÄN LÄNGD      2011-06-19
1Lasse Ohtamaa -80Väsby IK6,88+3,66,62 +1,3
2Erik Larsson -80FGF Gotland6,82+3,9
3Linus Boyer -95Nyköpings BIS6,46+4,0
4Mattias Andersson -95Nyköpings BIS5,57+4,0
5Bo Jacobsson -72FGF Gotland5,42+4,3
6Linus Nielsen -92Huddinge AIS5,00+3,7
7Sture Åhs -56Roma IF3,78+3,2

    MÄN KULA      2011-06-19
1Erik Larsson -80FGF Gotland14,77
2Lasse Ohtamaa -80Väsby IK14,20
3Anders Göthberg -64Vif Gute FI10,70
4Linus Boyer -95Nyköpings BIS10,695.0
5Bo Jacobsson -72FGF Gotland10,50
6Mattias Andersson -95Nyköpings BIS9,975.0
7Mattias Karlsson -72Nyköpings BIS9,56
8Thomas LivemoVAIS8,92
9Tomas Holmstedt -64Nyköpings BIS8,71
10Per Krantz -68Nyköpings BIS8,65
11Eric Zetterman -92Huddinge AIS8,325.0
12Linus Nielsen -92Huddinge AIS8,306.0
13Anders Borg -66Nyköpings BIS7,28
14Ove Edlund -39Nyköpings BIS5,82

    MÄN 4x100 M      2011-06-19
1Jacob Boyer -Linus Boyer-Axel Seger-Mattias AnderssonNyköpings BIS49,58
2xxxxVisby Roma Hockey51,99
3Hampus Dargren-Adam Dahlberg-Wilmer Wiinamäki-Alexander StenbergVisby IBK52,54
4Henrik Reintz -Tommy Öhman-Stura Åhs-Joel ReintzRoma IF61,09
5Ove Edlund -Anders Borg-Pär Krantz-Mattias KarlssonNyköpings BIS62,88

    P15 60 M      2011-06-19
1Jacob Boyer -97Nyköpings BIS8,24
2Daniel Örevik -97Vif Gute FI8,28
3Axel Seger -96Nyköpings BIS8,55
4Oscar Eriksson -97Vif Gute FI8,95
5Tim Yngesjö -97Nyköpings BIS9,38

    P15 800 M      2011-06-19
1Jacob Boyer -97Nyköpings BIS2.34,35
2Viktor Almgren -97Vif Gute FI2.38,25
-Tim Yngesjö -97Nyköpings BISDNS

    P15 LÄNGD      2011-06-19
1Daniel Örevik -97Vif Gute FI5,32+3,9
2Oscar Eriksson -97Vif Gute FI3,90+3,9

    P15 KULA 4,0      2011-06-19
1Oscar Eriksson -97Vif Gute FI9,67
2Jacob Boyer -97Nyköpings BIS9,43
3mattias wihlborg -97Vif Gute FI8,77
4Axel Seger -96Nyköpings BIS8,72
5Tim Licke -97Nyköpings BIS7,19

    P15 4x100 M      2011-06-19
1Tim Licke -Tim Yngesjö-David Bergström-Gustaf BorgNyköpings BIS53,86

    P13 60 M      2011-06-19
1Gustaf Borg -98Nyköpings BIS8,21
2David Bergström -98Nyköpings BIS8,49
3Gustav Wessberg -98Vif Gute FI8,90
4Elias Ringbom -99Vif Gute FI10,03

    P13 LÄNGD ZON      2011-06-19
1Gustav Wessberg -98Vif Gute FI4,67+3,1
2Elias Ringbom -99Vif Gute FI4,12+5,4

    P13 KULA 3,0      2011-06-19
1Gustaf Borg -98Nyköpings BIS10,70
2David Bergström -98Nyköpings BIS10,50
3Gustav Wessberg -98Vif Gute FI6,02

    P11 60 M      
1Linus Örevik -00Vif Gute FI9,65
2Edvin Johnsson -00Vif Gute FI9,81
3Juliuz Lindgren de Flon -01Vif Gute FI9,87
4Christian wihlborg -01Vif Gute FI10,32
5Melvin HanssonVIF Gute11,26

    P11 800 M      2011-06-19
1Edvin Johnsson -00Vif Gute FI3.18,86
2Abbe Stenman -01ik tjelvar3.21,12
-Juliuz Lindgren de Flon -01Vif Gute FIDNS

    P11 LÄNGD ZON      2011-06-19
1Linus Örevik -00Vif Gute FI4,29+5,1
2Edvin Johnsson -00Vif Gute FI3,76+4,6
3Juliuz Lindgren de Flon -01Vif Gute FI3,45+3,9
4Christian wihlborg -01Vif Gute FI3,31+3,0
5Abbe Stenman -01ik tjelvar3,10+4,2
6Melvin HanssonVIF Gute2,82+4,8

    P11 KULA 2,0      2011-06-19
1Edvin Johnsson -00Vif Gute FI8,76
2Juliuz Lindgren de Flon -01Vif Gute FI6,98
3Christian wihlborg -01Vif Gute FI6,67
4Melvin HanssonVIF Gute4,78

    P9 60 M      2011-06-19
1Joel Reintz -02Roma IF10,40
2Emil Drugge-Stals -02Vif Gute FI10,80
3Linus Andersson -02ik tjelvar10,97
4Emil Lisspers -03Vif Gute FI14,02

    P9 800 M      2011-06-19
1Emil Drugge-Stals -02Vif Gute FI3.14,86
2Joel Reintz -02Roma IF3.15,28
3Malte Stenman -02ik tjelvar3.31,79

    P9 LÄNGD ZON      2011-06-19
1Emil Drugge-Stals -02Vif Gute FI3,27+3,1
2Linus Andersson -02ik tjelvar3,11+4,0
3Malte Stenman -02ik tjelvar2,72+3,7
4Emil Lisspers -03Vif Gute FI2,12+1,9

    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2011-06-19
1Karolina Lind -93Huddinge AIS8,82Final
2Josefine Brånn -94KFUM Örebro8,90
3Jennifer Hellgren -94Endre IF9,62
4Anna Gutenberg -81Roma IF10,71

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Lisa Sernbrandt -93Huddinge AIS8,46Final
2Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland8,64Final
3Emma Järlö -84Endre IF9,33
4Lilly Wizén -55Roma IF9,73
5Ulla Bodén -42Roma IF11,23

    KVINNOR 60 M  FINAL    2011-06-19
1Lisa Sernbrandt -93Huddinge AIS8,55
2Emilia Karlsson -97Nyköpings BIS8,56
3Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland8,618.6091
4Maja Almgren -98Vif Gute FI8,618.6093
5Karolina Lind -93Huddinge AIS8,82
-Sara Lennman -96Katrineholms SKDNS

    KVINNOR 800 M      2011-06-19
1Maria Jakobsson -81Endre IF2.41,65
2Lilly Wizén -55Roma IF2.42,29
3Erika Chytraeus -92Huddinge AIS2.44,31
4Josefine Holmert -89Endre IF2.47,49
5Camilla Eklund -83Endre IF2.48,22
6Åsa Edman -62Roma IF2.48,55
7Anna Gutenberg -81Roma IF3.47,39
-Berith Lindgren -51Roma IFDNF
-Ulla Bodén -42Roma IFDNF

    KVINNOR LÄNGD      2011-06-19
1Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland5,46+3,8
2Lisa Sernbrandt -93Huddinge AIS4,91+3,2
3Olivia Ruthström -92Endre IF4,47+2,4
4Josefine Brånn -94KFUM Örebro4,35+2,2
5Louise Ruthström -89Endre IF4,09+2,5
6Isabell Ruthström -93Endre IF3,92+3,3
7Josefin HanssonEndre IF3,84+3,5
8Anna Gutenberg -81Roma IF3,23+3,9
9Lilly Wizén -55Roma IF2,90+3,0

    KVINNOR KULA      2011-06-19
1Anete Seina -80Endre IF10,08
2Åsa Larsson -88Vif Gute FI9,66
3Erika Rosenqvist -91Endre IF8,76
4Ellinor Sundstrand -94FGF Gotland8,73
5Lisa Sernbrandt -93Huddinge AIS8,00
6Erika Chytraeus -92Huddinge AIS7,79
7Sabina Wedberg -79Endre IF7,49
8Karolina Lind -93Huddinge AIS7,17
9Josefin Hansson -89Endre IF7,12
10Ewa Jansson -83Endre IF6,87
11Sara Steen -95Endre IF6,76

    KVINNOR 4x100 M      2011-06-19
1Ellinor Sundstrand -Julia Livemo-Frida Pettersson-Maja AlmgrenVIF Gute57,85
2Marie Jakobsson-Ewa Jansson-Camilla Eklund-Emma JärlöEndre IF lag 259,10
3Olivia Ruthström -Isabelle Ruthström-Sara Steen-Erika RosenqvistEndre IF lag 159,56
4Lilly Wizén -Åsa Edman-Anne Gutenberg-Gabriella HejdströmRoma IF61,30

    F15 60 M      2011-06-19
1Emilia Karlsson -97Nyköpings BIS8,54
2Sara Lennman -96Katrineholms SK8,74
3Matilda Lundh -97Nyköpings BIS8,90
4Lisa Larsson -96Nyköpings BIS8,97

    F15 800 M      2011-06-19
1Julia Livemo -97Vif Gute FI3.24,92

    F15 LÄNGD      2011-06-19
1Emilia Karlsson -97Nyköpings BIS4,64+4,4
2Matilda Lundh -97Nyköpings BIS4,58+5,2
3Lisa Larsson -96Nyköpings BIS4,40+5,4
4Clara Grönberg -97Nyköpings BIS3,48+4,3

    F15 KULA 3,0      2011-06-19
1Sara Lennman -96Katrineholms SK11,32
2Lisa Larsson -96Nyköpings BIS8,40
3Emilia Karlsson -97Nyköpings BIS7,43
4Julia Livemo -97Vif Gute FI7,11
5Clara Grönberg -97Nyköpings BIS7,06

    F15 4x100 M      2011-06-19
1Matilda Lundh -Lisa Larsson-Clara Grönberg-Emilia KarlssonNyköpings BIS55,05

    F13 60 M      2011-06-19
1Maja Almgren -98Vif Gute FI8,66
2Maja Fagerholm -98Nyköpings BIS9,22
3Anna Haglund-Ståhl -98Nyköpings BIS9,32
4Victoria Hjelm -98Nyköpings BIS9,46
5Frida Pettersson -98Vif Gute FI9,48
6Sofia Krantz -99Nyköpings BIS10,14

    F13 LÄNGD ZON      2011-06-19
1Maja Almgren -98Vif Gute FI4,70+3,7
2Maja Fagerholm -98Nyköpings BIS4,27+4,4
3Victoria Hjelm -98Nyköpings BIS4,20+3,3
4Frida Pettersson -98Vif Gute FI4,12+5,6

    F13 KULA 2,0      2011-06-19
1Maja Fagerholm -98Nyköpings BIS8,74
2Victoria Hjelm -98Nyköpings BIS8,62
3Sofia Krantz -99Nyköpings BIS8,06
4Maja Almgren -98Vif Gute FI7,35
5Frida Pettersson -98Vif Gute FI7,26
6Anna Haglund-Ståhl -98Nyköpings BIS7,25

    F13 4x100 M      2011-06-19
1Maja Fagerholm-Anna Haglund-Sofia Krantz-Victoria HjelmNyköping BIS58,59

    F11 60 M      
1Wilma Gahnström -00Vif Gute FI9,87
2Julia Franzén -01Vif Gute FI10,58

    F11 800 M      2011-06-19
1Julia Franzén -01Vif Gute FI3.38,07
-Wilma Gahnström -00Vif Gute FIDNS

    F11 LÄNGD ZON      2011-06-19
1Wilma Gahnström -00Vif Gute FI3,78+4,5
2Fanny Lindström -01Vif Gute FI3,30+2,4
3Julia Franzén -01Vif Gute FI2,92+3,2

    F11 KULA 2,0      2011-06-19
1Wilma Gahnström -00Vif Gute FI5,73
2Johanna Jakobsson -01Vif Gute FI5,43
3Julia Franzén -01Vif Gute FI5,06

    F9 60 M      
1Fanny Ringbom -02Vif Gute FI11,01
2Bella Lindgren de Flon -03Vif Gute FI11,06
3Emma Andersson -02ik tjelvar12,45
-Fanny Lindström -01Vif Gute FI10,76F11

    F9 KULA 2,0      2011-06-19
1Fanny Ringbom -02Vif Gute FI4,63
2Bella Lindgren de Flon -03Vif Gute FI3,47

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram