Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Cupen


 

Cupspelet startar med gruppspel (6 st grupper).
Tre lag går vidare från grupp 1. Från övriga grupper går de två främst placerade lagen samt tre st
bästa treor.

SLUTSPEL LÖRDAG 26/5
Spelschema här

Grupp 1          
Always Allstars, Fab & Jäntan FC, La Sentnza, Team CO-FI, Wengers Franska Talanger.  
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 7/5 20.30 Träffen A Always Allstars - Team CO-FI  1-2
" 20.30 Träffen B Wengers Franska Talnger - Fab & Jäntan  1-1
Ons 9/5 21.30 Träffen A Team CO-FI - La Sentenza  0-0
" 21.30 Träffen B Fab & Jäntan - Always Allstars  5-0
Mån 14/5 20.30 Träffen A Fab & Jäntan - Team CO-FI  4-3
" 20.30 Träffen B La Sentenza - Wengers Franska Talanger  3-0
Ons 16/5 20.30 Träffen A Team CO-FI - Wengers Franska Talanger  0-0
" 20.30 Träffen B Always Allstars - La Sentenza  1-5
Mån 21/5 21.30 Träffen A Wengers Franska Talnger - Always Allstars  7-1
" 21.30 Träffen B Fab & Jäntan - La Sentenza  0-0

 Tabell grupp 1

1.  La Sentenza
4 2 2 0 8-1 8
2.  Fab & Jäntan
4 2 2 0 10-4

8

3.  Wengers Franska Talanger 4 1 2 1 8-5 5
4   Team CO-FI 4 1 2 1 5-5 5
5.  Always Allstar 4 0 0 4 3-19 0
Grupp 2            
Bra Surr BK, Ergo Bibamus, Playa del Åby, Valbo Fasad.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 7/5 21.00 Träffen A Valbo Fasad - Bra Surr BK  1-2
" 21.00 Träffen B Playa del Åby - Ergo Bibamus  1-1
Mån 14/5 21.00 Träffen A Bra Surr BK - Ergo Bibamus  1-2
" 21.00 Träffen B Valbo Fasad - Playa del Åby  1-2
Mån 21/5 21.00 Träffen A Playa del Åby - Bra Surr BK  2-1
" 21.00 Träffen B Ergo Bibamus - Valbo Fasad  3-1

 Tabell grupp 2

1.   Ergo Bibamus
3 2 1 0 6-3 7
2.   Playa del Åby 3 2 1 0 5-3 7
3.   Bra Surr BK 3 1 0 2 4-5 3
4.   Valbo Fasad 3 0 0 3 3-7 0

 

Grupp 3            
Bultbult BK, Gott & Blandat, Greuther Furth, Team Walbo.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Mån 7/5 21.30 Träffen A Bultbult BK - Gott & Blandat  1-2
" 21.30 Träffen B Team Walbo - Greuther Furth  1-3
Mån 14/5 21.30 Träffen A Gott & Blandat - Greuther Furth  1-3
" 21.30 Träffen B Bultbult BK - Team Walbo  0-4
Mån 21/5 20.30 Träffen A Team Walbo - Gott & Blandat  4-1
" 20.30 Träffen B Greuther Furth - Bultbult BK  5-3

 Tabell grupp 3

1.   Greuther Furth
3 3 0 0 11-5 9
2.   Team Walbo 3 2 0 1 9-4 6
3.   Gott & Blandat 3 1 0 2 4-8 3

4.   Bultbult BK

3 0 0 3 4-11 0
             
Grupp 4            
Carrickläktaren, Jägarbacken HVB, Slicken BOIS, Sodexo.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 9/5 20.00 Träffen A Jägarbacken HVB - Slicken BOIS 1-4
" 20.00 Träffen B Carrickläktaren - Sodexo 0-4
Ons 16/5 20.00 Träffen A Slicken BOIS - Sodexo 3-1
" 20.00 Träffen B Jägarbacken HVB - Carrickläktaren  6-2
Ons 23/5 20.00 Träffen A Carrickläktaren - Slicken BOIS 3-0 wo
" 20.00 Träffen B Sodexo - Jägarbacken HVB 0-2

 Tabell grupp 4

1.   Jägarbacken HVB

2
0

9-6

2.   Slicken BOIS

2
0

7-5

3.   Sodexo
3

0

5-5

4.   Carrickläktaren


0

5-10

             
Grupp 5            
FC Holzenbein/Korsnäs, Gudfadern, Team Kungburk, WDN.      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 9/5 20.30 Träffen A Team Kungburk - WDN  1-0
" 20.30 Träffen B Gudfadern  - FC Holzenbein/Korsnäs  1-2
Ons 16/5 21.00 Träffen A WDN - FC Holzenbein/Korsnäs  2-0
" 21.00 Träffen B Team Kungburk - Gudfadern  0-0
Ons 23/5 20.30 Träffen A Gudfadern  - WDN  2-3
" 20.30 Träffen B FC Holzenbein/Korsnäs - Team Kungburk  2-2

 Tabell grupp 5

1.   WDN
3
2


5-3

2.   Team Kungburk

1


3-2

3.   FC Holzenbein/Korsnäs
3

1
4-5

4.   Gudfadern
 3  0  1 2 3-5
1
             
Grupp 6            
GKSK, KIF Gävle, Tolvfors, Valbo Wolfpack FC      
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 9/5 21.00 Träffen A Valbo Wolfpack FC - GKSK  1-0
" 21.00 Träffen B KIF Gävle - Tolvfors FC  0-0
Ons 16/5 21.30 Träffen A GKSK - Tolvfors FC  0-5
" 21.30 Träffen B Valbo Wolfpack FC - KIF Gävle  1-1
Ons 23/5 21.00 Träffen A KIF Gävle - GKSK  2-2
" 21.00 Träffen A Tolvfors FC - Valbo Wolfpack FC  0-4

Tabell grupp 6

1.   Valbo Wolfpack FC



0
6-1

2.   Tolvfors FC


1

5-4

3.   KIF Gävle

0

0
3-3

4.   GKSK

0


2-8

             
Slutspel  Lördag   26 maj  på Träffen IP        
               
Herrar   8-delsfinaler          
1 10.00 Träffen A La Sentenza - Team Walbo     1-3  
2 10.00 Träffen B Ergo Bibamus - Sodexo     5-1  
3 10.30 Träffen A Greuther Furth - Team Kungburk     3-0  
4 10.30 Träffen B Jägerbacken HVB - KIF Gävle     2-3  str
5 11.00 Träffen A WDN - Wengers Franska Talanger     0-2  
6 11.00 Träffen B Valbo Wolfpack FC - FC Holzenbein/Korsnäs     1-0  
7 11.30 Träffen A FC Fab & Jäntan - Slicken BOIS     1-2 str 
8 11.30 Träffen B Playa del Åby - Tolvfors FC     3-0  
               
Kvartsfinaler            
9 12.00 Träffen A Team Walbo - Ergo Bibamus     1-2  
10 12.00 Träffen B Greuther Furth - KIF Gävle     3-0  
11 12.30 Träffen A Wengers Franska Talanger - Valbo Wolfpack FC     0-4  
12 12.30 Träffen B Slicken BOIS - PLaya del Åby     1-0 str
               
Semifinaler            
13 13.00 Träffen A Ergo Bibamus - Greuther Furth     5-1  
14 13.00 Träffen B Valbo Wolfpack FC - Slicken BOIS     0-1 str 
               
Final              
15 13.45 Träffen A Ergo Bibamus - Slicken BOIS     2-1 str 
               

Ergo Bibamus Cupmästare 2018!

Korpen Gävles foto.

 

Uppdaterad: 17 AUG 2018 08:58
Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info