Hoppa till sidans innehåll

Grupp 3


Spelprogram Korphockey 2018/2019

Tyvärr finns inga möjligheter att få speltider för hela säsongen.
Speldagar och tider kommer därför att läggas ut kontinuerligt.

Grupp 3            
Barocc, Bygg & Golv, Lantmäteriet, The Monk´s, Tifafest.      
             
Datum Tid Plan Match     Resultat
Omgång 1            
Ons 5/12 19.45 Gavlerinken B The Monk´s - Bygg & Golv  2-5
" 20.45 Gavlerinken B Barocc - Tifafest  3-10
Omgång 2            
Fre 14/12 20.10 Gavlerinken B Bygg & Golv - Lantmäteriet  8-2
" 20.55 Gavlerinken B Tifafest - The Monks´s  12-0
Omgång 3            
 Lör 22/12 17.30  Gavlerinken A  Tifafest - Bygg & Golv  5-5
 Tis 15/1 21.20 
Gavlerinken B  Lantmäteriet - Barocc  0-4
Omgång 4            
 Sön 6/1 16.10  Gavlerinken A  Bygg & Golv - Barocc  8-3
 " 16.55  Gavlerinken A  The Monk´s - Lantmäteriet  6-4
Omgång 5            
 Mån 7/1 21.30  Gavlerinken B  Barocc - The Monk´s  6-5
 Fre 11/1 20.00  Gavlerinken B  Tifafest - Lantmäteriet  7-2
Omgång 6            
 Sön 13/1 08.30  Gavlerinken A  Bygg & Golv - The Monk´s  11-6
 " 09.15  Gavlerinken A  Tifafest - Barocc  11-3
Omgång 7            
 Sön 20/1 17.45  Gavlerinken A  Lantmäteriet - Bygg & Golv  2-8
 " 18.30  Gavlerinken A  The Monks´s - Tifafest  7-2
Omgång 8            
 Ons 23/1 21.20  Gavlerinken B  Barocc -

Lantmäteriet

 5-2
 Fre 25/1 20.00  Gavlerinken B  Bygg & Golv - Tifafest  5-3
Omgång 9            
 Sön 3/2 14.30  Gavlerinken A  Lantmäteriet - The Monk´s
 4-5
 " 15.15  Gavlerinken A  Barocc - Byg & Golv
 4-8
Omgång 10            
 Sön 24/2 18.15  Gavlerinken A  The Monk´s - Barocc  -
 Ons 6/2 21.05 

Gavlerinken A

 

Lantmäteriet - Tifafest  3-11
Omgång 11            
Sön 17/2 18.45
Gavlerinken A  The Monk´s - Bygg & Golv  8-0
 Sön 10/2 12.45  Gavlerinken A  Barocc - Tifafest  0-5 wo
Omgång 12            
 Mån 11/2 21.30  Gavlerinken B  Bygg & Golv - Lantmäteriet  9-3
 Ons 13/2 21.45  Gavlerinken A  Tifafest - The Monks´s  6-4
Omgång 13            
 Sön 17/2 17.00  Gavlerinken A  Tifafest - Bygg & Golv  4-3
 " 17.45  Gavlerinken A  Lantmäteriet - Barocc  5-6
Omgång 14            
 Ons 20/2 21.20  Gavlerinken A  Bygg & Golv - Barocc  -
 Lör 23/2 16.30  Gavlerinken A  The Monk´s - Lantmäteriet  -
Omgång 15            
 Tis 26/2 20.10   Gavlerinken B Barocc - The Monk´s  -
 " 20.55  Gavlerinken B  Tifafest - Lantmäteriet  -

 

Tabell Grupp 3   V O F Mål P
Tifafest
11 8 1 2 77-35 25
Bygg & Golv 11 8 1 2 70-42 25
The Monk´s
9 4 0 5 43-50 12
Barocc 9 4 0 5 35-54 12
Lantmäteriet 10 0 0 10 27-68 0
Uppdaterad: 27 NOV 2018 15:28 Skribent: Mats Kimhag
Epost: mats<@korpengavle.se

Postadress:
Korpen Gävle - Korpen
Redargatan 11
80302 Gävle

Kontakt:
Tel: 026101335
E-post: This is a mailto link

Se all info