Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Cupen


Spelprogram fär Innebandycupen 2019
Slutspelsordningen hittar du längst ned på denna sida

Grupp 1          
Barocc, Gävleborgs Flyttservice, Söndags United, Team Stolpskott
Datum Tid Match     Resultat
Lör 21/9 11.00 Söndags United - Barocc  2-8
" 11.45 Gävleborgs Flyttservice - Team Stolpskott  1-5
Tis 1/10 18.15 Barocc - Team Stolpskott  7-1
" 19.00 Söndags United - Gävleborgs Flyttservice  6-1
Tis 8/10 19.45 Gävleborgs Flyttservice - Barocc  0-9
" 20.30 Team Stolpskott - Söndags United  1-3

Tabell 

Grupp 1   V O F Mål P
Barocc 3 3 0 0 24-3 9
Söndags United 3 2 0 2 11-10 6
Team Stolpskott 3 1 0 2 7-11 3
Gävle Flyttservice 3 0 0 3 2-20 0

 

Grupp 2          
BK Overål, BK Stolpskott, GHI, Pirates BK    
Datum Tid Match     Resultat
Lör 21/9 12.30 GHI - BK Stolpskott  1-2
" 13.15 Pirates BK - BK Overål  15-1
Sön 6/10 14.00 BK Stolpskott - BK Overål  4-2
Tis1/10 20.30 GHI - Pirates BK  0-4
Tis 8/10 18.15 Pirates BK - BK Stolpskott  4-2
" 19.00 BK Overål - GHI  3-1

Tabell

Grupp 2   V O F Mål P
Pirates BK 3 3 0 0 23-3 9
BK Stolpskott 3 2 0 1 8-7 6
BK Overål 3 1 0 2 6-20 3
GHI 3 0 0 3 2-9 0

 

Grupp 3          
GKSK, OBM 1, OBM 2, Sparta BK      
Datum Tid Match     Resultat
Sön 22/9 11.00 GKSK - OBM 2  0-7
" 11.45 OBM 1 - Sparta BK  8-2
Lör 28/9 11.00 OBM 2 - OBM 1  0-4
" 11.45 Sparta BK - GKSK  6-4
Sön 6/10 12.30 OBM 2 - Sparta BK  6-2
" 13.15 OBM 1 - GKSK  13-0

Tabell

Grupp 3   V O F Mål P
OBM 1 3 3 0 0 25-2 9
OBM 2 3 2 0 1 13-6 6
Sparta BK 3 1 0 2 10-18 3
GKSK 3 0 0 3 4-26 0

 

Grupp 4          
AK Riv, Gästrike Plåt, Korsnäs, The Hiss      
Datum Tid Match     Resultat
Sön 22/9 12.30 The Hiss - Gästrike Plåt  4-2
" 13.15 AK Riv - Korsnäs  2-3
Lör 28/9 12.30 Gästrike Plåt - Korsnäs  1-4
" 13.15 The Hiss - AK Riv  3-3
Sön 6/10 11.00 AK Riv - Gästrike Plåt  9-1
" 11.45 Korsnäs - The Hiss  3-3

Tabell

Grupp   V O F Mål P
Korsnäs 3 2 1 0 10-6 7
The Hiss 3 1 2 0 10-8 5
AK Riv 3 1 1 1 14-7 4
Gästrike Plåt 3 0 0 3 4-17 0



SLUTSPEL Lördag 12/10

OBS! Matchtid 2x12 minuter

Kvartsfinaler        
10.00 1 Barocc - The Hiss  3-2
10.40 2  Pirates BK - OBM 2  1-0 eft.straffar
11.20 3 OBM 1 - BK Stolpskott  2-3
12.00 4 Korsnäs - Söndags United  3-2
           
Semifinaler        
12.40 5 Barocc - Pirates BK  3-1
13.20 6 BK Stolpskott - Korsnäs  0-2
           
Final          
ca: 14.30 7 Barocc - Korsnäs  6-2

Barocc Cupmästare 2019

Uppdaterad: 13 SEP 2019 09:12 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info