Hoppa till sidans innehåll

Lag


 

Sabel lag / Sabre team 

1

GFK mix

SWE

Magnusson, Magnusson, Martinsson, Nicolaidis

2

Hellerup FK mix

DEN

Watson, Stutemeyer, Kjeldsen

3

World Class Superstars mix

FIN/DEN/USA

Roman, Jørgensen, Jørgensen, Ray

4

LUGI

SWE

Kyander, Lundquist, Konya

5

Roskilde FK

DEN

Shahrestani, Abrahamsen, Nilsen

6

ÖKSF

SWE

Lilja, Wiborgh, Nygren-Lindström

7

ETV Hamburg

GER

Janshen, Both, Abel

8

SWE-Skåne mix

SWE

Thorin, Josefsson, Hanell

 

Herrvärja lag / Men's epee team 

1

Njård Fekting

NOR

Torkildsen, Backer, Tarkovskij, Hillestad

2

SC Berlin

GER

Kirschen, Schünke, Behrendt, Weidemann       

3

Göteborgs FK

SWE

Ruth, Lindquist P, Johansson, Cagnotto

4

Bygdö FK / BF

NOR

Westrheim, Silgjerd, Svalheim

5

Bygdö FK 4

NOR

Kramarics, Piasecki, Skogheim

6

FFF

SWE

Moumen, Harmenberg, Gustavsson 

7

Djurgården

SWE

Kase, Lindbäck, Voigt

8

SAF

SWE

Nerell, Ingerdal, Nordgren

9

Kalmar FK mix

SWE/EST

Wikström U, Wikström E, Zuikov  

10

LUGI

SWE

Larsson, Troeng, Nilsson

11

MF 19 1

SWE

Lindehammer, Lischnewski, Nicolaidis, Navasardian

12

Hilleröd FK/Helsingör

DEN

Steffensen, Bjerg Lauritzen, Antvorskov, Danielsen

13

Hellerup FK

DEN

Barding, Jörgensen Ph, von der Osten, Jörgensen Pa

14

TapErä mix

FIN

Sarpola, Vertanen, Blagoev 

15

FIN-Air Force

FIN

Koroknay-Pál, Pulli, Rosenlund, Elonen

16

Abandon

 

 

17

Linköpings FK

SWE

Danielson, Källenäs, Törnqvist

18

MF 19 2

SWE

Garancsi, Törn Almö, von Seth

19

JAF

DEN

Pedersen, Møller Madsen, Jacobsen

20

OSI

NOR

Cao, Irgens, Reinholt Aas

21

OSC Berlin

GER

Knoblau, Vandieken, Walter

22

ETV Hamburg

GER/SWE

Abel, Wendt, Lindqvist J

23

Berliner FC

GER/NZL

Hellfaier, Rosenstock, Thomsen

24

Entente Geniale

GBR

Farhan, Rugheimer, Dervailly

25

Ystads FK

SWE

Kotai, Malmquist, Nilsson

 

Damvärja lag / Women's epee team 

1

Estland 2

EST

Embrich, Aleksejeva, Kohv, Kuusk   

2

SWE

SWE

Haarlem, Larsson S, Bergdahl, Samuelsson

3

FIN 

FIN

Kaisalo, Fabian, Hämäläinen

4

SC Berlin mix

GER

Kirschen, Friebe, Høtoft

5

Estland 1

EST

Koit, Zuikova J, Zuikova A 

6

GFK mix

SWE

Gars, Martinsson, Strand, Wester

7

Bygdö FK

NOR

Fossum, Piasecka, Klafstad

8

FKT mix

DEN

Rendemann, Aabech, Hooge, Spør

9

KFK mix

SWE

Westman S, Westman N, Sjögren

10

FIN mix

FIN

Krekelä, Lehtonen, Lumme

11

FFF mix

SWE

Skuncke, Örneving, Bæcklund, Persson

12

LFK/GoFK

SWE

Isaksson, Pettersson, Warvsten

13

SWE/DEN mix

SWE

Elkjær Kristensen, Hansson, Ekman

14

NOR mix

NOR

Molka-Danielsen, Valøy, Waller

Uppdaterad: 25 SEP 2009 17:43 Skribent: Hans Wahl

Postadress:
Ystads FK - Fäktning
Pilgränd 3
27142 Ystad

Besöksadress:
Pilgränd 3
27142 Ystad

Kontakt:
Tel: 0701110093
E-post: This is a mailto link

Se all info