Hoppa till sidans innehåll

Resultat Seriespel 2019


Datum Tid Match     Resultat
Omgång 1          
Sön 10/3 11.00 GBK - Los Locas Calderas  2-3
" 12.00 FC Holzenbein/Korsnäs - The Hiss  2-6
" 13.00 Sengångarna - Los Gävle  2-11
"     -    
Omgång 2          
Lör 16/3 11.00 Los Locas Calderas - The Hiss  2-6
" 12.00 Los Gävle - GBK  5-5
" 13.00 FC Fab & Jäntan - FC Holzenbein/Korsnäs  4-2
"     -    
Omgång 3          
Lör 23/3 11.00 Los Gävle - Los Locas Calderas  4-3
" 12.00 The Hiss - FC Fab & Jäntan  3-3
"     -    
" 14.00 FC Holzenbein/Korsnäs - Sengångarna  2-6
Omgång 4          
Sön 24/3 12.00 Los Locas Calderas - FC Fab & Jäntan  0-8
"     -    
" 13.00 Sengångarna - The Hiss  1-2
" 14.00 FC Holzenbein/Korsnäs - GBK  6-5
Omgång 5          
      -    -
Lör 30/3 12.00 FC Fab & Jäntan - Sengångarna  5-1
" 13.00 Los Gävle - FC Holzenbein/Korsnäs  6-6
" 14.00 The Hiss - GBK  7-0
Omgång 6          
Lör 6/4 12.00 Los Locas Calderas - Sengångarna  1-2
"     -    
" 13.00 GBK - FC Fab & Jäntan  1-9
" 14.00 The Hiss - Los Gävle  7-4
Omgång 7          
Sön 14/4 11.00 FC Holzenbein/Korsnäs - Los Locas Calderas  5-5
" 12.00 Sengångarna - GBK  7-2
"     -    
" 13.00 FC Fab & Jäntan - Los Gävle  6-3

WDN har dragits sig ur och därmed räknas inga resultat mot dem! Observera att det har blivit några matchtidsförändringar tack vara detta!

 

TABELL

    V O F Mål P
Fc Fab & Jäntan 6 5 1 0 35-10 16
The Hiss 6 5 1 0 31-12 16
Sengångarna 6 3 0 3 19-23 9
Los Gävle 6 2 2 2 33-29 8
FC Holzenbein/Korsnäs 6 1 2 3 24-32 5
Los Locas Calderas 6 1 1 4 14-27 4
GBK 6 0 1 5 15-37 1
             


SLUTSPEL

Semifinaler

 Fab & Jäntan- Los Gävle   3-5

The Hiss - Sengångarna      1-3

Final

Los Gävle- Sengångarna 5-3

Los Gävle Korpmästare 2019

 Bilden kan innehålla: 7 personer, personer som ler, shorts

Uppdaterad: 28 FEB 2019 09:15 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info