Hoppa till sidans innehåll

Grupp 2


Spelprogram Korphockey 2018/2019

Tyvärr finns inga möjligheter att få speltider för hela säsongen.
Speldagar och tider kommer därför att läggas ut kontinuerligt.

Grupp 2            
A.S.S, BK Bidrag, Highstickers, IK Tragik, Nordiska Krigare, Team SSM  
             
Datum Tid Plan Match     Resultat
Omgång 1            
Ons 5/12 21.30 Gavlerinken B BK Bidrag - Team SSM  5-3
Sön 9/12 17.40 Gavlerinken A A.S.S - Nordiska Krigare  5-11
" 18.25 Gavlerinken A Ik Tragik - Highstickers  2-2
Omgång 2            
Sön 16/12 09.15 Gavlerinken A Team SSM - Nordiska Krigare  11-1
" 13.10 Gavlerinken B Highstickers - BK Bidrag  4-13
" 13.55 Gavlerinken B IK Tragik - A.S.S  0-10
Omgång 3            
 Lör 22/12  14.45 Gavlerinken A  Highstickers - Team SSM  4-5
 "  15.45 Gavlerinken A  Nordiska Krigare - IK Tragik  3-5
 " 16.30  Gavlerinken A  BK Bidrag - A.S.S  7-7
Omgång 4            
 Sön 6/1 17.50  Gavlerinken A  Team SSM - IK Tragik  6-2
 " 18.35 Gavlerinken A  A.S.S - Highstickers  8-2
 Fre 11/1 20.45  Gavlerinken B  BK Bidrag - Nordiska Krigare  8-2
Omgång 5            
 Sön 20/1 08.45  Gavlerinken B A.S.S - Team SSM  4-7
 Sön 20/1 16.00  Gavlerinken A  IK Tragik - BK Bidrag  4-7
 " 16.45  Gavlerinken A  Highstickers - Nordiska Krigare  1-3
Omgång 6            
 Fre 25/1 20.45  Gavlerinken B  Team SSM - BK Bidrag  3-5
 Sön 27/1 09.15  Gavlerinken A  Nordiska Krigare - A.S.S  5-2
 Sön 27/1 09.00  Gavlerinken B  Highstickers - Ik Tragik  4-3
Omgång 7            
 Sön 3/2 11.45  Gavlerinken A  Nordiska Krigare - Team SSM  3-4
 " 12.45  Gavlerinken A  BK Bidrag - Highstickers  7-1
 " 13.30  Gavlerinken A  A.S.S - IK Tragik  7-1
Omgång 8            
 Sön 10/2 09.15  Gavlerinken A  Team SSM - Highstickers  6-3
 " 10.00  Gavlerinken A  IK Tragik - Nordiska Krigare  9-7
 " 11.00  Gavlerinken A  A.S.S - BK Bidrag  3-3
Omgång 9            
 Sön 17/2 12.45  Gavlerinken B  IK Tragik - Team SSM  0-3
 " 13.45  Gavlerinken B  Highstickers - A.S.S  5-7
 " 14.30  Gavlerinken B  Nordiska Krigare - BK Bidrag  3-5
Omgång 10            
 Sön 24/2 09.00  Gavlerinken B  Team SSM - A.S.S  -
 " 16.30  Gavlerinken A  BK Bidrag - IK Tragik  -
 " 17.15  Gavlerinken A  Nordiska Krigare - Highstickers  -

Tabell Grupp 2

Grupp   V O F Mål P
BK Bidrag 9 7 2 0 60-30 23
Team SSM 9 7 0 2 48-27 21
A.S.S 9 4 2 3 53-41 14
Nordiska Krigare
9 3 0 6 37-58 9
IK Tragik
9 2 1 6 26-49 7
Highstickers 9 1 0 8 26-53 3
Uppdaterad: 27 NOV 2018 15:26 Skribent: Kenth Sennevall
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info