Hoppa till sidans innehåll

Klubbrekord


  KLUBBREKORD I YSTADS SS TOM 2015-09-01
50 m frisim Damer 25 m 26.73 Dinah Jönsson 2015
  Herrar 25 m 23.94 Robbin Steén 2010
  Damer 50 m 27.55 Dinah Jönsson 2014
  Herrar 50 m 24.51 Hampus Olsson 2013
         
100 m frisim Damer 25 m 57.81 Linda Jönsson 2006
  Herrar 25 m 51.68 Robbin Steén 2007
  Damer 50 m 59.95 Malin Olsson 1996
  Herrar 50 m 53.09 Mikael Örn 1980
         
200 m frisim Damer 25 m 2.03,54 Linda Jönsson 2005
  Herrar 25 m 1.51,95 Robbin Steén 2009
  Damer 50 m 2.07,42 Linda Jönsson 2005
  Herrar 50 m 1.54.65 Mikael Örn 1980
         
400 m frisim Damer 25 m 4.15.27 Linda Jönsson 2006
  Herrar 25 m 3.58.81 Richard Johansson 1985
  Damer 50 m 4.25.36 Linda Jönsson 2004
  Herrar 50 m 4.03.51 Mattias Thuresson 1995
         
800 m frisim Damer 25 m 8.43.29 Maria Öberg 2000
  Herrar 25 m 8.18.91 Richard Johansson 1986
  Damer 50 m 9.03.76 Linda Jönsson 2006
  Herrar 50 m 8.30.65 Richard Johansson 1984
         
1500 m frisim Damer 25 m 16.58.70 Linda Jönsson 2004
  Herrar 25 m 15.44.79 Richard Johansson 1986
  Damer 50 m 17.20.71 Linda Jönsson 2006
  Herrar 50 m 16.38.58 Richard Johansson 1986
         
50 m bröstsim Damer 25 m 33.28 Therese Ek 2008
  Herrar 25 m 28.97 Elias Lindskog 2008
  Damer 50 m 34.18 Therese Ek 2008
  Herrar 50 m 30.23 Joakim Tell 2004
         
100 m bröstsim Damer 25 m 1.11.40 Therese Ek 2008
  Herrar 25 m 1.02.12 Elias Lindskog 2008
  Damer 50 m 1.13.79 Therese Ek 2008
  Herrar 50 m 1.05.56 Joakim Tell 2008
         
200 m bröstsim Damer 25 m 2.31.48 Therese Ek 2008
  Herrar 25 m 2.14.25 Elias Lindskog 2008
  Damer 50 m 2.35.61 Therese Ek 2009
  Herrar 50 m 2.21.48 Martin Glifberg 2010
         
50 m ryggsim Damer 25 m 28.59 Eljena Knutsson 2011
  Herrar 25 m 27.04 Sebastian Persson 2005
  Damer 50 m 29.64 Eljena Knutsson 2012
  Herrar 50 m 28.78 Sebastian Persson 2005
         
100 m ryggsim Damer 25 m 1.01.13 Eljena Knutsson 2011
  Herrar 25 m 57.09 Fredrik Lundin 1996
  Damer 50 m 1.04.08 Eljena Knutsson 2012
  Herrar 50 m 1.00.73 Anton Rosén 2009
         
200 m ryggsim Damer 25 m 2.11.93 Eljena Knutsson 2011
  Herrar 25 m 2.04.67 Fredrik Lundin 1991
  Damer 50 m 2.17.51 Eljena Knutsson 2009
  Herrar 50 m 2.07.33 Fredrik Lundin 1992
         
50 m fjärilsim Damer 25 m 27.81 Malin Strömberg 1992
  Herrar 25 m 25.17 Sebastian Persson 2005
  Damer 50 m 28.48 Malin Strömberg 1995
  Herrar 50 m 25.64 Sebastian Persson 2005
         
100 m fjärilsim Damer 25 m 1.01.07 Malin Strömberg 1992
  Herrar 25 m 55.04 Robbin Steén 2009
  Damer 50 m 1.01.91 Malin Strömberg 1992
  Herrar 50 m 56.89 Robbin Steén 2009
         
200 m fjärilsim Damer 25 m 2.14.45 Malin Strömberg 1992
  Herrar 25 m 1.58.96 Fredrik Lundin 1995
  Damer 50 m 2.17.21 Malin Strömberg 1991
  Herrar 50 m 2.02.46 Fredrik Lundin 1995
         
200 m medley Damer 25 m 2.17.85 Linda Jönsson 2005
  Herrar 25 m 2.03.08 Fredrik Lundin 1995
  Damer 50 m 2.22.81 Veronika Svensson 1990
  Herrar 50 m 2.08.44 Fredrik Lundin 1995
         
400 m medley Damer 25 m  4.45.16 Linda Jönsson 2006
  Herrar 25 m 4.14.62 Fredrik Lundin 1995
  Damer 50 m 4.56.37 Linda Jönsson 2004
  Herrar 50 m 4.26.60 Fredrik Lundin 1996
         
4 x 100 frisim Damer 25 m 3.57.95 Malin Ericsson 2009
      Sanna Rosén  
      Eljena Knutsson  
      Jenny Eliasson  
  Herrar 25 m 3.32.04 Mattias Thuresson 1996
      Joakim Mårtensson  
      David Landgren  
      Carl Gårdmark  
  Damer 50 m 4.02.64 Malin Olsson 1996
      Carin Andersson  
      Malin Strömberg  
      Caroline Andersson  
  Herrar 50 m 3.36.59 Robbin Steén 2009
      Joakim Tell  
      Martin Glifberg  
      Anton Rosén  
         
4 x 200 m frisim Damer 25 m 8.25.11 Maria Öberg 1999
      Caroline Andersson  
      Carin Andersson  
      Jenny Lööf  
  Herrar 25 m 7.41.28 Mattias Thuresson 1996
      Fredrik Lundin  
      Joakim Mårtensson  
      David Landgren  
  Damer 50 m 8.41.11 Malin Olsson 1996
      Veronika Svensson  
      Carin Andersson  
      Caroline Andersson  
  Herrar 50 m 7.55.52 Martin Glifberg 2009
      Robbin Stéen  
      Anton Rosén  
      Johan Ek  
         
4 x 100 m medley Damer 25 m 4.25.07 Jenny Lööf 1998
      Josefin Lindgren  
      Caroline Andersson  
      Maria Öberg  
  Herrar 25 m 3.50.91 Anton Rosén 2008
      Elias Lindskog  
      Robbin Steén  
      Emil Eliasson  
  Damer 50 m 4.27.76 Veronika Svensson 1995
      My Rohwedder  
      Malin Strömberg  
      Malin Olsson  
  Herrar 50 m 4.01.64 Anton Rosén 2009
      Joakim Tell  
      Robbin Steén  
      Emil Eliasson  
Uppdaterad: 09 SEP 2015 10:37 Skribent: Roland Olsson

Postadress:
Ystads SS - Simidrott
Oskarsgatan 3 c
27140 Ystad

Besöksadress:
Oskarsgatan 3 c
27140 Ystad

Kontakt:
Tel: 041172710
Fax: 041117132
E-post: This is a mailto link