Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram Cupen


Korpen Gävles cupspel 2020
De två främst placerade lagen från respektive grupp går vidare till slutspel

Grupp 1          
Job2do, Sparta BK, IBK Ostkaka, Pirates BK    
Datum Tid Match     Resultat
Tis 29/9 18.15 IBK Ostkaka - Gästrike Brandskydd  3-8
" 19.00 Sparta BK - Job2do  5-8
Sön 4/10 11.00 Gästrike Brandskydd - Job2do  2-1
" 11.45 Sparta BK - IBK Ostkaka  7-1
Lör 10/10 11.00 Gästrike Brandskydd - Sparta BK  3-4
" 11.45 Job2do - IBK Ostkaka  6-6

Tabell Grupp 1

Gästrike Brandskydd 3 2 0 1 13-8 6
Sparta BK 3 2 0 1 16-12 6
Job2do 3 1 2 1 15-13 4
IBK Ostkaka 3 1 2 10-21 1

 

Grupp 2          
GKSK, Korsnäs, Team Stolpskott, UKG      
Datum Tid Match     Resultat
Tis 29/9 19.45 Korsnäs - GKSK  8-1
" 20.30 Team Stolpskott - UKG  7-1
Sön 4/11 12.30 GKSK - UKG  2-3
" 13.15 Team Stolpskott - Korsnäs  4-3
Lör 10/10 12.30 GKSK - Team Stolpskott  2-14
" 13.15 UKG - Korsnäs  2-4

Tabell Grupp 2

Team Stolpskott 3 3 0 0 25-6 9
Korsnäs
3 2 0 1 15-7 6
UKG 3 1 0 2 6-13 3
GKSK 3 3 5-25

 

Grupp 3          
GHI, OBM 1, Söndags United, The Hiss      
Datum Tid Match     Resultat
Lör 3/10 11.00 Söndags United - GHI  4-2
" 11.45 OBM 1 - The Hiss  9-3
Tis 6/10 19.45 GHI - The Hiss  2-4
" 20.30 OBM 1 - Söndags United  5-1
Sön 11/10 11.00 GHI - OBM 1  3-4
" 11.45 The Hiss - Söndags United  2-6


Tabell Grupp 3

OBM 1 3 3 0 0 18-7 9
Söndags United 3 2 0 1 11-6 3
The Hiss 3 1 0 2 9-17 3
GHI 3 3 7-12

  

Grupp 4          
Barocc, Lantmäteriet, OBM 2, PP99 Röd      
Datum Tid Match     Resultat
Lör 3/10 12.30 OBM 2 - Lantmäteriet  5-2
" 13.15 Barocc - PP99 Röd  5-4
Tis 6/10 18.15 Barocc - OBM 2  4-1
" 19.00 Lantmäteriet - PP99 Röd  3-4
Sön 11/10 12.30 Lantmäteriet - Barocc  1-7
" 13.15 PP99 Röd - OBM 2  0-5


Tabell Grupp 4

Barocc 3 3 0 0 16-6 9
OBM 2
3 2 0 1 11-6 6
PP99 Röd 3 1 0 2 6-6 3
Lantmäteriet 3 3 6-16

 

Slutspel         
Kvartsfinaler  Tisdag 13/10      
1 18.15 Gästrike Brandskydd
- OBM 2
 3-2 eft.str.
           
 2  19.00 Team Stolpskott
- Söndags United
 4-3 eft.str.
           
 3 19.45 OBM 1
- Korsnäs
 3-1
           
 4                    20.30 Barocc
- Sparta BK
 8-0
           
           
Semifinaler  Lördag 17/10      
5 11.00 Gästrike Brandskydd
- Team Stolpskott
 4-5
           
11.45 OBM 1
- Barocc
 3-2 Eft.Str
           
           
Final          
7      " 13.00 Team Stolpskott
- OBM 1
 0-2

OBM 1 Cupmästare 2020

Uppdaterad: 12 AUG 2020 09:46 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info