Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Div. 1


Spelprogram bordtennis 2019/2020

 
Div 1        
Furängarna,Gnistan, Grå Pantrarna 1, Korsnäs,  
Lundins, Team Sandviken.      
Datum Match     Resultat
Omgång 1        
Mån 21/10 Furängarna - Grå Pantrarna 1  9-1
" Gnistan - Team Sandviken  3-7
" Korsnäs - Lundins  2-8
         
Omgång 2        
Mån 28/10 Grå Pantrarna 1 - Team Sandviken  6-4
" Lundins - Furängarna  4-6
" Korsnäs - Gnistan  10-0
         
Omgång 3        
Mån 4/11 Lundins - Grå Pantrarna 1  6-4
" Team Sandviken  - Korsnäs  4-6
" Furängarna - Gnistan  10-0
         
Omgång 4        
Mån 11/11 Grå Pantrarna 1 - Korsnäs  2-8
" Gnistan - Lundins  0-10
" Furängarna - Team Sandviken  9-1
         
Omgång 5        
Mån 18/11 Gnistan - Grå Pantrarna 1  -
" Korsnäs - Furängarna  -
" Lundins - Team Sandviken  -
         
Omgång 6        
Mån 25/11 Grå Pantrarna 1 - Furängarna  -
  Team Sandviken - Gnistan  -
  Lundins - Korsnäs  -
         
Omgång 7        
Mån 2/12 Team Sandviken - Grå Pantrarna 1  -
  Furängarna - Lundins  -
  Gnistan - Korsnäs  -
         
Omgång 8        
Mån 9/12 Grå Pantrarna 1 - Lundins  -
  Korsnäs - Team Sandviken   -
  Gnistan - Furängarna  -
         
Omgång 9        
Mån 16/12 Korsnäs - Grå Pantrarna 1  -
  Lundins - Gnistan  -
  Team Sandviken - Furängarna  -
         
Omgång 10        
Mån 13/1 Grå Pantrarna 1 - Gnistan  -
  Furängarna - Korsnäs  -
  Team Sandviken - Lundins  -
         
Omgång 11        
Mån 20/1 Furängarna - Grå Pantrarna 1  -
  Gnistan - Team Sandviken  -
  Korsnäs - Lundins  -
         
Omgång 12        
Mån 27/1 Grå Pantrarna 1 - Team Sandviken  -
  Lundins - Furängarna  -
  Korsnäs - Gnistan  -
         
Omgång 13        
Mån 3/2 Lundins - Grå Pantrarna 1  -
  Team Sandviken  - Korsnäs  -
  Furängarna - Gnistan  -
         
Omgång 14        
Mån 10/2 Grå Pantrarna 1 - Korsnäs  -
  Gnistan - Lundins  -
  Furängarna - Team Sandviken  -
         
Omgång 15        
Mån 17/2 Gnistan - Grå Pantrarna 1  -
  Korsnäs - Furängarna  -
  Lundins - Team Sandviken  -

TABELL

Div. 1   V O F Mål P
Furängarna 4 4 0 0 34-6 8
Lundins 4 3 0 1 28-12 6
Korsnäs 4

3

0 1 26-14 6
Team Sandviken 4 1 0 3

16-24

2
Grå Pantrarna 1 4 1 0 3 13-27 2
Gnistan 4 0 0 4 3-37 0

 

SLUTSPEL        
Semifinaler        
Mån 24/2        
  Ettan - Fyran  -
  Tvåan - Trean  -
         
Final och match om tredje plats    
Mån 2/3        
Final Lag                    - Lag  -
Tredje plats Lag - Lag  -
Uppdaterad: 15 OKT 2019 15:53 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info