Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Cupen 2018


 




CUPSPEL
Spelprogram för Innebandycupen 2018


Grupp1

Datum Tid Match     Resultat
Lör 22/9 10.00 Enanders Plåt - Sparta BK  1-4
" 10.45 Korsnäs - BK Stolpskott  5-3
Sön 23/9 11.30 Sparta BK - BK Stolpskott  2-3
" 12.15 Enanders Plåt - Korsnäs  2-5
Lör 29/9 09.00 Korsnäs - Sparta BK  4-2
" 09.45 BK Stolpskott - Enanders Plåt  7-0

Tabell

Korsnäs 3 3 0 0 14-7 9
BK Stolpskott 3 2 0 1 13-7 6
Sparta BK 3 1 0 2 8-8 3
Enanders Plåt 3 0 0 3 3-16 0


Grupp 2

Datum
Tid
Match
     
Lör 22/9 11.30 GKSK - Barrikad  8-5
" 12.15 Bomhus Innebandy - OBM gruppen 1  0-5
Sön 23/9 13.00 Barrikad - OBM gruppen 1  2-10
" 13.45 GKSK - Bomhus Innebandy  2-5
Lör 29/9 10.30 Bomhus Innebandy - Barrikad  9-2
" 11.15 OBM gruppen 1 - GKSK  11-0

Tabell

OBM 1 3 3 0 0 26-2 9
Bomhus Innebandy 3 2 0 1 14-9 6
GKSK 3 1 0 2 10-21 3
Barrikad 3 0 0 3 9-27 0


Grupp 3

Datum
Tid
 Match      
Lör 22/9 13.00 Trödje IK - Gävleborgs Flyttservice  5-2
" 13.45 Pirates BK - CSKA Gorbatjov  11-1
Sön 23/9 14.30 Gävleborgs Flyttservice - CSKA Gorbatjov  5-3
" 15.15 Trödje IK - Pirates BK  1-6
Lör 29/9 12.00 Pirates BK - Gävleborgs Flyttservice  8-0
" 12.45 CSKA Gorbatjov - Trödje IK  1-5

Tabell

 

Pirates   BK 3 3 0 0 25-2 9
Trödje IK 3 2 0 1 11-9 6
Gävleborgs Flyttservice 3 1 0 2 7-16 3
CSKA Gorbatjov 3 0 0 3 5-21 0

 

Grupp 4

Datum
 Tid  Match      
Lör 22/9 14.30 GSI - OBM gruppen 2  3-5
" 15.15 Söndags United - Barocc  1-5
Tis 25/9 18.15 OBM gruppen 2 - Barocc  2-6
" 19.00 GSI - Söndags United  1-8
Lör 29/9 13.30 Söndags United - OBM gruppen 2  1-0
" 14.15 Barocc - GSI  9-2

Tabell

Barocc 3 3 0 0 20-5 9
Söndags United 3 2 0 1 10-6 6
OBM 2 3 1 0 2 7-10 3
GSI 3 0 0 3 6-22 0


Grupp 5

Datum
 Tid Match      
Sön 23/9 10.00 HODSS - UKG  3-0
" 10.45 JOTIB - The Hiss  2-2
Tis 25/9 19.45 UKG - The Hiss  1-2
" 20.30 HODSS - JOTIB  3-5
Lör 29/9 15.00 JOTIB - UKG  3-2
" 15.45 The Hiss - HODSS  1-12

Tabell

JOTIB 3 2 1 0 10-7 7
HODSS 3 2 0 1 18-6 6
The Hiss 3 1 1 1 5-15 4
UKG 3 0 0 3 3-8 0
Slutspel Lördag 6/10 ( OBS matchtiden är 2x12   minuter)
Kvartsfinaler        
10.00 1 Korsnäs - JOTIB 1-3
           
10.40 2 OBM 1 - HODSS 2-1 eft.str
           
11.20 3 Pirates BK - Bomhus Innebandy 3-1
           
12.00 4 Barocc - BK Stolpskott 2-3 eft.str
           
           
Semifinaler        
12.40 5 JOTIB - OBM 1 3-4 eft.str
           
13.20 6 Pirates BK - BK Stolpskott 6-5 eft.str
           
           
Final          
ca: 14.30 7 OBM 1 - Pirates BK 2-1 O.T
           

OBM-Gruppen 1 Cupmästare 2018


Uppdaterad: 13 SEP 2018 15:12 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info