Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Cupen 2019


FOTBOLLSCUPEN 2019
Cupspelet drar igång med första gruppspelsmatcherna onsdag 8/5.

Slutspelet avgörs lördag 25 maj på Träffens IP (kvartsfinaler, semifinaler och final)
Se slutspelsordningen längst ned på sidan.

Spelprogram gruppspel

Grupp 1            
Always All Stars, GGIK Damlag, KIF, Wakanda FC        
Datum Tid Plan Match     Resultat  
Ons 8/5 20.00 Träffen A GGIK Damlag - KIF  0-14  
" 20.00 Träffen B Wakanda FC - Always All Stars  2-4  
Ons 15/5 21.30 Träffen A KIF - Always All Stars  0-6  
" 21.30 Träffen B GGIK Damlag - Wakanda FC  1-6  
Ons 22/5 20.30 Träffen A Wakand FC - KIF  2-1  
" 20.30 Träffen B Always All Stars - GGIK Damlag  7-0  

Tabell grupp 1

 
Always Allstars 3 3 0 0 17-2 9
Wakanda FC 3 2 0 1 10-6 6
KIF 3 1 0 2 15-8 3
GGIK Damlag 3 0 0 3 1-27 0

 

Grupp 2          
Billeruds Korsnäs, FC Fab & Jäntan, Gott & Blandat, Sodexo  
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 8/5 20.30 Träffen A Gott & Blandat - Billeruds Korsnäs  1-7
" 20.30 Träffen B FC Fab & Jäntan - Sodexo  3-2
Ons 15/5 21.00 Träffen A Billeruds Korsnäs - Sodexo  4-0
" 21.00 Träffen B Gott & Blandat - FC Fab & Jäntan  1-5
Ons 22/5 20.00 Träffen A FC Fab & Jäntan - Billeruds Korsnäs  1-1
" 20.00 Träffen B Sodexo - Gott & Blandat  3-1

Tabell grupp 2

 
Billeruds Korsnäs 3 2 1 0 12-2 7
FC Fab & Jäntan 3 2 1 0 9-4 7
Sodexo 3 1 0 2 5-8 3
Gott & Blandat 3 0 0 3 3-15 0

 

Grupp 3          
Greuther Furth, Rena rama Knutby, Team Kungburk, Team Walbo  
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 8/5 21.00 Träffen A Team Kungburk - Team Walbo  0-2
" 21.00 Träffen B Rena Rama Knutby - Greuther Furth  0-1
Ons 15/5 20.30 Träffen A Team Walbo - Greuther Furth  1-0
" 20.30 Träffen B Team Knutby - Rena Rama Knutby  0-1
Ons 22/5 21.30 Träffen A Rena Rama Knutby - Team Walbo  1-0
" 21.30 Träffen B Greuther Furth - Team Kungburk  2-1

Tabell grupp 3

Team Walbo 3 2 0 1 3-1 6
Greuther Furth 3 2 0 1 3-2 6
Rena Rama Knutby 3 2 0 1 2-1 6
Team Kungburk 3 0 0 3 1-5 0
 

 

Grupp 4          
Playa del Åby, Röda Stjärnan, Team CO-FI, Valbo Volfpack  
Datum Tid Plan Match     Resultat
Ons 8/5 21.30 Träffen A Team CO-FI - Valbo Wolfpack  0-0
" 21.30 Träffen B Playa del Åby - Röda Stjärnan  1-3
Ons 15/5 20.00 Träffen A Valbo Wolfpack - Röda Stjärnan  4-1
" 20.00 Träffen B Team CO-FI - Playa del Åby  0-2
Ons 22/5 21.00 Träffen A Playa del Åby - Valbo Wolfpack  0-4
" 21.00 Träffen B Röda Stjärnan - Team CO -FI  2-0

Tabell grupp 4

 
Valbo Wolfpack FC 3 2 1 0 8-1 7
Röda Stjärnan 3 2 0 1 6-5 6
Playa del Åby 3 1 0 2 3-7 3
Team CO-FI 3 0 1 2 0-4 1

 SLUTSPEL LÖRDAG 25/5

Kvartsfinaler          
1 11.00 Träffen A Always Allstars - Röda Stjärnan 0 -1
2 11.00 Träffen B Billeruds Kornäs - Greuther Furth 2 -0
3 11.30 Träffen A Team Walbo - FC Fab & Jäntan  6-1
4 11.30 Träffen B Valbo Wolfpack FC - Wakanda FC 6 -0
             
Semifinaler          
5 12.00 Träffen A Röda Stjärnan
- Billrud Korsnäs
 1-0 eft.str
6 12.00 Träffen B Team Walbo
- Valbo Wolfpack FC
 4-0
             
Final            
7 12.45 Träffen A Röda Stjärnan
- Team Walbo
 0-1 eft.str

 Team Walbo Cupmästare 2019

 Bilden kan innehålla: en eller flera personer, gräs och utomhus<<<<<<<<<<

           
Uppdaterad: 26 APR 2019 10:59 Skribent: Kenth Sennevall
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info