Hoppa till sidans innehåll

Tidigare final segrare Sparbanken Syd Open


TIDIGARE FINAL SEGRARE - 50 M
 
  LIGG      STÄLLN
1998  Kim Jönsson  Marcus Ljungqvist
  Svedala-Börringe  Svedala-Börringe
  336 p  326 p
 
1999  Emil Svensson  Göran Yngvard
  Össjö  Furulund
  345 p  325 p
 
2000  Victor Bohman  Magnus Jansen
  Ystad  Svalöv
  341 p  325 p
 
2001  K 11-13  K 15-17  SEN
  Sam Andersson  Patrik Andreasson  Ingemar Månsson  
  Dagstorp  Ystad  Helsingborg    
  148 p  145 p  140 p  
 
2002     Mikael Nilsson  Sam Andersson  Kim Jönsson  Ingela Nygren
  Dagstorp  Dagstorp  Svedala  Åkarp
  143 p  145 p  133 p  138 p
 
2003  Johan Christensson  Sam Andersson  Kim Jönsson  Marie Jannesson
  Vellinge  Dagstorp  Svedala  Össjö
  146 p  147 p  136 p  140 p
 
2004  Johan Christensson  Helena Månsson  Patrik Andreasson  Magnus Thellander
  Vellinge  L.Harrie  Ystad  Växjö
  145 p  148 p  136 p  141 p
 
2005  Robin Hall  Viktor Webeklint  Patrik Andreasson  Dan Söderdal
  Vellinge  Staffanstorp  Ystad  Brönnestad
  145 p  146 p  141 p  140 p
 
2006  Sofie Hansson  Robin Hall  Henrik Bengtsson  Fredrik Löfvander
  Ystad  Vellinge  Svedala  Dagstorp-Lilla H
  149 p  145 p  135 p  142 p
 
2007  Sarah Nilsson  Zebastian Lindahl  Helena Månsson  Mikael Fors
  Ystad  Svedala  Dagstorp-L:a H  Ale
  145 p  148 p  135 p  139 p
          
2008  Andreas Christensson Peter Nilsson  Gustav Engqvist  Göthe Corneliusson
  Vellinge     Löberöd  Brönnestad  Svedala
  148 p    145 p  131 p  140 p 
         
 
 
2009  Johan Gränsbo  Marcus Madsen  Sussie Rönnemyr  Göte Corneliusson
  Falsterbo-Vellinge  Malmö-Lund  Svedala-Börringe  Svedala-Börringe
  148 p  145 p  138 p  138 p

 

2010 Final KL 11-13  Timmy Jerslström        Åkarp                    146p

2010 Final KL 15-17  Andreas Christiansson  Falsterbo-Wellinge  147p

2010 Final K Sen      Max Fagerberg             Falsterbo-Wellinge  137p

2010 Final Elit          Patrik Andreasson        Ystad                     139p

2010 JSM                Emma Persson             Hylltofta                 139p

 

2011 Final KL11-15 Hampus Bokelund         Össjö                     145p

2011 Final KL15-70 Katrine Hansson            Öved-Östraby         149p

2011 Final K 1-70  Berit Olssson                 Öved-östraby          144p

 

2012 Final KL9-11  Emil Persson                 Löberöd                   139p

2012 Final KL13-15 Cecillia Andersson        Trelleborg               147p

2012 Final KL17-75 Jan-Ola Olsson             Öved- Östraby        147p

2012 Final K 1-75   Patrik Andreasson        Ystad                        140p

 

2013 Final KL 9-11 Villiam Eksten Falsterbo Wellinge                 146p

2013 Final KL 13-15 Niklas Jogmark Falsterbo Wellinge             149p

2013 Final KL1-KL75 Henrik Bengtsson Svedala Börringe          150p

2013 Final K1-K75 Mattias Jogmark Falsterbo Wellinge              143p

 

2014 Final KL-9-11 Elias Persson Skurup                                    145p

2014 Final KL-13-15 Niklas Jogmark Falsterbo-Vellinge              148p

2014 Final KL-1-75 Göte Corneliusson Svedala-Börringe            147p

2014 Final KS1-75 Andreas Christensson Falsterbo-Vellinge      143p

 

                                                                           

 

 

 

 
 
   

Uppdaterad: 06 SEP 2015 13:11 Skribent: Jonas Rönn Nils Olsson

Stöd vår förening & anslut dig
till vår förening hos Svenska Spel.

Tävlingskalendern

 

Sponsorer:

 Sparbanken Syd logga

 

YAlogotype

E-post till webmaster

besöksräknare 

Postadress:
Ystads SG - Skyttesport
Roger Nilsson, Saritslövsvägen 43
27433 Skurup

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info