Hoppa till sidans innehåll

Grupp 1


Spelprogram Korphockey 2018/2019

Tyvärr finns inga möjligheter att få speltider för hela säsongen.
Speldagar och tider kommer därför att läggas ut kontinuerligt.

Grupp 1            
Dickens Drängar, Gavlia, Gröna Ankorna, Midroc, The Switch, Truckis  
             
Datum Tid Plan Match     Resultat
Omgång 1            
Mån 3/12 21.20 Gavlerinken A Gavlia - Gröna Ankorna  3-6
" 21.30 Gavlerinken B Truckis - Midroc  2-2
Ons 5/12 19.00 Gavlerinken B The Switch - Dickens Drängar  3-3
Omgång 2            
Lör 15/12 11.15 Gavlerinken A Gröna Ankorna - Midroc  4-3
" 12.00 Gavlerinken A Dickens Drängar - Gavlia  6-2
Sön 16/12 08.30 Gavlerinken A The Switch - Truckis  3-3
Omgång 3            
 Lör 22/12 12.15   Gavlerinken A Dickens Drängar - Gröna Ankorna  3-4
 " 13.00  Gavlerinken A  Midroc - The Switch  2-2
 " 14.00  Gavlerinken A  Gavlia - Truckis  3-3
Omgång 4            
 Lör 12/1 09.00  Gavlerinken B  Gröna Ankorna - The Switch  3-8
 " 18.00  Gavlerinken A  Truckis - Dickens Drängar  5-9
 " 18.45  Gavlerinken A  Gavlia - Midroc  5-3
Omgång 5            
 Lör 19/1 17.00  Gavlerinken A  Truckis - Gröna Ankorna  0-8
 " 17.45  Gavlerinken A  The Switch - Gavlia  2-1
 " 18.45 Gavlerinken A  Dickens Drängar - Midroc  4-3
Omgång 6            
 Sön 27/1 16.30  Gavlerinken A  Gröna Ankorna - Gavlia  2-2
 " 17.15  Gavlerinken A  Midroc - Truckis  3-2
 " 1815  Gavlerinken A  Dickens Drängar - The Switch  3-4
Omgång 7            
 Sön 3/2 08.30  Gavlerinken B  Midroc - Gröna Ankorna  6-5
 " 09.15  Gavlerinken B  Gavlia - Dickens Drängar  3-5
 " 11.00  Gavlerinken A  Truckis - The Switch  2-6
Omgång 8            
 Sön 10/2 13.30  Gavlerinken A  Gröna Ankorna - Dickens Drängar  1-9
 " 14.30  Gavlerinken A  The Switch - Midroc  8-3
 " 15.15  Gavlerinken A  Truckis - Gavlia  0-4
Omgång 9            
 Sön 17/2 10.15  Gavlerinken B  The Switch - Gröna Ankorna  3-5
 " 11.00  Gavlerinken B  Dickens Drängar - Truckis  6-1
 " 12.00  Gavlerinken B  Midroc - Gavlia  2-3
Omgång 10            
 Lör 23/2 17.15  Gavlerinken A  Gröna Ankorna - Truckis  -
 " 18.15  Gavlerinken A  Gavlia - The Switch  -
 Sön 24/2 08.15  Gavlerinken B  Midroc - Dickens Drängar  -

 TABELL GRUPP 3

    V O F Mål P
Dickens Drängar 9 6 1 2

48-26

19
The Switch 9 5 3 1 39-25 18
Gröna Ankorna 9 5 1 3 38-37 16
Gavlia 9 3 2 4 26-29 11
Midroc 9 2 2 5 30-40 8
Truckis 9 0 3 6 18-44 3



Uppdaterad: 27 NOV 2018 15:27 Skribent: Mats Kimhag
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info