Hoppa till sidans innehåll

Värja herrar lag


 Rank  Name  Country
 1   HFK HELLERUP   DEN
 2   UF UPPSALA   SWE
 3   KF99 KUNGSBACKA   SWE
 4   HAVERSTOCK FC   GBR
 5   SUEDE   SWE
 6   DIF STOCKHOLM   SWE
 7   FFF STOCKHOLM   SWE
 8   NJÅRD OSLO   NOR
 9   BF BERGEN   NOR
 10   EIMSBÜTTELER TV   GER
 11   STG OBERLAND   GER
 12   SSIF STOCKHOLM   SWE
 13   TRURO FENCING CLUB   GBR
 14   KFK KALMAR   SWE
 15   YORKSHIRE   GBR
 16   UF UPPSALA II   SWE
 17   MF19 MALMÖ   SWE
 18   AFF GÖTEBORG   SWE
 19   I2 KARLSTAD   SWE
 20   HGIF HALMSTAD   SWE
 21   FM MIXED   SWE
 22   YFK YSTAD   SWE
 23   NJÅRD OSLO II   NOR
 24   EIMSBÜTTELER TV II   GER
 25   FECHTAKADEMIE RAVENSBURG   GER

 

    Tableau de 32     Tableau de 16
 FFF STOCKHOLM   SWE  
          FFF STOCKHOLM 
32                              
            FFF STOCKHOLM 
17   AFF GÖTEBORG   SWE          45/26
          STG OBERLAND 
16   STG OBERLAND   GER     45/22
 
 TRURO FENCING CLUB   GBR
          TRURO FENCING CLUB 
24   FECHTAKADEMIE RAVENSBURG   GER     45/26
            UF UPPSALA 
25   FM MIXED             45/24
          UF UPPSALA 
 UF UPPSALA   SWE     45/30
 
 KF99 KUNGSBACKA   SWE
          KF99 KUNGSBACKA 
28          
            KF99 KUNGSBACKA 
21   EIMSBÜTTELER TV II   GER          45/37
          UF UPPSALA II 
12   UF UPPSALA II   SWE     45/34
 
13   EIMSBÜTTELER TV   GER
          EIMSBÜTTELER TV 
20   NJÅRD OSLO II   NOR     45/20
            DIF STOCKHOLM 
29                45/27
          DIF STOCKHOLM 
 DIF STOCKHOLM   SWE    
 
 HAVERSTOCK FC   GBR
          HAVERSTOCK FC 
30          
            HAVERSTOCK FC 
19   HGIF HALMSTAD   SWE          45/29
          SSIF STOCKHOLM 
14   SSIF STOCKHOLM   SWE     45/32
 
11   YORKSHIRE   
          YORKSHIRE 
22   I2 KARLSTAD   SWE     45/22
            NJÅRD OSLO 
27                45/26
          NJÅRD OSLO 
 NJÅRD OSLO   NOR    
 
 BF BERGEN   NOR
          BF BERGEN 
26          
            HFK HELLERUP 
23   YFK YSTAD   SWE          42/34
          HFK HELLERUP 
10   HFK HELLERUP   DEN     45/12
 
15   KFK KALMAR   SWE
          KFK KALMAR 
18   MF19 MALMÖ   SWE     45/35
            SUEDE 
31                45/22
          SUEDE 
 SUEDE   SWE    

 

    Tableau de 8     Semi-finals   Final
 FFF STOCKHOLM   SWE  
          UF UPPSALA 
 UF UPPSALA   SWE     45/42
            UF UPPSALA 
 KF99 KUNGSBACKA   SWE          45/28
          KF99 KUNGSBACKA      
 DIF STOCKHOLM   SWE     45/44     
              HFK HELLERUP 
 HAVERSTOCK FC   GBR            45/31
          HAVERSTOCK FC      
 NJÅRD OSLO   NOR     45/42     
            HFK HELLERUP 
 HFK HELLERUP   DEN          45/34
          HFK HELLERUP 
 SUEDE   SWE     45/30

 

    Third place
 KF99 KUNGSBACKA   SWE  
          KF99 KUNGSBACKA 
 HAVERSTOCK FC   GBR     43/40

 

    Tableau 5-8 de 4     5e place
 FFF STOCKHOLM   SWE  
          DIF STOCKHOLM 
 DIF STOCKHOLM   SWE     45/38
            SUEDE 
 NJÅRD OSLO   NOR          45/42
          SUEDE 
 SUEDE   SWE     45/38

 

    7e place
 FFF STOCKHOLM   SWE  
          FFF STOCKHOLM 
 NJÅRD OSLO   NOR     45/37

 

    Tableau 9-16 de 8     Tableau 9-16 de 4   9e place
 STG OBERLAND   GER  
          STG OBERLAND 
 TRURO FENCING CLUB   GBR     40/39
            EIMSBÜTTELER TV 
 UF UPPSALA II   SWE          45/34
          EIMSBÜTTELER TV      
 EIMSBÜTTELER TV   GER     45/29     
              BF BERGEN 
 SSIF STOCKHOLM   SWE            45/40
          SSIF STOCKHOLM      
 YORKSHIRE        45/35     
            BF BERGEN 
 BF BERGEN   NOR          45/37
          BF BERGEN 
 KFK KALMAR   SWE     45/42

 

    11e place
 STG OBERLAND   GER  
          STG OBERLAND 
 SSIF STOCKHOLM   SWE     45/38

  

    Tableau 13-16 de 4     13e place
 TRURO FENCING CLUB   GBR  
          TRURO FENCING CLUB 
 UF UPPSALA II   SWE     45/39
            TRURO FENCING CLUB 
 YORKSHIRE             45/44
          KFK KALMAR 
 KFK KALMAR   SWE     45/37

 

    15e place
 UF UPPSALA II   SWE  
          YORKSHIRE 
 YORKSHIRE        45/43

 

Place 17-24

    Tableau de 17-32     Tableau de 17-24
  Tableau de 17-20   17e place
7
 AFF GÖTEBORG   SWE  
          AFF GÖTEBORG 
32
                            
            AFF GÖTEBORG 
25
 FM MIXED             43/41
          FM MIXED      
24
 FECHTAKADEMIE RAVENSBURG   GER     45/30     
              AFF GÖTEBORG 
21
 I2 KARLSTAD   SWE            45/33
          I2 KARLSTAD           
28
                  
            I2 KARLSTAD      
29
              45/34     
          NJÅRD OSLO II        
20
 NJÅRD OSLO II   NOR           
                MF19 MALMÖ 
19
 HGIF HALMSTAD   SWE              45/33
          HGIF HALMSTAD        
30
               
            HGIF HALMSTAD      
27
              40/39     
          EIMSBÜTTELER TV II           
22
 EIMSBÜTTELER TV II   GER              
              MF19 MALMÖ 
23
 YFK YSTAD   SWE            45/35
          YFK YSTAD      
26
             
            MF19 MALMÖ 
31
              45/43
          MF19 MALMÖ 
18
 MF19 MALMÖ   SWE    

 

    19e place
1
 I2 KARLSTAD   SWE  
          I2 KARLSTAD 
 2  HGIF HALMSTAD   SWE     45/35

 

    Tableau 20-24     20e place
 FM MIXED     
          FM MIXED 
 NJÅRD OSLO II   NOR     45/26
            FM MIXED 
 EIMSBÜTTELER TV II   GER          45/35
          YFK YSTAD 
 YFK YSTAD   SWE     45/42

 

   22e place
 NJÅRD OSLO II   NOR  
          NJÅRD OSLO II 
 EIMSBÜTTELER TV II   GER     45/34

 

Uppdaterad: 04 JUN 2014 18:06 Skribent: Hans Wahl

Postadress:
Ystads FK - Fäktning
Pilgränd 3
27142 Ystad

Besöksadress:
Pilgränd 3
27142 Ystad

Kontakt:
Tel: 0701110093
E-post: This is a mailto link

Se all info