Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Div. 2


Spelprogram Division 2 Bordtennisserien 2019/2020

Div 2        
Grå Pantrarna 2, Grå Pantrarna 3, Lantmäteriet, Nit och Redlighet, Nykomlingarna
         
Datum Match      
Omgång 1        
Mån 21/10 Nykommlingarna - Lantmäteriet  2-8
" Grå Pantrarna 2 - Grå Pantrarna 3  7-3
         
Omgång 2        
Mån 28/10 Lantmäteriet  - Nit och Redlighet  5-5
" Grå Pantrarna 3 - Nykommlingarna  8-2
         
Omgång 3        
Mån 4/11 Grå Pantrarna 3 - Lantmäteriet  1-9
" Nit och Redlighet - Grå Pantrarna 2  5-5
         
Omgång 4        
Mån 11/11 Lantmäteriet - Grå Pantrarna 2  7-3
" Nykommlingarna - Nit och Redlighet  5-5
         
Omgång 5        
Mån 18/11 Grå Pantrarna 2 - Nykommlingarna  -
" Grå Pantrarna 3 - Nit och Redlighet  -
         
Omgång 6        
Mån 25/11 Lantmäteriet - Nykommlingarna  -
" Grå Pantrarna 3 - Grå Pantrarna 2  -
         
Omgång 7        
Mån 2/12 Nit och Redlighet - Lantmäteriet   -
" Nykommlingarna - Grå Pantrarna 3  -
         
Omgång 8        
Mån 9/12 Lantmäteriet - Grå Pantrarna 3  -
" Grå Pantrarna 2 - Nit och Redlighet  -
         
Omgång 9        
Mån 16/12 Grå Pantrarna 2 - Lantmäteriet  -
" Nit och Redlighet - Nykommlingarna  -
         
Omgång 10        
Mån 13/1 Nykommlingarna - Grå Pantrarna 2  -
" Nit och Redlighet - Grå Pantrarna 3  -
         
Omgång 11        
Mån 20/1 Nykommlingarna - Lantmäteriet  -
" Grå Pantrarna 2 - Grå Pantrarna 3  -
         
Omgång 12        
Mån 27/1 Lantmäteriet  - Nit och Redlighet  -
" Grå Pantrarna 3 - Nykommlingarna  -
         
Omgång 13        
Mån 3/2 Grå Pantrarna 3 - Lantmäteriet  -
" Nit och Redlighet - Grå Pantrarna 2  -
         
Omgång 14        
Mån 10/2 Lantmäteriet - Grå Pantrarna 2  -
" Nykommlingarna - Nit och Redlighet  -
         
Omgång 15        
Mån 17/2 Grå Pantrarna 2 - Nykommlingarna  -
" Grå Pantrarna 3 - Nit och Redlighet  -
         
Omgång 16        
Mån 24/2 Lantmäteriet - Nykommlingarna  -
 " Grå Pantrarna 3 - Grå Pantrarna 2  -
         
Omgång 17        
Mån 2/3 Nit och Redlighet - Lantmäteriet   -
  Nykommlingarna - Grå Pantrarna 3  -
         
Omgång 18        
Mån 9/3 Lantmäteriet - Grå Pantrarna 3  -
 " Grå Pantrarna 2 - Nit och Redlighet  -
         
Omgång 19        
Mån 16/3 Grå Pantrarna 2 - Lantmäteriet  -
 " Nit och Redlighet - Nykommlingarna  -
         
Omgång 20        
Mån 23/3 Nykommlingarna - Grå Pantrarna 2  -
 " Nit och Redlighet - Grå Pantrarna 3  -

Tabell

 
Div. 2   V O F Mål P
Lantmäteriet 4 3 1 0 29-11 7
Grå Pantrarna 2 3 1 1 1 15-15 3
Nit och Redlighet 3 0 3 0 15-15 3
Grå Pantrarna 3 3 1 0 2 12-18 2
Nykommlingarna 3 0 1 2 9-21 1
           
             
             
             
           

 

 

B-Slutspel        
Semifinaler        
Mån 30/3        
  Ettan - Fyran  -
  Tvåan - Trean  -
         
Final och match om tredje plats    
Mån 6/4        
Final Lag - Lag  -
Tredje plats Lag - Lag  -
Uppdaterad: 15 OKT 2019 15:58 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info