Hoppa till sidans innehåll

Resultat - Lördag


Resultat  Veteraner  60m (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Thomas Nilsson 1974 Hässleholms AIS 7,91 7,47  
2 Martin Pålsson 1975 Heleneholms IF 7,87 7,49  
3 Ammar Hammoud 1975 Åhus FIK 8,36 7,96  
4 Lars Hallberg 1970 Hässleholms AIS 8,69 7,97  
             
Resultat  Veteraner  60m (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Johan Müllern-Aspegren 1972 Hässleholms AIS 8,43 7,85  
2 Magnus Liwestam/Persson 1970 Åhus FIK 8,84 8,11  
3 Gunnar Elvingsson 1963 Åhus FIK 9,73 8,43  
4 Pontus Nilsson 1972 Åhus FIK 9,24 8,60  
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Thomas Nilsson 1974 Hässleholms AIS 7,91 7,47  
2 Martin Pålsson 1975 Heleneholms IF 7,87 7,49  
3 Johan Müllern-Aspegren 1972 Hässleholms AIS 8,43 7,85  
4 Ammar Hammoud 1975 Åhus FIK 8,36 7,96  
5 Lars Hallberg 1970 Hässleholms AIS 8,69 7,97  
6 Magnus Liwestam/Persson 1970 Åhus FIK 8,84 8,11  
7 Gunnar Elvingsson 1963 Åhus FIK 9,73 8,43  
8 Pontus Nilsson 1972 Åhus FIK 9,24 8,60  
             
Resultat  Vet Höjdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Magnus Liwestam/Persson 1970 Åhus FIK 145 169  
2 Pontus Nilsson 1972 Åhus FIK 145 165  
3 Åke Norén 1964 Åhus FIK 130 161  
4 Johan Müllern-Aspegren 1972 Hässleholms AIS 140 159  
5 Ammar Hammoud 1975 Åhus FIK 140 155  
  Fredrik Lindvall 1967 Ystads IF Friidrott DNS    
             
Resultat  Veteraner Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Gösta Kastor 1948 Klippans SK 10,82 16,45  5kg
2 Lars Hallberg 1970 Hässleholms AIS 11,03 14,05  7,26kg
3 Jonas Sjöstrand 1965 Hässleholms AIS 9,94 11,40  7.26kg
4 Magnus Liwestam/Persson 1970 Åhus FIK 9,91 11,03  7.26kg
5 Åke Norén 1964 Åhus FIK 7,42 8,68  7.26kg
6 Ammar Hammoud 1975 Åhus FIK 8,12 8,34  7.26kg
7 Pontus Nilsson 1972 Åhus FIK 7,45 8,02  7.26kg
  Fredrik Lindvall 1967 Ystads IF Friidrott DNS    
             
Resultat  Veteraner Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Lars Hallberg 1970 Hässleholms AIS 4,69 5,53  
2 Magnus Liwestam/Persson 1970 Åhus FIK 4,30 5,07  
3 Ammar Hammoud 1975 Åhus FIK 4,51 5,01  
4 Pontus Nilsson 1972 Åhus FIK 4,15 4,78  
5 Jonas Sjöstrand 1965 Hässleholms AIS 3,17 3,98  
  Fredrik Lindvall 1967 Ystads IF Friidrott DNS    
             
Resultat  Pojkar 13 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Mattias Andersson 2003 Öresund FK 10,75 1  
2 Jonathan Janzen 2003 Hässleholms AIS 11,51 2  
3 Samuel Ekelund 2003 Eslövs AI 11,87 3  
4 Herman Nilsson 2003 Eslövs AI 11,91    
             
Resultat  Pojkar 13 Höjdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Jonathan Janzen 2003 Hässleholms AIS 141 1  
2 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 121 2  
3 Horst Krewald 2003 Åhus FIK DNS    
             
Resultat  Pojkar 12 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Edvin Assarsson 2004 Eslövs AI 9,80 1 InDoor Rekord 
2 Gustav Nylander 2004 Malmö AI 10,28 2  
3 Erik Blomgren 2004 KA 2 IF 11,77    
             
Resultat  Pojkar 12 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Erik Blomgren 2004 KA 2 IF 7,65    
2 Lukas Lindbladh 2004 Åhus FIK 7,08 1  
3 Simon Liedholm 2004 KFUM Kristianstad 5,97 2  
4 Viktor Sällberg 2004 Åhus FIK 5,09 3  

Joseph Lindvall 2004 Ystads IF Friidrott DNS    
             
Resultat  Pojkar 12 Stavhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Erik Blomgren 2004 KA 2 IF 190    
2 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 160 1  
3 Gustav Karlström 2005 Åhus FIK 140 2  
4 Texas Andersson 2004 Åhus FIK 120 3  
  Joseph Lindvall 2004 Ystads IF Friidrott DNS    
  Lukas Lindbladh 2004 Åhus FIK DNS    
             
Resultat  Pojkar 11 60m (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 9,33    
2 Alexander Ekelund 2005 Klippans FK 10,02    
3 Elliot Hemborg 2005 KFUM Kristianstad 10,02    
4 Edwin Falkstrand 2005 Hässleholms AIS 10,36    
5 Jakob Romberg 2005 Hässleholms AIS 10,54    
             
Resultat  Pojkar 11 60m (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Gunnar Enev 2006 Klippans FK 9,69    
2 Erik Petersson 2006 Hässleholms AIS 9,77    
3 Filip Wattman 2006 Klippans FK 9,82    
4 Elias Wallin 2006 KFUM Kristianstad 10,46    
5 Hugo Bylund 2006 Hässleholms AIS 10,59    
             
Resultat  Pojkar 11 60m (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 9,74    
2 Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS 10,05    
3 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 10,18    
4 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 10,57    
5 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 10,72    
             
Resultat  Pojkar 11 60m (Heat 4)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 9,13    
2 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 9,33    
3 Sebastian Karlsson 2005 Hässleholms AIS 10,85    
4 Tim Olsson 2005 Klippans FK 11,79    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 9,13    
2 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 9,33    
3 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 9,33    
4 Gunnar Enev 2006 Klippans FK 9,69    
5 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 9,74    
6 Erik Petersson 2006 Hässleholms AIS 9,77    
7 Filip Wattman 2006 Klippans FK 9,82    
8 Alexander Ekelund 2005 Klippans FK 10,02    
9 Elliot Hemborg 2005 KFUM Kristianstad 10,02    
10 Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS 10,05    
11 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 10,18    
12 Edwin Falkstrand 2005 Hässleholms AIS 10,36    
13 Elias Wallin 2006 KFUM Kristianstad 10,46    
14 Jakob Romberg 2005 Hässleholms AIS 10,54    
15 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 10,57    
16 Hugo Bylund 2006 Hässleholms AIS 10,59    
17 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 10,72    
18 Sebastian Karlsson 2005 Hässleholms AIS 10,85    
19 Tim Olsson 2005 Klippans FK 11,79    
             
Resultat  Pojkar 11 60m A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 9,01    
2 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 9,31    
3 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 9,33    
4 Gunnar Enev 2006 Klippans FK 9,52    
5 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 9,62    
6 Erik Petersson 2006 Hässleholms AIS 9,78    
             
Resultat  Pojkar 11 60m h (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 12,34    
2 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 13,12    
3 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 14,18    
4 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 15,91    
             
Resultat  Pojkar 11 60m h (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 11,60    
2 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 12,80    
3 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 12,89    
4 Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS DNS    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 11,60    
2 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 12,34    
3 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 12,80    
4 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 12,89    
5 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 13,12    
6 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 14,18    
7 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 15,91    
  Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS DNS    
             
Resultat  Pojkar 11 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 11,30   InDoor Rekord
2 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 12,14    
3 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 12,83    
4 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 13,27    
4 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 13,27    
5 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 14,16    
             
Resultat  Pojkar 11 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 8,48    
2 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 8,30    
3 Gunnar Enev 2006 Klippans FK 7,79    
4 Jakob Romberg 2005 Hässleholms AIS 7,39    
5 Alexander Ekelund 2005 Klippans FK 7,19    
6 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 7,10    
7 Gustav Karlström 2005 Åhus FIK 6,79    
8 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 6,27    
9 Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS 5,51    
10 Tim Olsson 2005 Klippans FK 5,23    
11 Elias Wallin 2006 KFUM Kristianstad 5,04    
12 Hugo Bylund 2006 Hässleholms AIS 4,81    
13 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 4,57    

Albin Vokk 2006 Hörby AIF DNS    

Leo Göransson 2005 Ängelholms IF DNS    
             
Resultat  Pojkar 11 Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Ted Andersson 2005 Hässleholms AIS 4,32    
2 Simon Johansson 2005 KA 2 IF 4,01    
3 Algot Hallberg 2005 Hässleholms AIS 3,84    
4 Leo Göransson 2005 Ängelholms IF 3,79    
5 Erik Petersson 2006 Hässleholms AIS 3,39    
6 Edwin Falkstrand 2005 Hässleholms AIS 3,38    
7 Jakob Romberg 2005 Hässleholms AIS 3,35    
8 Filip Wattman 2006 Klippans FK 3,35    
9 Linus Lindberg 2006 Åhus FIK 3,30    
10 Ludwig Müllern-Aspegren 2006 Hässleholms AIS 3,24    
11 Max Gavelfält 2005 Åhus FIK 3,23    
12 Alexander Ekelund 2005 Klippans FK 3,21    
13 Sebastian Karlsson 2005 Hässleholms AIS 3,19    
14 Hugo Bylund 2006 Hässleholms AIS 3,12    
15 Tim Olsson 2005 Klippans FK 2,77    
16 Elias Wallin 2006 KFUM Kristianstad 2,72    
17 Ludwig Lasses 2005 Åhus FIK 2,49    

Albin Vokk 2006 Hörby AIF DNS    

Elliot Hemborg 2005 KFUM Kristianstad DNS    

Gustav Karlström 2005 Åhus FIK DNS    

Gustav Thörnqvist 2005 Klippans FK DNS    
             
Resultat  Pojkar 9 60m (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Filip Lindbladh 2007 Åhus FIK 9,62    
2 Felix Lundberg 2008 Simrishamns AIF 10,63    
3 Erik Björk 2007 Klippans FK 10,83    
4 Charlie Nilsson 2008 KFUM Kristianstad 10,89    
5 Emilio Olofsson 2008 Hässleholms AIS 11,17    
6 Anton Vokk 2008 Hörby AIF 13,15    
             
Resultat  Pojkar 9 60m (Heat 2)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Ivano Bevanda 2007 Eslövs IF 9,36    
2 Fritz Andersson 2008 Åhus FIK 10,87    
3 Nelis Nyberg Pronk 2007 Hörby AIF 11,55    
4 Ludvig Hallberg 2008 Hässleholms AIS 11,79    
5 Ludvig Lundblom 2007 IFK Lund 12,01    
             
Resultat  Pojkar 9 60m (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Oskar Nilsson 2007 Åhus FIK 10,82    
2 Oliver Säfström 2008 Hässleholms AIS 11,03    
3 Sebastian Paulsson 2007 Vittsjö GIK 11,23    
4 Oskar Persson 2008 Hässleholms AIS 11,30    
5 Linus Lund 2008 KFUM Kristianstad 10,00    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Ivano Bevanda 2007 Eslövs IF 9,36    
2 Filip Lindbladh 2007 Åhus FIK 9,62    
3 Felix Lundberg 2008 Simrishamns AIF 10,63    
4 Oskar Nilsson 2007 Åhus FIK 10,82    
5 Erik Björk 2007 Klippans FK 10,83    
6 Fritz Andersson 2008 Åhus FIK 10,87    
7 Charlie Nilsson 2008 KFUM Kristianstad 10,89    
8 Oliver Säfström 2008 Hässleholms AIS 11,03    
9 Emilio Olofsson 2008 Hässleholms AIS 11,17    
10 Sebastian Paulsson 2007 Vittsjö GIK 11,23    
11 Oskar Persson 2008 Hässleholms AIS 11,30    
12 Nelis Nyberg Pronk 2007 Hörby AIF 11,55    
13 Ludvig Hallberg 2008 Hässleholms AIS 11,79    
14 Ludvig Lundblom 2007 IFK Lund 12,01    
15 Anton Vokk 2008 Hörby AIF 13,15    
16 Linus Lund 2008 KFUM Kristianstad DNS    
             
Resultat  Pojkar 9 60m A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Ivano Bevanda 2007 Eslövs IF 9,29
InDoor Rekord 
2 Filip Lindbladh 2007 Åhus FIK 9,84    
3 Oskar Nilsson 2007 Åhus FIK 10,74    
4 Felix Lundberg 2008 Simrishamns AIF 10,74    
5 Erik Björk 2007 Klippans FK 10,89    
6 Fritz Andersson 2008 Åhus FIK 10,91    
             
Resultat  Pojkar 9 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Filip Lindbladh 2007 Åhus FIK 6,83   InDoor Rekord 
2 Oskar Nilsson 2007 Åhus FIK 5,54    
3 Fritz Andersson 2008 Åhus FIK 5,41    
4 Erik Björk 2007 Klippans FK 5,35    
5 Oskar Persson 2008 Hässleholms AIS 4,70    
6 Felix Lundberg 2008 Simrishamns AIF 4,62    
7 Charlie Nilsson 2008 KFUM Kristianstad 4,33    
8 Ludvig Hallberg 2008 Hässleholms AIS 4,19    
9 Emilio Olofsson 2008 Hässleholms AIS 4,00    
10 Oliver Säfström 2008 Hässleholms AIS 3,83    
11 Linus Lund 2008 KFUM Kristianstad 3,38    
12 Ludvig Lundblom 2007 IFK Lund 3,20    
  Herman Hemborg 2007 Åhus FIK DNS    
             
Resultat  Pojkar 9 Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Ivano Bevanda 2007 Eslövs IF 3,65   InDoor Rekord
2 Filip Lindbladh 2007 Åhus FIK 3,53    
3 Oskar Persson 2008 Hässleholms AIS 3,08    
4 Erik Björk 2007 Klippans FK 3,01    
5 Charlie Nilsson 2008 KFUM Kristianstad 3,00    
6 Fritz Andersson 2008 Åhus FIK 2,97    
7 Oskar Nilsson 2007 Åhus FIK 2,85    
8 Felix Lundberg 2008 Simrishamns AIF 2,78 2,78  
9 Nelis Nyberg Pronk 2007 Hörby AIF 2,78 2,72  
10 Linus Lund 2008 KFUM Kristianstad 2,72    
11 Oliver Säfström 2008 Hässleholms AIS 2,70    
12 Emilio Olofsson 2008 Hässleholms AIS 2,65    
13 Sebastian Paulsson 2007 Vittsjö GIK 2,54    
14 Ludvig Hallberg 2008 Hässleholms AIS 2,36    
15 Ludvig Lundblom 2007 IFK Lund 2,19    

Herman Hemborg 2007 Åhus FIK DNS    

Anton Vokk 2008 Hörby AIF DNS    

Alvin Sigvardsson 2007 Hörby AIF DNS    
             
Resultat  Veteraner  60m    
   
Plac. Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Anna Sjödin 1971 Vittsjö GIK 9,10 8,39  
2 Jenny Svensson 1974 KFUM Kristianstad 9,52 9,08  
             
Resultat  Vet Höjdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Cecilia Tornerefelt 1966 Vittsjö GIK 1,35 166  
2 Anna Sjödin 1971 Vittsjö GIK 1,20 139  
             
Resultat  Veteraner D Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Elisabeth Ekborg 1952 Höörs IS 7,50 13,43  3kg
2 Sandra Nolin - Svensson 1972 Åhus FIK 9,22 11,05  4kg
3 Cecilia Tornerefelt 1966 Vittsjö GIK 7,48 10,94  4kg
4 Marie Andersson 1972 Åhus FIK 8,31 10,43  4kg
5 Kerstin Karlström 1970 Åhus FIK 7,62 10,04  4kg
6 Anna Sjödin 1971 Vittsjö GIK 6,63 8,52  4kg
             
Resultat  Veteraner D Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat WAVA  
1 Jenny Svensson 1974 KFUM Kristianstad 3,77 4,21  
2 Kerstin Karlström 1970 Åhus FIK 3,38 3,97  
             
Resultat  Flickor 13 60m h (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Amanda Sörensson 2003 Öresund FK 10,67    
2 Asta Berenek 2003 Simrishamns AIF 11,93    
3 Alice Lindh 2003 Hässleholms AIS 12,46    
4 Emma Svensson 2003 KA 2 IF 12,74    
             
Resultat  Flickor 13 60m h (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Chanelle Lindvall 2003 Ystads IF Friidrott 10,11    
2 Moa Feldt 2003 Åhus FIK 10,68    
3 Filippa Svensson 2003 Åhus FIK 10,88    
4 Frida Andersson 2003 KA 2 IF 11,58    
5 Linnea Kristiansson 2003 Simrishamns AIF 12,86    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Chanelle Lindvall 2003 Ystads IF Friidrott 10,11    
2 Amanda Sörensson 2003 Öresund FK 10,67    
3 Moa Feldt 2003 Åhus FIK 10,68    
4 Filippa Svensson 2003 Åhus FIK 10,88    
5 Frida Andersson 2003 KA 2 IF 11,58    
6 Asta Berenek 2003 Simrishamns AIF 11,93    
7 Alice Lindh 2003 Hässleholms AIS 12,46    
8 Emma Svensson 2003 KA 2 IF 12,74    
9 Linnea Kristiansson 2003 Simrishamns AIF 12,86    
             
Resultat  Flickor 13 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Chanelle Lindvall 2003 Ystads IF Friidrott 10,00 1 InDoor Rekord
2 Amanda Sörensson 2003 Öresund FK 10,54 2  
3 Filippa Svensson 2003 Åhus FIK 10,57 3  
4 Moa Feldt 2003 Åhus FIK 11,01    
5 Asta Berenek 2003 Simrishamns AIF 11,08    
6 Frida Andersson 2003 KA 2 IF 11,22    
             
Resultat  Flickor 13 Höjdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Alice Lindh 2003 Hässleholms AIS 136 1 o
2 Amanda Sörensson 2003 Öresund FK 136 2 xo
2 Moa Feldt 2003 Åhus FIK 136 2 xo
4 Frida Andersson 2003 KA 2 IF 131    
5 Linnea Kristiansson 2003 Simrishamns AIF 121    
6 Asta Berenek 2003 Simrishamns AIF 116    

Milla Svanberg 2003 Malmö AI DNS    

Emma Svensson 2003 KA 2 IF DNS    

Emilia Wamsler 2003 Södra Sandby IF DNS    

Chanelle Lindvall 2003 Ystads IF Friidrott DNS    
             
Resultat  Flickor 13 Stavhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Johanna Persson 2003 Ystads IF Friidrott 210 1  
2 Emma Svensson 2003 KA 2 IF 160    
3 Frida Andersson 2003 KA 2 IF 150    
             
Resultat  Flickor 12 60m h (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Elli Johansson 2004 KA 2 IF 11,72    
2 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK 12,18    
3 Clara Nilsson 2004 KFUM Kristianstad 12,56    
4 Amelie Götesson 2004 Hässleholms AIS 12,59    
             
Resultat  Flickor 12 60m h (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 11,05    
2 Isabelle Osgyani 2004 KFUM Kristianstad 12,52    
3 Ronja Sjöstrand 2004 Hässleholms AIS 13,97    
4 Sara Liedholm 2004 KFUM Kristianstad 14,20    
             
Resultat  Flickor 12 60m h (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Sydney Karström 2004 Åhus FIK 10,42    
2 Sara Ström-Söeberg 2004 IFK Helsingborg 13,21    
3 Viola Holmström 2004 KFUM Kristianstad 13,42    
4 Wilma Carlsson 2004 KFUM Kristianstad 13,45    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Sydney Karström 2004 Åhus FIK 10,42    
2 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 11,05    
3 Elli Johansson 2004 KA 2 IF 11,72    
4 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK 12,18    
5 Isabelle Osgyani 2004 KFUM Kristianstad 12,52    
6 Clara Nilsson 2004 KFUM Kristianstad 12,56    
7 Amelie Götesson 2004 Hässleholms AIS 12,59    
8 Sara Ström-Söeberg 2004 IFK Helsingborg 13,21    
9 Viola Holmström 2004 KFUM Kristianstad 13,42    
10 Wilma Carlsson 2004 KFUM Kristianstad 13,45    
11 Ronja Sjöstrand 2004 Hässleholms AIS 13,97    
12 Sara Liedholm 2004 KFUM Kristianstad 14,20    
             
Resultat  Flickor 12 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Sydney Karström 2004 Åhus FIK 10,39 1  
2 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 11,04    
3 Elli Johansson 2004 KA 2 IF 11,61    
4 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK 12,19 2  
5 Clara Nilsson 2004 KFUM Kristianstad 12,33 3  
6 Isabelle Osgyani 2004 KFUM Kristianstad 12,75    
             
Resultat  Flickor 12 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Matilda Åkerman 2004 IFK Halmstad 8,96    
2 Sydney Karström 2004 Åhus FIK 8,78 1  
3 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK 8,72 2  
4 Elli Johansson 2004 KA 2 IF 8,05    
5 Linnéa Rydlund 2004 Hässleholms AIS 7,94 3  
6 Tilde Bromann 2004 Vittsjö GIK 6,76    
7 Amelie Götesson 2004 Hässleholms AIS 6,58    
8 Wilma Danielsson 2004 KFUM Kristianstad 6,51    
9 Ronja Sjöstrand 2004 Hässleholms AIS 6,28    
10 Viola Holmström 2004 KFUM Kristianstad 6,10    
11 Sara Liedholm 2004 KFUM Kristianstad 5,36    
12 Sara Ström-Söeberg 2004 IFK Helsingborg 5,22    
13 Wilma Carlsson 2004 KFUM Kristianstad 4,93    
14 Isabelle Osgyani 2004 KFUM Kristianstad 4,65    

Ida Jexe Ek 2004 IFK Halmstad DNS    
             
Resultat  Flickor 12 Stavhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat DM  
1 Ida Jexe Ek 2004 IFK Halmstad 235    
2 Elli Johansson 2004 KA 2 IF 180    
3 Elsa Hjelm 2004 Åhus FIK 170 1  
5 Ronja Sjöstrand 2004 Hässleholms AIS 160 2 o
4 Viola Holmström 2004 KFUM Kristianstad 160 3 xxo
6 Ebba Svensson 2005 Åhus FIK 140   o
7 Linnéa Rydlund 2004 Hässleholms AIS 140   xo
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Liv Alterac 2005 Malmö AI 9,73    
2 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 9,86    
3 Amanda Paulsson 2006 Vittsjö GIK 10,57    
4 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 11,08    
5 Elle Andersson 2005 Åhus FIK 11,31    
6 Teodora Dogaru 2006 Åhus FIK 11,73    
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 10,07    
2 Anne Rasmussen 2006 Hässleholms AIS 10,16    
3 Tilda Bondesson 2006 Hässleholms AIS 10,43    
4 Ida Andersen 2006 Vittsjö GIK 10,98    
5 Alice Blixt 2006 Åhus FIK 11,19    
6 Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF 11,40    
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 10,08    
2 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 10,09    
3 Antonia Nygren 2006 Hässleholms AIS 10,16    
4 Tilda Persson 2006 Hässleholms AIS 10,68    
5 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 10,96    
6 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 11,68    
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 4)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 9,63    
2 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 9,88    
3 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 9,94    
4 Hedvig Alftberg 2005 KFUM Kristianstad 10,25    
5 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 10,50    
6 Vera Larsson 2006 Hässleholms AIS 10,78    
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 5)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 9,88    
2 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 9,91    
3 Malva Torstensson 2006 Hässleholms AIS 10,00    
4 Moa Håkansson 2005 Simrishamns AIF 11,06    
5 Ella Cedergren 2006 Åhus FIK 11,57    

Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m (Heat 6)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 9,37    
2 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 9,51    
3 Alva Johansson 2005 Klippans FK 10,03    
4 My Johansson 2005 Åhus FIK 10,15    
5 Engla Olofsson 2005 Hässleholms AIS 10,68    
6 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 11,69    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 9,37    
2 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 9,51    
3 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 9,63    
4 Liv Alterac 2005 Malmö AI 9,73    
5 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 9,86    
6 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 9,88    
7 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 9,88    
8 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 9,91    
9 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 9,94    
10 Malva Torstensson 2006 Hässleholms AIS 10,00    
11 Alva Johansson 2005 Klippans FK 10,03    
12 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 10,07    
13 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 10,08    
14 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 10,09    
15 My Johansson 2005 Åhus FIK 10,15    
16 Anne Rasmussen 2006 Hässleholms AIS 10,16    
17 Antonia Nygren 2006 Hässleholms AIS 10,16    
18 Hedvig Alftberg 2005 KFUM Kristianstad 10,25    
19 Tilda Bondesson 2006 Hässleholms AIS 10,43    
20 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 10,50    
21 Amanda Paulsson 2006 Vittsjö GIK 10,57    
22 Tilda Persson 2006 Hässleholms AIS 10,68    
23 Engla Olofsson 2005 Hässleholms AIS 10,68    
24 Vera Larsson 2006 Hässleholms AIS 10,78    
25 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 10,96    
26 Ida Andersen 2006 Vittsjö GIK 10,98    
27 Moa Håkansson 2005 Simrishamns AIF 11,06    
28 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 11,08    
29 Alice Blixt 2006 Åhus FIK 11,19    
30 Elle Andersson 2005 Åhus FIK 11,31    
31 Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF 11,40    
32 Ella Cedergren 2006 Åhus FIK 11,57    
33 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 11,68    
34 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 11,69    
35 Teodora Dogaru 2006 Åhus FIK 11,73    

Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 9,44    
2 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 9,48    
3 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 9,53    
4 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 9,63    
5 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 9,85    
6 Liv Alterac 2005 Malmö AI 9,88    
             
Resultat  Flickor 11 60m B-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 9,58    
2 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 9,99    
3 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 10,00    
4 Malva Torstensson 2006 Hässleholms AIS 10,02    
5 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 10,09    
6 Alva Johansson 2005 Klippans FK 10,12    
             
Resultat  Flickor 11 60m h (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 12,99    
2 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 13,39    
3 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 13,61    
4 My Johansson 2005 Åhus FIK 13,93    
  Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m h (Heat 2)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 13,41    
2 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 14,53    
3 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 15,83    
4 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 17,14    
  Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m h (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 13,51    
2 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 14,31    
3 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 14,42    
4 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 15,21    
5 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 17,87    
             
Resultat  Flickor 11 60m h (Heat 4)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 12,63    
2 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 12,67    
3 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 12,76    
4 Ella Edén 2005 Åhus FIK 13,45    
5 Tilda Bondesson 2006 Hässleholms AIS 14,64    
             
Resultat  Flickor 11 60m h (Heat 5)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Alva Johansson 2005 Klippans FK 12,88    
2 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 13,07    
3 Liv Alterac 2005 Malmö AI 13,45    
4 Engla Olofsson 2006 Hässleholms AIS 13,99    
5 Vera Larsson 2006 Hässleholms AIS 17,03    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 12,63    
2 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 12,67    
3 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 12,76    
4 Alva Johansson 2005 Klippans FK 12,88    
5 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 12,99    
6 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 13,07    
7 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 13,39    
8 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 13,41    
9 Ella Edén 2005 Åhus FIK 13,45    
10 Liv Alterac 2005 Malmö AI 13,45    
11 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 13,51    
12 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 13,61    
13 My Johansson 2005 Åhus FIK 13,93    
14 Engla Olofsson 2006 Hässleholms AIS 13,99    
15 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 14,31    
16 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 14,42    
17 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 14,53    
18 Tilda Bondesson 2006 Hässleholms AIS 14,64    
19 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 15,21    
20 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 15,83    
21 Vera Larsson 2006 Hässleholms AIS 17,03    
22 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 17,14    
23 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 17,87    
  Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF DNS    
  Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m häck A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 12,01    
2 Alva Johansson 2005 Klippans FK 12,32    
3 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 12,48    
4 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 12,94    
5 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 13,10    

Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad DNS    
             
Resultat  Flickor 11 60m häck B-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 12,80    
2 Liv Alterac 2005 Malmö AI 13,25    
3 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 13,28    
4 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 13,32    
5 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 13,62    
6 Ella Edén 2005 Åhus FIK 13,81    
             
Resultat  Flickor 11 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 7,01    
2 My Johansson 2005 Åhus FIK 6,32    
3 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 6,27    
4 Ebba Svensson 2005 Åhus FIK 6,06 5,74  
5 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 6,06 5,59  
6 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 6,04    
7 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 5,99    
8 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 5,86    
9 Elle Andersson 2005 Åhus FIK 5,70    
10 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 5,27    
11 Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF 5,09    
12 Alva Johansson 2005 Klippans FK 5,03    
13 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 5,02    
14 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 5,00    
15 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 4,92    
16 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 4,92    
17 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 4,80    
18 Moa Håkansson 2005 Simrishamns AIF 4,75    
19 Engla Olofsson 2005 Hässleholms AIS 4,69    
20 Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF 4,68    
21 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 4,67    
22 Amanda Paulsson 2006 Vittsjö GIK 4,60    
23 Alice Blixt 2006 Åhus FIK 4,49    
24 Teodora Dogaru 2006 Åhus FIK 3,85    
25 Ida Andersen 2006 Vittsjö GIK 3,79    
26 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 3,69    

Tilde Schack 2005 Åhus FIK DNS    

Malva Torstensson 2006 Hässleholms AIS DNS    

Lina Ås 2006 Ystads IF Friidrott DNS    

Ella Roman 2006 IFK Lund DNS    

Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS DNS    
             
Resultat  Flickor 11 Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Linnéa Säfström 2005 Hässleholms AIS 4,02    
2 Elin Blixt 2005 Åhus FIK 3,95 3,92 3,86
3 Alicia Hallden 2005 Hässleholms AIS 3,95 3,92 3,83
4 Joanna Ek 2005 IFK Helsingborg 3,87    
5 Emy Liedman 2005 Hässleholms AIS 3,77    
6 Mathilde Janzen 2005 Hässleholms AIS 3,74    
7 Aprilia Segerpalm 2005 Klippans FK 3,52    
8 Alva Johansson 2005 Klippans FK 3,50    
9 Liv Alterac 2005 Malmö AI 3,49    
10 Ada Henriksson 2006 KFUM Kristianstad 3,44    
11 Malva Torstensson 2006 Hässleholms AIS 3,35    
12 My Johansson 2005 Åhus FIK 3,33    
13 Hedda Månsson 2005 Åhus FIK 3,30    
14 Alice Lundberg 2005 Simrishamns AIF 3,29    
15 Antonia Nygren 2006 Hässleholms AIS 3,14    
16 Ella Edén 2005 Åhus FIK 3,13    
17 Maja Wihlborg 2005 Åhus FIK 3,10    
18 Tilda Persson 2006 Hässleholms AIS 3,09    
19 Johanna Kohala 2006 Hässleholms AIS 3,01    
20 Alice Jönsson 2005 Simrishamns AIF 3,00    
21 Moa Håkansson 2005 Simrishamns AIF 2,98    
22 Vera Larsson 2006 Hässleholms AIS 2,95    
23 Majken Nilsson 2006 Simrishamns AIF 2,94    
24 Tilda Bondesson 2006 Hässleholms AIS 2,84    
25 Engla Olofsson 2005 Hässleholms AIS 2,83    
26 Maja Bjurnemark 2005 Simrishamns AIF 2,79    
27 Alice Blixt 2006 Åhus FIK 2,78    
28 Teodora Dogaru 2006 Åhus FIK 2,64    
29 Elle Andersson 2005 Åhus FIK 2,64    
30 Nelly Biel 2006 Åhus FIK 2,57    
31 Selma Kristiansson 2005 Simrishamns AIF 2,54    
32 Dhoa Khattab 2005 Simrishamns AIF 2,32    

Lina Ås 2006 Ystads IF Friidrott DNS    

Tilde Schack 2005 Åhus FIK DNS    

Vida Olsson 2005 KFUM Kristianstad DNS    

Amanda Paulsson 2006 Vittsjö GIK DNS    

Ebba Svensson 2005 Åhus FIK DNS    

Ella Roman 2006 IFK Lund DNS    
             
Resultat  Flickor 9 60m (Heat 1)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Elise Osgyani 2007 KFUM Kristianstad 10,77    
2 Filippa Lundgren 2007 Simrishamns AIF 11,07    
3 Ella Nilsson 2007 Åhus FIK 11,10    
4 Elin Johnsson 2007 KFUM Kristianstad 11,60    
5 Alice Löfdahl 2007 Åhus FIK 11,71    
6 Elma Johansson 2007 Klippans FK 12,02    
             
Resultat  Flickor 9 60m (Heat 2)     
   
Plac. Namn Född Förening Resultat    
1 Meja Arvidsson 2007 KFUM Kristianstad 10,91    
2 Lova Wangstadius 2007 Vittsjö GIK 11,23    
3 Tea Birgerstam 2007 Lomma FIK 11,30    
4 Philippa Davidsson 2007 KFUM Kristianstad 11,93    
5 Agnes Edén 2008 Åhus FIK 12,42    
6 Astrid Eliasson 2008 KFUM Kristianstad 12,53    
             
Resultat  Flickor 9 60m (Heat 3)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elvira Helgesson 2008 Åhus FIK 10,35    
2 Lisen Schrewelius 2008 KFUM Kristianstad 10,89    
3 Emma Andersen 2008 Vittsjö GIK 11,19    
4 Ida Lindholm 2008 Vittsjö GIK 11,25    
5 Felicia Andersson 2008 Hörby AIF 11,74    
             
Resultat  Flickor 9 60m (Heat 4)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Sally-Anne Nyberg 2007 IFK Lund 10,64    
2 Siri Tillberg 2007 Åhus FIK 11,13    
3 Tintin Ljungberg 2007 Simrishamns AIF 11,33    
4 Ella Svensson 2008 KFUM Kristianstad 11,39    
5 Saga Nilsson 2007 Hässleholms AIS 11,49    
             
Resultat  Flickor 9 60m (Heat 5)     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Wilma Andersson 2007 Åhus FIK 10,86    
2 Hanna Jelander 2007 Åhus FIK 11,03    
3 Nova Hedin 2008 KFUM Kristianstad 11,13    
4 Signe Gunnarsson 2008 Åhus FIK 11,95    
5 Rut Nilsson 2008 Simrishamns AIF 12,01    
             
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elvira Helgesson 2008 Åhus FIK 10,35    
2 Sally-Anne Nyberg 2007 IFK Lund 10,64    
3 Elise Osgyani 2007 KFUM Kristianstad 10,77    
4 Wilma Andersson 2007 Åhus FIK 10,86    
5 Lisen Schrewelius 2008 KFUM Kristianstad 10,89    
6 Meja Arvidsson 2007 KFUM Kristianstad 10,91    
7 Hanna Jelander 2007 Åhus FIK 11,03    
8 Filippa Lundgren 2007 Simrishamns AIF 11,07    
9 Ella Nilsson 2007 Åhus FIK 11,10    
10 Siri Tillberg 2007 Åhus FIK 11,13    
11 Nova Hedin 2008 KFUM Kristianstad 11,13    
12 Emma Andersen 2008 Vittsjö GIK 11,19    
13 Lova Wangstadius 2007 Vittsjö GIK 11,23    
14 Ida Lindholm 2008 Vittsjö GIK 11,25    
15 Tea Birgerstam 2007 Lomma FIK 11,30    
16 Tintin Ljungberg 2007 Simrishamns AIF 11,33    
17 Ella Svensson 2008 KFUM Kristianstad 11,39    
18 Saga Nilsson 2007 Hässleholms AIS 11,49    
19 Elin Johnsson 2007 KFUM Kristianstad 11,60    
20 Alice Löfdahl 2007 Åhus FIK 11,71    
21 Felicia Andersson 2008 Hörby AIF 11,74    
22 Philippa Davidsson 2007 KFUM Kristianstad 11,93    
23 Signe Gunnarsson 2008 Åhus FIK 11,95    
24 Rut Nilsson 2008 Simrishamns AIF 12,01    
25 Elma Johansson 2007 Klippans FK 12,02    
26 Agnes Edén 2008 Åhus FIK 12,42    
27 Astrid Eliasson 2008 KFUM Kristianstad 12,53    
             
Resultat  Flickor 9 60m A-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Elvira Helgesson 2008 Åhus FIK 10,20    
2 Lisen Schrewelius 2008 KFUM Kristianstad 10,76    
3 Wilma Andersson 2007 Åhus FIK 10,79    
4 Sally-Anne Nyberg 2007 IFK Lund 10,82    
5 Elise Osgyani 2007 KFUM Kristianstad 10,93    
6 Meja Arvidsson 2007 KFUM Kristianstad 10,93    
             
Resultat  Flickor 9 60m B-final    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Nova Hedin 2008 KFUM Kristianstad 10,96    
2 Hanna Jelander 2007 Åhus FIK 10,97    
3 Emma Andersen 2008 Vittsjö GIK 11,01    
4 Filippa Lundgren 2007 Simrishamns AIF 11,08    
5 Ella Nilsson 2007 Åhus FIK 11,15    
6 Siri Tillberg 2007 Åhus FIK 11,15    
             
Resultat  Flickor 9 Kula     
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Lova Wangstadius 2007 Vittsjö GIK 4,73    
2 Siri Tillberg 2007 Åhus FIK 4,65    
3 Lisen Schrewelius 2008 KFUM Kristianstad 4,57    
4 Wilma Andersson 2007 Åhus FIK 4,40    
5 Filippa Lundgren 2007 Simrishamns AIF 4,33    
6 Sally-Anne Nyberg 2007 IFK Lund 4,29    
7 Tintin Ljungberg 2007 Simrishamns AIF 4,26    
8 Hanna Jelander 2007 Åhus FIK 4,19    
9 Ella Nilsson 2007 Åhus FIK 4,04    
10 Elin Johnsson 2007 KFUM Kristianstad 3,97    
11 Elivira Helgesson 2008 Åhus FIK 3,82    
12 Vilma Jexe Ek 2007 IFK Halmstad 3,71    
13 Elise Osgyani 2007 KFUM Kristianstad 3,69    
14 Alice Löfdahl 2007 Åhus FIK 3,49    
15 Elma Johansson 2007 Klippans FK 3,46    
16 Signe Gunnarsson 2008 Åhus FIK 3,09    
17 Meja Arvidsson 2007 KFUM Kristianstad 3,01    
18 Tea Birgerstam 2007 Lomma FIK 2,78    
19 Astrid Eliasson 2008 KFUM Kristianstad 2,66    

Signe Berglund 2007 Åhus FIK DNS    

Ida Lindholm 2008 Vittsjö GIK DNS    
             
Resultat  Flickor 9 Längdhopp    
   
Plac.  Namn Född Förening Resultat    
1 Wilma Andersson 2007 Åhus FIK 3,11    
2 Hanna Jelander 2007 Åhus FIK 3,03    
3 Elvira Helgesson 2008 Åhus FIK 3,02 3,00 2,96
4 Sally-Anne Nyberg 2007 IFK Lund 3,02 3,00 2,90
5 Lisen Schrewelius 2008 KFUM Kristianstad 2,91    
6 Tintin Ljungberg 2007 Simrishamns AIF 2,81    
7 Ella Nilsson 2007 Åhus FIK 2,77    
8 Lova Wangstadius 2007 Vittsjö GIK 2,74    
9 Elise Osgyani 2007 KFUM Kristianstad 2,73    
10 Siri Tillberg 2007 Åhus FIK 2,70    
11 Vilma Jexe Ek 2007 IFK Halmstad 2,67 2,64 2,61
12 Elin Johnsson 2007 KFUM Kristianstad 2,67 2,56 2,55
13 Nova Hedin 2008 KFUM Kristianstad 2,59    
14 Ella Svensson 2008 KFUM Kristianstad 2,57    
15 Ida Lindholm 2008 Vittsjö GIK 2,53    
16 Meja Arvidsson 2007 KFUM Kristianstad 2,52    
17 Alice Löfdahl 2007 Åhus FIK 2,51    
18 Philippa Davidsson 2007 KFUM Kristianstad 2,48    
19 Felicia Andersson 2008 Hörby AIF 2,47    
20 Signe Gunnarsson 2008 Åhus FIK 2,46 2,42 2,14
21 Emma Andersen 2008 Vittsjö GIK 2,46 2,37 2,28
22 Filippa Lundgren 2007 Simrishamns AIF 2,45    
23 Rut Nilsson 2008 Simrishamns AIF 2,42    
24 Elma Johansson 2007 Klippans FK 2,21    
25 Astrid Eliasson 2008 KFUM Kristianstad 2,19 2,17  
26 Tea Birgerstam 2007 Lomma FIK 2,19 2,10  
27 Agnes Edén 2008 Åhus FIK 2,18    

Signe Berglund 2007 Åhus FIK DNS    
             
Uppdaterad: 06 FEB 2016 22:53 Skribent: Åke Norén
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Åhus Friidrottsklubb - Friidrott
Box 90
29622 Åhus

Besöksadress:
Rännaregatan 40, Rännaregatan 40
29632 Åhus

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info